Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dám selejtezés  (Megtekintve 112612 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #105 Dátum: 2010. Január 08. - 23:32:45 »

De most kapcsoltam csak!
Addig  OffTopic itt, míg valamelyik moderátor, vagy adminisztrátor jól seggbe nem rúg minket!  Ördög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #106 Dátum: 2010. Január 09. - 00:52:21 »

Használnak, teljesen padlóra tettetek,csak azt nem értem hogy nem vettétek azt észre,hogy jobb oldalra raktam a töretet! Ördög Hab a tortán! Mondjátok már meg,hogy etikus a szarvas tarvad vadászat,mert össze vagyok zavarodva!!! Most váltóra kellett volna kiülnöm, vagy hova?? Csak azért kérdem,mert legközelebb úgy csinálom!
A szarvas vadászatának sok fajtája van.
Szórón/etetőn történő vadászata nem etikus és a hagyományt tisztelő vadászember ezt elveti.....Nem kér az effajta, könnyen szerzett dicsőségből..
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2010. Január 09. - 08:45:54 »

Nehéz megfelelni az elvárásoknak,hazudhattam is volna az elejtés körülményeit tekintve. Nem tettem,támadtatok.Azért megnéztem volna azt is,mi van ha valami általatok kedvelt,idősebb vadász csinál ilyet,akkor mint írtok neki.Gondolom az a válasz,hogy idősebb vadász nem csinál ilyet. Az biztos hogy fotót csak rókáról fogok feltenni,mert abba azért már igazán nehéz belekötni.Azt lőhettem éjjel-nappal,ha kell ha nem. Kacsint Részemről lezártam a témát,köszönöm még egyszer az építő jellegű kritikákat.  Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2010. Január 09. - 09:05:57 »

...támadtatok...Azért megnéztem volna azt is,mi van ha valami általatok kedvelt,idősebb vadász csinál ilyet,akkor mint írtok neki.

1. Az általánosítást be kéne fejezni, hogy téged "mindenki" támadott! (Olvass vissza ki támadott és ki nem, az általánosítással nem mész semmire.)

2. Az általunk kedvelt idősebb vadász - fogalmam sincs kire/kikre gondolsz  Vállat von- ha szórón is lövi meg a tarvadat, nem teszi fel a képet ide.
(Megírtam, hogy nem kötelező MINDEN élménnyel eldicsekedni.)

Zárásul jelzem, hogy innentől kezdve a nem dám vadászattal kapcsolatos hsz.-okat törölni fogom, mert a kalap/nem kalap, szóró/nem szóró téma nem ide tartozik, van erre megfelelő topik. Kacsint
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2010. Január 09. - 09:26:26 »

Wetzlar úgy látom itt sok mindennel,és sok mindenkivel nem megyek semmire. Az hogy dicsekvésnek érzed amit tettem,elszomorít. Jó ilyen sok igaz vadász közt lenni. Köszönöm a lehetőséget. Emelem
Naplózva
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #110 Dátum: 2010. Január 09. - 09:28:25 »

Megkérnék egy Moderátort,vegye le a dámos képemet,a további félreértések elkerülése végett,köszönöm!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2010. Január 09. - 09:39:07 »

Wetzlar úgy látom itt sok mindennel,és sok mindenkivel nem megyek semmire. Az hogy dicsekvésnek érzed amit tettem,elszomorít. Jó ilyen sok igaz vadász közt lenni. Köszönöm a lehetőséget. Emelem

Na figyelj!

Ha végre figyelmesen olvasnál akkor rájöhettél volna miről is tépem a számat!
Mivel vadász vagy, tettél vizsgát, tanultál, így illett volna tudni, hogy a szarvast szórón nem lőjük.
Ha nem tudtad akkor nagy baj van, mert ezt minden magyar vadásznak tudni illene.

Ha tudtad és így raktad fel a képet, akkor ne csodálkozz, hogy ezért kritikát kapsz.
Ha nem tudtad, akkor meg pláne.
Szerinted ide miért teszi fel az ember a képet?
Nem azért, hogy egy kicsit többen is lássák az örömét, az eredményt?
De bizony ezért, így nevezhetjük ezt egy kicsit "dicskevésnek" is a szó JÓ és nem rossz értelmében. (magyarul nem hivalkodásnak tekintjük a képeket.)

Ez egy egészséges "dicsekvés" amivel nincs gond, de tudni kell, hogy mikor lehet és mikor nem lehet ezzel élni.

Te hisztiztél, hogy csámcsogás van a témán, ennek ellenére most te erőlködsz a témán.
Nem értem.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #112 Dátum: 2010. Január 09. - 14:05:15 »

Szerintem menjünk át a Vadászetika topicba. Én is kifejteném az én véleményemet.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #113 Dátum: 2010. Január 09. - 17:40:47 »

Nehéz megfelelni az elvárásoknak,hazudhattam is volna az elejtés körülményeit tekintve. Nem tettem,támadtatok.Azért megnéztem volna azt is,mi van ha valami általatok kedvelt,idősebb vadász csinál ilyet,akkor mint írtok neki.Gondolom az a válasz,hogy idősebb vadász nem csinál ilyet. Az biztos hogy fotót csak rókáról fogok feltenni,mert abba azért már igazán nehéz belekötni.Azt lőhettem éjjel-nappal,ha kell ha nem. Kacsint Részemről lezártam a témát,köszönöm még egyszer az építő jellegű kritikákat.  Emelem
Muesztro!
Öregek mi sem vagyunk, majdnemnegyven évesen... Ördög Ördög Ördög
A másik pedig: Talán Lajos Barátunk fogalmazta meg egyszer nagyon találóan, hogy nyilvánvalóan a legtöbb fördőző belevizel az uszoda vizébe, de nem mindenki a medence széléről.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #114 Dátum: 2010. Január 09. - 17:54:34 »

Muesztro!
Öregek mi sem vagyunk, majdnemnegyven évesen... Ördög Ördög Ördög
A másik pedig: Talán Lajos Barátunk fogalmazta meg egyszer nagyon találóan, hogy nyilvánvalóan a legtöbb fördőző belevizel az uszoda vizébe, de nem mindenki a medence széléről.....

Hát még a trambulinról!  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
zsolt69
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #115 Dátum: 2010. Január 12. - 10:37:20 »

Erdőjáró!

Teljes mértékben egyetértek Veled!
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #116 Dátum: 2010. Január 19. - 09:16:00 »

Ma reggeli történet.
Kicsit késve értem ki a területre, összekapkodtam a felszerelést, aztán a fagyos, ropogó földön, helyenként hófoltok között még szerencsére sötétben botorkáltam a lesig.
A száraz dudva és a talaj ropogott a talpam alatt, ezért mérgelődtem, hogy minden világgá megy. Felültem a lesre, előttem patak, két szélén sűrű bokros, a les előtt egy rövid szakasz kiirtva, ahol át lehet látni a szemben lévő lucernásra. Ide vártam a dámokat. Már több éve vadászom itt, de még nem sikerült dámot lőnöm, pedig van a területen nem kevés. Hamar jött a pirkadat és szinte eseménytelenül teljesen megvilágosodott. Egy nyuszi kavart a les mögött... Egyszer csak a bokrokon átnézve egy sötét folt tűnik föl a lucernában egy kis benyúló bokorsor mellett. Ez már a kiírtott résztől arrébb volt, így csak az apró ágak között lehetett átnézni. Távcsővel azonban tisztán lehetett látni, hogy dám tehén legel velem szemben. Nagyon dobbant a szívem, aztán a vérnyomásom is megugrott, ahogy ez lenni szokott.... Szépen nyugodtan csipegetett, én közben azt kerestem, hogyan tudnék rálőni. Ha leszállok, esélyes, hogy zajt csapok és elugrik, ezért inkább azt választottam, hogy kerestem egy két tenyérnyi szabad "ablakot" a bokron és úgy lövöm meg. Már majdnem belépett, amikor ezt eldöntöttem. Alapos célzás, aztán a durranás, amire a bokrosból kiszaladt még vagy 10 tarvad, egy részük egészen közel jött hozzám, tisztán, takarás nélkül. A meglőtt tehén rövid tántorgás után eldőlt. Izgatottan szálltam le a lesről, nagy kerülővel tudtam csak átkelni a széles és viszonylag mély patakon. A tehén ott feküdt, jó lövéssel. Nagy volt az öröm, életem első dámszarvasa volt ez.... (fotó sajnos nincs róla) Hogy még teljesebb legyen az öröm, egy részét be is töltöm szarvas kolbászba...  gyozo
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #117 Dátum: 2010. Január 19. - 10:03:48 »

 Igen

Üdv a Dámvadászok között!
(Avatás?)

 Wave
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #118 Dátum: 2010. Január 19. - 10:20:00 »

Gratulálok!  Emelem Emelem
Kár, hogy fotó nem készült.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #119 Dátum: 2010. Január 19. - 11:09:02 »

Mennyivel jobb a bírálat nélkül meglőtt tehén esete,mint a szórón lőtt gyenge borjúé?Nem akarok vitát kreálni csak gondolkodjatok el Erdőjáró írásain./Az igazság valahol ott lakikVa
Vadászatok után mindenki a saját lelkiismeetével,kell,hogy elszámoljon.Egy jó vadászközösség nevel és oktat/Már akit lehet/,kiszűri a hibákat és korrigál.Nálunk nem biztos,hogy el kelltt volna mesélni az utóbbi két esete.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: