Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253338 alkalommal)
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #165 Dátum: 2011. December 20. - 22:15:51 »

Tegnap fotóztam ezt a bikát. Egy oldalon szemág nélküli, sárga foltokkal . Vajon valami betegségre utalnak azok a foltok? Érdekes görbület is van azon a táján az agancsnak.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #166 Dátum: 2011. December 21. - 19:08:52 »

Nem csak simán kőrisháncs?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #167 Dátum: 2011. December 21. - 20:47:48 »

Kőrisháncs ( Igen ) meg villanypásztor (  Nem )  . . . !   Vigyorog

 Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #168 Dátum: 2012. Január 07. - 12:24:55 »

Sziasztok!
Év végén lőttem egy sutát, egyik szeme helyén hatalmas lifegő "tumor", mája foltos volt, a nyakán pedig sugárgomba szerű foltok.
Szerintetek ez mitől lehet, mitől kaphatta el ez a szerencsétlen állat?
Naplózva

H. Zoli
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #169 Dátum: 2012. Január 08. - 19:49:35 »

Sziasztok!
Év végén lőttem egy sutát, egyik szeme helyén hatalmas lifegő "tumor", mája foltos volt, a nyakán pedig sugárgomba szerű foltok.
Szerintetek ez mitől lehet, mitől kaphatta el ez a szerencsétlen állat?

Hello!
Egy sugárgomba (Actynomices) okozta tályog. Egyébként kicsit helytelen a nevében, hogy gomba, mert baktérium. Általában a pofán látható, de az állat testének bármelyik részén megjelenhet.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 08. - 19:52:13 írta Sakac » Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #170 Dátum: 2012. Január 08. - 20:26:58 »

Hello!
Egy sugárgomba (Actynomices) okozta tályog. Egyébként kicsit helytelen a nevében, hogy gomba, mert baktérium. Általában a pofán látható, de az állat testének bármelyik részén megjelenhet.

És ezt mitől kaphatja el?
Naplózva

harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #171 Dátum: 2012. Január 09. - 09:31:07 »

Sziasztok!

A múltkor említett Aujeszky-betegség kapcsán az MgSzH feltett a honlapjára pénteken egy anyagot:

http://mgszh.gov.hu/aktualitasok/hirek/tajekoztato_aujeszky_betegseg.html

Zoli
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #172 Dátum: 2012. Október 04. - 22:19:55 »

Üdv!

Mivel nem találtam a megfelelő rovatot, így gondoltam, hátha itt is jó lesz...
Zizikémről, a vizslámról lenne szó. Tegnap du. vettem észre az orrán két sebet. Először nem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert be volt zárva a kennelbe és gondoltam, hogy ott kidörzsölte valamivel. De aztán feltűnt, hogy a két seb szabályos kör alakú. Ezután jobban megnéztem, és kiderült, hogy a heg alatt be van duzzadva a szövet is. Ekkor lekentem Betadinnal, de reggelre nemhogy gyógyult volna valamelyest, de még nagyobb lett a sebek kiterjedése. Megint bekentem, de délutánra már oda jutottunk, hogy nem is szárad be és tovább nőtt a sebek mérete (a kezdeti 3mm-ről 5mm-re és továbbra is szabályos kör alakúak). Most estére alkohollal dörzsöltem be, hátha beszárad, de félek, hogy ez is hatástalan marad.

Tudja valaki, hogy mi lehet a baj? Én valamilyen gombára gyanakszom, de annak nem így kellett volna reagálnia a jódra és az alkoholra...

Előre is köszönöm a segítséget!

Gergő
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #173 Dátum: 2012. Október 05. - 06:10:13 »

Megint bekentem, de délutánra már oda jutottunk, hogy nem is szárad be és tovább nőtt a sebek mérete (a kezdeti 3mm-ről 5mm-re és továbbra is szabályos kör alakúak). Most estére alkohollal dörzsöltem be, hátha beszárad, de félek, hogy ez is hatástalan marad.

Tudja valaki, hogy mi lehet a baj? Én valamilyen gombára gyanakszom, de annak nem így kellett volna reagálnia a jódra és az alkoholra...

Előre is köszönöm a segítséget!

Gergő

Gergő képet tudnál feltenni róla?
Azt nem tudom milyen fajtájú vizslád van. Ha magyar akkor lehetséges a szőrtüsző atka. Az enyémnél ilyentájt ill télen néha előfordul. Bár az igaz, hogy először lábon vagy a fültő környékén jelent meg nálunk.
Sok doki látta anno, de végül egy bőrkaparék bevizsgálása igazolta  a gyanúmat. Ami nála bevált az a taktik volt. Igaz hosszú procedúra volt de megérte... Két doki már el is akarta altatni  
Vidd el dokihoz és kérdezz rá. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #174 Dátum: 2012. Október 05. - 08:10:11 »

Gergő, Sanyi!

Amennyiben tényleg szőrtüsző atka, akkor Tactic-os lemosás, ecsetelés helyett/mellett próbáljátok ki a Neostomosan-os kezelést, utána pedig Preventic nyakörv. Nálam ez a két "szer" a demodicosis bevált ellenszere.

Általában a legyengült immunrendszer indikátora, ez ellen is érdmes tenni valamit.

A Tactic-ban lévő amitráz kissé erős szagát szerintem Gergő ismeri, mi annak idején a méheknél használtuk, szintén atka ellen. Érdekes, hogy Preventic nyakörv is ezt tartalmazza, mégis nagyon kellemes az illata...

Mióta ismerem, a kutyámon télen-nyáron Preventic van (ez évi 2 db) és nincs bolha, kullancs, atka probléma! 
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #175 Dátum: 2012. Október 08. - 22:38:43 »

Üdv!


Neostomosannal és Preventic-kel el vannak látva a kutyák és nincs is problémám élősködővel. Utánaolvastam és egyre jobban beigazolódott a gyanúm: valamilyen gombás fertőzést kapott el. Azóta vettem Canesten Pro spray-t és két nap alatt annyira helyrehozta a sebeket, hogy már csak egy kis var látszik, a háromból az egyik helyen. Sajnos az esztétikája romlott a blökinek, mert kihullott a szőre a sebek helyén, de annyi baj legyen, a fő, hogy helyrejött!

Sakac-teljesen szabályos kör alakúak voltak a sebek, melyek először csak egy kis bőr duzzanatként jelentkeztek, majd kisebesedtek a vakarás miatt (gondolom viszketett neki).

Gergő Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #176 Dátum: 2013. Február 19. - 17:48:17 »

Sziasztok!

A hétvégén -egészen pontosan szombaton- lőttem egy repcéből bezabált (fotos), elég gyengécske suta gidát.
Nyúzás után kiderült, hogy a hátán lévő bőrréteg alatt ölég' szép számmal laktak bagócslárvák...
. . .elég bizalomgerjesztő látvány volt. . .
Egy olyan (kezdő) kérdésem volna, hogy ezek ellenére a hús (ami kinézetre abszolút ép és normálisnak tűnt) fogyasztható-e?
Ha valaki tudna segíteni, megköszönném! Mosolyog
Zoli  Wave
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #177 Dátum: 2013. Február 19. - 18:48:30 »

Fogyasztható, csak legyen gusztusa az embernek.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #178 Dátum: 2013. Február 19. - 20:03:54 »

Szia Simi.
a Bagocs légy lárvája nem veszélyes az embere,inkább gusztus kérdése ezt nem arra értem,hogy fogyaszható hanem ahogy kinéz.egy éles késsel le fejted a hártyát és vele együtt le jön minden.
ezért volt olyan sovány mert ezek az endóparaziták szivták a vérét gondolom az orrában is volt biztós.
érdemes lenne erre a terület részre gyógyszeres nyalósót ki tenni .
üdv:HSanyi
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #179 Dátum: 2013. Február 20. - 11:59:52 »

Köszönöm a segítségeket! Mosolyog

Sanyi!
A nyalósó ügyében már léptem, itt van már egy rakat az udvarban, szét kell csak "szórni" a területen.
Nem igen vizsgálgattam az az igazság, mert igyekeztem megnyúzni a gidát, meg amúgy is.....elég bizalomgerjesztő volt a látvány....  Nem szól szám
Siettem a nyúzással, mert indulni akartunk a FeHoVa-ra, ahol találkoztunk is, szombaton!  Vigyorog (Berdó Józsiék standjánál - ő b*szogatott engem, hogy mikor viszek már neki vadlibát, biztos emlékszel- )  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Köszönöm még egyszer! Mosolyog
 Emelem
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: