Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253035 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #225 Dátum: 2014. Július 31. - 08:19:53 »

Sziasztok! Emelem

Tegnapi (elakadás miatti) Ördög sétánk közben, egy őzbakot találtunk az út közepén, egy sarang mellett, teljesen lesoványodva, az agancsa nem volt letisztítva, nem bírt lábra állni és valami zöldes színű hányadék volt előtte a földön. Mikor pár óra mulva mentünk visszafelé, már ki volt nyúlva...

Tapasztaltatok már hasonlót? Mi lehet ez a betegség, mennyire lehet veszélyes a többi egyedre?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #226 Dátum: 2014. Július 31. - 14:56:21 »

Szia Norbi.

Ebböl az anamnézisből nem sokk derül ki .Bármi lehet Őz kalici ,gyomorrontás ,epés hányás  Nyihi

Szóval nem tudni ,hogy mi okzta ,ezt jó látni a belső szerveket is (mérgezés nagy valószinűséggel ) .
Remélem azért szőltál a helyi vadászatra jógosultnak .

üdv:HSanyi
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #227 Dátum: 2014. Július 31. - 19:59:43 »

Szia Norbi.

Ebböl az anamnézisből nem sokk derül ki .Bármi lehet Őz kalici ,gyomorrontás ,epés hányás  Nyihi

Szóval nem tudni ,hogy mi okzta ,ezt jó látni a belső szerveket is (mérgezés nagy valószinűséggel ) .
Remélem azért szőltál a helyi vadászatra jógosultnak .

üdv:HSanyi
Egy gyomorrontástól nem soványodna le ennyire, meg nem pusztult volna el... Vállat von
Tudod mi volt a vadászatra jogosult válasza? "Dobjátok be a sarang mögé!" Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #228 Dátum: 2014. November 15. - 11:16:12 »

Torday László tette fel az alábbi képet és kérdést a facebook-on.

"Tegnapi kacsázásom alkalmával, két récét ejtettem el, aminek a húsán különös parazitákat találtam. Az egyiknél szinte teljesen befedte az összes húsrészt, a másiknál a szárnynál, kloákánál és a hasfalnál találtam. Akiknek mutattam még senki nem látott hasonlót sem. Esetleg valaki találkozott ilyennel? T. Laci,   vélemény?"


Ti láttatok már ilyet? 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #229 Dátum: 2014. November 15. - 11:19:11 »

Hú a csudába! Ilyet még sosem láttam! Valyon milyen betegség-parazita lehet ez? Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #230 Dátum: 2014. November 15. - 12:12:29 »

Torday László tette fel az alábbi képet és kérdést a facebook-on.

"Tegnapi kacsázásom alkalmával, két récét ejtettem el, aminek a húsán különös parazitákat találtam. Az egyiknél szinte teljesen befedte az összes húsrészt, a másiknál a szárnynál, kloákánál és a hasfalnál találtam. Akiknek mutattam még senki nem látott hasonlót sem. Esetleg valaki találkozott ilyennel? T. Laci,   vélemény?"


Ti láttatok már ilyet? 

Én tavaly lőttem egy ilyet. Megsemmisítettem, de fogalmam sincs mi lehet.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1405



« Új üzenet #231 Dátum: 2014. November 15. - 20:36:44 »

Hú a csudába! Ilyet még sosem láttam! Valyon milyen betegség-parazita lehet ez? Fejvakarás Vállat von

Na az én anyósom erre simán rávágná, hogy: "B@sszátok meg, hogy lehet már ilyen hanyag módon kitokozni egy kacsát?!  Adjátok már ide..."  Nyihi  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #232 Dátum: 2014. November 15. - 20:37:09 »

Én tavaly lőttem egy ilyet. Megsemmisítettem, de fogalmam sincs mi lehet.

Nem tudom mi ez de ezután vadkacsát csak nyúzva... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #233 Dátum: 2014. November 15. - 21:14:28 »

Nem tudom mi ez de ezután vadkacsát csak nyúzva... Ördög
Pont ezen gondolkodtam délután! Azt hiszem, hogy én is lemondok ezentúl a saját bőrében, zsírjában sült vadkacsáról.

Hogy mi ez, tudja a franc. Egy kicsit utánaolvastam, de okosabb nem lettem. (http://www.erdeszetilapok.hu/?page=arch_view&id=5129 )
Az azonban elgondolkodtató, hogy mennyi rossebet megehetünk mi vadászok!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #234 Dátum: 2014. November 15. - 21:17:10 »

Pont ezen gondolkodtam délután! Azt hiszem, hogy én is lemondok ezentúl a saját bőrében, zsírjában sült vadkacsáról.

Hogy mi ez, tudja a franc. Egy kicsit utánaolvastam, de okosabb nem lettem. (http://www.erdeszetilapok.hu/?page=arch_view&id=5129 )
Az azonban elgondolkodtató, hogy mennyi rossebet megehetünk mi vadászok!
Utánanéztem én is.Valami métely lehet valóban.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #235 Dátum: 2014. November 15. - 21:37:12 »

 


Én egy hónapja lőttem ilyet... Sarcocystis
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #236 Dátum: 2014. November 15. - 21:49:18 »

Én egy hónapja lőttem ilyet... Sarcocystis

Köszi Sanyi!  Emelem
 Nem lettem nyugodtabb! :Mosolyog Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #237 Dátum: 2014. November 15. - 22:33:07 »

Nem tudom mi ez de ezután vadkacsát csak nyúzva... Ördög
Én eddig is csak nyúztam. De az említett vadkacsát, meg a társait, tollastól akartam elajándékozni egy kedves barátomnak, de szerencsére nem ért rá megpucolni, ezért nem fogadta el.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #238 Dátum: 2014. December 28. - 11:37:15 »

Tegnap este 20 órakor egy jó kondiban lévő,már 10 centis barkát viselő bak jött a szóróra.Mit sem törődtem vele,gondoltam majd jelzi,ha jönnek a disznók.Evett már vagy fél órája,és távcsövezés közben vettem észre,hogy vmi nem frankó.
A bak torkánál ökölnyi fekete gumó volt,és a nyakából is (mintha kötélen lógott volna) 30 cm-re csüngött egy hasonló.Az őzet mozgásában és táplálkozásában látszólag nem zavarta.
Látott már vki hasonlót? Fejvakarás Vállat von
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #239 Dátum: 2014. December 28. - 12:53:05 »

Tegnap este 20 órakor egy jó kondiban lévő,már 10 centis barkát viselő bak jött a szóróra.Mit sem törődtem vele,gondoltam majd jelzi,ha jönnek a disznók.Evett már vagy fél órája,és távcsövezés közben vettem észre,hogy vmi nem frankó.
A bak torkánál ökölnyi fekete gumó volt,és a nyakából is (mintha kötélen lógott volna) 30 cm-re csüngött egy hasonló.Az őzet mozgásában és táplálkozásában látszólag nem zavarta.
Látott már vki hasonlót? Fejvakarás Vállat von
Még a bakszezon elején egyik barátom lőtt egy hasonlót, annak a hasából meg még valahonnan csüngtek ilyen kis öklömnyi mócsingok. Én csak fényképen láttam, de eléggé undorító volt. Csak ezért lőtte meg, nem akarta, hogy tovább szenvedjen. Hogy mi lett a sorsa, azt nem tudom, de nem került leadásra, az már biztos.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: