Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221128 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #600 Dátum: 2019. Március 22. - 21:32:44 »

A Sabatti SKL 98 is jóképű gavallér. A jégkrémeseknél 270 win kaliberben,  (25-06 váltócsővel!!!) 460-470 körül van. Erősen megfontolandó. Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #601 Dátum: 2019. Március 23. - 07:03:46 »

Üdvözletem!

Egyre közelebb kerülök a golyós fegyverem megvásárlásához és ehhez szeretnék, néhány jótanácsot kérni. Alapvetően íjjal vadászom de szükségem lenne egy mindenes fegyverre.Őz, gím és dám tarvadra van elsősorban lehetőségem golyóssal vadászni de évi egy-egy disznó és gímbika is elejthető ha nem sikerül más módon terítékre hoznom. Nem igazán látom annak a reális esélyét, hogy hajtásba meghívást kapjak így ezzel nem számolok, ha meg netán néhány évente egyszer meghívnak akkor azt kevesebb lövési lehetőséggel is nagyon értékelném. A fentiek miatt nagyon motoszkál bennem, hogy egy billenő golyóst válasszak, itt felvetődött bennem mind a dupla mind a bergstutzen de az ész érvek lebeszélnek róla lassacskán, (bár utóbbival még küzdök Mosolyog ). A leginkább észszerű  megoldásként gavallér vásárlása tűnne és ez is tetszik legjobban. (legészszerűbb egy ismétlő lenne de az másik topic témája).

A kaliber már majdnem biztos ha ilyen rendszerű fegyver mellett döntök, 8x57 JRS, új fegyver, használt csak kivételes esetben.

A fegyverekről viszont nem sok infóm van ezért kérnék segítséget a következő típusokkal kapcsolatban, .

Álom : K95 stutzen - nem olcsó cserébe gyönyörű és kezes és valóban csak álom Szomorú, bár nem tudom hogy viselkedne ebben a kaliberben, ilyen csőhosszal így ha van tapasztalat akkor szívesen venném

Realitás: FAIR K500/ K500 DE luxe, Brno effect. Sajnos egyik fegyverről sem találtam használható infót. Van esetleg ezekkel tapasztalata valakinek, próbálta , nézegette esetleg? Gondolom a FAIR picit jobb minőség lehet de erre nem vennék mérget, ezek ára még egy SAKO 85 ára körül mozog ami ismétlőben tetszene így érdekelnének a vélemények.

Előre is köszönöm a segítséget!

 Emelem






Te tudod ! De első és egyetlen golyósnak ( főleg egyetlennek ) én nem javasolnék gavallér fegyvert . Mindamellett hogy tán a leg "vadásziasabb" fegyver .
Majd lesznek akik most megrónak hogy ................... meg milyen szép és GAVALLÉR  bla,bla,bla.  De sokszor jól jön a gyors ismétlés ( javítás) lehetősége . "Néha" megkeresni és utánkeresni is kell a meglőtt vadat és ott is jó ha gyorsan tudsz ismételni  és nem csak a disznó esetében . Jó minőségű gavallér áráért igen jó minőségű ismétlőt kapsz . Második golyósnak cserkelő , utazó puskának , tartaléknak már igen csak jó választás a billenő egycsövű de mindenesnek nem igazán .    Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #602 Dátum: 2019. Március 23. - 19:18:55 »

Szia!

Sako 85 árkategóriában szóba jöhet még a Haenel Jager 9-es. Nekem pont ma került be a szekrénybe, szintén 8x57JRS kaliberben. Emiatt sajnos csak külcsín információkkal tudok szolgálni. Szép, kecses, nyilván nem K95, de az ára sem az... Emelem
Hasznàld, aztán utána mondd el milyen a haenel.Ha kell van hozzá sok alkatrészem.Küldték a gyárból.
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #603 Dátum: 2019. Március 23. - 22:02:30 »

Üdvözlök mindenkit.Már régóta olvasgatom a fórumot próbáltam regisztrálni is de anno valamit elb@ctam aztán elmaradt.De most sikerült  Ördög Ha megengeditek én is mondanék pár szót a gavallérokról.Sok puska után is azt mondom hogy igazán A billenőcsövű a vadászpuska.Több darabot sikerült kipróbálnom Izs 18 ból talán minden kalibert kipróbáltam arra jutottam hogy a következő billenőcsövűm egy Izs 18 lessz 30-30 win cal tölténnyel.Ha megérem hogy elkészül. Vigyorog A többi külföldi gyártó jó puskákat épít meg még szépet is de az a halálom hogy egy 2,5 kg os puskát néha olyan kaliberben csöveznek ami a felhasználó vállára is súlyos terhet ró.De lehet hogy én vagyok pici csetvás de nekem elég egy 6,5×57r vadászni billenőcsövűnek.Mert ugye egy pontos lövést semmiféle csodakaliber nem helyettesíthet.Tehát ha valaki billenőcsövű puskát szeretne akkor vagy vesz egy Izst elviszi fegyvermágushoz hogy fejezze be a gyártást vagy vesz egy drágábbat ami gyárilag jó de a fontos szerintem az hogy ne legyen túlméretezve a kaliber mert nem fog szeretni lőni vele.És mivel egylövetű egy pontos lövést szeretnénk elhelyezni ami lehetőleg helybenmarasztja a vadat.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #604 Dátum: 2019. Március 23. - 22:31:55 »

És mivel egylövetű egy pontos lövést szeretnénk elhelyezni ami lehetőleg helybenmarasztja a vadat.
[/quote]
Többlövetűvel is.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #605 Dátum: 2019. Március 23. - 23:20:15 »

Üdvözlök mindenkit.Már régóta olvasgatom a fórumot próbáltam regisztrálni is de anno valamit elb@ctam aztán elmaradt.De most sikerült  Ördög Ha megengeditek én is mondanék pár szót a gavallérokról.Sok puska után is azt mondom hogy igazán A billenőcsövű a vadászpuska.Több darabot sikerült kipróbálnom Izs 18 ból talán minden kalibert kipróbáltam arra jutottam hogy a következő billenőcsövűm egy Izs 18 lessz 30-30 win cal tölténnyel.Ha megérem hogy elkészül. Vigyorog A többi külföldi gyártó jó puskákat épít meg még szépet is de az a halálom hogy egy 2,5 kg os puskát néha olyan kaliberben csöveznek ami a felhasználó vállára is súlyos terhet ró.De lehet hogy én vagyok pici csetvás de nekem elég egy 6,5×57r vadászni billenőcsövűnek.Mert ugye egy pontos lövést semmiféle csodakaliber nem helyettesíthet.Tehát ha valaki billenőcsövű puskát szeretne akkor vagy vesz egy Izst elviszi fegyvermágushoz hogy fejezze be a gyártást vagy vesz egy drágábbat ami gyárilag jó de a fontos szerintem az hogy ne legyen túlméretezve a kaliber mert nem fog szeretni lőni vele.És mivel egylövetű egy pontos lövést szeretnénk elhelyezni ami lehetőleg helybenmarasztja a vadat.

Próbáltál az Izs 18-on kívül más gavallért is? Mert  annak az agyazását véletlenül sem nevezném jónak. Márpedig a jó agyazás sokat finomít , tompít a rugdosáson. No meg sokan vannak, akiket ez kicsit sem zavar.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #606 Dátum: 2019. Március 24. - 08:33:09 »

A gavallér/ismétlő téma első sorban hit-életi kérdés.
Ha tud valaki lőni és vadászni, akkor teljesen mindegy, hogy 1, vagy 5-6 lövési lehetősége van-e.
Ha pedig nem tud, akkor pláne mindegy Ördög
Vadásztam sokat hajtásban is a 308-as Izs-18 egylikúval, es nem kellett szégyenkezzek az eredmény miatt.
Lőttem vele egy kondából 3 disznót is, ami nekem bőven elég Angyal
A 8x68-asnak csak a 3-as tárját használom, abba is csak 2 lövést szoktam tárazni, de idejét nem tudom, hogy mikor
kellett utoljára vadra ráismételnem les, vagy cserkelő vadászaton.
A nagyobb tárakat csak hajtáskor veszem elő, de arra a kapacitásra sem sűrűn van szükség.
Igaz, már sokkal szívesebben viszem az elöltöltőt, ott meg ugye az egy percen belüli ismétlés csupán fikció Vigyorog
Ha lesz még az életben golyós puska vásárlásra ingerenciám, akkor az 99%, hogy gavallér lesz, 8x75rs kaliberben.
Mert az egy finom, barátságos kis úri holmi, semmi rakoncátlan rugdosás....kb. mint egy légpuska Nyihi
Amire Yonas kolléga a golyós fegyverét használni fogja, arra neki bőven megfelel egy gavallér.
Ismerem személyesen, megfontolt, nyugodt, türelmes vadász (íjászként furcsa is lenne, ha másként vadászna),
Őt semmiben sem fogja bekorlátozni az egy lövés lehetősége Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #607 Dátum: 2019. Március 24. - 08:41:45 »

Üdv!Hát így igaz többlövetű puskával is az a cél hogy pontos lövést adjunk le.Volt szerencsém kipróbálni több külföldi gyártó puskáját,a Krieghoff  Hubertus az nagyon olyan hogy csak megveszed oszt vadászol vele de az ára finoman szólva nem az én pénztárcámhoz van méretezve.Ez amit kipróbáltam 30r blaser kaliberű volt azért nem akartam többet lőni vele,de nem volt annyira rossz mint elsőre gondoltam.A Sabatti amit volt szerencsém kipróbálni 7×65r volt és távcsőhöz agyazott a tulaj által töltött lőszerrel egy álom volt lőni vele.A Brno effect is nagyon kéne de 30-06 volt és az nem peremes lőszer.A Haenel Jagerrel nem lőttem csak jól megtapogattam 7×57r es volt egyébként,szép kis egyszerű pusek Fejvakarás :Vvonnem igazán vágom miért is annyi az ára.?Nem a török vendégmunkások csinálják? VigyorogÉs a nagy szerelem az Izs-18 nem tehetek róla amikor először megláttam menthetetlenül beleszerettem.Pedig tényleg egy moslékkavaró de akkor is szeretem.Az agyazása gyárilag nagyon a nyilt irányzékhoz van állítva tehát távcsővel nagyon tré.De ha rákölt az ember még egy Opel árát akkor egész jó puskát lehet gyártatni belőle.Vagy vesz egy gyárilag jót. :eplKinek a pap ............
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #608 Dátum: 2019. Március 24. - 16:24:46 »

Üdvözlök mindenkit.Már régóta olvasgatom a fórumot próbáltam regisztrálni is de anno valamit elb@ctam aztán elmaradt.De most sikerült  Ördög Ha megengeditek én is mondanék pár szót a gavallérokról.Sok puska után is azt mondom hogy igazán A billenőcsövű a vadászpuska.Több darabot sikerült kipróbálnom Izs 18 ból talán minden kalibert kipróbáltam arra jutottam hogy a következő billenőcsövűm egy Izs 18 lessz 30-30 win cal tölténnyel.Ha megérem hogy elkészül. Vigyorog A többi külföldi gyártó jó puskákat épít meg még szépet is de az a halálom hogy egy 2,5 kg os puskát néha olyan kaliberben csöveznek ami a felhasználó vállára is súlyos terhet ró.De lehet hogy én vagyok pici csetvás de nekem elég egy 6,5×57r vadászni billenőcsövűnek.Mert ugye egy pontos lövést semmiféle csodakaliber nem helyettesíthet.Tehát ha valaki billenőcsövű puskát szeretne akkor vagy vesz egy Izst elviszi fegyvermágushoz hogy fejezze be a gyártást vagy vesz egy drágábbat ami gyárilag jó de a fontos szerintem az hogy ne legyen túlméretezve a kaliber mert nem fog szeretni lőni vele.És mivel egylövetű egy pontos lövést szeretnénk elhelyezni ami lehetőleg helybenmarasztja a vadat.

Szép gondolatok, de a 30-30-ról lebeszélnélek.
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #609 Dátum: 2019. Március 24. - 16:52:20 »

Hát ebből úgy lenne valami ha rászánnám magam hogy rendeltessek hozzá vagy dörzsárat vagy csövet .Lehetőség még hogy az e-gunon szokott lenni készen de megintcsak 4.ik golyós lenne tehát marad az hogy dédelgetem az álmot hogy milyen lenne ha vóna aztán beteszem a tokba a 6,5×55 öst mert az mindenre jó.Úgy hogy valószínüleg nem mostanában lesz ilyenem.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #610 Dátum: 2019. Március 25. - 16:40:54 »

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, ha eljutok a vásárlásig mindenképpen beszámolok!
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #611 Dátum: 2019. Március 29. - 13:22:42 »

Üdv!Egyébként mi a probléma a 30-30 win tölténnyel?
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
alföldi-vadász
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #612 Dátum: 2019. Március 29. - 14:46:24 »

Üdv!Egyébként mi a probléma a 30-30 win tölténnyel?


Nem vagyok túl járatos a témakörben, de azt hiszem a pisztolytöltény mivoltából fakadhat a probléma gyökere.
Javítsatok ki, ha hülyeséget írok.  Stoel
Naplózva

" Ha lik iránt van...."
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #613 Dátum: 2019. Március 29. - 15:37:15 »

Üdv!Egyébként mi a probléma a 30-30 win tölténnyel?

Gyenguszka az a gubacs.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #614 Dátum: 2019. Március 29. - 15:42:59 »


Nem vagyok túl járatos a témakörben.....
Javítsatok ki, ha hülyeséget írok.  Stoel
Ok. Akkor javítsunk  Ördög
A 30-30 kaliber alsókulcsos, csőtáras fegyverekhez lett konstruálva.
Ebből, és egyéb paramétereiből adódóan alacsony gáznyomású, viszonylag alacsony teljesítményű lőszer, nem túl jó ballisztikai mutatókkal.
Természetesen megfelelő lövedékkel szinte minden hazai vad elejtésére megfelelő, de vannak olyan korlátai, amikkel a használójának tisztában kell lenni.
Mivel nekem még nem volt, ezért szívesen kipróbálnék egyet, csupán a kiváncsiságom kielégítésére.
Vadászvendégeim közül sem sokan használták, de nem emlékszem rá, hogy a kaliber miatt lett volna probléma.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: