Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253696 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1050 Dátum: 2020. Február 05. - 21:24:39 »

Géza mögmonták itten a fórumon , hogy mi hülyék vagyunk ez nem megoldás ! Majd a járvány megoldja !
Reméljük aki rendel,majd fizet is!  Nem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1051 Dátum: 2020. Február 06. - 09:23:15 »

Géza mögmonták itten a fórumon , hogy mi hülyék vagyunk ez nem megoldás ! Majd a járvány megoldja !
Szokás szerint átfutottad a cikket aztán megelégedetten hátradőltél mert találtál benne olyan részeket amelyek az ideológiádat erősítik?
Gratulálok.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1052 Dátum: 2020. Február 06. - 09:40:59 »

A cikk nem megoldást kínál az asp-re a vaddisznó kiírtása révén csupán az állományapasztás módját és lehetséges következményeit taglalja.
Csincsa úr, aki a blogon hivatkozott cikket írta, kitűnő szakember lehet, nagyon összeszedett írásai vannak de olybá tűnik, mind az asp-vel, mind a vaddisznóval leginkább elméleti a kapcsolata.
Amit elfelejtett, az az, hogy az ausztrál és amerikai vadászokkal ellentétben az európai kollégáknak komoly tapasztalata van a vaddisznó vadászata terén és itt dívik a hajtóvadászat ami igen komolyan képes befolyásolni a disznóállomány méretét mert nincs hova bújni előle. A természetes környezet maradéka, a szakemberek, a hajtásba befogható hajtók és kutyák ezt lehetővé teszik.
Másrészről, ha elfogadjuk a cikk tanulságát, mely szerint a vaddisznó kiírthatatlan, akkor mégis maradnak disznók amelyekre rá lehet majd fogni az asp terjedését...vagyis kibújhatnak a hatóságok a felelősség alól ami a vállukat nyomja, hogy gyakorlatilag tehetetlenek. Látszatmegoldásnak persze jó, hogy mindenféle faszkalap pártkatonák akiket beültettek a hivatalba, betarthatatlan előírásokkal sanyargatják a vadászokat, fenyegetőznek a kommandósok bevetésétől kezdve a milliós bírságokig mindennel miközben semmi nem gátolja meg, hogy holnap vegyek Záhonyban féltucat malacot egy tenyésztőtől és Lentiben neveljem fel.
Sokkal keményebb és sokkal diktatórikusabb rendszereknek(pl. kína) is beletört a bicskája az asp-be de a lényeg az, hogy nálunk a vadásztársadalom jó lesz bűnbaknak, az Ő nyakukba lehet varrni az egészet mert nem teljesítették a nak urainak parancsát.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1053 Dátum: 2020. Február 06. - 10:00:45 »

A cikk nem megoldást kínál az asp-re a vaddisznó kiírtása révén csupán az állományapasztás módját és lehetséges következményeit taglalja.
Csincsa úr, aki a blogon hivatkozott cikket írta, kitűnő szakember lehet, nagyon összeszedett írásai vannak de olybá tűnik, mind az asp-vel, mind a vaddisznóval leginkább elméleti a kapcsolata.
Amit elfelejtett, az az, hogy az ausztrál és amerikai vadászokkal ellentétben az európai kollégáknak komoly tapasztalata van a vaddisznó vadászata terén és itt dívik a hajtóvadászat ami igen komolyan képes befolyásolni a disznóállomány méretét mert nincs hova bújni előle. A természetes környezet maradéka, a szakemberek, a hajtásba befogható hajtók és kutyák ezt lehetővé teszik.
Másrészről, ha elfogadjuk a cikk tanulságát, mely szerint a vaddisznó kiírthatatlan, akkor mégis maradnak disznók amelyekre rá lehet majd fogni az asp terjedését...vagyis kibújhatnak a hatóságok a felelősség alól ami a vállukat nyomja, hogy gyakorlatilag tehetetlenek. Látszatmegoldásnak persze jó, hogy mindenféle faszkalap pártkatonák akiket beültettek a hivatalba, betarthatatlan előírásokkal sanyargatják a vadászokat, fenyegetőznek a kommandósok bevetésétől kezdve a milliós bírságokig mindennel miközben semmi nem gátolja meg, hogy holnap vegyek Záhonyban féltucat malacot egy tenyésztőtől és Lentiben neveljem fel.
Sokkal keményebb és sokkal diktatórikusabb rendszereknek(pl. kína) is beletört a bicskája az asp-be de a lényeg az, hogy nálunk a vadásztársadalom jó lesz bűnbaknak, az Ő nyakukba lehet varrni az egészet mert nem teljesítették a nak urainak parancsát.

Teljesen egyetértek a többivel is, de a kiemelt rész a lényeg!!
Számomra nevetséges, hogy kijön a hatóság a hajtásra, ahol fóliára kell fektetnünk a terítéket és a zsigerelésnél tisztára nyalni a véres havat ha esetleg a fóliáról lecsöppent egy kis vér, és elmagyarázza a delikvens szendvicses mantrát - amit saját maga az eladó is nehezen áll meg röhögés nélkül -, ugyanakkor keresztbe-kasul szállíthat bárki az országban házisertést egy szakadt utánfutóval. Aki nem hiszi, menjen el egy nagyobb vásárra és kérjen állatorvosi igazolást a malacokról, biztos mindnek lesz  Nyihi.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1054 Dátum: 2020. Február 06. - 10:22:09 »

A cikk nem megoldást kínál az asp-re a vaddisznó kiírtása révén csupán az állományapasztás módját és lehetséges következményeit taglalja.
Csincsa úr, aki a blogon hivatkozott cikket írta, kitűnő szakember lehet, nagyon összeszedett írásai vannak de olybá tűnik, mind az asp-vel, mind a vaddisznóval leginkább elméleti a kapcsolata.
Amit elfelejtett, az az, hogy az ausztrál és amerikai vadászokkal ellentétben az európai kollégáknak komoly tapasztalata van a vaddisznó vadászata terén és itt dívik a hajtóvadászat ami igen komolyan képes befolyásolni a disznóállomány méretét mert nincs hova bújni előle. A természetes környezet maradéka, a szakemberek, a hajtásba befogható hajtók és kutyák ezt lehetővé teszik.
Másrészről, ha elfogadjuk a cikk tanulságát, mely szerint a vaddisznó kiírthatatlan, akkor mégis maradnak disznók amelyekre rá lehet majd fogni az asp terjedését...vagyis kibújhatnak a hatóságok a felelősség alól ami a vállukat nyomja, hogy gyakorlatilag tehetetlenek. Látszatmegoldásnak persze jó, hogy mindenféle faszkalap pártkatonák akiket beültettek a hivatalba, betarthatatlan előírásokkal sanyargatják a vadászokat, fenyegetőznek a kommandósok bevetésétől kezdve a milliós bírságokig mindennel miközben semmi nem gátolja meg, hogy holnap vegyek Záhonyban féltucat malacot egy tenyésztőtől és Lentiben neveljem fel.
Sokkal keményebb és sokkal diktatórikusabb rendszereknek(pl. kína) is beletört a bicskája az asp-be de a lényeg az, hogy nálunk a vadásztársadalom jó lesz bűnbaknak, az Ő nyakukba lehet varrni az egészet mert nem teljesítették a nak urainak parancsát.


Valamilyen módszerrel persze hogy kiirtható a vaddisznó - az emberiség is .  Nem mindenben értek egyet a cikk íróval de kb én is úgy saccolnám  10 % ig le lehetne apasztani ( de minek ?)  de 70-80 % elpusztítása után már ugyan csak nagy idő és pénz ráfordítással  az utolsó 10% meg talán többe kerülne mint a 90% . Nem beszélve az emberi tényezőről a vadászról hogy akarja e . Ha én nem láttam disznót akkor se a hatóság se az egyház se a kamara nem tudja rám bizonyítani hogy láttam . Na azt a fegyveres szervekkel végeztetett akár milyen "okossággal" végzett vadászatot is megnézném .  ( Igazából nem szeretném látni )  Először néhány rambónak talán tetszene is a dolog de aztán nem örülnének a sok távollétnek . Túlóraköltség , pótlékok -iszonyú költségek és nem csak lőni de vadászni is tudni kéne .  Hatósági vadászatokat a hatóság irányítja vezeti - most is arra panaszkodnak hogy kevesen vannak . Persze ettől még lehet - lehetne a vadásztársadalom "bűnbak" -  de nem hiszem hogy ez lenne a célja bár milyen politikai erőnek is .( Talán még a sötétzöldeknek sem !   Fejvakarás )  Annyira meg vagy tapasztalt vadász hogy tudod a hajtással se lehet nullára vadászni a disznót . Egy egész országba meg pláne nem .
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1055 Dátum: 2020. Február 06. - 12:40:00 »

Szerintem ez egy korrektül megírt cikk, függetlenül hogy az ember hol szerezte a tapasztalatait. (hányan nyilatkoznak fotelből, szakértőként az ASP-ről)
A szakértelem lehet hogy meglenne, csak a megfelelő számú jó vadász nincs meg. Szórón vitézkedő vaddisznó vadászokkal nem lehet állományt csökkenteni.
Szabadterületen a hajtás se megoldás, 20-30-as teríték, a mortalitást is beszámítva is 5-10 koca éves szaporutata. Arról nem is beszélve, ha 60 lövésből csak 8 vad esik.
Jól lövő, jól hajtó csapatokat szervezve talán lenne némi eredmény, csak ezt a társaságok utasítanák el.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1056 Dátum: 2020. Február 06. - 14:19:26 »

Szerintem ez egy korrektül megírt cikk, függetlenül hogy az ember hol szerezte a tapasztalatait. (hányan nyilatkoznak fotelből, szakértőként az ASP-ről)
A szakértelem lehet hogy meglenne, csak a megfelelő számú jó vadász nincs meg. Szórón vitézkedő vaddisznó vadászokkal nem lehet állományt csökkenteni.
Szabadterületen a hajtás se megoldás, 20-30-as teríték, a mortalitást is beszámítva is 5-10 koca éves szaporutata. Arról nem is beszélve, ha 60 lövésből csak 8 vad esik.
Jól lövő, jól hajtó csapatokat szervezve talán lenne némi eredmény, csak ezt a társaságok utasítanák el.
Ahol felüti a fejét a pestis,ott a vaddisznóra szóló vadászati tilalom lenne az egyetlen járványmegtörő módszer.Mint már írtam,a jelenlegi nem az első járvány pályafutásom során.
Ha nincs zaklatva, a betegek a sűrűkben múlnak ki, nem hordja boldog-boldogtalan az egész országban szét a vírust. Manapság akár hova megy az ember, mindenhol tömegek fogadják.Tavaly a Kelet-Bakonyban úton haladva tanulmányoztam napjaink tisztítási módszereit,egy buszra való Pesti Ember legalább húsz szabadjára engedett kutyával tökön-babon át közlekedett. Dolguk végeztével nyugodtan beszálltak a buszba és hazavitték a tapasztalataikat és még ki tudja mit nem vittek ajándékba más tájakra.
A hajtóvadászatokról nekem is az a véleményem,hogy a terület zaklatás legjobb módszere. Napjaink hajtási helyszín kialakítási módszere sok helyen alkalmatlan hajtás kulturált megtartására.
Ha engem olyan maszatolt fák közelébe( akár merre fordulok, minden fa össze van maszatolva-tilos lő irány és egyéb figyelmeztetések) a földre egy lovaskocsi útra állítanának, tokba tenném a fegyvert és haza ballagnék. (Ilyen standon akármennyire jó puskás valaki,nem tud eredményes lenni, ráadásul még a hangulatát is rombolja a maszatolt fák látványa.)
Minden populációban van néhány ellenálló egyed,három év múlva ugyanannyi disznó lesz, mint a járvány előtt.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1057 Dátum: 2020. Február 06. - 15:28:29 »

Ahol felüti a fejét a pestis,ott a vaddisznóra szóló vadászati tilalom lenne az egyetlen járványmegtörő módszer.Mint már írtam,a jelenlegi nem az első járvány pályafutásom során.
Ha nincs zaklatva, a betegek a sűrűkben múlnak ki, nem hordja boldog-boldogtalan az egész országban szét a vírust. Manapság akár hova megy az ember, mindenhol tömegek fogadják.Tavaly a Kelet-Bakonyban úton haladva tanulmányoztam napjaink tisztítási módszereit,egy buszra való Pesti Ember legalább húsz szabadjára engedett kutyával tökön-babon át közlekedett. Dolguk végeztével nyugodtan beszálltak a buszba és hazavitték a tapasztalataikat és még ki tudja mit nem vittek ajándékba más tájakra.
A hajtóvadászatokról nekem is az a véleményem,hogy a terület zaklatás legjobb módszere. Napjaink hajtási helyszín kialakítási módszere sok helyen alkalmatlan hajtás kulturált megtartására.
Ha engem olyan maszatolt fák közelébe( akár merre fordulok, minden fa össze van maszatolva-tilos lő irány és egyéb figyelmeztetések) a földre egy lovaskocsi útra állítanának, tokba tenném a fegyvert és haza ballagnék. (Ilyen standon akármennyire jó puskás valaki,nem tud eredményes lenni, ráadásul még a hangulatát is rombolja a maszatolt fák látványa.)
Minden populációban van néhány ellenálló egyed,három év múlva ugyanannyi disznó lesz, mint a járvány előtt.
A tévedéseket elkerülendő, nem a fertőzött, hanem az egészséges állományt kell gyéríteni.
 
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1058 Dátum: 2020. Február 06. - 16:06:05 »

Arról nem is beszélve, ha 60 lövésből csak 8 vad esik.
Jól lövő, jól hajtó csapatokat szervezve talán lenne némi eredmény, csak ezt a társaságok utasítanák el.

"Csak"   Röhög  Hány de hány hajtásban még örülnének is ilyen eredménynek ennyi lövés esetén .  Persze a végén van a sok magyarázat hogy "250 méteren futottak"  " elakadt a fában a lövés " "rókára lőttem"  " elállítódott a puska "  " új fajta lőszert vettem"  a legtisztességesebb meg hogy "elbaxtam"   . Hiába van akár milyen jól szervezve ha nem sikerült szétugrasztani a kondát az esetleg 1-2 vadásznak megy jól és lehetnek azok futóvad lövők akkor is marad "hírmondó"  néha elég sok  Röhög
. Napjaink hajtási helyszín kialakítási módszere sok helyen alkalmatlan hajtás kulturált megtartására.
Ha engem olyan maszatolt fák közelébe( akár merre fordulok, minden fa össze van maszatolva-tilos lő irány és egyéb figyelmeztetések) a földre egy lovaskocsi útra állítanának, tokba tenném a fegyvert és haza ballagnék. (Ilyen standon akármennyire jó puskás valaki,nem tud eredményes lenni, ráadásul még a hangulatát is rombolja a maszatolt fák látványa.)
Minden populációban van néhány ellenálló egyed,három év múlva ugyanannyi disznó lesz, mint a járvány előtt.
A vaddisznó kipusztítására tett kísérlet akár milyen jól szervezett egyáltalán nem lenne nevezhető kulturált vadászatnak . Gyanítom nem is érdekelne senkit a kultúra csak az eredményt - már akik ebben szeretnének részt venni . Akiket meg kényszerítenek rá azokat meg azért .  Na ezzel a lovaskocsis útra fák közé állítás fitymálásával meg főleg nem lenne eredmény mert ott menne el minden . Igaz ott aztán nem sokan lőnek egy kondából hármat de még kettőt se .   
Naplózva
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1059 Dátum: 2020. Február 06. - 16:15:50 »

Szokás szerint átfutottad a cikket aztán megelégedetten hátradőltél mert találtál benne olyan részeket amelyek az ideológiádat erősítik?
Gratulálok.

Fecókám mikor és hol írtam én olyat , hogy ki kell irtani a vaddisznót ? Állományt kell szabályozni !  Már ezt sokan , komoly nagy tudású emberek is leírták/elmondták  ! Ugyanis minél alacsonyabb a létszám annál kevésbé van rákényszerítve a disznó a vándorlásra hiszen nagyobb az élettér , nagyobb az élelem bázis ! Mintha tanultál volna ilyesmit . Akkor miért nem fogadod el ? Ja mert én képviselem ezt az álláspontot , életedben nem láttál engem és nem beszéltél velem csak virtuálisan . De nyugodtan dugjátok homokba a fejeteket a disznó van/volt/lesz ugyanis NEM lehet kiirtani ! Nem akarlak és nem is foglak meggyőzni ugyanis már elsajátítottam a nagyívbenbaszokazegészre életfelfogást !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1060 Dátum: 2020. Február 06. - 16:17:36 »

Van azért ahol tudnak lőni az utolsó hajtásunkon (vagy 10 napja ) 12 puska 40 lövésből 21 disznót lőtt ! No komment .
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1061 Dátum: 2020. Február 06. - 16:47:24 »

Van azért ahol tudnak lőni az utolsó hajtásunkon (vagy 10 napja ) 12 puska 40 lövésből 21 disznót lőtt ! No komment .

Ez nagyon jó eredmény, de ez nem csak a lőtudást, hanem a szervezőt is dicséri, szerintem ..
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1062 Dátum: 2020. Február 06. - 16:49:38 »

Van azért ahol tudnak lőni az utolsó hajtásunkon (vagy 10 napja ) 12 puska 40 lövésből 21 disznót lőtt ! No komment .

  Igen   ( De Te se mondod hogy ez az átlagos  Kacsint )
Naplózva
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1063 Dátum: 2020. Február 06. - 17:46:06 »

  Igen   ( De Te se mondod hogy ez az átlagos  Kacsint )

Persze , hogy nem átlagos mert az átlagos Magyar vadász lőkészsége tragikus ! Amikor azt hallom , hogy vótam lőtéren lőttem 3-t ! Gyakorlatilag ez tragédia ! A 3006-oshoz van külön lőtéri céltávcső és 2-3 doboz PPU-t viszek (persze nem a Federal Prémium NP lövöm gyakorlásra ) , de ezt évente 2x minimum megteszem . Nem is tudom hol de talán a Svédországban van kötelező lőtéri látogatás idény előtt ahol a minimumot meg kell lőni ! Itthon is ez kéne !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1064 Dátum: 2020. Február 06. - 17:51:50 »

Van azért ahol tudnak lőni az utolsó hajtásunkon (vagy 10 napja ) 12 puska 40 lövésből 21 disznót lőtt ! No komment .

Nyilván begyakorolt csapat. Nem lehet általánosítani. Vki megy egy évben 20 hajtásnapra, elfogja találni a szálasban poroszkáló disznót.  Amennyiben valaki 5 évente kerül ilyen lehetőséghez, ne várjuk már el tőle, hogy a nyiladèkon átugráló kondából kiszedjen hármat.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: