Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dám selejtezés  (Megtekintve 112044 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #270 Dátum: 2015. Február 04. - 08:34:10 »

Gratulálok Peti!
Nagyon szépen megírtad. Igazán nagy élmény volt olvasni.
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #271 Dátum: 2015. Február 04. - 08:47:18 »

Én is gratulálok!  Emelem

Jó történet, jól megírva!  Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #272 Dátum: 2015. Február 04. - 10:23:59 »

Gratulálok minden történetben szereplő vadászcimborának, a Jó Isten tartson meg titeket egészségben és erőben egymásnak!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #273 Dátum: 2015. Február 04. - 14:34:47 »

Péter, Gratulálok!  Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #274 Dátum: 2015. Február 04. - 17:24:44 »


Az irodalmi dám


Péter! Emelem
A kitűnően megírt történetet olvasva ott ültem melletted! Igen Vigyorog
Gratulálok ezen a helyen is Neked! Emelem
Csabának pedig külön köszönöm, hogy teljesítette a kérésemet! Emelem
Üdvözlettel: J. vadász  Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #275 Dátum: 2015. Február 05. - 13:47:55 »

Peti, Zoli, Csaba, Feri!  Emelem
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #276 Dátum: 2015. Február 05. - 21:24:02 »

Peti!  Emelem

Gratulálok! Igen Kézfogás Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 926



« Új üzenet #277 Dátum: 2015. Február 07. - 16:03:17 »

Péter!
Köszönet, hogy megírtad, és részese lehettünk az élményednek gratulálok, de a VADÁSZ BARÁTOKAT is éltesse az Isten,és minden tisztelet az önzetlenségükért!  Emelem
Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #278 Dátum: 2015. Február 16. - 12:56:18 »

Peti!
 
Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #279 Dátum: 2015. December 03. - 14:46:40 »

Sziasztok!
 Idén úgy terveztem, hogy valamelyik szerencsés vadászbarátomnak adom át a dámtarvad elejtési lehetőségemet.
Egy, itt a fórumon megismert, vadásztársat november elejére meghívtam dámtarvadra, de akkor még nem engedélyezte a vezetőség a dám vadászatot (csak 2 nap múlva). Helyette sikerült egy szép (és jó szagú) kancsit lőnie, de az más topic.
Szóval tegnap reggeli les utáni cserkelés közben 3 dámot vettem észre. Gondoltam jobban megnézem őket, így 60-70 méterre beloptam őket.
A két normál mintázatú dám lassan eloldalgott, ez a sőtét színű viszont maradt a tisztáson és csipegetett.
Jobban megnézve furcsa bal mellső lábtartást vettem észre, majd amikor megmozdult egyértelmű lett, hogy háromlábát használja csak.
Egy rövid ideig tétlenkedtem, de aztán meglőttem.




Lőtáv 68 méter 308 win Geco Sp

Üdv:KÁ
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #280 Dátum: 2015. December 03. - 15:11:42 »

U.i.: a bal mellső lábon lövés nyoma látszott a térdnél, amit a vadőrünk is megerősített. A seb már gyógyulóban volt, a térd nem volt szilánkos, valószínű kispuska lövedék volt. A lábát maga alatt tartotta, a köröm a megszokott hossz kb 2 szerese volt. Kondícióján is meglátszott, hogy nem teljesen egészséges.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #281 Dátum: 2016. Március 09. - 18:16:04 »

Kedves Fórumtársak!
Valaki találkozott már gyöngyfoggal rendelkező dámmal? Ha igen milyen gyakran fordul elő dámnál ez az atavisztikus jelleg?
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #282 Dátum: 2020. Február 21. - 09:10:11 »


Történt egyszer, hogy befejeződött az építkezés, a kölkök sem betegek, a management is engedélyezett apunak vadászatot. Persze hogy elkerülje apunak a börtönbe való bekisérését mielőtt megkattan a hétköznapi nyomás alatt, és elkövet valamit amit nem kellett volna...

Szóval ilyenkor beindul a hülyebogár. Puskát lőszert azonnal mindenfélét egyszerre akarok venni. Viszont ami változás történt, hogy megtaláltam ellene a marha jó gyógszert: el kell menni vadászni és akkor nem agyalok -annyit- a dolgon.

Tekintve hogy dámilag is még szűzies voltam, így megkerestem a  dámok doyenjét Tolna-megyében. A nevét sokan ismerik, hiszen egy marketing fogást róla neveztek el Nevet:D

A neves eseményre egy délután alkonnyal egybekötve, és egy délelőtt volt kinevezve. Lelkes gyerek vagyok alacsony igényekkel, így pusztán a társaság, a beszélgetés és a cserkelés is bőven jóllakatta volna vadász perselyemet, de mivel ide írok, még ennél is jobb lett.

Az eső nap nem láttunk nagyon mozgást mert akkor bejött hidegebb légtömegek otthon marasztalták a vadat (nem tbsz! Mosolyog )
Olyan jót dumáltunk, és anekdotáztunk a lesen,hogy bevallom azt sem tudom hány órát ültünk kint... ű

Másnap reggel a napkelte már az erdőben ért minket amikor egy rövid cserkelés után a domboldalban elhelyezkedő lesben törölgettük az orrunkat a metsző szélben. Hát ott sem tudtuk megállni, kb ott folytattuk a dumálást ahol este abbahagytuk. Egészen addig ment ez amíg a bokrosból kiváltott egy kis spíszer 2 borjút kísérve. Egy perc múlva már a kísérte a céltávcső az egyiket és kb 70-80m után a accubond lesújtott.
A másik két dám a dörrenésre nem tudott hirtelen reagálni mert csak rohangáltak fülelve körbe körbe a réten, nem tudták honnan jöhetett. 20 perc virtuális cigiszünet után már ott hitetlenkedtem képességeimen a borjú mellett.
Boldogság. Emlék. Történelem.
(Este már a nagylányom szürcsölte a vadragu levest a mesenézés közben)

Köszönöm Csaba!  Emelem

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #283 Dátum: 2020. Február 21. - 11:17:58 »


Boldogság. Emlék. Történelem.
(Este már a nagylányom szürcsölte a vadragu levest a mesenézés közben)



 Emelem
Így kerek a történet! Igen
Gratulálok Neked és a Marketing-igazgató Úrnak is!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #284 Dátum: 2020. Február 21. - 11:25:17 »


Igen Emelem
Ügyes vagy!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: