Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253172 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #450 Dátum: 2018. Január 29. - 20:01:31 »

Miután agyonlőtték az utolsó vaddisznót és/vagy levonult a járvány, a törvénytisztelő vadászok nyilván visszaviszik az amúgy tiltott vadászati eszközöket a boltba és folytatják tovább a vadászatot az évszázados tradíciók alapján...
Csodálom, hogy a varjak, szarkák és egyéb madarak nem szerepelnek a gyökerestől kiírtandók listáján, lévén nagyobb eséllyel fertőzik meg a házisertés állományt mint pl. a rókák...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #451 Dátum: 2018. Január 29. - 20:28:31 »

Miután agyonlőtték az utolsó vaddisznót és/vagy levonult a járvány, a törvénytisztelő vadászok nyilván visszaviszik az amúgy tiltott vadászati eszközöket a boltba és folytatják tovább a vadászatot az évszázados tradíciók alapján...
Csodálom, hogy a varjak, szarkák és egyéb madarak nem szerepelnek a gyökerestől kiírtandók listáján, lévén nagyobb eséllyel fertőzik meg a házisertés állományt mint pl. a rókák...

Úgy látszik hülyék vannak ott is, nem kell értük a szomszédba menni.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #452 Dátum: 2018. Január 29. - 21:01:17 »

Miután agyonlőtték az utolsó vaddisznót és/vagy levonult a járvány, a törvénytisztelő vadászok nyilván visszaviszik az amúgy tiltott vadászati eszközöket a boltba és folytatják tovább a vadászatot az évszázados tradíciók alapján...
Csodálom, hogy a varjak, szarkák és egyéb madarak nem szerepelnek a gyökerestől kiírtandók listáján, lévén nagyobb eséllyel fertőzik meg a házisertés állományt mint pl. a rókák...
A kiirtásnak semmi értelme nincs, vagyis csak egy, a meglévő állomány hasznosítása.
Az ASP végezni fogja a dolgát, ha kitör a járvány. Jelenleg csak okoskodások vannak a megakadályozására vagy csökkentésére, tudományos módszer nincs.
Jelenleg 100%-os hasznosítás mellett kb. 100 ezer vaddisznó az éves teríték.
Biztos nem fogja az ország egész területét sújtani a járvány, a Duna talán egy kis védelmet nyújt a nyugatra fekvő megyéknek.
Azért a 25-35 ezres elhullás nem lehetetlen. Attól függően hogy a kór mikor csap le, ez 1000-1500 tonna dögöt is jelenthet.
Ennek a kezelése sem egyszerű feladat. Talán ez indokolhatja a járvány kitörése előtti drasztikus állomány csökkentést.
Persze az is kérdés mi legyen a hússal, jelenleg a hasznosítás szinte lehetetlen, vagy vadásztársasági szinten gazdaságtalan.
Szégyenlem leírni, de vaddisznó hússal etetem a kutyákat mert olcsóbb mind a legolcsobb Tescos kutyatáp.
Itt várnám a hatékony állami beavatkozást!
 Emelem
SZERINTEM!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #453 Dátum: 2018. Január 30. - 00:05:03 »


Itt várnám a hatékony állami beavatkozást!
 Emelem
SZERINTEM!
Mi is lenne az?  (a vad az állam tulajdona...) Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #454 Dátum: 2018. Január 30. - 06:24:45 »

Gyanítom, hogy azért sincs tbk kiteregetve ez az egèsz asp mert ez az a szint amit fű alatt tudnak kezelni.
Jó magyar szokás szerint biztos vettek 3Milliárdból mindenféle eszközt, fertőtlenítőt stb de 3 ember van aki tudja kezelni vagy hogy mit kell csinálni.
Inkább eltengetik az időt így ameddig nem azakad a húr és utána meg megy a melldöngetés.

Olyan bonyolult lehet egy vírus terjedésének dinamikája hogy szerintem nemzetközi szinten sincs senkinek fogalma hogy mi fog történni.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #455 Dátum: 2018. Január 30. - 07:14:34 »

Mi is lenne az?  (a vad az állam tulajdona...) Emelem
Csak ötletelni tudok.
Például garantált felvásárlási ár vagy a feldolgozók tárolási költségeinek támogatása..........
Feltételezem minden megoldás olcsóbb lenne, mind járvány esetén a dögök eltakarítása.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #456 Dátum: 2018. Január 30. - 07:51:26 »

Szerintem a meglévő rendelkezések mellett kellene kitartani.
Nem kell agyonlőni mindent. Ha dögöt talált a jogosult akkor kezelje, a saját érdekében.
Egyelőre azt sem tudjuk, hogy mennyire terjed. Csak azt tudjuk, hogy itt döglik a disznó valamiért. Nyilván amíg hivatalosan nincs  addig nem is fogjuk tudni.
A hajtókutyás csapatok leállítása szerintem lassítja.
Inkább fontos lenne a dögöket keresni és eltüntetni. Viszont erre senki sem kötelezhető.
Nem kell kiírtani a disznót, valamennyi hátha túléli.
Géza!
Milyen garantált ár? Mire?
Hidd el...a legolcsóbb az ásás.
A sertéstelepekről meg kompletten biogáz üzembe.
Itt komoly veszteség a sertéstenyésztőket és a fogyasztókat fogja érni.
Ehetjük majd az import disznót.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #457 Dátum: 2018. Január 30. - 08:14:38 »

Szerintem a meglévő rendelkezések mellett kellene kitartani.
Nem kell agyonlőni mindent. Ha dögöt talált a jogosult akkor kezelje, a saját érdekében.
Egyelőre azt sem tudjuk, hogy mennyire terjed. Csak azt tudjuk, hogy itt döglik a disznó valamiért. Nyilván amíg hivatalosan nincs  addig nem is fogjuk tudni.
A hajtókutyás csapatok leállítása szerintem lassítja.
Inkább fontos lenne a dögöket keresni és eltüntetni. Viszont erre senki sem kötelezhető.
Nem kell kiírtani a disznót, valamennyi hátha túléli.
Géza!
Milyen garantált ár? Mire?
Hidd el...a legolcsóbb az ásás.
A sertéstelepekről meg kompletten biogáz üzembe.
Itt komoly veszteség a sertéstenyésztőket és a fogyasztókat fogja érni.
Ehetjük majd az import disznót.
Eddig úgy tűnik,hogy valamiért szakaszos a betegség terjedése. Néhány területet kihagy,illetve nem csinál jelentős elhullást.  Van ahol nem is érzékelhető a kár. Persze olyan hely is van, ahol teljes a holocaust. Jó lenne rájönni,hogy miért.  Azt elmondhatom,hogy nem az állománysűrűség a megfejtés,hanem valami más.  Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #458 Dátum: 2018. Január 30. - 10:11:54 »

Csak ötletelni tudok.
Például garantált felvásárlási ár vagy a feldolgozók tárolási költségeinek támogatása..........
Ezt simán megcsinálják pl. a meggyel ami jövőre is megterem, a disznót meg hagyják pocsékba menni... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #459 Dátum: 2018. Január 30. - 10:28:48 »

Eddig úgy tűnik,hogy valamiért szakaszos a betegség terjedése. Néhány területet kihagy,illetve nem csinál jelentős elhullást.  Van ahol nem is érzékelhető a kár. Persze olyan hely is van, ahol teljes a holocaust. Jó lenne rájönni,hogy miért.  Azt elmondhatom,hogy nem az állománysűrűség a megfejtés,hanem valami más.  Vállat von
Nem tudjunk, hogy szakaszos-e.
Amíg nincs tájékoztatás addig csak az ismerősök információjára tudsz alapozni. Ahol nincs cimbora aki vállalja a valós tájékoztatást, ott nem terjed.
Vagy éppen Aujeszki...
Ezért lennénk előrébb, ha nem csak megyei szinten történne fejtágítás...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #460 Dátum: 2018. Január 30. - 11:43:32 »

Szervusztok.

Én az ASP vel kapcsolatban pl azt sem értem,hogy Északi megyékből ahol jelen van az ASP igazoltan.Miért mennek vagy engedik menni a vadászokat
Tolna vagy Somogy megyébe terlő ill hajtó vadászatra. Hiszen ahol lakik ki jár ill vadászik lő is vagy esetleg kapcsolatba került lőtt vagy elhullot Vd val.
Autó, csizma stb ugyan olyan virus hordozó . Ukrajnábol nem engedik meg behozni még a szendvicset sem akkor evvel mi van ?
Sehol az országban nem állították le tudomásom szerint sem  a hajtó sem  terelő vadászatokat.

üdv:HSanyi
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #461 Dátum: 2018. Január 30. - 12:19:04 »

Szervusztok.

Én az ASP vel kapcsolatban pl azt sem értem,hogy Északi megyékből ahol jelen van az ASP igazoltan.Miért mennek vagy engedik menni a vadászokat
Tolna vagy Somogy megyébe terlő ill hajtó vadászatra. Hiszen ahol lakik ki jár ill vadászik lő is vagy esetleg kapcsolatba került lőtt vagy elhullot Vd val.
Autó, csizma stb ugyan olyan virus hordozó . Ukrajnábol nem engedik meg behozni még a szendvicset sem akkor evvel mi van ?
Sehol az országban nem állították le tudomásom szerint sem  a hajtó sem  terelő vadászatokat.

üdv:HSanyi

Azért mert az országban még nincs ! Világos ? Nincs !   Nem szól szám
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #462 Dátum: 2018. Január 30. - 20:40:06 »

Eddig úgy tűnik,hogy valamiért szakaszos a betegség terjedése. Néhány területet kihagy,illetve nem csinál jelentős elhullást.  Van ahol nem is érzékelhető a kár. Persze olyan hely is van, ahol teljes a holocaust. Jó lenne rájönni,hogy miért.  Azt elmondhatom,hogy nem az állománysűrűség a megfejtés,hanem valami más.  Vállat von

A nálam okosabbak szerint azért terjed ilyen szakaszosan, mert olyan gyors és nagy valószínűségű a mortalitás, hogy csak néhány egyed jut messzebbre attól a helytől, ahol megkapta a betegséget. 2-3 napon belül elpusztul a megfertőzött egyedek 95-100 %-a.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #463 Dátum: 2018. Január 30. - 20:47:03 »

A nálam okosabbak szerint azért terjed ilyen szakaszosan, mert olyan gyors és nagy valószínűségű a mortalitás, hogy csak néhány egyed jut messzebbre attól a helytől, ahol megkapta a betegséget. 2-3 napon belül elpusztul a megfertőzött egyedek 95-100 %-a.
Lehet benne valami.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #464 Dátum: 2018. Január 30. - 20:52:13 »

Szervusztok.

Én az ASP vel kapcsolatban pl azt sem értem,hogy Északi megyékből ahol jelen van az ASP igazoltan.Miért mennek vagy engedik menni a vadászokat
Tolna vagy Somogy megyébe terlő ill hajtó vadászatra. Hiszen ahol lakik ki jár ill vadászik lő is vagy esetleg kapcsolatba került lőtt vagy elhullot Vd val.
Autó, csizma stb ugyan olyan virus hordozó . Ukrajnábol nem engedik meg behozni még a szendvicset sem akkor evvel mi van ?
Sehol az országban nem állították le tudomásom szerint sem  a hajtó sem  terelő vadászatokat.

üdv:HSanyi

Szia!

Sanyi van, ahol igazoltan jelen van? Én még ilyenről nem hallottam, de jó lenne, ha biztos infó lenne. Magyarország egésze az EU-n belül egy sertéskörzet, így innentől stop az exportnak pl Zalából is, csak bizonyos feldolgozott áruk mehetnek ki, gondolom majd import alapanyagból. Így nagyon nem mindegy van-e igazolt ASP vagy nincs, pl a gazdák kártalanítása miatt sem. Amit a terelésekről írtál, azt szerinted hogy lehetne megvalósítani? Pl XY ne menjen Borsodba vagy Hevesbe vadászni? Vagy tiltsanak be minden hajtást, terelést? Mellesleg a probléma felvetésével teljesen egyetértek, ha tényleg van egyes megyékben, akkor onnan pillanatok alatt végigviszik az országban a vadászok, kutyások.

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: