Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vad betegségei és kezelésük  (Megtekintve 253699 alkalommal)
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #1020 Dátum: 2020. Január 21. - 16:23:14 »


Szia!

Olvastam a vaddisznós élmények topicban a hozzászólásodat, melyben nem értesz egyet az állomány drasztikus apasztásával. Szerintem az egyetlen megoldás a jelenlegi helyzetben pedig ez. Ugyanis a fertőzést túlélő egyedek sem lesznek immunisak a vírussal szemben. Vagyis amíg jelen van a vírus egy területen addíg lesz elhullás is, ha lesz elhullás biztosított a vírus fennmaradása. Egy ritka állományba ahol az egyedek kevésbé találkoznak egymással kisebb a fertőzésveszély, ezáltal kevesebb az elhullás és a vírus fennmaradása is rövidebb lesz.
Véleményem szerint le kell apasztani az állományt amennyire csak lehet, nyilván a selejtezés elveit alapul véve. A fennmaradó egyedek pedig majd remélhetőleg helyre billentik a rendet, valószínű az élőhelyeltartó képességnek megfelelően nagyobb alomszámmal. Nagyon bízom benne, hogy így lesz.

Üdv.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1021 Dátum: 2020. Február 03. - 11:25:35 »




Most légy okos Domonkos!  Fejvakarás

https://magyarmezogazdasag.hu/2020/02/01/asp-vaddisznok-irtasa-tovabb-terjeszti-virust?fbclid=IwAR3itIrDpVzCes5Yb_nLLpMyaVhc-rrthtcRs2TeJBQsztDHiwKgTZW8alw
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1022 Dátum: 2020. Február 03. - 15:17:06 »


Hát Attila, ha az egyik oldalt hallgatod, akkor annak van igaza, ha a másikat, akkor meg annak. Akkor amikor Magyarországon 35 kg/fő/év a sertéshús átlagfogyasztása (és ebben benne van az újszülött meg a 100 éves is) közel tízmillió emberre vetítve, az nem csekélység. Márpedig ha mondjuk egy ezerkocás telepen csak egy pozitív is lesz, megy az egész telep a levesbe. És nem lehet lefertőtleníteni és fél év múlva újraindítani. A vadász oldallal is maximálisan egyetértek. Itt sajnos nincs jó megoldás, csak rossz vagy még rosszabb.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1023 Dátum: 2020. Február 03. - 15:45:45 »

Hát Attila, ha az egyik oldalt hallgatod, akkor annak van igaza, ha a másikat, akkor meg annak. Akkor amikor Magyarországon 35 kg/fő/év a sertéshús átlagfogyasztása (és ebben benne van az újszülött meg a 100 éves is) közel tízmillió emberre vetítve, az nem csekélység. Márpedig ha mondjuk egy ezerkocás telepen csak egy pozitív is lesz, megy az egész telep a levesbe. És nem lehet lefertőtleníteni és fél év múlva újraindítani. A vadász oldallal is maximálisan egyetértek. Itt sajnos nincs jó megoldás, csak rossz vagy még rosszabb.
A hazai megoldás, mely szerint mindenről a vaddisznó tehet, irtsuk ki és kánaán lesz, a létező legegyoldalúbb, kompromisszumképtelen megközelítés.
Az emberi oldalt teljesen kihagyja pedig a kontinensre is emberek hurcolták be. Megy a duma élelmiszermaradványról a kikötőben meg ilyesmi de van olyan verzió is, hogy afrikában szépen csöndesen húslisztet csináltak a pestisben elpusztult sertésekből aztán ideát meg valaki örömmel megvette az olcsó takarmányt. Majd valami mezőgazdász kolléga elmeséli, a húsliszt gyártása során milyen hőkezelés van, elpusztítja-e a pestist.
Jelenleg sumákolunk, a kínai kereslet miatt a hazai termelők azon része, aki kifelé szállít, szarrá keresi magát, a magyar adófizető meg másfélszer annyiért veszi a sertéshúst mint az első bejelentés előtt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1024 Dátum: 2020. Február 03. - 16:13:54 »

............... másfélszer annyiért veszi a sertéshúst mint az első bejelentés előtt.

És persze a húskészítményeké, a csirkehús, a kenyér, a zöldség és az életszínvonal. Mert az Olyan mint a repülő, hogy  minél magasabbon van annál kisebbnek látszik!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1025 Dátum: 2020. Február 04. - 12:05:50 »

Megy a duma élelmiszermaradványról

Jelenleg sumákolunk, a kínai kereslet miatt a hazai termelők azon része, aki kifelé szállít, szarrá keresi magát, a magyar adófizető meg másfélszer annyiért veszi a sertéshúst mint az első bejelentés előtt.



Ez a verzió a hihetőbb !   Emelem    Próbálj meggyőzni róla néhány fórumtársat is .    Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1026 Dátum: 2020. Február 04. - 15:28:59 »




Ez a verzió a hihetőbb !   Emelem    Próbálj meggyőzni róla néhány fórumtársat is .    Emelem
Kit és miről kell meggyőzni?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1027 Dátum: 2020. Február 04. - 16:01:01 »

Kit és miről kell meggyőzni?

Ja ! Te csak hidd  amit akarsz .  Amikor már 1-2 évvel korábban tömegesen pusztulnak a vaddisznók Szabolcsban (is)  akkor én nem tudom elhinni hogy egyszer csak Ukrán vendégmunkás ( soha senki által be nem bizonyítva ) eldobta a fertőzött szendvicsét és azóta dúl járvány . Ugyan ilyen hihető hogy ( soha senki által be nem bizonyítottan ) más helyekre is úgy hurcolták be az ASP -t .  Persze lehetett úgy is meg így is csak azokkal kell  tudni elhitetni először akiknek kétszer kitakarította valami titkos kór a területét a fertőzött szomszédos ország határában mikor az ország ( majdnem ) közepén találtak egy pozitív esetet .  Én ezen dolgok ellenkezőjét nem tudom bizonyítani az is lehet hogy én tévedek  de fenntartom a jogot magamnak hogy a be nem bizonyított dolgokba  kételkedjek .     Emelem
Naplózva
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1028 Dátum: 2020. Február 04. - 17:01:08 »

Pedig Stefi azért nem olyan hihetetlen ! A sima füstölt kolbászos szendvics simán fertőzhet főleg úgy , hogy oda át simán betöltik a vaddisznót is ! De a Mátrába való megjelenés nem az volt ! Nyílt titok , hogy melyik disznós kertbe hoztak szezon végén ukri befogott disznókat (óccon , dorszan mee kell míg egy repi hajtász ) illetve fertőzött kukoricát !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1029 Dátum: 2020. Február 04. - 17:11:27 »

Az emberi tényezőnek jóval nagyobb szerepe van a fertőzés továbbterjedésében mint a vaddisznók mozgásának. De ez ellen nehezebb látványos intézkedéseket hozni...
Most Somogyban boldog-boldogtalan pusztítja a disznót mert a kormánymegbízott úr kiadta a parancsot.
Igaz, az is elhangzott, hogy a jövő évi kvótáknál vastagon leszarják azt, amit a vadásztársaságok terveznek, az idei tényszámok másfélszeresét kell meglőni és ezt be is hajtják a vadászatra jogosultakon.
Ha most még egy hónapig ütik-vágják a disznót, ennek a februári mennyiségnek és az eddig esettnek is a másfélszeresét kell prezentálni köv. szezonban a lecsökkent létszámból, mindezt úgy, hogy a februárban agyonlőtt kocák malacaiból nagy kérdés, mennyi éri meg a nyarat. Érdekes lesz... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1030 Dátum: 2020. Február 04. - 17:37:19 »

Az emberi tényezőnek jóval nagyobb szerepe van a fertőzés továbbterjedésében mint a vaddisznók mozgásának. De ez ellen nehezebb látványos intézkedéseket hozni...
Most Somogyban boldog-boldogtalan pusztítja a disznót mert a kormánymegbízott úr kiadta a parancsot.
Igaz, az is elhangzott, hogy a jövő évi kvótáknál vastagon leszarják azt, amit a vadásztársaságok terveznek, az idei tényszámok másfélszeresét kell meglőni és ezt be is hajtják a vadászatra jogosultakon.
Ha most még egy hónapig ütik-vágják a disznót, ennek a februári mennyiségnek és az eddig esettnek is a másfélszeresét kell prezentálni köv. szezonban a lecsökkent létszámból, mindezt úgy, hogy a februárban agyonlőtt kocák malacaiból nagy kérdés, mennyi éri meg a nyarat. Érdekes lesz... Fejvakarás
A 1,5x-es szorzó itt is játszott kezdetben,nem fog menni...+készülhettek a terv nem teljesítése miatti vadgazdálkodási bírságra. A megyei hatóságotok már tervezi is bevételként!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1031 Dátum: 2020. Február 04. - 17:43:31 »

A 1,5x-es szorzó itt is játszott kezdetben,nem fog menni...+készülhettek a terv nem teljesítése miatti vadgazdálkodási bírságra. A megyei hatóságotok már tervezi is bevételként!
Ettől tartok én is... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1032 Dátum: 2020. Február 04. - 17:46:35 »

Pedig Stefi azért nem olyan hihetetlen ! A sima füstölt kolbászos szendvics simán fertőzhet főleg úgy , hogy oda át simán betöltik a vaddisznót is ! De a Mátrába való megjelenés nem az volt ! Nyílt titok , hogy melyik disznós kertbe hoztak szezon végén ukri befogott disznókat (óccon , dorszan mee kell míg egy repi hajtász ) illetve fertőzött kukoricát !

Tudod ez így hihető is - önmagában . Csak abban a környezetben már nem annyira amit leírtam .  Szóval mikor már  a határon innen  több mint egy éve  jelzik ( itt a fórumon is , más portálokon , fényképekkel , stb ) pusztul a vaddisznó , pont az ASP re jellemző módon egyszerre egy helyen több példány ( dögök a bokor alatt ) és senki nem tudja mitől de biztos nem ASP - től akkor elgondolkodtató .  Biztos hogy szerepe van a terjedésben az embernek csak tudod ez olyan hogy ha egyszer kétszer hazudik neked valaki akkor azt se hiszed el amikor igazat mond . Főleg ha semmi bizonyíték nincs rá .  Amit írsz az is ezt támasztja alá - legalább is a kétkedés jogosságát .  
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1033 Dátum: 2020. Február 04. - 19:18:49 »

Ja ! Te csak hidd  amit akarsz .  Amikor már 1-2 évvel korábban tömegesen pusztulnak a vaddisznók Szabolcsban (is)  akkor én nem tudom elhinni hogy egyszer csak Ukrán vendégmunkás ( soha senki által be nem bizonyítva ) eldobta a fertőzött szendvicsét és azóta dúl járvány . Ugyan ilyen hihető hogy ( soha senki által be nem bizonyítottan ) más helyekre is úgy hurcolták be az ASP -t .  Persze lehetett úgy is meg így is csak azokkal kell  tudni elhitetni először akiknek kétszer kitakarította valami titkos kór a területét a fertőzött szomszédos ország határában mikor az ország ( majdnem ) közepén találtak egy pozitív esetet .  Én ezen dolgok ellenkezőjét nem tudom bizonyítani az is lehet hogy én tévedek  de fenntartom a jogot magamnak hogy a be nem bizonyított dolgokba  kételkedjek .     Emelem
Köszönöm hogy meghagyod nekem ezt a lehetőséget.
Te nem hiszel az eldobott szendvicsben én meg a 100km-t sétáló, Dunát átúszó disznóban nem hiszek.
Boar hozzászólása nagyvonalakban fedi a valóságot (amit Te saját igazad bizónyítására elég inkorrekt módon kiheréltél), amivel itt többen is egyetértünk, vagyis hogy az ASP lóugrás szerü terjedését valószínüleg emberi mulasztás vagy felelőtlenség okozza.
Sumákolás meg félrebeszélés volt, pontosan addig míg fel nem készültünk a nagyobb gazdasági kár kivédésére.
Kína, a világ egyik legerősebb gazdasága belezakkant az ASP-be.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #1034 Dátum: 2020. Február 04. - 19:30:15 »

Köszönöm hogy meghagyod nekem ezt a lehetőséget.
Te nem hiszel az eldobott szendvicsben én meg a 100km-t sétáló, Dunát átúszó disznóban nem hiszek.
Boar hozzászólása nagyvonalakban fedi a valóságot (amit Te saját igazad bizónyítására elég inkorrekt módon kiheréltél), amivel itt többen is egyetértünk, vagyis hogy az ASP lóugrás szerü terjedését valószínüleg emberi mulasztás vagy felelőtlenség okozza.
Sumákolás meg félrebeszélés volt, pontosan addig míg fel nem készültünk a nagyobb gazdasági kár kivédésére.
Kína, a világ egyik legerősebb gazdasága belezakkant az ASP-be.
 Emelem

Mondj igazat és beverik a fejed !

Sokkal könnyebb O1G-zni meg Csányizni a valóság vizsgálata helyett ! A vaddisznó tokkal vonóval 3.5 mrdFt-os üzlet egy évben míg a házi/nagyüzemi disznó 140-150mrdFt/év ! Pontosan ezért tartom sunyi módon ránk szabadított "vegyifegyvernek" mint természetes vírusnak ! A kínaiaknak a cirke és rizz mellett a deznyó az élelmezés fő alappillére ! Az már csak hab a tortán , hogy pont az ellen érdekelt júeszéjben nincs jelen a vírus , míííg ejrópát és a csájnízokat meg persze azzoroszokat sújtja ez a tragédia ! Kicsit csak tényleg kicsit el kellene engedni ezt azzzorbán a hibás mindenért gondolkodást és lehet akkor tisztulna a kép !

Üdv az Ogre
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: