Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253561 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #45 Dátum: 2008. December 02. - 18:32:53 »

Szia Deer!
Szegény pára a tejes hasalját elboritja a papillóma ill fibróma daganatok.
Nem lehetett volna meglőni?
Üdv HSanyi
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. December 02. - 20:51:01 »

Szia Deer!
Szegény pára a tejes hasalját elboritja a papillóma ill fibróma daganatok.
Nem lehetett volna meglőni?
Üdv HSanyi

Szia Sanyi!
Meg kellett volna lőni! Ez viszont nem az én kompetenciám.
Ami még érdekes, hogy olyan táblán láttam, ahol hétről-hétre elautózom. Sem előtte, sem azóta nem láttam.
A helyi vadászok megfigyelése szerint, a tavaszi vedléssel eltűnik róla a cucc, legalábbis kevésbé látnak ilyen őzet.
 Vállat von
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #47 Dátum: 2008. December 03. - 07:55:07 »

Szia Deer!
A helyi vadászok megfigyelése szerint, a tavaszi vedléssel eltűnik róla a cucc, legalábbis kevésbé látnak ilyen őzet.

Érdekes a megfigyelés ,mert tudtommal a daganatok nem mulnak el maguktol.(lehet,hogy elhullnak)Az is érdekes ,hogy ha tőbb ilyen egyedet látnak(évről,évre)akkor mi  van azon a területen?Ha haza megyek útána olvasók egy kicsit mi is okozza a papiloma ill fibróma daganatokat.Üdv HSanyi
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #48 Dátum: 2008. December 03. - 11:36:35 »

Szia Deer!
A helyi vadászok megfigyelése szerint, a tavaszi vedléssel eltűnik róla a cucc, legalábbis kevésbé látnak ilyen őzet.

Érdekes a megfigyelés ,mert tudtommal a daganatok nem mulnak el maguktol.(lehet,hogy elhullnak)Az is érdekes ,hogy ha tőbb ilyen egyedet látnak(évről,évre)akkor mi  van azon a területen?Ha haza megyek útána olvasók egy kicsit mi is okozza a papiloma ill fibróma daganatokat.Üdv HSanyi

Ez nem igaz. Sajnos néha nálam is van egy-egy ilyen pélldány. Van amit huzamosabb időn keresztűl ismertem, de sajnos nem sikerűlt meglőni és vedlés után is megvolt a daganata.
Állítólag szúnyog terjeszti. Tény, hogy egy idő után eltünnek az ilyenek. Szerintem ez a nagy daganat felülete megsérül és valószínűleg elfertőződik és ez okozhatja az elhullásukat. Mindenesetre az ekkorák már látványosan hátráltatják a normális életvitelüket. Itt egy hasonló amit sikerűlt elejteni két éve. Ezen is látszik, hogy sérűlt a felülete amibe minden kosz beleragad.


Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. December 03. - 11:56:00 »

Ez nem igaz. Sajnos néha nálam is van egy-egy ilyen pélldány. Van amit huzamosabb időn keresztűl ismertem, de sajnos nem sikerűlt meglőni és vedlés után is megvolt a daganata.
Állítólag szúnyog terjeszti. Tény, hogy egy idő után eltünnek az ilyenek. Szerintem ez a nagy daganat felülete megsérül és valószínűleg elfertőződik és ez okozhatja az elhullásukat. Mindenesetre az ekkorák már látványosan hátráltatják a normális életvitelüket. Itt egy hasonló amit sikerűlt elejteni két éve. Ezen is látszik, hogy sérűlt a felülete amibe minden kosz beleragad.

 Meglepődött Meglepődött Meglepődött Én csak pupillázok-tanultam erről,meg láttam is ilyen daganatot8sokkal kisebbet).Soha nem gondoltam volna, hogy szegény páráknál ilyen is előfordulhat. Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. December 03. - 17:16:33 »

Ez nem igaz. Sajnos néha nálam is van egy-egy ilyen pélldány. Van amit huzamosabb időn keresztűl ismertem, de sajnos nem sikerűlt meglőni és vedlés után is megvolt a daganata.
Állítólag szúnyog terjeszti. Tény, hogy egy idő után eltünnek az ilyenek. Szerintem ez a nagy daganat felülete megsérül és valószínűleg elfertőződik és ez okozhatja az elhullásukat. Mindenesetre az ekkorák már látványosan hátráltatják a normális életvitelüket. Itt egy hasonló amit sikerűlt elejteni két éve. Ezen is látszik, hogy sérűlt a felülete amibe minden kosz beleragad.




Szia!
Számomra is furcsának tűnik amit mondtak, de semmit sem tartok kizártnak.
Ami tény, hogy egy jelölt bakunkon is volt daganat, nagyjából olyan, mint amit a fotón feltettél.
Ezt sikerült kamerával dokumantálni. A következő évben csak egy forradásszerű folt volt a helyén, ha jól emlékszem ezt sikerült lefotóznom.
Nála tehát volt "javulás", ami szerintem abból adódott, hogy a csüngő cucc leszakadt és a helye regenerálódott valamelyest.
Egy állatorvos ismerősöm vizsgálódik a témában, kérdőívvel próbálta felmérni, hogy egyáltalán mennyire elterjedt ez a betegség.
Eljutott hozzád is esetleg a kérdőív?
Üdv!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #51 Dátum: 2008. December 03. - 21:15:37 »

Sziasztok!
A daganatok az állati testben vagy felületén létrejött képletek,amelyek a test normálistol eltérő tulajdonságu sejtjeiből,ill szöveteiböl épül fel.Az ezekből ill szövetekből álló képletek működése a szervezet normális életfolyamataiba nem illeszkedik be hanem bizonyos őnállosággal rendelkeznek.Mivel a szervezet nem képes mindig elhatárolodni tőlük azért arra töbnyire káros befolyást gyakoro.Keletkezésük ma még nem teljesen tisztázott annyit tudunk óluk,hogy a szervezet egyébként normális sejtjeiböl keletkeznek valamilyen káros behatás révén.Ezek sok esetben vírusos eredetüek,de lehetnek mechnikai ,kémiai eredetüek is.Felosztásuk a kiindulásuk alapjául szolgáló szövetek szerint történik.A daganatok terjedelme igen változatos lehet.Növekedésük a test normális sejteinek,szöveteinek müködésére általában károsan hat.Felépitésük tekintetében a vázukat alkotó strómábol(kötöszövet,ill vérerek)a strómát kitöltő parenchimábol( megváltozott tulajd sejtek)állnak.A daganatok egy része a róluk eltávolodó sejtek révén a szervezet más helyein keletkező áttétek képződésére is képes.

Ezért nehéz elképzelni,hogy a vedlés során elmulik,az jobban ,hogy leszakad és beforr a sebb de szrintem az ijen nagy mértékü sejt burjánzás elhulláshoz vezet.
Üdv HSanyi
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #52 Dátum: 2008. December 04. - 08:19:04 »


Eljutott hozzád is esetleg a kérdőív?


Szia!
Nem találkoztam ilyen kérdőívvel. Egyébként változó számban található ez a betegség az őzeknél. Szerencsére nem nagy számban. A legtöb amiről tudtam a 130-as őzállományomban az olyan 4-5 db. volt egyszerre. Van olyan év amikor nincs is,de később mégis felbukkan. Tavaly ismertem egy sutát aminek az állán volt egy nagy zsemlyényi daganat. Egy bakgidát nevelt ami elég kicsi volt ezért kilőttük. A sutát sajnos nem sikerült. Ezt nem is bántam annyira mert egy jó bak fedezte be üzekedéskor. Tavassszal még láttam a sutát, de azóta eltünt. Nem tudom, hogy mi lett vele. Jelenleg más daganatosról nincs tudomásom, de még most,hogy nincs takarás sutázás közben összefuthatunk ilyennel
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #53 Dátum: 2008. December 04. - 08:21:41 »

Ja, meg ezek a daganatok csak a bőrön vannak. A hús alattuk egészségesnek tűnik, nem látszik rajta semmi elváltozás.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Ropi
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2009. Január 05. - 13:30:01 »

Mai nap meglepetten szereztem tudomást arról, hogy Németországban az elejtett vaddisznókat radioaktív sugárzásra is bevizsgálják.
600 bq(bequerell) CS/kg felett elkobzás és megsemmisítés. Van olyan régió ahol 90 %-os a határérték feletti arány.
Még a Csernobili balesetből erednek ezek a problémák.
Külön törvény rendelkezik a kártalanításról is, egy malac 100 euró, egyéb csülkösvad 200 euró/db.

Mivel akkoriban az egyik legerősebb löketet állítólag mi kaptuk, elgondolkoztató, hogy mi lehet idehaza! Szomorú


Nálunk hol lehetne egy ilyen vizsgálatot elvégeztetni mert érdekes a dolog főleg úgy h. ez szemmel nem látható?
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #55 Dátum: 2009. Január 05. - 19:45:16 »

Szia Ropi!
Tudomásom szerint a Csernobili katasztrófa után a rádioaktiv felhőt nem hazánk felé sodota az időjárás hanem skandinávia felé.
Nagyon sokáig vizsgálták a svédek ill a finnek a rénszarvasok agancsában felhalmozódott ugár szennyezést.Üdv HSanyi
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Január 06. - 06:23:58 »

Szia Ropi!
Tudomásom szerint a Csernobili katasztrófa után a rádioaktiv felhőt nem hazánk felé sodota az időjárás hanem skandinávia felé.
Nagyon sokáig vizsgálták a svédek ill a finnek a rénszarvasok agancsában felhalmozódott ugár szennyezést.Üdv HSanyi

Svájc,NSZK,Ausztia ők kaptak rendesen de kicsiny hazánkból ugy tudom Kőszegi része kapott belőle miután fenn megfordult a szél...

Boldogult katona koromból rémlik hogy mérték a gyaktéren...de semmi különös nem volt ahogy a srácokkal beszélgettem.Igaz annyi fejes salátát se szolgáltak fel mint akkor hál istennek nem vagyok oda érte.A burgenlandban folyamatosan szántották be ezt a kulturnövényt akkoriban....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Január 06. - 06:28:56 »


http://www.reak.bme.hu/csernobil/index.htm?kibocsat
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Ropi
Vendég
« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Január 06. - 14:04:22 »

Svájc,NSZK,Ausztia ők kaptak rendesen de kicsiny hazánkból ugy tudom Kőszegi része kapott belőle miután fenn megfordult a szél...

Boldogult katona koromból rémlik hogy mérték a gyaktéren...de semmi különös nem volt ahogy a srácokkal beszélgettem.Igaz annyi fejes salátát se szolgáltak fel mint akkor hál istennek nem vagyok oda érte.A burgenlandban folyamatosan szántották be ezt a kulturnövényt akkoriban....
Szia. Érdekes ez amit írsz mert Szigetközben lakom és NSZK Ausztria a Duna vízgyűjtő területe a Szigetköz pedig az első jelentős hordalék lerakó helye a Dunának. Megérne egy misét az itt lőtt vaddisznók főleg az idősebb példányok izotópos húsvizsgálata ezek után főleg úgy hogy Németországban ez már kötelező. Vajon miért?
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Január 18. - 19:21:50 »

Szegény sutát a minap találtam elhullva, soványan , hasmenésesen.
Jó kilóméterrel odébb tanyázott egy szőlősben, március végén láttam először, feltűnt, hogy a szemüregéből mekkora zacskó csüng,gondolom, maga a megduzzadt, sérült szemgolyó.
Nyáron egy gidát vezetett, novemberben aztán egy vendég elhibázta mindkettejüket, azóta nemigen láttam.
Most előkerült.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: