Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221106 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #675 Dátum: 2022. Január 16. - 10:32:47 »

A hülyebogár már jó ideje dolgozik a gavallér projekten és újabban a Sabatti SKL20 felé noszogat. Sok infót olvastam róla, de kérdezném, hogy valakinek
van-e valós tapasztalata ezzel a fegyverrel. A bogár valamilyen 8-as kaliber felé mutogat...
Akkor csakis a 8x75rs!😁👍
Az egy igazi unikum.
És attól sem kell tartani, hogy a fórumokon egymás szavába vágva tolják róla az okosságot🤣
Az egyetlen elvi hátránya a lőszer kérdés lehet, de mivel nem valószínű, hogy pár doboznál
bárki többet fogyaszt évente egy gavallérból (az esetleges ritka kivételek elnézését kérem😁), így a magas ár annyira nem lehet befolyásoló tényező.
Inkább a szűk választék. Mostanában nem néztem, de voltak évek, amikor egy gyártó csinált hozzá 1, legfeljebb 2 fajta lövedékkel lőszert.
Az otthoni főzéssel természetesen ez sem probléma többé.😇
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #676 Dátum: 2022. Január 16. - 10:52:25 »

Köszönöm, első számú esélyes! A Sabattiról van valakinek infó?
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #677 Dátum: 2022. Január 16. - 14:15:18 »

A hülyebogár már jó ideje dolgozik a gavallér projekten és újabban a Sabatti SKL20 felé noszogat. Sok infót olvastam róla, de kérdezném, hogy valakinek
van-e valós tapasztalata ezzel a fegyverrel. A bogár valamilyen 8-as kaliber felé mutogat...

Üdv!

8x57JS ? (JRS)
Méltatlanul kevés szó esik erről a klasszikus kaliberről.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #678 Dátum: 2022. Január 16. - 15:13:34 »

Akkor csakis a 8x75rs!😁👍
Az egy igazi unikum.
És attól sem kell tartani, hogy a fórumokon egymás szavába vágva tolják róla az okosságot🤣
Az egyetlen elvi hátránya a lőszer kérdés lehet, de mivel nem valószínű, hogy pár doboznál
bárki többet fogyaszt évente egy gavallérból (az esetleges ritka kivételek elnézését kérem😁), így a magas ár annyira nem lehet befolyásoló tényező.
Inkább a szűk választék. Mostanában nem néztem, de voltak évek, amikor egy gyártó csinált hozzá 1, legfeljebb 2 fajta lövedékkel lőszert.
Az otthoni főzéssel természetesen ez sem probléma többé.😇

Tudod Csababácsi, hogy szeretlek, de ünneprontó leszek.  Röhög  Előbb megnézném, hogy milyen kaliberben gyártják, az álmok és a valóság fedik-e egymást.

https://www.sabatti.it/en/product/skl-20-kipplauf-rifle

Szóval 8mm-es csak egy van!  Ördög  Ördög  Ördög

Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #679 Dátum: 2022. Január 16. - 16:10:36 »

Nem lehet, hogy egyediben legyártják?
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #680 Dátum: 2022. Január 16. - 16:28:50 »

Nem lehet, hogy egyediben legyártják?

Szép ez a puska. A zártest alumínium, ha ez nem baj, akkor megfelelő lehet.
A Sabatti honlap szerint a Custom Shop-ban rendelhető módosítás az alap fegyverhez képest, felárért.
 Emelem
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #681 Dátum: 2022. Január 16. - 16:47:03 »

Köszi akkor talán mégse reménytelen a 8x75RS. Egyébként tényleg szép, már csak a minőségére lennék kíváncsi, aztán indulhatna a gyűjtögetés...
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #682 Dátum: 2022. Január 16. - 16:48:27 »

Tudod Csababácsi, hogy szeretlek, de ünneprontó leszek.  Röhög  Előbb megnézném, hogy milyen kaliberben gyártják, az álmok és a valóság fedik-e egymást.

https://www.sabatti.it/en/product/skl-20-kipplauf-rifle

Szóval 8mm-es csak egy van!  Ördög  Ördög  Ördög


Nnnnna, akkor ez nem egy komoly firma.
Előttem leszerepeltek! 🤣

Akkor nincs más lehetőség, mint lemészárolni a malacperselyt (esetleg egy vese és némi májlebeny piacosítása) és átballagni pl. Krieghofékhoz,
vagy bekopogni az öreg Blázerhez. Ott biztosan találnak olyan csövet a hátsó raktárban😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #683 Dátum: 2022. Január 16. - 16:56:17 »

Nnnnna, akkor ez nem egy komoly firma.
Előttem leszerepeltek! 🤣

Akkor nincs más lehetőség, mint lemészárolni a malacperselyt (esetleg egy vese és némi májlebeny piacosítása) és átballagni pl. Krieghofékhoz,
vagy bekopogni az öreg Blázerhez. Ott biztosan találnak olyan csövet a hátsó raktárban😁
Vagy egy szimpatikus ferlachi portára, 10 ezer juróért, két év alatt kireszelik.  Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #684 Dátum: 2022. Január 16. - 18:01:00 »

Köszi akkor talán mégse reménytelen a 8x75RS. Egyébként tényleg szép, már csak a minőségére lennék kíváncsi, aztán indulhatna a gyűjtögetés...

https://vadaszapro.net/reszletek/327933/blaser-k77-kipplauf   :Mosolyog
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #685 Dátum: 2022. Január 16. - 18:38:37 »

Nnnnna, akkor ez nem egy komoly firma.
Előttem leszerepeltek! 🤣

Akkor nincs más lehetőség, mint lemészárolni a malacperselyt (esetleg egy vese és némi májlebeny piacosítása) és átballagni pl. Krieghofékhoz,
vagy bekopogni az öreg Blázerhez. Ott biztosan találnak olyan csövet a hátsó raktárban😁
Arról nem is beszélve, hogy 30R-es csővel se gyártlák.
 Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #686 Dátum: 2022. Január 16. - 19:11:53 »

Köszi akkor talán mégse reménytelen a 8x75RS. Egyébként tényleg szép, már csak a minőségére lennék kíváncsi, aztán indulhatna a gyűjtögetés...

Ezen az oldalon egy rajzon látható, hogy itt egy új fajta MRR huzagolást alkalmaztak a csőben.
https://vadaszfegyverbolt.hu/sabatti-skl-20-klasszikus-kipplauf-vadaszpuska/1316
Hogy ez milyen lehet, nagy kérdőjel.
 Emelem
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #687 Dátum: 2022. Január 16. - 20:06:10 »

Nagyon kedves vagy Bull, hogy figyelmembe ajánlod a Blasert, de sajna  kb. duplája a Sabattinak és nem hiszem, hogy annyival jobb is...
Erre az MMR huzagolásra  kiváncsi lennék, hogy a gyakorlatba hogy működik és mennyit bír.
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #688 Dátum: 2022. Január 16. - 20:06:43 »

Bocs, MRR...
Naplózva
Janika78
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #689 Dátum: 2022. Január 16. - 20:23:08 »

Haenel jaeger 9 van esetleg valakinek ? Egyre többet nézegetem én is  ezeket a gavallér  fegyvereket. A maguk  2,4-2,5 kg  sulyukkal  mennyire lehet rugdosós ?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: