Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dám selejtezés  (Megtekintve 112599 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #135 Dátum: 2010. Január 22. - 14:58:54 »

de ha figyelmesen olvasod

Gomba!

Egy másik topikban már írtam, hogy nagyon nehéz olvasni a hsz.-aidat, mert nincs írásjel utáni szóköz...stb., egy massza az egész.
Légyszíves ügyelj erre.

Üdv. w.
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #136 Dátum: 2010. Január 22. - 17:16:23 »

Kezdődik... Vigyorog Pedig nem is szórón lőtte
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #137 Dátum: 2010. Január 22. - 18:01:29 »

Semmi nem kezdődik. Nem baj ha valaki okítani akar,  csak  azt tegye úgy  hogy  ne legyen nehéz nehéz kihámozni, hogy mire is?
Úgy meg pláne nem segít ha az információ tele van feltételezésekkel HA így lett volna HA úgy lett volna.... stb
Gomba. Légy szíves írd már meg, hogy te hogyan selejtezed a dámot? Lehet történet is, esetleg képpel. Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #138 Dátum: 2010. Január 22. - 18:13:14 »

Ezt a témát lezárnám,fölösleges erőlködni! Mindenki úgy vadászik ahogy akar és tud. A selejtezés egyik sarok köve a vadállomány ismerete,az oda figyelés,de ezt itt mindenki tudja!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #139 Dátum: 2010. Január 22. - 18:51:04 »

Szerintem ezt az értelmetlen vitát valóban be kellene fejezni.  Fejvakarás

Azt azonban el kell fogadnunk, teljesen igaza van Gombának, hogy a tarvadat is "selejtezni" (hogy utálom ezt a szót!) kellene, de ezt manapság már a legtöbb helyen figyelmen kívül hagyják! Főleg ahol kompetenciába megy! Szomorú

Ha már a selejtezésnél tartunk. Én kb húsz éve mondom, hogy igazán szelektálni közvetlenül ellés előtt kellene.
Persze nem mindenkinek, és nem úgy, hogy halálra zavarjuk a vadat. Az így elejtett tarvadak között valószínűleg több lenne a meddő, illetve amelyik az évben nem párzott be, mint a októbertől februárig lőttek között.  Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #140 Dátum: 2010. Január 22. - 19:11:16 »

Szevasz Attila!

Azt minden kezdő, vagy nem kezdő Hosszú Puska ismeri, hogy dec.-jan.-febr. tájékán van a legjobb esély az árva borjú és a meddő tehén lövésére...! Ha nem tudnád. Vigyorog Ördög
Üdv
Karl
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #141 Dátum: 2010. Január 22. - 19:16:40 »

Azért jó tudni,hogy van aki érti az egész probléma lényegét.A selejtezés valóban nem jó kifejezés,de aki akarja érti.Már megírtam,hogy az igazság valahol Erdőjárónál van,ezt tartom.Valaha nem volt ismeretlen dolog az üres suta selejtezés,de ezt ma már nem lehetne végre hajtani .Egyébként a nagyon szigorú "szelektálás" szerintem mindennek az alapja.Sok helyen esnek tévedésbe,hogy a bak gidákat,bika borjakat kímélik,aztán jön a siránkozás,hogy gyenge a trófeás állomány,persze ezt tetőzi az idő előtti kilövések.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #142 Dátum: 2010. Január 22. - 19:23:07 »

Legtöbb helyen:
Első este:1 suta 2 gidával.Nagyobbik gida meglőve,hiszen kompetencia.Csak nem valami gebét viszünk haza.
Második este:Húú,de kis gida.Puff.Jó lesz valamelyik földtulajdonosnak,hogy kisebb legyen a vadkár.
Harmadik este:Húú vaze MEDDŐ suta.
 Rííí
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #143 Dátum: 2010. Január 22. - 19:30:57 »

Szevasz Attila!

Azt minden kezdő, vagy nem kezdő Hosszú Puska ismeri, hogy dec.-jan.-febr. tájékán van a legjobb esély az árva borjú és a meddő tehén lövésére...! Ha nem tudnád. Vigyorog Ördög
Üdv
Karl

Jogos! Sajnos tényleg így van! Szomorú
Látom, Karcsi már megválaszolta! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2010. Január 22. - 19:47:23 »

Jilly Berci bácsi mondta mindig, a tehén dögöljön meg végelgyengülésben! Addig kell kímélni a teheneket, amíg lehet! Én kizárólag bekerített erdősítésben lőttem tehenet.
Ha kint lőttem volna szép tehenet, még a régi időkben nevelődött kollégák igencsak mérgesen néztek volna rám. Mi azon versenyeztünk, ki tud kisebb borjat bevinni!
Kár, hogy meg kell Gombának magyarázni, miért nem kell agyonlőni a tehenet...
A tehéntől a következő évben is lesz + 1 vad. Ezáltal idővel nem csak váltóvad lenne.
Persze pár tehenet meg kell sajnos lőni, de mindig van olyan vadkáros területrész, ahol ez indokolt, ezen kívűl az elhullásból és vadelütésből is összejön (összejöhet Kacsint) pár darab!

 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #145 Dátum: 2010. Január 22. - 19:58:04 »

Jilly Berci bácsi mondta mindig, a tehén dögöljön meg végelgyengülésben! Addig kell kímélni a teheneket, amíg lehet! Én kizárólag bekerített erdősítésben lőttem tehenet.
Ha kint lőttem volna szép tehenet, még a régi időkben nevelődött kollégák igencsak mérgesen néztek volna rám. Mi azon versenyeztünk, ki tud kisebb borjat bevinni!
Kár, hogy meg kell Gombának magyarázni, miért nem kell agyonlőni a tehenet...
A tehéntől a következő évben is lesz + 1 vad. Ezáltal idővel nem csak váltóvad lenne.
Persze pár tehenet meg kell sajnos lőni, de mindig van olyan vadkáros területrész, ahol ez indokolt, ezen kívűl az elhullásból és vadelütésből is összejön (összejöhet Kacsint) pár darab!

 Emelem
Anti!
Nagyon egy rugóra jár az agyunk.


 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #146 Dátum: 2010. Január 22. - 20:22:53 »

Jilly Berci bácsi mondta mindig, a tehén dögöljön meg végelgyengülésben! Addig kell kímélni a teheneket, amíg lehet! Én kizárólag bekerített erdősítésben lőttem tehenet.
Ha kint lőttem volna szép tehenet, még a régi időkben nevelődött kollégák igencsak mérgesen néztek volna rám. Mi azon versenyeztünk, ki tud kisebb borjat bevinni!
Kár, hogy meg kell Gombának magyarázni, miért nem kell agyonlőni a tehenet...
A tehéntől a következő évben is lesz + 1 vad. Ezáltal idővel nem csak váltóvad lenne.
Persze pár tehenet meg kell sajnos lőni, de mindig van olyan vadkáros területrész, ahol ez indokolt, ezen kívűl az elhullásból és vadelütésből is összejön (összejöhet Kacsint) pár darab!

 Emelem

Miért van az, hogy Tőled ez nem hangzik se kioktatásnak se nagyképűségnek, hanem tapasztalatnak és tudásnak. Fejvakarás
A stilus maga az ember.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #147 Dátum: 2010. Január 22. - 20:27:14 »

Anti Te valamit rosszul memorizáltál.Ahogy olvastam írásod megörültem,hogy van hasonlóan gondolkodó is,de a tehén kárdésed nem értem.Ha elfelejtetted volna,a "tehén hogyan lett lelőve" én piszkáltam meg.

Naplózva
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #148 Dátum: 2010. Január 22. - 20:34:49 »

Ezek után ami itt megy meg se merem említeni hogy jártam hajtásra
és ott hajtóvadászaton a gím és a dám tarvadót is lőtték szépen volt hogy még a vezér tehenet is lőtték  Szomorú
És elég hires erdészetnél volt ez !!  Fejvakarás
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #149 Dátum: 2010. Január 22. - 23:31:00 »

"Ha kint lőttem volna szép tehenet, még a régi időkben nevelődött kollégák igencsak mérgesen néztek volna rám. "

Korrekt! Igen
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 25. - 09:42:28 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: