Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 220729 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #495 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 12:52:13 »

Ha már 45/70 akkor miért nem alsókulcsos ?  Egyet azzal is lehet lőni !   Stoel
Mert olyan már volt  Ördög
Ugyan azt a nőt válás után még egyszer elvenni....... Fejvakarás Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #496 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 17:04:36 »

Mert olyan már volt  Ördög
Ugyan azt a nőt válás után még egyszer elvenni....... Fejvakarás Vigyorog


Meggyőztél - van ilyen barátom meg is kapta a kutyabőrt "A legnagyobb állat!"  felirattal .  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #497 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 17:46:53 »

 Fejvakarás
Érdekes. Van az egunon kettő is 458WM kaliberben. Az egyiken van távcső, a másikon nincs. Különböző az eladó de a leírást mintha egymásról másolták volna...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #498 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 18:19:10 »

Valami elb@szott kaliberek vannak fent néha ebből.
Gondolom néha nem csak a kaliber de az eladonis elba..
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #499 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 21:39:20 »

Ha valaki lenne szíves elmagyarázni egy elb@szott 458-as hátrányait a csodálatos 45-70-essel szemben a Ruger blokkzáras fegyvertípusában, főleg olyan hozzáadott értékekkel, hogyha az illető tölt is magának otthon, issszonyatosan hálás lennék, nagyon szívesen tanulok valódi szakértőktől..... Angyal (lövedék.. hüvely... por.. elérhető minimális nyomás... hüvely ... hüvely élettartam ...matrica (ár) .... rúgás ...)
Boar nagyon jól ráérzett erre…….
(egyébként a kisiparilag töltött skuló a csupaszpuska mellett a Remington 405-ös kuglijával van töltve, ami 45-70-eshez gyártott golóbis, és nem alkalmas a 458-as relatíve „nagy” sebességére, tehát az a kretén eladó lehet, hogy tud valamit erről?? Én is levittem 500-as kezdőre a 405-ös kuglit, és műkszik….)

A 45-ös kaliber, a veszélyes vadra való egy lövetű, meg a 4,6 kilós puska létjogosultságáról itthon, természetesen lehet vitatkozni, de az megint más tészta....

 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #500 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 06:38:31 »

Ha valaki lenne szíves elmagyarázni egy elb@szott 458-as hátrányait a csodálatos 45-70-essel szemben a Ruger blokkzáras fegyvertípusában, főleg olyan hozzáadott értékekkel, hogyha az illető tölt is magának otthon, issszonyatosan hálás lennék, nagyon szívesen tanulok valódi szakértőktől..... Angyal (lövedék.. hüvely... por.. elérhető minimális nyomás... hüvely ... hüvely élettartam ...matrica (ár) .... rúgás ...)
Boar nagyon jól ráérzett erre…….
(egyébként a kisiparilag töltött skuló a csupaszpuska mellett a Remington 405-ös kuglijával van töltve, ami 45-70-eshez gyártott golóbis, és nem alkalmas a 458-as relatíve „nagy” sebességére, tehát az a kretén eladó lehet, hogy tud valamit erről?? Én is levittem 500-as kezdőre a 405-ös kuglit, és műkszik….)

A 45-ös kaliber, a veszélyes vadra való egy lövetű, meg a 4,6 kilós puska létjogosultságáról itthon, természetesen lehet vitatkozni, de az megint más tészta....

 Emelem

Te Attila, ebben én is meg lettem említve vagy csak a reggeli csipa miatt látom úgy?  Vállat von
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #501 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 07:55:54 »


Boar nagyon jól ráérzett erre…….

Nem akarom érdemeimet kisebbíteni de én nem a kaliber miatt figyeltem fel a vasakra hanem a több részletében azonos hirdetési szöveg volt feltűnő-lévén két különböző eladóról van szó. Kicsit szélhámosságnak tűnt a dolog.  Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #502 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 11:37:09 »

Nem akarom érdemeimet kisebbíteni de én nem a kaliber miatt figyeltem fel a vasakra hanem a több részletében azonos hirdetési szöveg volt feltűnő-lévén két különböző eladóról van szó. Kicsit szélhámosságnak tűnt a dolog.  Fejvakarás
Nem kerestem rá, de régi neppertrükk.
Ugyanazt kicsit más felállásban felteszi kétszer vagy többször,  megemelt árakon.
A legolcsóbb is bőven több mint  a piaci ár, de a lúzer persze a legolcsóbbat hívja, mert az lesz  a legjobb vétel, esetleg a drágábbakra "rászinez" picit, hogy az olcsóbb még jobbnak tűnjön. És kész is.

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #503 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 15:25:20 »

Te Attila, ebben én is meg lettem említve vagy csak a reggeli csipa miatt látom úgy?  Vállat von

Szándékom szerint csak annyiban, hogy momentlich a te hülyebogarad dobta ki a Ruger No.1-et
Csabáé meg a blokkzáras Rugerben a 45-70-est…..
Erre Boar bedobta a 458-at, és erre megjegyezted hogy elbaszott kaliber….
És úgy tudom, hogy mindannyian töltögetők vagytok.
Ebben teljesen igazad is van, hogy egy elbaszott kaliber…….. de lehet, hogy tovább bugyborékolt az agyváladékom, mint kellett volna, mint mindig, amikor a 45-70-est ésszerűnek mondják, míg a 458-ast egy használhatatlan agyatlanságnak….
Ezzel kapcsolatban egynémely dolgokat nem mondtam el, azt hittem, hogy mindenkinek tiszta, legalábbis annak aki tőtöget, vagy erősen szándékában áll ez a tevékenység.
Tehát, megpróbálom érthetőbben: a 45-70-es és a 458-as hüvelye között gyakorlati szempontból és méretileg is alig van különbség.
A fő különbség, hogy milyen erős zárolású puskából használják a 45-70-est.
A régi trapdoor rendszerből egy fasza kis bulikaliber, kis nyomás kis sebesség, emberre pl. jó volt…..
A következő fokozat a modern kengyelkulcsosok … Winchester big bore, Marlin, Pedersoli…. már egy ütős cucc, vadászni is jó, lövöldözni is jó.
És a csúcs a modern blokkzáras Ruger, vagy a Siamese Mauser puskákból kilőve. Iszonyatos bivaly egy jószág, nagyon kapirgálja az alját a 458 Winmagnak teljesítményben.
Szerény értelmezésem szerint az ég egy adta világon semmi értelme egy 45-70-es Ruger No. 1-nek.
Nem tradicionális, egy lövetű, ami sem hajtásban, sem veszélyes vadra nem valami biztonságos.
Ha megbuggyantod a vékonka 45-70-es hüvelyt, egy-két lövés után dobhatod ki. Ugyanaz az árkategória, kugli ugyanaz, por alig különbözik, matrica hangyfa@sznyit csak…. ésatöbbiésatöbbi.
Annyi az előnye a 458-cal szemben a Rugernek, hogy rövidebb és könnyebb…. főleg a könnyűsége miatt viszont rúg akkorát teljes töltettel, mint egy ló.
Arra akartam volt célozni, ha már ez ember gyereke egy nagy durung 45-ös kaliberű egy lövetű után vágyódnék, és nem tud a nélkül élni, hogy ne közel fél kilós ólomdarabokat lövöldözzön ki egy kézi tarackból, és csak 458-as van a piacon, valamint ezer ojró egy új vas, akkor nem is annyira nagy hülyeség rajta elmorfondírozni. De csak akkor…….
Számtalan előnye van a 45-70-nel szemben ebben a puska fajtában, és nem is sok a hátránya. Azt hittem Boar erre céloz….. de ha nem, akkor tévedtem.
A fentiektől függetlenül tartom, hogy nem sok értelme van egy 45-ös puskának itthon, kivéve talán, ha egy kengyelkulcsos, többlövetű, kéziesen rövid puskáról van szó…… speciális eszköz, speciális célra.
Remélem, hogy most már érthetőbb voltam….
Semmi személyeskedő tartalmat ne keressen benne senki, ha belecsúszott ilyesmi, az nem volt szándékos. Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #504 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 16:22:42 »

Szándékom szerint csak annyiban, hogy momentlich a te hülyebogarad dobta ki a Ruger No.1-et
Csabáé meg a blokkzáras Rugerben a 45-70-est…..
Erre Boar bedobta a 458-at, és erre megjegyezted hogy elbaszott kaliber….
És úgy tudom, hogy mindannyian töltögetők vagytok.
Ebben teljesen igazad is van, hogy egy elbaszott kaliber…….. de lehet, hogy tovább bugyborékolt az agyváladékom, mint kellett volna, mint mindig, amikor a 45-70-est ésszerűnek mondják, míg a 458-ast egy használhatatlan agyatlanságnak….
Ezzel kapcsolatban egynémely dolgokat nem mondtam el, azt hittem, hogy mindenkinek tiszta, legalábbis annak aki tőtöget, vagy erősen szándékában áll ez a tevékenység.
Tehát, megpróbálom érthetőbben: a 45-70-es és a 458-as hüvelye között gyakorlati szempontból és méretileg is alig van különbség.
A fő különbség, hogy milyen erős zárolású puskából használják a 45-70-est.
A régi trapdoor rendszerből egy fasza kis bulikaliber, kis nyomás kis sebesség, emberre pl. jó volt…..
A következő fokozat a modern kengyelkulcsosok … Winchester big bore, Marlin, Pedersoli…. már egy ütős cucc, vadászni is jó, lövöldözni is jó.
És a csúcs a modern blokkzáras Ruger, vagy a Siamese Mauser puskákból kilőve. Iszonyatos bivaly egy jószág, nagyon kapirgálja az alját a 458 Winmagnak teljesítményben.
Szerény értelmezésem szerint az ég egy adta világon semmi értelme egy 45-70-es Ruger No. 1-nek.
Nem tradicionális, egy lövetű, ami sem hajtásban, sem veszélyes vadra nem valami biztonságos.
Ha megbuggyantod a vékonka 45-70-es hüvelyt, egy-két lövés után dobhatod ki. Ugyanaz az árkategória, kugli ugyanaz, por alig különbözik, matrica hangyfa@sznyit csak…. ésatöbbiésatöbbi.
Annyi az előnye a 458-cal szemben a Rugernek, hogy rövidebb és könnyebb…. főleg a könnyűsége miatt viszont rúg akkorát teljes töltettel, mint egy ló.
Arra akartam volt célozni, ha már ez ember gyereke egy nagy durung 45-ös kaliberű egy lövetű után vágyódnék, és nem tud a nélkül élni, hogy ne közel fél kilós ólomdarabokat lövöldözzön ki egy kézi tarackból, és csak 458-as van a piacon, valamint ezer ojró egy új vas, akkor nem is annyira nagy hülyeség rajta elmorfondírozni. De csak akkor…….
Számtalan előnye van a 45-70-nel szemben ebben a puska fajtában, és nem is sok a hátránya. Azt hittem Boar erre céloz….. de ha nem, akkor tévedtem.
A fentiektől függetlenül tartom, hogy nem sok értelme van egy 45-ös puskának itthon, kivéve talán, ha egy kengyelkulcsos, többlövetű, kéziesen rövid puskáról van szó…… speciális eszköz, speciális célra.
Remélem, hogy most már érthetőbb voltam….
Semmi személyeskedő tartalmat ne keressen benne senki, ha belecsúszott ilyesmi, az nem volt szándékos. Mosolyog
 Emelem

Az tény, hogy ha a 45-70-hez hatékony lőszert kotyvasztasz akkor a hozzá tervezett puskák rúgnak mint a ló. Ha meg a 458-ast szelidíted meg, csak simogat mint a szomszéd lánya... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #505 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 17:35:09 »

Így már kerek!
 Igen

Én inkabb "klasszikusokban" szemezgetek vele a 243-3006ig valamibe.
Bár most pukkasztottam 50db ballistic tipet a 9,3hoz ugyhogy inkabb a 9,3ba kéne kiművelnem magam.  Mielőtt nagyon belekezdenék másba.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #506 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 20:46:33 »

Az tény, hogy ha a 45-70-hez hatékony lőszert kotyvasztasz akkor a hozzá tervezett puskák rúgnak mint a ló. Ha meg a 458-ast szelidíted meg, csak simogat mint a szomszéd lánya... Stoel

Annyira sajnálom, hogy nincs ez irányú tapasztalatom..... két fia van a szomszédnak! Fejvakarás Vállat von
De, ha lehet, innentől ne gondoljuk tovább. Vigyorog
 Emelem
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #507 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 08:58:11 »

Nagyon jól összeszedett írás.
(Kell is vennem egy másik puskát...  Ördög)
http://www.lapua.com/en/headlines/336/Lapua-Blog:-Choosing-the-caliber-for-a-hunting-rifle-%E2%80%93-part-one
http://www.lapua.com/en/headlines/339/Lapua-Blog:-Choosing-the-caliber-for-a-hunting-rifle-%E2%80%93-part-two
http://www.lapua.com/en/headlines/342/Blog:-Choosing-the-caliber-for-a-hunting-rifle-%E2%80%93-part-three

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #508 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 14:46:00 »

Annyira sajnálom, hogy nincs ez irányú tapasztalatom..... két fia van a szomszédnak! Fejvakarás Vállat von
De, ha lehet, innentől ne gondoljuk tovább. Vigyorog
Miért is ne?
Ha a szomszédnak két fia van, feltehetőleg tartozik hozzá egy szomszédasszony is...khmmm....ugye.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #509 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 19:36:55 »

Szándékom szerint csak annyiban, hogy momentlich a te hülyebogarad dobta ki a Ruger No.1-et
Csabáé meg a blokkzáras Rugerben a 45-70-est…..
Erre Boar bedobta a 458-at, és erre megjegyezted hogy elbaszott kaliber….
És úgy tudom, hogy mindannyian töltögetők vagytok.
Ebben teljesen igazad is van, hogy egy elbaszott kaliber…….. de lehet, hogy tovább bugyborékolt az agyváladékom, mint kellett volna, mint mindig, amikor a 45-70-est ésszerűnek mondják, míg a 458-ast egy használhatatlan agyatlanságnak….
Ezzel kapcsolatban egynémely dolgokat nem mondtam el, azt hittem, hogy mindenkinek tiszta, legalábbis annak aki tőtöget, vagy erősen szándékában áll ez a tevékenység.
Tehát, megpróbálom érthetőbben: a 45-70-es és a 458-as hüvelye között gyakorlati szempontból és méretileg is alig van különbség.
A fő különbség, hogy milyen erős zárolású puskából használják a 45-70-est.
A régi trapdoor rendszerből egy fasza kis bulikaliber, kis nyomás kis sebesség, emberre pl. jó volt…..
A következő fokozat a modern kengyelkulcsosok … Winchester big bore, Marlin, Pedersoli…. már egy ütős cucc, vadászni is jó, lövöldözni is jó.
És a csúcs a modern blokkzáras Ruger, vagy a Siamese Mauser puskákból kilőve. Iszonyatos bivaly egy jószág, nagyon kapirgálja az alját a 458 Winmagnak teljesítményben.
Szerény értelmezésem szerint az ég egy adta világon semmi értelme egy 45-70-es Ruger No. 1-nek.
Nem tradicionális, egy lövetű, ami sem hajtásban, sem veszélyes vadra nem valami biztonságos.
Ha megbuggyantod a vékonka 45-70-es hüvelyt, egy-két lövés után dobhatod ki. Ugyanaz az árkategória, kugli ugyanaz, por alig különbözik, matrica hangyfa@sznyit csak…. ésatöbbiésatöbbi.
Annyi az előnye a 458-cal szemben a Rugernek, hogy rövidebb és könnyebb…. főleg a könnyűsége miatt viszont rúg akkorát teljes töltettel, mint egy ló.
Arra akartam volt célozni, ha már ez ember gyereke egy nagy durung 45-ös kaliberű egy lövetű után vágyódnék, és nem tud a nélkül élni, hogy ne közel fél kilós ólomdarabokat lövöldözzön ki egy kézi tarackból, és csak 458-as van a piacon, valamint ezer ojró egy új vas, akkor nem is annyira nagy hülyeség rajta elmorfondírozni. De csak akkor…….
Számtalan előnye van a 45-70-nel szemben ebben a puska fajtában, és nem is sok a hátránya. Azt hittem Boar erre céloz….. de ha nem, akkor tévedtem.
A fentiektől függetlenül tartom, hogy nem sok értelme van egy 45-ös puskának itthon, kivéve talán, ha egy kengyelkulcsos, többlövetű, kéziesen rövid puskáról van szó…… speciális eszköz, speciális célra.
Remélem, hogy most már érthetőbb voltam….
Semmi személyeskedő tartalmat ne keressen benne senki, ha belecsúszott ilyesmi, az nem volt szándékos. Mosolyog
 Emelem


Ha valaki íjjal vadászik veszélyes vadra, az megsüvegelendő roppant vadászias dolog. De ha valaki ugyanezt egy billenőcsövű 45-sel teszi szimplán hülye. Bakker nem tudlak követni!   OOO
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: