Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221127 alkalommal)
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #615 Dátum: 2019. Március 29. - 15:55:39 »

Üdv!Bizony vannak erősebb puskatöltények de tudja azt az energiát ami törvény szerint előírás szarvasbika vadászatára.Természetesen nem azt akarom mondani ezzel hogy ezt kell használni mert arra vannak azért jobb,de páran néznének ha úgy kéne vadászni mint skandinávoknál .
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #616 Dátum: 2019. Március 29. - 18:23:33 »

Ok. Akkor javítsunk  Ördög
A 30-30 kaliber alsókulcsos, csőtáras fegyverekhez lett konstruálva.
Ebből, és egyéb paramétereiből adódóan alacsony gáznyomású, viszonylag alacsony teljesítményű lőszer, nem túl jó ballisztikai mutatókkal.
Természetesen megfelelő lövedékkel szinte minden hazai vad elejtésére megfelelő, de vannak olyan korlátai, amikkel a használójának tisztában kell lenni.
Mivel nekem még nem volt, ezért szívesen kipróbálnék egyet, csupán a kiváncsiságom kielégítésére.
Vadászvendégeim közül sem sokan használták, de nem emlékszem rá, hogy a kaliber miatt lett volna probléma.
 Emelem

Egy biztos használta, mikor is, 30 éve?  Fejvakarás   Mosolyog


Laci!
A 30-30 W.-nek több előnye van, legendás a töltény és a hozzá való puska is! Más előnye nincs! Ja' még egy van, nem kell rá céltávcső! Amit meg tudsz lőni nyílt irányzékkal az megvan, a többit engedd el!
 Emelem
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #617 Dátum: 2019. Március 29. - 19:38:35 »

Igazából én távcsővel sem lövök messzire,tehát arra hogy a róka nehogy lepössentse a bokámat cserkelés közben arra pont jó lenne Sam6
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #618 Dátum: 2019. Március 30. - 07:44:00 »

Egy biztos használta, mikor is, 30 éve?  Fejvakarás   Mosolyog
Hááát.....ha annyi még nincs is, de 25-26 környéke Ördög
Vagyis én vánnyadtabb voltam 35 kilóval, neked meg még fekete volt a szakállad Nyihi

Az első találkozásom volt úgy a kaliberrel, mint az alsókulcsos rendszerrel, be is égett a vadászat minden részlete.
Most is meg tudnám mutatni a helyet, +/- 50 méterrel, habár azóta azt a nagy cserest levágták, és már komoly fiatalos lehet a helyén.
Rajtad kívül két vadászra emlékszem, akik még használták, egyiküknek Izs18-ból átépített puskája volt, a másiknak szintén kengyelkulcsos.
Pár dámot lőttek õsszesen, a gavallérral esett egy közepes disznó is, de nem volt velük semmi probléma.
De miért is lett volna?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #619 Dátum: 2019. Március 30. - 09:13:09 »

Üdv!Sajnos a6,5×57 és a peremes is kicsit altatott  kaliber érzésem szerint.De ha valaki mégis valami miatt azt a késztetést érzi hogy ilyen kell,tölteni kell hozzá a lőszert és ennyi.200 méterig egy nagyon jó nem rugdosós középkaliberré lehet változtatni.Mondjuk nekem 6,5×55 van ami kb ugyanaz talán picit nagyobb a lőszerválaszték.Arról nem is beszélve hogy aLapua Hornady gyárt 155 160gr lövedéktömeggel patront ugyanezzel az 57 is nagyon prímán muzsikálna de nem gyártanak hozzá.Mindenkinek ajánlom nem fog csalódni benne 7.éve használom de megfontolt lövésekre nevel még a tudat is hogy vékonka a kaliber.De a nagy sertevadaknak is hamar lemegy a vérnyomása ha jó lövést helyez el  vadász.Bőgő bikára biztosan van ideálisabb kaliber de tehén ünő borjú sima ügy.Mondjuk próbálom úgy eltalálni a vadat hogy minnél kevesebbet kelljen menni utána ha lehet.Én verry elfogult vagyok a 6,5 kaliberrel.mert jó Vigyorog
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #620 Dátum: 2019. Március 30. - 10:13:46 »

Üdv!Sajnos a6,5×57 és a peremes is kicsit altatott  kaliber érzésem szerint.

 Emelem

Ugrósdy Peti vegyescsövűje volt 6,5x57R kaliberű.
Kedves barátom - Isten nyugtassa- nagyon elégedett volt vele.
Biztosan nem véletlenül...
De van itt egy fegyvergyűjtő fórumtárs Vigyorog, aki szintén ilyen kaliberrel (is) vadászik.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #621 Dátum: 2019. Március 30. - 14:08:13 »

Az bizony egy elegáns és prima kis puska és nagyon jó állapotú volt abban az időben a golyós cső amikor én láttam.Természetesen a sörétes cső is rendben volt.Szerette azt a kalibert olyan volt a kezében mint a piros hetes.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #622 Dátum: 2019. április 01. - 10:59:52 »

Decemberben megvettem a K95 puskát, előtte sokakkal beszélgettem a kaliber kérdés okán.
Annyi gondolatom volt, hogy az alapcső minimum 7 mm legyen, később majd beszerzek egy kisebbet is.

Nagyon sok emberrel beszélgettem, végén arra jutottam, hogy a 8x57 JRS, és a 30R Blaser között fogok választani.
Lehetőségem adódott kipróbálni mindkettőt ( 8x57 már, volt illetve most is van) rúgás szempontjából elhanyagolható a különbség a kettő között, még ebben a könnyű kecses puskában is.
Viszont kül és bel ballisztikai értékei jóval jobbak a 7,62nek, és ha egyszer oda jutok, hogy utántöltsek, akkor tölthetem bele magamnak a kedvenc 13g Lapua Mega-t, amely eddig sohasem okozott csalódást.

Így aztán 30R Blaser lett, eddig nem bántam meg, bár az eddig használt UNI messze elmaradt attól a teljesítménytől amit vártam tőle.
Most a CDC van tesztelés alatt, amit eddig mutatott az bámulatos.


Most viszont elkezdett az agyam járni, hogy milyen is legyen a kis cső...
Nagyon tetszik a 6,5x57R, 243 win is. 
Vadásztattam minkét kaliberrel rendelkező vendéget, hatásuk között nincs olyan nagy eltérés jő lövedéket választva.
Eddig úgy voltam vele, hogy billenőbe csakis peremes lőszer illik.
Tudni kell, hogy az országban szinte csak 243 cső van, 6,5-est úgy kell legyártatni, ami minimum 5-6 hónap.
Lőszer tekintetében is 243-hoz bőséges, és széles kínálat van, míg a 6,5-hez szinte csak RWS vagy SB találtam.
Úgy hogy nagy valószínűséggel a kisebbikre esik a választásom.

 
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #623 Dátum: 2019. április 01. - 11:48:49 »

Decemberben megvettem a K95 puskát, előtte sokakkal beszélgettem a kaliber kérdés okán.
Annyi gondolatom volt, hogy az alapcső minimum 7 mm legyen, később majd beszerzek egy kisebbet is.

Nagyon sok emberrel beszélgettem, végén arra jutottam, hogy a 8x57 JRS, és a 30R Blaser között fogok választani.
Lehetőségem adódott kipróbálni mindkettőt ( 8x57 már, volt illetve most is van) rúgás szempontjából elhanyagolható a különbség a kettő között, még ebben a könnyű kecses puskában is.
Viszont kül és bel ballisztikai értékei jóval jobbak a 7,62nek, és ha egyszer oda jutok, hogy utántöltsek, akkor tölthetem bele magamnak a kedvenc 13g Lapua Mega-t, amely eddig sohasem okozott csalódást.

Így aztán 30R Blaser lett, eddig nem bántam meg, bár az eddig használt UNI messze elmaradt attól a teljesítménytől amit vártam tőle.
Most a CDC van tesztelés alatt, amit eddig mutatott az bámulatos.


Most viszont elkezdett az agyam járni, hogy milyen is legyen a kis cső...
Nagyon tetszik a 6,5x57R, 243 win is. 
Vadásztattam minkét kaliberrel rendelkező vendéget, hatásuk között nincs olyan nagy eltérés jő lövedéket választva.
Eddig úgy voltam vele, hogy billenőbe csakis peremes lőszer illik.
Tudni kell, hogy az országban szinte csak 243 cső van, 6,5-est úgy kell legyártatni, ami minimum 5-6 hónap.
Lőszer tekintetében is 243-hoz bőséges, és széles kínálat van, míg a 6,5-hez szinte csak RWS vagy SB találtam.
Úgy hogy nagy valószínűséggel a kisebbikre esik a választásom.

 


 Emelem

 Igen Taps
 Képet!

Ha később úgy is tölteni fogsz, szerintem jobban jársz a 6,5-össel. Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #624 Dátum: 2019. április 01. - 12:30:34 »

Decemberben megvettem a K95 puskát, előtte sokakkal beszélgettem a kaliber kérdés okán.
Annyi gondolatom volt, hogy az alapcső minimum 7 mm legyen, később majd beszerzek egy kisebbet is.

Nagyon sok emberrel beszélgettem, végén arra jutottam, hogy a 8x57 JRS, és a 30R Blaser között fogok választani.
Lehetőségem adódott kipróbálni mindkettőt ( 8x57 már, volt illetve most is van) rúgás szempontjából elhanyagolható a különbség a kettő között, még ebben a könnyű kecses puskában is.
Viszont kül és bel ballisztikai értékei jóval jobbak a 7,62nek, és ha egyszer oda jutok, hogy utántöltsek, akkor tölthetem bele magamnak a kedvenc 13g Lapua Mega-t, amely eddig sohasem okozott csalódást.

Így aztán 30R Blaser lett, eddig nem bántam meg, bár az eddig használt UNI messze elmaradt attól a teljesítménytől amit vártam tőle.
Most a CDC van tesztelés alatt, amit eddig mutatott az bámulatos.


Most viszont elkezdett az agyam járni, hogy milyen is legyen a kis cső...
Nagyon tetszik a 6,5x57R, 243 win is. 
Vadásztattam minkét kaliberrel rendelkező vendéget, hatásuk között nincs olyan nagy eltérés jő lövedéket választva.
Eddig úgy voltam vele, hogy billenőbe csakis peremes lőszer illik.
Tudni kell, hogy az országban szinte csak 243 cső van, 6,5-est úgy kell legyártatni, ami minimum 5-6 hónap.
Lőszer tekintetében is 243-hoz bőséges, és széles kínálat van, míg a 6,5-hez szinte csak RWS vagy SB találtam.
Úgy hogy nagy valószínűséggel a kisebbikre esik a választásom.

 

Gratulálok a puskához és a kaliberhez is.
Cserecsőnél én kivárnám azt az 5-6 hónapot.
 Igen
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #625 Dátum: 2019. április 01. - 20:44:25 »

Decemberben megvettem a K95 puskát, előtte sokakkal beszélgettem a kaliber kérdés okán.
Annyi gondolatom volt, hogy az alapcső minimum 7 mm legyen, később majd beszerzek egy kisebbet is.

Nagyon sok emberrel beszélgettem, végén arra jutottam, hogy a 8x57 JRS, és a 30R Blaser között fogok választani.
Lehetőségem adódott kipróbálni mindkettőt ( 8x57 már, volt illetve most is van) rúgás szempontjából elhanyagolható a különbség a kettő között, még ebben a könnyű kecses puskában is.
Viszont kül és bel ballisztikai értékei jóval jobbak a 7,62nek, és ha egyszer oda jutok, hogy utántöltsek, akkor tölthetem bele magamnak a kedvenc 13g Lapua Mega-t, amely eddig sohasem okozott csalódást.

Így aztán 30R Blaser lett, eddig nem bántam meg, bár az eddig használt UNI messze elmaradt attól a teljesítménytől amit vártam tőle.
Most a CDC van tesztelés alatt, amit eddig mutatott az bámulatos.


Most viszont elkezdett az agyam járni, hogy milyen is legyen a kis cső...
Nagyon tetszik a 6,5x57R, 243 win is. 
Vadásztattam minkét kaliberrel rendelkező vendéget, hatásuk között nincs olyan nagy eltérés jő lövedéket választva.
Eddig úgy voltam vele, hogy billenőbe csakis peremes lőszer illik.
Tudni kell, hogy az országban szinte csak 243 cső van, 6,5-est úgy kell legyártatni, ami minimum 5-6 hónap.
Lőszer tekintetében is 243-hoz bőséges, és széles kínálat van, míg a 6,5-hez szinte csak RWS vagy SB találtam.
Úgy hogy nagy valószínűséggel a kisebbikre esik a választásom.

 


Csak, hogy szinesítsem a palettát. Apám ugyanezt eljátszotta a 6,5 és a 243 között, igaz ő alapcsőként. Neki nem volt türelme, így lett 243. Nem bántam meg. Vigyorog
Én meg most vekengek a cserecsövön. 30R Blaser, 8x57JRS, 9,3x74R, netalán 8x75RS. Mivel azonban nem tervezek tölteni, alighanem a két közbülső közül kerül ki a nyertes.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #626 Dátum: 2019. április 01. - 21:16:23 »

Csak, hogy szinesítsem a palettát. Apám ugyanezt eljátszotta a 6,5 és a 243 között, igaz ő alapcsőként. Neki nem volt türelme, így lett 243. Nem bántam meg. Vigyorog
Én meg most vekengek a cserecsövön. 30R Blaser, 8x57JRS, 9,3x74R, netalán 8x75RS. Mivel azonban nem tervezek tölteni, alighanem a két közbülső közül kerül ki a nyertes.
Lehet ezen gondolkodni, de egylukuban a 30r Blasernél csak a p..ci jobb.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #627 Dátum: 2019. április 01. - 22:01:38 »

Lehet ezen gondolkodni, de egylukuban a 30r Blasernél csak a p..ci jobb.
 Röhög
Maradi vagy Géza. A jövő pnája a segg. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #628 Dátum: 2019. április 01. - 23:05:02 »

Maradi vagy Géza. A jövő pnája a segg. Vigyorog

Na akkor én nem veszek semmit!!! S.Peti
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #629 Dátum: 2019. április 02. - 10:46:26 »

Lehet ezen gondolkodni, de egylukuban a 30r Blasernél csak a p..ci jobb.
 Röhög

 Igen Igen Igen Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: