Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Drillingek  (Megtekintve 62247 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2009. Január 06. - 16:24:13 »

Sajnos nem. :'( .

Hogy is volt ennek a kalibere? 9,3x74R/16/16 ?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #31 Dátum: 2009. Január 06. - 16:34:20 »

Hogy is volt ennek a kalibere? 9,3x74R/16/16 ?

12/65-12/65-9,3x74R
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2009. Január 06. - 17:46:45 »

Uhhhhhhhhhhhhhhhh!  Igen Taps

Már látom magam előtt, ahogyan a Messzer páncélüvege alatti/mögötti részbe becsúsztatja a "flieger officier" ezt a koffert... Bion
...oszt átrepül az Ardennekbe egy riglire!  Bion
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #33 Dátum: 2009. Január 06. - 17:50:01 »

Göring papa szeretett vadászni,de a pilótái nem hiszem,hogy használták ezeket a remekeket a kényszerleszállás után. Ördög
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2009. Január 06. - 18:01:31 »

Göring papa szeretett vadászni,de a pilótái nem hiszem,hogy használták ezeket a remekeket a kényszerleszállás után. Ördög

Nono, egy derék "Emil"-t, "Fritz"-et, vagy "Gustav"-ot azért nem volt könnyű ám lepécézni olyan 8ezer m magasságból. Ördög
Ilyen puskákkal rendszeresen vadásztak, sőt egyik könyvemben - most meg ne kérdezd melyikben - egyértelműen hajtásra készülő pilóták vannak fotózva...a vállukon ugyan nem drilling, de sok-sok öreg, strapabíró Sauer 12-es duplapuskával.  Kacsint

Azt hiszem valamelyik Galland könyvben...talán az "Elsők és Utolsók" címűben?  Vállat von hirtelen.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #35 Dátum: 2009. Január 06. - 18:34:11 »

Úgy hallottam,hogy a drillingek a Junkers bombázókban voltak rendszeresítve,és személyzet túlélési esélyeit hivatott volna javítani kényszerleszállás esetén.Volt a vadászgépekben is?Minden esetre nagyon tudnák örülni egy nullkilóméteres darabnak. Bibíí
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2009. Január 06. - 19:06:51 »

Úgy hallottam,hogy a drillingek a Junkers bombázókban voltak rendszeresítve,és személyzet túlélési esélyeit hivatott volna javítani kényszerleszállás esetén.Volt a vadászgépekben is?Minden esetre nagyon tudnák örülni egy nullkilóméteres darabnak. Bibíí
Arra nincs infóm, hogy a jagdflieger-eknél is volt-e rendszeresítve, de hogy vadásztak velük az biztos. Kacsint

...mitagadás egy ilyen M30-ast én is el tudnék viselni...nyögve nyelve...és az sem lényeges, hogy null kilométeres legyen.  Kacsint
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #37 Dátum: 2009. Január 06. - 19:10:37 »

16/70-16/70-8x57JRS ben lenne igazán tuti! >Nevet
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2009. Január 06. - 20:59:43 »

Én nagy 8x57 "drukker" vagyok, de azért a királyi 9,3x74R ezekkel a 65-ös sörétes csövekkel igazán békebeli, és felettébb kívánatos darab.
Nekem így lenne jó ahogyan van, a lassú 9,3-as csővel.  Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #39 Dátum: 2009. Január 06. - 23:12:42 »

Vannak azért drágábbak is..

http://www.gunsinternational.com/detail.cfm?id=100063176&string=cid=276

Mindenesetre közelebbről megnézve lehet, hogy szentségtörő a kérdés: mitől olyan nagyon tökéletes ez a puska? Semmi olyat nem látok rajta amiért ilyen sok pénzt adnék ki.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #40 Dátum: 2009. Január 07. - 00:25:48 »

Vannak azért drágábbak is..

http://www.gunsinternational.com/detail.cfm?id=100063176&string=cid=276

Mindenesetre közelebbről megnézve lehet, hogy szentségtörő a kérdés: mitől olyan nagyon tökéletes ez a puska? Semmi olyat nem látok rajta amiért ilyen sok pénzt adnék ki.

Nem azért kerül ennyibe, mert ennyire tökéletes, hanem mert kevés van belőle. Egy kor tárgyi emléke. Lehet hogy Tigris tank, vagy U-Boot több maradt fenn, mint ilyen drilling. Vállat von
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #41 Dátum: 2009. Január 07. - 00:48:54 »

Uhhhhhhhhhhhhhhhh!  Igen Taps

Már látom magam előtt, ahogyan a Messzer páncélüvege alatti/mögötti részbe becsúsztatja a "flieger officier" ezt a koffert... Bion
...oszt átrepül az Ardennekbe egy riglire!  Bion

 Gondolom! Igen Ördög

Egyébként a Messerekben nem volt drilling. A jó öreg Kar98 volt a "segélycsomag":
Íme:

Hátul a törzs végében:
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #42 Dátum: 2009. Január 07. - 00:52:53 »

Nono, egy derék "Emil"-t, "Fritz"-et, vagy "Gustav"-ot azért nem volt könnyű ám lepécézni olyan 8ezer m magasságból. Ördög
Ilyen puskákkal rendszeresen vadásztak, sőt egyik könyvemben - most meg ne kérdezd melyikben - egyértelműen hajtásra készülő pilóták vannak fotózva...a vállukon ugyan nem drilling, de sok-sok öreg, strapabíró Sauer 12-es duplapuskával.  Kacsint

Azt hiszem valamelyik Galland könyvben...talán az "Elsők és Utolsók" címűben?  Vállat von hirtelen.
A Luftwaffenál rendszeresítve volt a Sauer dupla is. 12/70-es kaliberben. A hajózó személyzet kiképzésének a részét kepezte a koronglövészet. A reflexeket és az elétartást gyakorolták a kikterv szerint. Vszeg olyan képet láthattál. Bár biztos vagyok benne, hogy vadásztak is Franciahonban a Fliegerhorstok körül. Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #43 Dátum: 2009. Január 07. - 01:01:08 »

Úgy hallottam,hogy a drillingek a Junkers bombázókban voltak rendszeresítve,és személyzet túlélési esélyeit hivatott volna javítani kényszerleszállás esetén.Volt a vadászgépekben is?Minden esetre nagyon tudnák örülni egy nullkilóméteres darabnak. Bibíí
A nagy hatótávolságú felderítőknél és a hosszútávú bombázóknál volt rendszeresítve. Junkersnél talán a Ju 86 osokban és a maroknyi Ju 290-ben.
Nagy többségben a He 111 be és a Do 217 be kerültek. No meg a néhány Condorba. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2009. Január 07. - 07:16:58 »

Nem azért kerül ennyibe, mert ennyire tökéletes, hanem mert kevés van belőle. Egy kor tárgyi emléke. Lehet hogy Tigris tank, vagy U-Boot több maradt fenn, mint ilyen drilling. Vállat von

Ahhaaaa.... szép, szép, de a fene tudja...

Sok olyan puska a van, amiből nem 1300, hanem egyetlen darab készült (mondjuk oldallakattal)... és ennyi az ára.... azt hiszem én inkább ezekre hajtanék.  Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: