Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dám selejtezés  (Megtekintve 112464 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Május 29. - 18:51:11 »

T. Fórumozók!

Vegyes érzelmeket kiváltó téma ez a májusi dámbika vadászat. (mert akárhogyan is kerülgetjük a csapos bika is bika)

Ha jók az információim hatósági/hatóságok engedélyével került elejtésre a vad, nem egyéb úton.

Anti!

Légy oly kedves tömören leírni és tisztába tenni a dolgokat, hogy ne kerekedjen ebből semmi gond.

Köszi!

üdv. w.
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Május 29. - 21:56:35 »

Idézet

Ha bika borjút lő, akkor valóban elmegy mint ünő, de itt csapos bikáról volt szó és ez a lényeg, hogy trófeás vadat lőtt.

A konkrét esetet és területet ugyan nem ismerem, de a teljesség kedvéért: A csapos bika egyforma korú az ünővel, a borjak most fognak születni. Testalkatra és méretre is hasonló az ünő és a csapos, tehát akár tévedés is lehet, mivel a csap még alig látszik. E mellett minden további nélkül elképzelhetőnek tartom, hogy létszámcsökkentési céllal az adott terület rendelkezzen csapos bikák elejtésére is engedéllyel. Hogy mennyire etikus, azon akár vitatkozni is lehet, az viszont elképzelhető, hogy vadgazdálkodási szempontból nagyon is célszerű.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 29. - 22:27:00 írta Boar » Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Május 29. - 22:19:02 »

Az apropó az, hogy tegnap lövettek velem egy csapos dámot (erdészetnél). Gond nem volt, de az egyik hivatásos megjegyezte, hogy ezt ő nem lőtte volna meg... :-\

Szia Anti!

Egy ilyen helyzetben nem a vendég felel azért, hogy a selejtezés szakszerű legyen. Ha erre egyébként engedély volt, akkor az említett kolléga szerintem azt kellett volna mondja: ezt én nem lövettem volna meg. Na persze nem neked, mint vendégnek, hanem a kollégájának. Persze az is lehet, hogy én látom ferdén a világot vendéggel, szakértelemmel és vendéglátással kapcsolatban.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Május 30. - 06:52:32 »

Az apropó az, hogy tegnap lövettek velem egy csapos dámot (erdészetnél). Gond nem volt, de az egyik hivatásos megjegyezte, hogy ezt ő nem lőtte volna meg... :-\

Szia Anti!

Egy ilyen helyzetben nem a vendég felel azért, hogy a selejtezés szakszerű legyen. Ha erre egyébként engedély volt, akkor az említett kolléga szerintem azt kellett volna mondja: ezt én nem lövettem volna meg. Na persze nem neked, mint vendégnek, hanem a kollégájának. Persze az is lehet, hogy én látom ferdén a világot vendéggel, szakértelemmel és vendéglátással kapcsolatban.

Ez bizony így van.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Május 30. - 07:24:44 »

Idézet

Ha bika borjút lő, akkor valóban elmegy mint ünő, de itt csapos bikáról volt szó és ez a lényeg, hogy trófeás vadat lőtt.

A konkrét esetet és területet ugyan nem ismerem, de a teljesség kedvéért: A csapos bika egyforma korú az ünővel, a borjak most fognak születni. Testalkatra és méretre is hasonló az ünő és a csapos, tehát akár tévedés is lehet, mivel a csap még alig látszik. E mellett minden további nélkül elképzelhetőnek tartom, hogy létszámcsökkentési céllal az adott terület rendelkezzen csapos bikák elejtésére is engedéllyel. Hogy mennyire etikus, azon akár vitatkozni is lehet, az viszont elképzelhető, hogy vadgazdálkodási szempontból nagyon is célszerű.

És ez is így van. Nehéz elfogadni sokaknak, így akár nekem is azt, hogy idényen kívül lőjenek - pláne trófeás - vadat. Ettől függetlenül van ilyen és vannak olyan területek, ahol a létszámcsökkentés nem csak a vadgazdálkodási racionalitáson alapul, hanem külső kényszeren is... pl. "természetvédelem", stb. ...

Egyébként nekem is ajánlottak koslövést májusban, az egy sorral feljebb olvasható okból nagyon nagy kedvezménnyel. Megmondom őszintén, hogy igen komolyan elgondolkodtam az ajánlaton és így is nagyrészt anyagi okai voltak annak, hogy nem éltem vele, pedig nem tudom, hogy az életben valaha jutok-e egyáltalán koslövéshez...
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Május 30. - 07:51:29 »

TAnti!

Légy oly kedves tömören leírni és tisztába tenni a dolgokat, hogy ne kerekedjen ebből semmi gond.

Köszi!

üdv. w.

A történet egyszerű:
Vadászat előtt eligazítás: lőhető a gím dám ünő - csapos bika, disznó, bak.
A lesen: dám kijön, -lőhető.  -Lőjjem?  -Lőjjed!  Bummm...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 30. - 09:00:57 írta Viktor » Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Június 01. - 17:29:40 »

Egy kérdés a bika lelövéshez, (bár kimondottan nem ide tartozik) jogtudósunkhoz ha a megyei vadászati hatóság fajtaidegennek nyilvánítja a dámot akkor mit kell tenni? Mikor lőhető? (nálunk nincs de hallottam ilyenről)
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Június 01. - 17:38:39 »

"ha a megyei vadászati hatóság fajtaidegennek nyilvánítja a dámot akkor mit kell tenni?"

Először is megkérdezed tőlük, hogy mit jelent az, hogy "fajtaidegen"?  Fejvakarás Tájidegenről már hallottam, de azt a kifejezést én még nem hallottam. Ha pedig tájidegenre gondoltak, akkor el kell nekik magyarázni, hogy a dám már régóta éldegél kis hazánkban, csak épp az adott részről tűnt el ideiglenesen, és most meg saját magától visszatelepül az eredeti élőhelyére. Csak elhiszik.
Naplózva

"Jó vadászatot!
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Június 01. - 18:06:55 »

Bocs
Idézet
Tájidegenről már hallottam,
én is erre gondoltam.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Június 01. - 19:19:39 »



Szia Anti!
Gratulálok! Wave

"A történet egyszerű:
Vadászat előtt eligazítás: lőhető a gím dám ünő - csapos bika, disznó, bak.
A lesen: dám kijön, -lőhető.  -Lőjjem?  -Lőjjed!  Bummm..."

Így korrekt!
A többi nem a Vendég dolga!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Június 02. - 14:26:05 »

Egy januari emlek a dam vadaszatrol.
[imghttp://label.home.cern.ch/label/vadaszforum/dam-1.jpg][/img]
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Június 02. - 14:27:46 »

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Június 02. - 14:31:49 »

Szervusz Genfi!

Nagyon jó az álcaruhád. Először csak  Meglepődött, aztán vettelek észre. Nem semmi.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Június 02. - 14:55:47 »

Szervusz Genfi!

Nagyon jó az álcaruhád. Először csak  Meglepődött, aztán vettelek észre. Nem semmi.
Szervusz!
Az alcaruha valoban jol mukodott. A damok sem nagyon tudtak, hogy honnan jon a loves.
Itt egy masik kep, ami nem olyan jo mint az elso (a labam latszik es a tavcso is fekete), de azert a lenyeg kiveheto. Nagyon izgalmas cserkeleseket csinaltunk a vadorrel. (O is feherben volt!)

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Június 02. - 17:44:12 »

Szervusz Genfi!

Nagyon jó az álcaruhád. Először csak  Meglepődött, aztán vettelek észre. Nem semmi.
Szervusz!
Az alcaruha valoban jol mukodott. A damok sem nagyon tudtak, hogy honnan jon a loves.
Itt egy masik kep, ami nem olyan jo mint az elso (a labam latszik es a tavcso is fekete), de azert a lenyeg kiveheto. Nagyon izgalmas cserkeleseket csinaltunk a vadorrel. (O is feherben volt!)



Kiváló az álcaruha!  Igen Igen Igen Rókavadászatra tervezek egyszer a távoli jövőben beszerezni egyet, helyesebben talán készíteni... Te vásároltad vagy Magad készítetted?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: