Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221119 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #705 Dátum: 2022. Január 17. - 18:50:40 »

Az említett Haenel Jaeger 9 is esélyes lehet, ha gondolod. Árban ugyanott van hozzávetőleg, mint a Sabatti. A Vadvil-AKAH katalógusban 1903.-EUR ár van megadva. Gyártják .30R Blaser kaliberben is, amihez az RWS is gyárt jelenleg négy féle töltényt, a Blaser pedig legalább egyet, CDP lövedékkel. Magáról a puskáról még annyit, hogy a sütése rückstecheres és direkt sütésű. Ez is előny lehet a Sabattival szemben, ahol csak direkt sütés van. Ha mindenképpen 8x75RS kaliber kellene, talán fel lehet dörzsáraztatni a 8x57JRS kaliberű cső töltényűrét 8x75RS-hez. Az ormózat és huzag átmérő azonos, a drall hossz az nem biztos. Ha nem egyforma, akkor nem lehet átalakítani. A dörzsár nem hétköznapi és annak a költsége, plusz a munkadíj is növelné a költségeket. Hogy ki lenne az a fegyvermester, akire ezt a munkát rá lehetne bízni, az kérdéses.
 Emelem
Szerintem kizárt, hogy feldörzsárazható, a 8x57 egy öblös hüvely, a 8x75 meg egy hosszú kecses töltény.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #706 Dátum: 2022. Január 17. - 18:51:54 »

SKL98-am van, 30R kaliberben. Nagyon szeretem, elegáns jó puska, 30 körüli nagyvadat lőttem vele. Volt a kezembe 20-as, kijavították a 98 legfőbb hibáját a szereléksínt. Azonnal cserélek, ha lesz a szerintem leg jobb gavallér kaliber a 30R. Vadásztam K95 Lux-al, szintén az említett kaliberrel. Hááááát................, csak nem tudom érdemes-e még erre a kis időre?

Biztos elviselhető a .30R Blaser hátrarugása, nem vagyunk papírból. Mégis, mekkora a különbség, ha van, a .30-06-hoz viszonyítva?
 Emelem
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #707 Dátum: 2022. Január 17. - 18:54:24 »

Szerintem kizárt, hogy feldörzsárazható, a 8x57 egy öblös hüvely, a 8x75 meg egy hosszú kecses töltény.

Igen, kicsi volt rá az esély. Valószínű, hogy a drall hossz is eltér.
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #708 Dátum: 2022. Január 17. - 19:23:53 »

Biztos elviselhető a .30R Blaser hátrarugása, nem vagyunk papírból. Mégis, mekkora a különbség, ha van, a .30-06-hoz viszonyítva?
 Emelem
A 30R egy karcsú, nem túl palackos lőszer. A 30-06 nejlon Marlin puskám, gyors lőporral, jelentősen túltöltött Hornady lőszerekkel nagyobbat rúgott.
Megjegyzem, a véleményem nem túl mérvadó, mert többnyire 300WM-el, 93x64-el vadászom és engem azok se rúgnak.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #709 Dátum: 2022. Január 17. - 21:30:05 »

SKL98-am van, 30R kaliberben. Nagyon szeretem, elegáns jó puska, 30 körüli nagyvadat lőttem vele. Volt a kezembe 20-as, kijavították a 98 legfőbb hibáját a szereléksínt. Azonnal cserélek, ha lesz a szerintem leg jobb gavallér kaliber a 30R. Vadásztam K95 Lux-al, szintén az említett kaliberrel. Hááááát................, csak nem tudom érdemes-e még erre a kis időre?

Érdemes Géza. Akármennyi időre is érdemes.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #710 Dátum: 2022. Január 20. - 20:45:30 »

Annyi a fejlemény, hogy írtam egy mailt Sabattiéknak arról érdeklődvén, hogy kérésre gyártanának-e .30Blaser vagy 8x75RS kaliberű SKL20-at.
Másnap egy rendkívül udvarias válaszban közölték, hogy NYET! Valamint kérték, hogy talán tekintsem meg a honlapot újra és felhívták a figyelmemet a 8x57 jrs-re...
Most agyalhatok tovább.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #711 Dátum: 2022. Január 21. - 20:50:09 »

Biztos elviselhető a .30R Blaser hátrarugása, nem vagyunk papírból. Mégis, mekkora a különbség, ha van, a .30-06-hoz viszonyítva?
 Emelem

Nyilvánvaló, hogy egy ilyen könnyű puskát ebben a combos kaliberben meg kell fogni. Nekem a hangja imponál nagyon, más mint a magnumok suhogása és a standardok csattanása. Node, ha egy holdvilágos éjszakán, a havas tarlón, egy tartalmas bujdosás után, egy ilyenre teszed a szálkeresztet, ( mint ahogy ez tegnap is történt vala) akkor az enyém nem rúg semmit. Kacsint



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #712 Dátum: 2022. Január 21. - 22:58:58 »

Gratulálok Hansi!
 Emelem Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #713 Dátum: 2022. Január 23. - 10:00:40 »

Ez igen! Gratulálok! Ilyen gyesznyónál még a magnum rugását se lehet érezni...
Jobban belegondolva én visszarúgást csak a lőtéren éreztem, ha vadra lőttem sohase...
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #714 Dátum: 2022. Január 23. - 10:48:50 »

Nyilvánvaló, hogy egy ilyen könnyű puskát ebben a combos kaliberben meg kell fogni. Nekem a hangja imponál nagyon, más mint a magnumok suhogása és a standardok csattanása. Node, ha egy holdvilágos éjszakán, a havas tarlón, egy tartalmas bujdosás után, egy ilyenre teszed a szálkeresztet, ( mint ahogy ez tegnap is történt vala) akkor az enyém nem rúg semmit. Kacsint





Micsoda élmény lehetett! Gratulálok a szép kanhoz! A puskád is remek.
 Emelem
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #715 Dátum: 2022. Január 24. - 13:32:29 »

Évekkel ezelőtti érdekes videó egy Sabatti SKL15 puska tesztjéről. A csöve már multiradiális huzagolású, és úgy látszik, hogy a puska pontos ezzel a Sabatti által bevezetett MRR huzagolással. A másik, ami nagyon meggyőző volt a filmen, a .308 Win kaliberű S&B SPCE lövedék kitűnő lőhatása, amelyet itt a Fórumon is már sokan és sokszor dicsértek.
 Emelem

Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #716 Dátum: 2022. Január 24. - 13:36:18 »

Sajnos itt nem engedi a rendszer a videó lejátszását. Érdemes rákeresni a Youtube-on, a keresőbe beütve a Sabatti SKL15-öt, és meg lehet találni az olasz nyelvű filmet.
 Emelem
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #717 Dátum: 2022. Január 24. - 13:41:51 »

Az első üzenetben a fekete videó ablakban lévő "Megtekintés a YouTube-on"- ra kattintva is elindul a lejátszás.
 Emelem
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #718 Dátum: 2022. Január 26. - 10:05:15 »

Nyilvánvaló, hogy egy ilyen könnyű puskát ebben a combos kaliberben meg kell fogni. Nekem a hangja imponál nagyon, más mint a magnumok suhogása és a standardok csattanása. Node, ha egy holdvilágos éjszakán, a havas tarlón, egy tartalmas bujdosás után, egy ilyenre teszed a szálkeresztet, ( mint ahogy ez tegnap is történt vala) akkor az enyém nem rúg semmit. Kacsint





Üdv a vadásznak!

Csak halkan kérdezem, hogy nem lehetne-e esetleg hosszabb történetet is olvasni? (Akár a megfelelő topikban...) Szerintem más is szívesen olvasná...

Üdvözlettel: ptomi Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #719 Dátum: 2022. Január 26. - 12:46:04 »

Üdv a vadásznak!

Csak halkan kérdezem, hogy nem lehetne-e esetleg hosszabb történetet is olvasni? (Akár a megfelelő topikban...) Szerintem más is szívesen olvasná...

Üdvözlettel: ptomi Emelem
Majd ha elévült... Stoel
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: