Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221102 alkalommal)
pampalini68
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #660 Dátum: 2019. Május 11. - 05:41:34 »

szép napot még mindig kellene 5.6x50r mag hűvely 50-100db 100ft/db enyiért meg vásárolnám
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #661 Dátum: 2019. Május 11. - 10:55:19 »

szép napot még mindig kellene 5.6x50r mag hűvely 50-100db 100ft/db enyiért meg vásárolnám
https://wiederladen-alzey.de/shop/Alzey_Huelsen-15-Huelsen_Sellier_Bellot-79.html
Próbálj meg felnőtt ember módjára írni, ez nem sms-ező hülyegyerekek fóruma...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #662 Dátum: 2019. November 13. - 17:46:59 »

Üdvözlet a vadászoknak!
Már megint a bogár (tudjátok az a hülye...), hogy aszonydja "milyen jól elférne a.270 meg a9,3 között egy gavallér, mer' mégis csak az az igazi". Addig-addig duruzsolt, hogy utána kellett néznem és hát kivételesen lehet, hogy igaza van? Amit kinéztem az a .30R Blaser meg a 8x75R. Van ezekkel tapasztalatotok? Milyen lőszereket szeretnek, milyen van hozzájuk?
Még csak keresgélek, puska ügyben is kérnék tanácsokat.
Előre is köszönöm
Báki
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #663 Dátum: 2019. November 13. - 18:45:37 »

Üdvözlet a vadászoknak!
Már megint a bogár (tudjátok az a hülye...), hogy aszonydja "milyen jól elférne a.270 meg a9,3 között egy gavallér, mer' mégis csak az az igazi". Addig-addig duruzsolt, hogy utána kellett néznem és hát kivételesen lehet, hogy igaza van? Amit kinéztem az a .30R Blaser meg a 8x75R. Van ezekkel tapasztalatotok? Milyen lőszereket szeretnek, milyen van hozzájuk?
Még csak keresgélek, puska ügyben is kérnék tanácsokat.
Előre is köszönöm
Báki
Azért azon sok múlik, hogy mennyi pénz szánsz rá.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #664 Dátum: 2019. November 14. - 11:16:37 »

Üdvözlet a vadászoknak!
Már megint a bogár (tudjátok az a hülye...), hogy aszonydja "milyen jól elférne a.270 meg a9,3 között egy gavallér, mer' mégis csak az az igazi". Addig-addig duruzsolt, hogy utána kellett néznem és hát kivételesen lehet, hogy igaza van? Amit kinéztem az a .30R Blaser meg a 8x75R. Van ezekkel tapasztalatotok? Milyen lőszereket szeretnek, milyen van hozzájuk?
Még csak keresgélek, puska ügyben is kérnék tanácsokat.
Előre is köszönöm
Báki

Hát ha töltögetsz, akkor nincs nagy gond. Legfeljebb a hüvelyek beszerzésével. Ha viszont nem, akkor olyan lőszereket szeretnek leginkább, amilyen éppen van. Tudtommal csak az RWS gyárt hozzájuk két, max három félét. Agyaltam sokáig a gavallérra egy 30R Blaser csőben, de elengedtem. Legalábbis egyenlőre, minthogy nem töltök.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #665 Dátum: 2019. November 14. - 17:16:54 »

Ez nekem is probléma, mert én sem töltök (még) és tényleg kevés hozzájuk a gyári lőszer. A gond az, hogy ezek tetszenek...)))
Még gyűjtögetek, ha minden jól megy jövőre lesz rá 4-5000 euróm. Persze akinek telik majomra....
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #666 Dátum: 2019. November 14. - 18:01:25 »

Hát ha töltögetsz, akkor nincs nagy gond. Legfeljebb a hüvelyek beszerzésével. Ha viszont nem, akkor olyan lőszereket szeretnek leginkább, amilyen éppen van. Tudtommal csak az RWS gyárt hozzájuk két, max három félét. Agyaltam sokáig a gavallérra egy 30R Blaser csőben, de elengedtem. Legalábbis egyenlőre, minthogy nem töltök.
30R-hez van minden, nem is különösebben drága. A 8x75RS fejvakarósabb de beszerezhető vagy van olyan matrica amivel talán 9.3x74R-ből húzzák?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
barosbalint
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Új üzenet #667 Dátum: 2020. április 13. - 16:45:43 »

Sziasztok,
Most lett készen egy örökölt fegyver(m) teljes felújítása, 7x57R kaliberben, egy Ferlach-i puska
Jelenleg Norma Oryx-al használatban (ezzel került hozzám)
Kinek mi a véleménye a kaliberhez való löszer ill. Magról.
Érdemes lesz váltani valami másra vagy maradjon ez?
Fegyvermesterrel megnéztük a 3 lőszernél a szórásképet, Geco TM, RWS TIG, Norma Oryx, az Oryx volt tényleg a legjobb, 3 lövés egy 5HUF-n belül

A jobb ballisztika miatt váltanék majd Norma Tipstrike-ra de ezt még nem lehet itthon kapni. Vagy esteleg a magot csökkenteni 9g környékére, de így meg kevés a választék. PPU és SB maradt

Kinek mi a tapasztalata az orxy-al és a többiekel.
Köszönöm előre is.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #668 Dátum: 2020. április 13. - 18:01:33 »

Sziasztok,
Most lett készen egy örökölt fegyver(m) teljes felújítása, 7x57R kaliberben, egy Ferlach-i puska
Jelenleg Norma Oryx-al használatban (ezzel került hozzám)
Kinek mi a véleménye a kaliberhez való löszer ill. Magról.
Érdemes lesz váltani valami másra vagy maradjon ez?
Fegyvermesterrel megnéztük a 3 lőszernél a szórásképet, Geco TM, RWS TIG, Norma Oryx, az Oryx volt tényleg a legjobb, 3 lövés egy 5HUF-n belül

A jobb ballisztika miatt váltanék majd Norma Tipstrike-ra de ezt még nem lehet itthon kapni. Vagy esteleg a magot csökkenteni 9g környékére, de így meg kevés a választék. PPU és SB maradt

Kinek mi a tapasztalata az orxy-al és a többiekel.
Köszönöm előre is.
A Geco TM nekem 7x64-ben nagyon bevált. Ez ugyan kicsit lassabb, de ha elfogadható volt a szórás, ha nem  is a legjobb, nem vetném el, mint lehetőséget.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #669 Dátum: 2020. április 13. - 18:12:04 »

Sziasztok,
Most lett készen egy örökölt fegyver(m) teljes felújítása, 7x57R kaliberben, egy Ferlach-i puska
Jelenleg Norma Oryx-al használatban (ezzel került hozzám)
Kinek mi a véleménye a kaliberhez való löszer ill. Magról.
Érdemes lesz váltani valami másra vagy maradjon ez?
Fegyvermesterrel megnéztük a 3 lőszernél a szórásképet, Geco TM, RWS TIG, Norma Oryx, az Oryx volt tényleg a legjobb, 3 lövés egy 5HUF-n belül

A jobb ballisztika miatt váltanék majd Norma Tipstrike-ra de ezt még nem lehet itthon kapni. Vagy esteleg a magot csökkenteni 9g környékére, de így meg kevés a választék. PPU és SB maradt

Kinek mi a tapasztalata az orxy-al és a többiekel.
Köszönöm előre is.

RWS TIG -et lövék a 7x57-es mannlicher schönaerből, teljes megelegedéssel, ha éppen kézhez kerül......Kis disznó, nagyobbacska, nagy darab, teljesen jó.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #670 Dátum: 2020. április 14. - 03:47:28 »

Sziasztok,
Most lett készen egy örökölt fegyver(m) teljes felújítása, 7x57R kaliberben, egy Ferlach-i puska
Jelenleg Norma Oryx-al használatban (ezzel került hozzám)
Kinek mi a véleménye a kaliberhez való löszer ill. Magról.
Érdemes lesz váltani valami másra vagy maradjon ez?
Fegyvermesterrel megnéztük a 3 lőszernél a szórásképet, Geco TM, RWS TIG, Norma Oryx, az Oryx volt tényleg a legjobb, 3 lövés egy 5HUF-n belül

A jobb ballisztika miatt váltanék majd Norma Tipstrike-ra de ezt még nem lehet itthon kapni. Vagy esteleg a magot csökkenteni 9g környékére, de így meg kevés a választék. PPU és SB maradt

Kinek mi a tapasztalata az orxy-al és a többiekel.
Köszönöm előre is.
A jobb ballisztika miatt? Milyen messzire szeretnél ellöni?Azt gondolom hogy ha az oryx lövedékkel lött a puska egy fél moát akkor csak használd azzal.Nem fogsz csalódni benne.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
barosbalint
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Új üzenet #671 Dátum: 2020. április 14. - 21:08:21 »

A jobb ballisztika miatt? Milyen messzire szeretnél ellöni?Azt gondolom hogy ha az oryx lövedékkel lött a puska egy fél moát akkor csak használd azzal.Nem fogsz csalódni benne.
Hát köszönöm, de ugye a ballisztika az 3 részből áll. Bel-kül és cél! Így teljes! Engem a kül és a cél ballisztika érdekelne most. Kihozni a max távolságot a kaliberből és, hogy mit végez a vadban?
Célom lenne 250m-ig lőni vele, a lehető legkisebb eséssel.
Pl a Norma Tipstrike nagyon kedvező értékeket mutat zselatinban és táv/energiában az Oryx-hoz képest. Kb 50méter a difi hasonló esés illetve energia esetén a Tipstrike javára 
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #672 Dátum: 2020. április 15. - 08:25:49 »

Hát köszönöm, de ugye a ballisztika az 3 részből áll. Bel-kül és cél! Így teljes! Engem a kül és a cél ballisztika érdekelne most. Kihozni a max távolságot a kaliberből és, hogy mit végez a vadban?
Célom lenne 250m-ig lőni vele, a lehető legkisebb eséssel.
Pl a Norma Tipstrike nagyon kedvező értékeket mutat zselatinban és táv/energiában az Oryx-hoz képest. Kb 50méter a difi hasonló esés illetve energia esetén a Tipstrike javára 
Üdv nagyon kellemes a külbballisztikai paraméter amit megadnak a Tipsrikének de a puding próbája az evés.Pár alkalommal már jártam úgy hogy a gyári löszerek próbája során meglehetösen csalódottan távoztam a lötérröl.Ha beválik akkor már csak egy megbizható távmérö kell és hurrá.A célballisztikáról meg tán annyi hogy amikor fölugrik a zselatintömb akkor sejthetö hogy a vadtestben is rendet tesz és nem biztos hogy hogy szivesen az asztalra teszed egy sikeres lövés után.Mondjuk Sakálnak mindegy mennyire darálja meg.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #673 Dátum: 2020. április 15. - 08:43:55 »

Sziasztok,
Most lett készen egy örökölt fegyver(m) teljes felújítása, 7x57R kaliberben, egy Ferlach-i puska
Jelenleg Norma Oryx-al használatban (ezzel került hozzám)
Kinek mi a véleménye a kaliberhez való löszer ill. Magról.
Érdemes lesz váltani valami másra vagy maradjon ez?
Fegyvermesterrel megnéztük a 3 lőszernél a szórásképet, Geco TM, RWS TIG, Norma Oryx, az Oryx volt tényleg a legjobb, 3 lövés egy 5HUF-n belül

A jobb ballisztika miatt váltanék majd Norma Tipstrike-ra de ezt még nem lehet itthon kapni. Vagy esteleg a magot csökkenteni 9g környékére, de így meg kevés a választék. PPU és SB maradt

Kinek mi a tapasztalata az orxy-al és a többiekel.
Köszönöm előre is.

 Emelem Szia Bálint!

Tényleg gyönyörű lett a puskád!
Igazán megoszthatnád a többiekkel is.  Kacsint
 Képet! Képet! Képet! Képet!
Kecses, elegáns puska, de tulajdonképpen a vegyescsövű topikba kellet volna tenned.  Kacsint Figyelmes olvasás Okos Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #674 Dátum: 2022. Január 16. - 09:34:35 »

A hülyebogár már jó ideje dolgozik a gavallér projekten és újabban a Sabatti SKL20 felé noszogat. Sok infót olvastam róla, de kérdezném, hogy valakinek
van-e valós tapasztalata ezzel a fegyverrel. A bogár valamilyen 8-as kaliber felé mutogat...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: