Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221094 alkalommal)
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #630 Dátum: 2019. április 13. - 19:23:16 »

Decemberben megvettem a K95 puskát, előtte sokakkal beszélgettem a kaliber kérdés okán.
Annyi gondolatom volt, hogy az alapcső minimum 7 mm legyen, később majd beszerzek egy kisebbet is.

Nagyon sok emberrel beszélgettem, végén arra jutottam, hogy a 8x57 JRS, és a 30R Blaser között fogok választani.
Lehetőségem adódott kipróbálni mindkettőt ( 8x57 már, volt illetve most is van) rúgás szempontjából elhanyagolható a különbség a kettő között, még ebben a könnyű kecses puskában is.
Viszont kül és bel ballisztikai értékei jóval jobbak a 7,62nek, és ha egyszer oda jutok, hogy utántöltsek, akkor tölthetem bele magamnak a kedvenc 13g Lapua Mega-t, amely eddig sohasem okozott csalódást.

Így aztán 30R Blaser lett, eddig nem bántam meg, bár az eddig használt UNI messze elmaradt attól a teljesítménytől amit vártam tőle.
Most a CDC van tesztelés alatt, amit eddig mutatott az bámulatos.

Most viszont elkezdett az agyam járni, hogy milyen is legyen a kis cső...
Nagyon tetszik a 6,5x57R, 243 win is. 
Vadásztattam minkét kaliberrel rendelkező vendéget, hatásuk között nincs olyan nagy eltérés jő lövedéket választva.
Eddig úgy voltam vele, hogy billenőbe csakis peremes lőszer illik.
Tudni kell, hogy az országban szinte csak 243 cső van, 6,5-est úgy kell legyártatni, ami minimum 5-6 hónap.
Lőszer tekintetében is 243-hoz bőséges, és széles kínálat van, míg a 6,5-hez szinte csak RWS vagy SB találtam.
Úgy hogy nagy valószínűséggel a kisebbikre esik a választásom.



Szia, sok éve vadászok K95-el 3 csövem van hozzá, 5.6X50RM stucniként külön előaggyal, közepesnek pedig 6.5X65R. Laposan repül, kiválóan működik. Ritka kaliber, de van hozzá több szuper töltény is, én töltetem hozzá a löszert az osztrákoknál. Külföldön, belföldön, hegyekben is bizonyított!
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #631 Dátum: 2019. április 14. - 02:47:04 »

Szia, sok éve vadászok K95-el 3 csövem van hozzá, 5.6X50RM stucniként külön előaggyal, közepesnek pedig 6.5X65R. Laposan repül, kiválóan működik. Ritka kaliber, de van hozzá több szuper töltény is, én töltetem hozzá a löszert az osztrákoknál. Külföldön, belföldön, hegyekben is bizonyított!

Egy visszajáró vadászvendégünk is 6,5x65R K95 puskával vadászott.
Nagyon sok (több száz) dam tarvadat lőtt nálam.
Nagy távolságra is tökéletesen dolgozott a KS lövedék.
Szinte mindig fekve lőtt, 200 méter fölé feltámasztott a kereső távcsövén, amit leállított a földre maga elé.
Kb. 350-ig volt kalibrálva a srác, nem igen emlékszem sebzésre/hibázásra.
Egyszer tőlünk Erdélybe ment tovább, ahová a 9,3-ast vitte, a kis karcsút meg nálam hagyta (már elévült Ördög, csak az önkéntes rendőrök kedvéért).
Míg visszafelé bejött érte, kipróbáltam én is, megszabadítva a felesleges lőszereitől Vigyorog
Hát, talán a legjobb "dámos" puska akkor volt a kezemben, pedig néhánnyal volt szerencsém találkozni Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #632 Dátum: 2019. április 14. - 08:25:33 »

Egy visszajáró vadászvendégünk is 6,5x65R K95 puskával vadászott.
Nagyon sok (több száz) dam tarvadat lőtt nálam.
Nagy távolságra is tökéletesen dolgozott a KS lövedék.
Szinte mindig fekve lőtt, 200 méter fölé feltámasztott a kereső távcsövén, amit leállított a földre maga elé.
Kb. 350-ig volt kalibrálva a srác, nem igen emlékszem sebzésre/hibázásra.
Egyszer tőlünk Erdélybe ment tovább, ahová a 9,3-ast vitte, a kis karcsút meg nálam hagyta (már elévült Ördög, csak az önkéntes rendőrök kedvéért).
Míg visszafelé bejött érte, kipróbáltam én is, megszabadítva a felesleges lőszereitől Vigyorog
Hát, talán a legjobb "dámos" puska akkor volt a kezemben, pedig néhánnyal volt szerencsém találkozni Igen

A dám a kedvenc húsom, még rántott husinak is imádom. Nálunk nincsen dám csak mutatóba... Telkibe néha szoktam menni, ott gyönyörűek vannak.
Én is KS-el kezdtem, de vannak korszerűbb lövedékek is hozzá. Még ólommentes is elérhető, ha valakinek ez számít (nekem van tiszta réz még kb. 100db, ha valaki ki akarja próbálni adok szívesen). Az, hogy nem a leggyakoribb kaliber semmi hátrányt nem jelent ha viszel magaddal elég töltényt. Én lőttem vele gímtarvadat, őzeket (ma is ezt viszem magammal a bakozáshoz), több zergét,  muflont, néhány sertevadat. A KJG réz maggal volt olyan, hogy 20 méterről lőtt bakon átszaladt csak a lövedék (reggel megtaláltuk 200 méterre- nem ért csontot), de ezen kívűl mindegyik maggal mindíg hibátlanúl dolgozott (5 féle lőszerrel használtam). Rúgása a könnyű puska ellenére is elenyésző.

Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #633 Dátum: 2019. április 14. - 11:57:54 »

Szia, sok éve vadászok K95-el 3 csövem van hozzá, 5.6X50RM stucniként külön előaggyal, közepesnek pedig 6.5X65R. Laposan repül, kiválóan működik. Ritka kaliber, de van hozzá több szuper töltény is, én töltetem hozzá a löszert az osztrákoknál. Külföldön, belföldön, hegyekben is bizonyított!

A 6.5 mellett mi szükséged van a 5.6-os csőre?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #634 Dátum: 2019. április 14. - 13:03:40 »

Én is KS-el kezdtem, de vannak korszerűbb lövedékek is hozzá. Még ólommentes is...

Amit írtam, az közel 20 éves sztori.
Akkor csak az volt kapható hozzá bótban.
Ma, a házi töltés lehetősége mellett ez már nem is lehet probléma.

A dám husi nem rossz áru.
És nagyon sokféle módon készíthető.
Gyulajon a vadászházban talán még a süti a puding és a fagyi is abból volt Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #635 Dátum: 2019. április 15. - 20:03:24 »

A 6.5 mellett mi szükséged van a 5.6-os csőre?
Kismellű nőnek melltartó😂???
Az 5,6-os stucni kivitel, szuper rövid, kezes, könnyű és TETSZIK. 150 méterig nagyon jó. Teljes köpenyes lőszerrel lőttem már 2 kis- és 1 nagy kakast, több borzot és mormotát is, meg egyebeket😱
Őzre, tarvadra is megfelel vadászias lőtávon belül. Osztrák töltést használok, a kétféle maggal ugyanoda lő.
[![94c3667e935d1c11de2935a31ce931f3.jpg](https://kepkuldes.com/images/94c3667e935d1c11de2935a31ce931f3.jpg)](https://kepkuldes.com/image/67iHde)

https://kepkuldes.com/images/94c3667e935d1c11de2935a31ce931f3.jpg
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #636 Dátum: 2019. április 16. - 01:42:34 »

Szia Zoli,

gratulalok,nagyon szep puska...ez olyan mint egy 'Stradivari-hangszer'!! ( zene/csello tanarkent mondom  Kacsint )

Milyen kaliberu a harmadik cso?! (irtad hogy 3 csovet hasznalsz hozza, 5.6-os 6.5-es es ?!)

Udv. Peti
Naplózva
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #637 Dátum: 2019. április 16. - 07:40:01 »

Szia Zoli,

gratulalok,nagyon szep puska...ez olyan mint egy 'Stradivari-hangszer'!! ( zene/csello tanarkent mondom  Kacsint )

Milyen kaliberu a harmadik cso?! (irtad hogy 3 csovet hasznalsz hozza, 5.6-os 6.5-es es ?!)

Udv. Peti

Szia Peti, imádom a zenét is, csak a szolfézzsal ne nyúztak volna...
2005-ben csináltattam (júliusban vettem át) 5.6x50RM stutzen és a 6.5X65R hosszú oktogonális csövekkel, akkori Swaro céltávcsövekkel. Sokkal később rendeltem hozzá 8X75R vátócsövet (Göring kaliberként emlegették kint😂), amit gyári fegyvermester igazított a puskához, illetve akkor derült ki, hogy ehhez is jó lenne külön előagy... Vissza a gyárhoz, hogy a fa színe, erezete passzoljon.... Ma már nem tökölnék, vennék inkább egy új puskát az utólagos csere cső helyett. Például a tusatár csak a 2 először megvett kaliberekhez jó, de még a puska szíj is másik kell...
A csere cső nekem amúgy se nagyon vált be, pl az ismétlőmhöz is rendelek inkább másik tust...
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #638 Dátum: 2019. április 16. - 09:44:16 »

Szia Peti, imádom a zenét is, csak a szolfézzsal ne nyúztak volna...
2005-ben csináltattam (júliusban vettem át) 5.6x50RM stutzen és a 6.5X65R hosszú oktogonális csövekkel, akkori Swaro céltávcsövekkel. Sokkal később rendeltem hozzá 8X75R vátócsövet (Göring kaliberként emlegették kint😂), amit gyári fegyvermester igazított a puskához, illetve akkor derült ki, hogy ehhez is jó lenne külön előagy... Vissza a gyárhoz, hogy a fa színe, erezete passzoljon.... Ma már nem tökölnék, vennék inkább egy új puskát az utólagos csere cső helyett. Például a tusatár csak a 2 először megvett kaliberekhez jó, de még a puska szíj is másik kell...
A csere cső nekem amúgy se nagyon vált be, pl az ismétlőmhöz is rendelek inkább másik tust...

Micsoda gondok...
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #639 Dátum: 2019. április 17. - 00:53:03 »

Szia Peti, imádom a zenét is, csak a szolfézzsal ne nyúztak volna...
2005-ben csináltattam (júliusban vettem át) 5.6x50RM stutzen és a 6.5X65R hosszú oktogonális csövekkel, akkori Swaro céltávcsövekkel. Sokkal később rendeltem hozzá 8X75R vátócsövet (Göring kaliberként emlegették kint😂), amit gyári fegyvermester igazított a puskához, illetve akkor derült ki, hogy ehhez is jó lenne külön előagy... Vissza a gyárhoz, hogy a fa színe, erezete passzoljon.... Ma már nem tökölnék, vennék inkább egy új puskát az utólagos csere cső helyett. Például a tusatár csak a 2 először megvett kaliberekhez jó, de még a puska szíj is másik kell...
A csere cső nekem amúgy se nagyon vált be, pl az ismétlőmhöz is rendelek inkább másik tust...

Ertem,koszonom a valaszt! Jol hangzik az a 8*75R nagygolyos cso... Igen
(a szolfezst megertem...  Mosolyog persze tanar fuggo )
Udv.
Naplózva
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #640 Dátum: 2019. április 17. - 07:22:37 »

Ertem,koszonom a valaszt! Jol hangzik az a 8*75R nagygolyos cso... Igen
(a szolfezst megertem...  Mosolyog persze tanar fuggo )
Udv.
Az igazat megvallva nem sok vad van benne, van egy 8X57JRS duplagolyósom is, disznóra inkább azzal megyek ki. Amíg minden évben mentem hegyi vadásztokra, addig jó volt a 8X75, itthon bikára ideális, meg cserkelni a súlya miatt. A 6.5X65R annyira jó, hogy legtöbbször azzal használom. Vendégségbe meg ismétlővel szoktam menni, hasonló tudású töltényekkel (300Win és 257Wby). A 375 meg már 3 éve csak pihen...
https://kepkuldes.com/images/c59f596cb5de8804c2233f5b5ff38b9b.jpg


Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #641 Dátum: 2019. április 17. - 08:35:57 »

Kismellű nőnek melltartó😂???
Az 5,6-os stucni kivitel, szuper rövid, kezes, könnyű és TETSZIK.
Ez a lényeg... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #642 Dátum: 2019. április 18. - 02:07:54 »

Az igazat megvallva nem sok vad van benne, van egy 8X57JRS duplagolyósom is, disznóra inkább azzal megyek ki. Amíg minden évben mentem hegyi vadásztokra, addig jó volt a 8X75, itthon bikára ideális, meg cserkelni a súlya miatt. A 6.5X65R annyira jó, hogy legtöbbször azzal használom. Vendégségbe meg ismétlővel szoktam menni, hasonló tudású töltényekkel (300Win és 257Wby). A 375 meg már 3 éve csak pihen...
https://kepkuldes.com/images/c59f596cb5de8804c2233f5b5ff38b9b.jpg




Azert 'megnyugtato' latni,hogy nem csak en vagyok 'beoltva kulonbozo tipusu/kaliberu puskak birtoklasa nevu szerummal'...  Vigyorog

Rajtad kivul egy masik ismerosom is nagyon elegedett a 6.5*65R-rel,valoban egy kituno kaliber lehet. Sokaig 'szemeztem' a 6.5*68-as kaliberrel is,de vegul lemondtam rola...aztan a jol bevalt .243-as Winchester lett a 'legkissebb kaliberu' puskam,mert loterre is gyakran eljarok es a .243-as kaliberhez Szlovakiabol kb.1 euro /db tudok loszert hozni.

A K95-os,mondjuk a 6.5*65R-es csovel + celtavcso + szerelek,osszesen hany kg?!

 Emelem
Naplózva
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #643 Dátum: 2019. április 18. - 08:18:36 »

Azert 'megnyugtato' latni,hogy nem csak en vagyok 'beoltva kulonbozo tipusu/kaliberu puskak birtoklasa nevu szerummal'...  Vigyorog

Rajtad kivul egy masik ismerosom is nagyon elegedett a 6.5*65R-rel,valoban egy kituno kaliber lehet. Sokaig 'szemeztem' a 6.5*68-as kaliberrel is,de vegul lemondtam rola...aztan a jol bevalt .243-as Winchester lett a 'legkissebb kaliberu' puskam,mert loterre is gyakran eljarok es a .243-as kaliberhez Szlovakiabol kb.1 euro /db tudok loszert hozni.

A K95-os,mondjuk a 6.5*65R-es csovel + celtavcso + szerelek,osszesen hany kg?!

 Emelem

Fogalmam sincs, de kevesebb, mint a duplagolyós😂😂
Ahogy öregszem egyre jobban szeretem a könnyű puskát, régen nem zavart a súlya😱
Szerintem a fegyverek, technikai eszközök szeretete a megmaradt Óvodás gyermeki énünkből fakad, pl. múlt héten voltunk star wars szabadulós szobában, több régi terepjárót, távcsöveket, elöltöltős, sosem használt drilling, meg keletnémet fegyvereket megtartottam (egy részüket kiherélve dísznek).
Engem soha nem zavart, ha valaki egy 30.06 puskával éli le az életét, de attól falra mászok, amikor elkezd oktatni, hogy minden más milyen sz@r... Sajnos többször is találkoztam ilyen vadőrrel, egyszer vadásztársasági elnökkel is. .243 nekem nincsen, de jókat hallottam róla, sőt láttam gavallérban is, pedig ezekbe talán inkább peremes való. Amcsiknál van narancssárga műanyag tusu gavallér 300Wby kaliberben, azért azt fura volt kézbe venni. Jugóknál vadásztam 300 Wby Zastava STUCNIVAL is, na azt se értettem.
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #644 Dátum: 2019. április 19. - 01:23:27 »

Fogalmam sincs, de kevesebb, mint a duplagolyós😂😂
Ahogy öregszem egyre jobban szeretem a könnyű puskát, régen nem zavart a súlya😱
Szerintem a fegyverek, technikai eszközök szeretete a megmaradt Óvodás gyermeki énünkből fakad, pl. múlt héten voltunk star wars szabadulós szobában, több régi terepjárót, távcsöveket, elöltöltős, sosem használt drilling, meg keletnémet fegyvereket megtartottam (egy részüket kiherélve dísznek).
Engem soha nem zavart, ha valaki egy 30.06 puskával éli le az életét, de attól falra mászok, amikor elkezd oktatni, hogy minden más milyen sz@r... Sajnos többször is találkoztam ilyen vadőrrel, egyszer vadásztársasági elnökkel is. .243 nekem nincsen, de jókat hallottam róla, sőt láttam gavallérban is, pedig ezekbe talán inkább peremes való. Amcsiknál van narancssárga műanyag tusu gavallér 300Wby kaliberben, azért azt fura volt kézbe venni. Jugóknál vadásztam 300 Wby Zastava STUCNIVAL is, na azt se értettem.

En szeretek cserkelve vadaszni,vadjaim 90%-at igy ejtettem el.
Van egy konnyu 4 labu lobotom,meg egy 'tarisznya + kereso tavcso es puska.
Legyen az otthoni sik / dombos terep vagy a Matra,nem mindegy hogy 3-4 oras cserkelesnel a puska 5.5 kg vagy 3.5 kg...
Az altalad emlitett ket 300Wby valoban tulzas...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: