Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253080 alkalommal)
Farkas Attila
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 12:22:06 »

Betegségek online diagnosztizálását nagymértékben segíthetné néhány mellékelt fotó. Ilyenek a szükséges magyarázatokkal mindenikünk okulására válhatnának.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 12:24:24 »

Betegségek online diagnosztizálását nagymértékben segíthetné néhány mellékelt fotó. Ilyenek a szükséges magyarázatokkal mindenikünk okulására válhatnának.

 Igen Igen Igen
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 09:39:04 »

Pusztulnak a foglyaim. Hátha tud valaki rutinosabb segíteni a megoldásban. A tünetek a következők:

Jó étvágy és élénk viselkedés mellett a madarak feje felkopaszodik(csak a fej búbja és a nyak felső része), az állat soványodik, majd minden előjel nélkül elpusztul. Takarmány: saját magam összeállított táp és csonti(eddig gyönyörűek voltak tőle!), a tápba pedig egész búza szemeket kevertem, valamint Futort kaptak bele. Gyógyszerrel is próbálkoztam már: Külső parazita ellen Domotoxot kevertem az alomba, Jolovitot és LaktiFerm-et folyamatosan kaptak, valamint kokcidiózisra, madárnáthára és bakteriális bélfertőzésre folyamatosan kapnak készítményeket. Eddig nem is volt gond, de kb. egy-másfél hete kezdődött ez a kopaszodás és soványság, amit nem tudok megállítani. Az elhullás kedden kezdődött és eddig minden nap egy hullát találtam a helyükön(12madárból három az nekem már sok!)
Van valakinek ötlete?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Szeptember 12. - 21:13:59 »

Szia Girgesz!

Ezt a "kopaszodást" még soha nem hallottam, csak a kanibalizmus jeleként ismerem!

A csontik etetése szerintem, ilyen melegben különösen veszélyes. A butuliznus legfőbb okozója! Vállat von Vállat von Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 11:41:46 »

Szia Gergő!
Egyetértek Attilával a butulizmussal kapcsólatban a szervezetbe bekerülő toxinok a ozgatóidegekre hatnak és petyhüdt bénulást okoznak.A madarak között elsösorban a vizi madarakat támadja meg de előfordul fácánoknál is.De elképzelhető,hogy a csontiktol kapták.
Lehet,hogy másfajta fehérje pótlást kell kitalálni(turó,főtttójás fehérje).
A kanibalizmus fő kiváltoja a tartási és takarmányózási próblémák.Első sorban a zsufolt tartás ez náld 12db mádár volt de lehet,hogy hely kicsi volt a hely sivár ,Még arról nincs adat ,hogy hány darab mádár tartható optimálisan.A nevelőhely mikróklimája (hömérséklet ,páratart,amoniaszintje).A nevelőhely átalakitása segithet nagyobb tér ,lucerna csómok be lógatása kukorica dara,zab szétszórása több etető itató kihelyezése.De azért nem árt állatorvossal konzultálni.Üdv HSanyi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 20:09:47 »

A fórumon kívül az állatorvos is a csontit ajánlotta -ilyen kicsiben ez volt a legjobb megoldás+horgászcsonti, tehát elméletileg majdnem steril Bion

Beszéltem ma az állatorvossal, aki azt mondta, hogy ez valamilyen hiánybetegség, ami adódhat abból, hogy valami nincs a tápban, de abból is, hogy túl sok mindent adtam nekik és az egyik anyag nem engedi felszívódni a másikat. Azt javasolta, hogy váltsak tápot és ne adjak semilyen kiegészítőt. Ha akkor is pusztulnak,akkor jöhet szóba valamilyen fertőzés. Kannibalimus meg nincs, mert az összesnek ép a bőre-csak a toll hiányzik a fejéről(de a többi testrészen van). Na, majd elválik mit dob a gép...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 11:53:01 »

Most kaptuk a MVH-tól: Gelej községben kéknyelv-betegséget fedeztek fel, így a település 100km-es körzetében védőzónát alakítanak ki. A zónából tilos kivinni bármilyen háztáji és vadon élő kérődzőt(élve vagy holt állapotban), sem annak húsát.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. November 10. - 09:25:21 »

Újabb betegséget produkáltak a foglyok:
Most a szemük gyulladt be. A szemhéjak duzzadtak, vörösek, a szemük folyamatosan könnyes, csipás és állandóan dörzsölik, tehát viszket is. Milyen gyógyszert ajánlotok rá? (Valószínűnek tartom, hogy valamilyen fertőző kötőhártya gyulladás, mert egy-két fürjemnél is jelentkeztek hasonló tünetek.)

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. November 10. - 16:54:16 »

12-es  Bion Bion

Régen, kamillateát itattak a fácánokkal ilyenkor, azt nem tudom használt-e, de  mindig volt tea Nagyapáméknál... Bion
Naplózva

Üdv End
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #24 Dátum: 2008. November 10. - 18:31:43 »

Szia Gergő!
Próbálok segiteni de megint csak találgatni tudok.Arra tudok gondolni,hogy esetleg tolltetvesség ütütte fel a fejét az állományban.
Tolltetvesség:az e csoportban tartozó tetvek főként élettelen hámrészekkel,valamint mirigy váladékkal táplálkoznak.Így az enyhe fertőzöttségnek jelentösége nincs.Csak a gyenge ellenállóképességű állatok testén szaporodnak el tetemesen.Ilyenkor aztán jelentős toll-vagy szőr rágásukon kivűl állandó mászkálásukkal valamit a börre kerűlő anyagcseretermékeivel és a petéikkel erős viszketést okoznak.Ilyenkor az állatok folytonvakaroznak,dörzsőlödnek.Az ilyen helyeken a toll megritkul,kihull és be gyullad a bőr.Ez lehet a szemörnyéke is.
Védekezés:Ditrifon oldattal(0,15-0,25 vizes )oldattal  be kell permeteznia a testeket.
Üdv:HSanyi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. November 11. - 07:52:37 »

12-es  Bion Bion

Régen, kamillateát itattak a fácánokkal ilyenkor, azt nem tudom használt-e, de  mindig volt tea Nagyapáméknál... Bion

A kamillatea igen jó gyulladáscsökkentő anyag.Ált. hasmenés megelőzésére, enyhe hasmenésre és enyhébb, bakteriális eredetű kötőhártyagyulladásra jó. Én is szoktam alkalmazni, de most nem segített. De ha minden igaz,akkor most megvan a megoldás.Végre elértem a tenyésztőt, akitől én is kaptam a madaraim és javasolt egy gyógyszert,amit mindig használnak ilyen esetben.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. November 11. - 07:56:44 »

Szia Gergő!
Próbálok segiteni de megint csak találgatni tudok.Arra tudok gondolni,hogy esetleg tolltetvesség ütütte fel a fejét az állományban.
Tolltetvesség:az e csoportban tartozó tetvek főként élettelen hámrészekkel,valamint mirigy váladékkal táplálkoznak.Így az enyhe fertőzöttségnek jelentösége nincs.Csak a gyenge ellenállóképességű állatok testén szaporodnak el tetemesen.Ilyenkor aztán jelentős toll-vagy szőr rágásukon kivűl állandó mászkálásukkal valamit a börre kerűlő anyagcseretermékeivel és a petéikkel erős viszketést okoznak.Ilyenkor az állatok folytonvakaroznak,dörzsőlödnek.Az ilyen helyeken a toll megritkul,kihull és be gyullad a bőr.Ez lehet a szemörnyéke is.
Védekezés:Ditrifon oldattal(0,15-0,25 vizes )oldattal  be kell permeteznia a testeket.
Üdv:HSanyi

Rühesség nem lehet, hetente egyszer kapnak homokot fürdeni, amibe Domotoxot keverek. De tegnap vettem Enrobiofloxot. Azt mondják, hatásos. Pár nap múlva kiderül, hogy tényleg az-e.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. November 11. - 14:56:44 »

Szia Gergő!

Mi a gyógyszer neve?
Jó az ilyet tudni! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. November 11. - 15:27:39 »

Szia Gergő!

Mi a gyógyszer neve?
Jó az ilyet tudni! Wave

"...De tegnap vettem Enrobiofloxot..."
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. November 14. - 11:41:41 »

Bevált a szer. Gyönyörűen helyrejöttek a madaraim.

Bár menet közben megtudtam egy s mást erről a gyógyszerről, de gondos használat mellett nem okozhat problémát.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: