Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 252086 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #240 Dátum: 2014. December 28. - 14:43:20 »

Lesápadtam, aztán megnéztem mi a fene ez, amit beazonosítottatok. Ez írják róla:

"A Sarcocystosis nevű betegséget a sarcocystis nevű parazita okozza, mely általában trópusi, vagy szubtrópusi területeken fordul elő, és elsősorban Délkelet-Ázsiában jellemző. A parazita az állatok és az emberek esetében is képes megbetegedést okozni. A tünetek között szerepelhet az izomfájdalom, láz, de vannak olyan esetek is, amikor hasmenés fordul elő. A fertőzöttek többsége azonban tünetmentes lehet.
 
Az utazók hazatérésüket követően szembesültek az erős izomfájdalmakkal, és többségüknél kettő - négy hét is kellett a gyógyuláshoz. A sarcocystosis állati ürülékkel szennyezett élelmiszerrel, vagy fertőzött víz fogyasztása során terjed, és jelenleg nem rendelkezünk ellene sem védőoltással, sem specifikus gyógyszeres kezeléssel, csak a tünetek mérséklésére van lehetőség. Éppen ezért az utazóknak különösen figyelniük kell arra, hogy betartsák az általános higiénés előírásokat, és csak megfelelő élelmiszereket fogyasszanak. "

 :oFú basszus...BRRRR! OOO
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Tillmann Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új üzenet #241 Dátum: 2014. December 28. - 16:40:33 »

Én többször láttam, néha egész közelről egy ilyen "golyvás" bakot, de azon a lelógó golyón kívül semmi rendelleneset nem vettem észre ,sem mozgásában, sem viselkedésében. Idén nem kerestem, de nem is találkoztam vele.
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #242 Dátum: 2014. December 28. - 17:19:55 »

Kicsit eltérve a jelenlegi témától.
Egyik ismerősömnél aki nem vadászott életében, de nyulakkal foglakozott, foglalkozik jelenleg is és a semmiből feltűnt a tularémia ami megfertőzte, belázasodott egyre romlott az állapota, az alapbetegségéből adódóan(szívbeteg), hamar kórházba is került. A kórházban megállapították, annak ellenére, hogy vérhígítót szed, vérrög keletkezett a szívében. Szerencsére a lelkiismeretes orvos  addig kutakodott amíg kiderült mi a baj. Az ünnepeket szerencsére családjával tölthette, de ma be kellett vonulni az utókezelések miatt.

ÓVATOSAN A KINIGLIKKEL Kacsint Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #243 Dátum: 2015. Január 01. - 11:12:39 »



Na, tegnap sikerült ismét egy ilyet lőnöm. A tavalyi évet megelőzően sosem találkoztam ezzel parazitával, pedig én mindig nyúztam a kacsát(is).
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #244 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 08:24:57 »

Sziasztok!

Na, tegnap sikerült ismét egy ilyet lőnöm. A tavalyi évet megelőzően sosem találkoztam ezzel parazitával, pedig én mindig nyúztam a kacsát(is).


Ma reggel lőttem két szép gácsért (Sió part), mindkettő húsa így nézett ki! Azt vettem észre, hogy a szárnyak tövénél, de már a tollakon kis barnás, ászka formájú paraziták voltak 3-as, 4-es csomóban. Vajon ez a kifejlett parazita, vagy egy másik élősködő lárvái vannak a kacsákban?
Sajnos nem fényképeztem le őket.

Ugyanitt augusztus 20-a körül ejtett kacsáknak semmi bajuk sem volt. Remélem nem terjed el...
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #245 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 09:05:53 »

Sziasztok!
 

Ma reggel lőttem két szép gácsért (Sió part), mindkettő húsa így nézett ki! Azt vettem észre, hogy a szárnyak tövénél, de már a tollakon kis barnás, ászka formájú paraziták voltak 3-as, 4-es csomóban. Vajon ez a kifejlett parazita, vagy egy másik élősködő lárvái vannak a kacsákban?
Sajnos nem fényképeztem le őket.

Ugyanitt augusztus 20-a körül ejtett kacsáknak semmi bajuk sem volt. Remélem nem terjed el...
Nem piócák voltak? Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #246 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 17:22:18 »

Sziasztok!
 

Ma reggel lőttem két szép gácsért (Sió part), mindkettő húsa így nézett ki! Azt vettem észre, hogy a szárnyak tövénél, de már a tollakon kis barnás, ászka formájú paraziták voltak 3-as, 4-es csomóban. Vajon ez a kifejlett parazita, vagy egy másik élősködő lárvái vannak a kacsákban?
Sajnos nem fényképeztem le őket.

Ugyanitt augusztus 20-a körül ejtett kacsáknak semmi bajuk sem volt. Remélem nem terjed el...
Sajnos már azóta is lőttem ilyen tőkést.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #247 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 20:07:25 »

Sajnos már azóta is lőttem ilyen tőkést.
Belezéskor látni elváltozást?
Gáz lenne, ha az ajándékba adott kacsába nyüzsögne a fíreg.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #248 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 20:27:28 »

Belezéskor látni elváltozást?
Gáz lenne, ha az ajándékba adott kacsába nyüzsögne a fíreg.
... gyárilag szalonnával tűzdelt...  Hány
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #249 Dátum: 2015. Szeptember 19. - 07:42:48 »

Belezéskor látni elváltozást?
Gáz lenne, ha az ajándékba adott kacsába nyüzsögne a fíreg.
Nem beleztem, mert nem láttam értelmét.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #250 Dátum: 2015. Szeptember 19. - 08:13:29 »

Belezéskor látni elváltozást?
Gáz lenne, ha az ajándékba adott kacsába nyüzsögne a fíreg.

Ó, én a helyedben nem aggódnék, biztosan találni olyan húsvizsgáló tanfolyással saját szakmai csúcsát elért üzletembert, aki mély szakmaisággal megmagyarázza, hogy ez miért alkalmas emberi fogyasztásra – főleg, ha bevétel az ő zsebét gazdagítaná.  Ördög Ördög Legfeljebb az ajándék mellé teszed a szakvéleményt……  Stoel  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 16:44:03 »

Na, tegnap sikerült ismét egy ilyet lőnöm. A tavalyi évet megelőzően sosem találkoztam ezzel parazitával, pedig én mindig nyúztam a kacsát(is).


HPV !  Ördög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #252 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 18:09:44 »


HPV !  Ördög
Neked is van vadhúsvizsgáló diplomád?
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #253 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 20:59:37 »


HPV !  Ördög
HPV= hápi vírus? Stoel
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #254 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 07:30:03 »

HPV= hápi vírus? Stoel

Hogy a Picsába Vadászhatok (Ha teljesen hülye vagyok hozzá!) vírus    Kacsint Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: