Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253329 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #180 Dátum: 2013. Február 20. - 17:31:43 »

 Ivermectines nyalósó .

45 nap várakozási idő,de nem tudod mikor fogyasztotta.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #181 Dátum: 2013. Február 20. - 18:15:45 »

Szervusztok.
Én inkább a Zeovitos nyalósót ajálanám .Cegléden gyártja Dr Balogh István állatorvos.
ott nem kell türelmi időt alkalmazni egész évben kint lehet de hatásos a bagocs ellen,nem közvetlenül hat de az állat kondicióját nagy mértékben javitva és ez álltal paarzita mentes lesz.
üdv:HSanyi
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #182 Dátum: 2013. Február 20. - 19:15:50 »

Sziasztok!

A hétvégén -egészen pontosan szombaton- lőttem egy repcéből bezabált (fotos), elég gyengécske suta gidát.
Nyúzás után kiderült, hogy a hátán lévő bőrréteg alatt ölég' szép számmal laktak bagócslárvák...
. . .elég bizalomgerjesztő látvány volt. . .
Egy olyan (kezdő) kérdésem volna, hogy ezek ellenére a hús (ami kinézetre abszolút ép és normálisnak tűnt) fogyasztható-e?
Ha valaki tudna segíteni, megköszönném! Mosolyog
Zoli  Wave

Szia Simi!

Itt délvidéken az összes őzben és szarvasban van bagócs! Esetleg mennyiségi eltérés lehet, de kivétel nem nagyon van, csak az életerős példányokat nem viseli meg!
Ettől függetlenül nyugodtan fogyasztható, hiszen nem a húsban van. A bőrt meg nem esszük meg!
Viszont ez miatt sem használja szívesen a bőripar az innen (pl. Gemenc) származó szarvasbőrt, mert nem olyan minőségű, mint a bagócsmentes területekről származó! (Én így tudom.)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #183 Dátum: 2013. Február 20. - 20:11:57 »

Mi nagyon régen adunk a vadnak  olyan nyalósót ami tartalmaz bagócs elleni adalékot is!  Egyáltalán nem vettük észre, hogy kevesebb lenne az őzeinkben, vagy a dámokban!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #184 Dátum: 2013. Február 20. - 20:23:27 »

A mectinek után a bőr alatt feketén elhalt lárvákat találtok 2-3 év kell a kezelés hatékonyságához.
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #185 Dátum: 2013. Február 21. - 09:06:10 »

Köszönöm még egyszer a segítségeket! Mosolyog  Wave

Az Ivermecitines nyalósók beszerzését már megkezdtem, várom őket.
Reménykedek, mert telefonáltam ide-oda a hétvégén és ölég' sok bagócsos őz van a környékünkön. . .
Hátha tudok valamit "javítani" ezen.

Köszöntem Uraim!  Piál
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #186 Dátum: 2013. Február 21. - 11:41:36 »

Ha vagy olyan szerencsés,hogy őztápot etess kérd bele az ivermectint.
Naplózva
Pituba
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #187 Dátum: 2013. Március 11. - 14:30:22 »

Szervusztok.
Én inkább a Zeovitos nyalósót ajálanám .Cegléden gyártja Dr Balogh István állatorvos.
ott nem kell türelmi időt alkalmazni egész évben kint lehet de hatásos a bagocs ellen,nem közvetlenül hat de az állat kondicióját nagy mértékben javitva és ez álltal paarzita mentes lesz.
üdv:HSanyi
Naplózva
Pituba
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #188 Dátum: 2013. Március 11. - 14:44:58 »

Szia Simi!

Itt délvidéken az összes őzben és szarvasban van bagócs! Esetleg mennyiségi eltérés lehet, de kivétel nem nagyon van, csak az életerős példányokat nem viseli meg!
Ettől függetlenül nyugodtan fogyasztható, hiszen nem a húsban van. A bőrt meg nem esszük meg!
Viszont ez miatt sem használja szívesen a bőripar az innen (pl. Gemenc) származó szarvasbőrt, mert nem olyan minőségű, mint a bagócsmentes területekről származó! (Én így tudom.)
  Sziasztok! A lényeg lemaradt az előbb:szerintem Dr. Csapó István gyártja anyalósót Cegléden.
Más téma. Olyan süldőt lőttünk aminek a nyakán, a gégeporc alatt kb. tojásnyi vajsárga habpamacs volt. Állagra mint egy keményebb borotvahab.A konda egyik legkisebb süldője volt,
de mozgásra,viselkedésre nem különbözött a többitől. Nagyon sovány volt,lehet valami gennyes tályog fakadt ki? Találkoztatok már ilyennel disznónál?
Üdv. pituba     
Naplózva
siptercsanad
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


Kerületvezető vadász és erdész


« Új üzenet #189 Dátum: 2013. Március 21. - 19:37:08 »

Üdv Mindenkinek !

Tudna vki vmilyen informácóval szolgálni a dámszarvas agancstő-gyulladásos fertőzéséről ? Tegnap láttunk egy nagy dámbikát,ami elég furán viselkedett,el is hullajtotta a jobb lapátját. Amikor felvettük,akkor láttuk,hogy nem a levetési síknál "esett" le az agancs,hanem az agancstőből is kitört egy darab ( 1,5cm körívben ). A lehullajtott agancson, a levetési felületen genny darabok voltak és büdös is volt.

Előre is köszi a segítséget!
Naplózva

Csanád
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #190 Dátum: 2013. Március 21. - 22:11:15 »

Üdv Csanád!
Dr. Király István (OMVK Tolna-megyei titkár, vadgazdálkodási szakmérnök) közreműködésével újból megkezdődik ennek a betegségnek a kutatása.
(A korábbi vizsgálat félbeszakadt, mert aki felvállalta az ügyet, ő tartamos külföldi munkavégzésre utazott.)
Ehhez minél több mintára lenne szükség, amikből a baktérium törzset minél pontosabban azonosítani lehet.
Nem tudom merre élsz, hol találtátok az agancsot.
De nagy szükségünk lenne minden használható mintára.
Már itt is ki van adva az ismert agancsozóknak az infó, hogy segítsenek be a munkába.
Valahogyan meg kell találni a védekezés módját, mert tönkre fog menni az ország dámállománya.
Az már kb. 95%, hogy a birkával közösen használt élettér közrejátszik a betegség terjedésében, sőt talán magában a fertőzésben is.
Kocsola-Szakcs térségében lassan alig van ép bika. De mindegyik érintett körzetben ott bégetnek a gyapjas fűzabálók.

Tudom nagy kérés, de ha lehetséges, tegyétek a tudomány oltárjára a talált agancsot Meghajol
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #191 Dátum: 2013. Március 22. - 12:31:45 »

Üdv Csanád!
Dr. Király István (OMVK Tolna-megyei titkár, vadgazdálkodási szakmérnök) közreműködésével újból megkezdődik ennek a betegségnek a kutatása.
(A korábbi vizsgálat félbeszakadt, mert aki felvállalta az ügyet, ő tartamos külföldi munkavégzésre utazott.)
Ehhez minél több mintára lenne szükség, amikből a baktérium törzset minél pontosabban azonosítani lehet.
Nem tudom merre élsz, hol találtátok az agancsot.
De nagy szükségünk lenne minden használható mintára.
Már itt is ki van adva az ismert agancsozóknak az infó, hogy segítsenek be a munkába.
Valahogyan meg kell találni a védekezés módját, mert tönkre fog menni az ország dámállománya.
Az már kb. 95%, hogy a birkával közösen használt élettér közrejátszik a betegség terjedésében, sőt talán magában a fertőzésben is.
Kocsola-Szakcs térségében lassan alig van ép bika. De mindegyik érintett körzetben ott bégetnek a gyapjas fűzabálók.

Tudom nagy kérés, de ha lehetséges, tegyétek a tudomány oltárjára a talált agancsot Meghajol
 Emelem

Csaba ! Lőttem 3 éve áeü. okból egy koros bikát ami a hátsólábára rogyadozott.(már a lövés előtt is  Ördög ) Az első csülkei roncsoltak és véresek voltak az agancson is degenerációs jelek. Zsigereléskor mind két veséje vagy veséjén fekete lemezes tályogszerű valami volt . Jó birkás területen történt a dolog a sárvíz töltés közelében. Az állatorvos szerint büdössántasággal fertőzték meg a birkák.            Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #192 Dátum: 2013. Március 22. - 12:53:23 »

. Az állatorvos szerint büdössántasággal fertőzték meg a birkák.   
Erre irányul első sorban a vizsgálat.
Csak a megalapozott szakvéleményhez sok feldolgozott minta és egybehangzó eredmények kellenek.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2013. Március 22. - 16:07:05 »

Erre irányul első sorban a vizsgálat.
Csak a megalapozott szakvéleményhez sok feldolgozott minta és egybehangzó eredmények kellenek.
 Emelem

Én addig azt hittem hogy ez a betegség lesántítja az állatot és ha nem gyógyítják egyre inkább sántít elfertőződik a seb és elpusztul.
Az állatorvostól megtudtam hogy a bicegés a kisebb baj  - a gennykeltő bacik eljutnak a szervezet minden részébe még a fejlődő agancsba is és ott fejtik ki hatásukat. Ezért volt a trófeában a kis rendellenesség meg a vesén a tályog (?)  .
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #194 Dátum: 2013. Március 22. - 16:17:01 »

Én addig azt hittem hogy ez a betegség lesántítja az állatot és ha nem gyógyítják egyre inkább sántít elfertőződik a seb és elpusztul.
Az állatorvostól megtudtam hogy a bicegés a kisebb baj  - a gennykeltő bacik eljutnak a szervezet minden részébe még a fejlődő agancsba is és ott fejtik ki hatásukat. Ezért volt a trófeában a kis rendellenesség meg a vesén a tályog (?)  .
Szevasz Stefi.
A mi még probléma,hogy a vadon élő állatok gyógyíthatósága ,kezelése nem igazán kivitelezhető.
A legjobb gyógyszerek Excenel,Naxcel a nyakbőr alá injektálva.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: