Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253500 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #195 Dátum: 2013. Március 22. - 18:53:25 »

Szevasz Stefi.
A mi még probléma,hogy a vadon élő állatok gyógyíthatósága ,kezelése nem igazán kivitelezhető.
A legjobb gyógyszerek Excenel,Naxcel a nyakbőr alá injektálva.
 Emelem
Ezért kell egyértelműen bizonyítani, hogy a birkával közösen használt élettér a betegség terjedésének a kulcsa.
Mivel a vadon élő állomány kezelése nem megoldható, a védekezés csak a birkától való elkülönítés lehet.
Ha ezt nem sikerül megoldani, akkor a világhírű dámunknak reszeltek..... Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #196 Dátum: 2013. Március 22. - 19:33:58 »

Ezért kell egyértelműen bizonyítani, hogy a birkával közösen használt élettér a betegség terjedésének a kulcsa.
Mivel a vadon élő állomány kezelése nem megoldható, a védekezés csak a birkától való elkülönítés lehet.
Ha ezt nem sikerül megoldani, akkor a világhírű dámunknak reszeltek..... Rííí
Azért szerencsére ennyire nem terjed ,mivel a zárt tartási körülmények fokozott fertőzést okoznak.
Így a fertőzést jobban szétszóró egyedek nem jutnak ki a szabadba .
Ezen kívül a paták között kijutó sár  tisztít a felszáradás is csira mentesít.
Azt hiszen ,hogy az Erdő törvény nem engedi haszonállatok erdőbe hajtását ,de a réteken el kerülhetetlen a fertőzés.
Naplózva
siptercsanad
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


Kerületvezető vadász és erdész


« Új üzenet #197 Dátum: 2013. Március 22. - 20:10:05 »

Köszönöm mindenkinek a választ! Úgy látom egy érdekes témát sikerült feldobnom  !

galoscsabus !

Már fel is vettem a kapcsolatot az Istvánnal! Hétfőn személyesen viszem be neki az agancsot!
Jelenleg a Duna - Dráva Nemzeti Parknál dolgozom hivatásos vadászként Barcs mellett, Drávaszentesen és itt láttuk az ominózus bikát. István elmondta,hogy már Lábodon is megjelent ez a betegség. Lábod és a mi területünk között kb. 5 km lehet a távolság. Onnan jönnek át hozzánk,úgy ahogy ez a bika is. Most már nagyon fogjuk figyelni a bikáinkat és a hullajtott agancsokat is, hogy lesz e hasonló köztük. És ha későbbikekben is találunk beteg agancsot,akkor azt is nagyon szívesen felajánljuk a tudomány oltárán !  Vigyorog

Vadászüdvözlettel : Sipter Csanád
Naplózva

Csanád
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #198 Dátum: 2013. Március 22. - 20:28:51 »

Azért szerencsére ennyire nem terjed ,mivel a zárt tartási körülmények fokozott fertőzést okoznak.
Így a fertőzést jobban szétszóró egyedek nem jutnak ki a szabadba .
Lábodon rendesen bele rondított az állományba. Lépten-nyomon torz bikákkal lehet találkozni.
Kocsola környékén lassan nincsen normális bika, pedig 10-12 évvel ezelőtt az ottani 200 pontos dömping miatt emelték az országos bemutatási ponthatárt!
Nem rég megjelent a gyulaji erdőtömb keleti oldalán is, a Kisszékely-Belecska-Udvari-Miszla körüli területen.
Ezek szabad területek és gyakorlatilag tönkre teszi és elértékteleníti a rajtuk élő dámot.
Mindent el kell követni amit csak lehet annak érdekében, hogy ez ne következhessen be.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #199 Dátum: 2013. Március 22. - 20:30:44 »

Már fel is vettem a kapcsolatot az Istvánnal! Hétfőn személyesen viszem be neki az agancsot!
Köszönöm az önzetlen hozzáállásodat!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #200 Dátum: 2013. Március 22. - 22:28:48 »

Lábodon rendesen bele rondított az állományba. Lépten-nyomon torz bikákkal lehet találkozni.
Kocsola környékén lassan nincsen normális bika, pedig 10-12 évvel ezelőtt az ottani 200 pontos dömping miatt emelték az országos bemutatási ponthatárt!
Nem rég megjelent a gyulaji erdőtömb keleti oldalán is, a Kisszékely-Belecska-Udvari-Miszla körüli területen.
Ezek szabad területek és gyakorlatilag tönkre teszi és elértékteleníti a rajtuk élő dámot.
Mindent el kell követni amit csak lehet annak érdekében, hogy ez ne következhessen be.
 Emelem
A Lábodi területet nem ismerem úgy mint a Guthit ,Guth a vadvédelmi keritések meg felelő mozgatásával valamilyen szinten zárt .
Itt tudomásom szerint még nem ütött fel a betegség .

Bármiről tudtok osszátok meg itt.
Had ötleteljek ,szeretem ha mozog az agyam.
 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #201 Dátum: 2013. Március 23. - 07:43:06 »

Tegnap volt rókaimmunizációs tájékoztatás, s ott hangzott el, hogy a rókáknak van egy "új" betegsége, egy élősködő, mely a májban telepszik meg, tíz év lehet a lappangási ideje, s emberre is átterjedhet. A rossz hír az, hogy mostanában tellik le az első tíz év a megjelenése óta, s idén már várhatóak az első emberi megbetegedések. Aki rókával érintkezik, mindenképpen használjon egyéni "védőfelszerelést" (pl. kesztyűt).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2013. Március 23. - 09:48:35 »

Ezért kell egyértelműen bizonyítani, hogy a birkával közösen használt élettér a betegség terjedésének a kulcsa.
Mivel a vadon élő állomány kezelése nem megoldható, a védekezés csak a birkától való elkülönítés lehet.
Ha ezt nem sikerül megoldani, akkor a világhírű dámunknak reszeltek..... Rííí


Csaba ! Itt lesz majd a nagy box ! Tisztelet a kivételnek de a legtöbb juhász nagyívben ........... mindenféle törvényre. Mostanában már a vetésekre ritkábban hajtanak rá de az erdőt még mindig szabad prédának tekintik . Más nagytestű állatok un "ridegtartásával" is problémák vannak és még lesznek is mert sokan meglovagolják az aktuális támogatásokat minden infrastruktúra nélkül kihasználva a jó kapcsolatokat . Félreértés elkerülése végett nem azzal a juhásszal van baj aki az állatokat terelgeti. A hunyók a tőkeerős újgazdag vállalkozók akik az állattartásban is csak a jó befektetést látják és egyébként más nem érdekli őket az egészben.            Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #203 Dátum: 2013. Március 23. - 10:29:03 »

Tegnap volt rókaimmunizációs tájékoztatás, s ott hangzott el, hogy a rókáknak van egy "új" betegsége, egy élősködő, mely a májban telepszik meg, tíz év lehet a lappangási ideje, s emberre is átterjedhet. A rossz hír az, hogy mostanában tellik le az első tíz év a megjelenése óta, s idén már várhatóak az első emberi megbetegedések. Aki rókával érintkezik, mindenképpen használjon egyéni "védőfelszerelést" (pl. kesztyűt).
Szevasztok.
Szerintem a háromtagú galandféregre gondolsz .Májrákot ,máj elégtelenséget okozhat.
Sajnos a rókával érintkező kutyák is elkaphatják,tőlük az ember ez ellen hogyan védekezzünk.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #204 Dátum: 2013. Március 23. - 10:36:24 »

Szevasztok.
Szerintem a háromtagú galandféregre gondolsz .Májrákot ,máj elégtelenséget okozhat.
Sajnos a rókával érintkező kutyák is elkaphatják,tőlük az ember ez ellen hogyan védekezzünk.

Nem májrákot okoz.
Csak a tünetek hasonlóak.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #205 Dátum: 2013. Március 23. - 10:40:21 »

Nem májrákot okoz.
Csak a tünetek hasonlóak.
Megnyugtattál. Vigyorog
De mintha arra emlékeznék,hogy halálos is lehet.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #206 Dátum: 2013. Március 23. - 10:43:09 »

Megnyugtattál. Vigyorog
De mintha arra emlékeznék,hogy halálos is lehet.
A tünetek jelentkezésekor már nagyon nagy a baj.
Ezért nehéz gyógyítani.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #207 Dátum: 2013. Március 23. - 10:57:34 »

Szevasztok.
Szerintem a háromtagú galandféregre gondolsz .Májrákot ,máj elégtelenséget okozhat.
Sajnos a rókával érintkező kutyák is elkaphatják,tőlük az ember ez ellen hogyan védekezzünk.


Nem én gondolok, ott hangzott el ilyen formában, azért "osztottam" meg, hátha valakinek segít.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #208 Dátum: 2013. Március 23. - 10:58:56 »

A tünetek jelentkezésekor már nagyon nagy a baj.
Ezért nehéz gyógyítani.
Lassan a vadászokat ,vadőröket be kell oltani Ivermectinnel ,hogy kimehessünk a területre?
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #209 Dátum: 2013. Március 23. - 11:03:27 »

Nem én gondolok, ott hangzott el ilyen formában, azért "osztottam" meg, hátha valakinek segít.  Vállat von
Helyesen tetted.Csak tájékoztató jelleggel irtam.
Elnézést.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: