Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221108 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #585 Dátum: 2019. Február 20. - 09:10:33 »

Sziasztok!

Szemezgetek egy Blaser K77-el, de a kaliber nem épp a szívem csücske. Nem mintha rossz lenne, de nem mindennapi. Váltócső létezik k77-hez?
Dúrtam a netet de nem túl nagy sikerrel. Előre is köszi. 
A hirdetés törölve. Megvetted vagy lemaradtál róla?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
alföldi-vadász
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #586 Dátum: 2019. Február 20. - 09:14:41 »

A hirdetés törölve. Megvetted vagy lemaradtál róla?



Az általam kiszemelt egyedet nem hirdetik. Egy nagyon kedves és idős barátom szekrényében porosodik. Ezért is szeretném konkrétan ezt a fegyvert. Mindig emlékeztetne a barátomra és a közösen eltöltött szép napokra.
Naplózva

" Ha lik iránt van...."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #587 Dátum: 2019. Február 20. - 09:21:11 »



Az általam kiszemelt egyedet nem hirdetik. Egy nagyon kedves és idős barátom szekrényében porosodik. Ezért is szeretném konkrétan ezt a fegyvert. Mindig emlékeztetne a barátomra és a közösen eltöltött szép napokra.
Értem. Akkor csak véletlen volt a típus, kaliber egyezés.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #588 Dátum: 2019. Február 20. - 09:42:00 »

Hát nem vagyunk egyformák. Nekem meg a 243 win mellé/helyett éppen a 8x75 RS lenne az egyik legszimpatikusabb választás.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
alföldi-vadász
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #589 Dátum: 2019. Február 20. - 09:58:55 »

Hát nem vagyunk egyformák. Nekem meg a 243 win mellé/helyett éppen a 8x75 RS lenne az egyik legszimpatikusabb választás.

Nekem a 222- és 7x64 mellé jó lenne valami lassú de vastag kaliber. Nem mintha a 7x64re bármiféle panaszom lenne. De ugye a hülyebogár megállás nélkül dolgozik.
Naplózva

" Ha lik iránt van...."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #590 Dátum: 2019. Február 20. - 10:13:49 »

Nekem a 222- és 7x64 mellé jó lenne valami lassú de vastag kaliber. Nem mintha a 7x64re bármiféle panaszom lenne. De ugye a hülyebogár megállás nélkül dolgozik.

Csak tudod ez olyasmi, mintha használt Porsche-t akarnál venni, de kizárólag egy bizonyos színben. Ha ott van az a puska, akkor vagy meg kell kötnöd a kompromisszumot a kaliberrel és megvenned, vagy el kell engedni. Esetleg járj utána, hogy a K95 csöve kompatibilis-e a K77-el. Olyan most is van fenn a vadászaprón 30-06-ban 200-ra hirdetve.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #591 Dátum: 2019. Február 20. - 10:16:59 »

Nekem a 222- és 7x64 mellé jó lenne valami lassú de vastag kaliber. Nem mintha a 7x64re bármiféle panaszom lenne. De ugye a hülyebogár megállás nélkül dolgozik.

 Emelem
Bocsánat, hogy beleszólok...
Ha érzelmi szálak is kötnek a puskához, akkor meg kell venni. Igen
Nem tudom, hogy milyen területen vadászol, de az említett két kaliber
mellé pont megfelel 3. "vendégségbe járó" puskának.
Így az évente ellőtt 1 esetleg 2 doboz töltény ára vállalhatónak tűnik.
Csak jókat olvastam a 8x75RS-ről, arról a kaliber nem tehet,
hogy annak idején kinek a kedvence volt.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #592 Dátum: 2019. Február 20. - 10:41:30 »

Emelem
Bocsánat, hogy beleszólok...
Ha érzelmi szálak is kötnek a puskához, akkor meg kell venni. Igen
Nem tudom, hogy milyen területen vadászol, de az említett két kaliber
mellé pont megfelel 3. "vendégségbe járó" puskának.
Így az évente ellőtt 1 esetleg 2 doboz töltény ára vállalhatónak tűnik.
Csak jókat olvastam a 8x75RS-ről, arról a kaliber nem tehet,
hogy annak idején kinek a kedvence volt.


 Emelem


Ez így igaz és még egy kis adalék ha már itt tartunk. Saddam Hussen egyik kedvence egy végig agyazott Ruger M 77 .243 Win. volt, amit gyakran mutogatott dísz szemléken is.( Na most akkor el lehet kezdeni kigorni a szekrényekből a .243-asokat)  Ördög Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #593 Dátum: 2019. Február 20. - 11:09:17 »

Ez így igaz és még egy kis adalék ha már itt tartunk. Saddam Hussen egyik kedvence egy végig agyazott Ruger M 77 .243 Win. volt, amit gyakran mutogatott dísz szemléken is.( Na most akkor el lehet kezdeni kigorni a szekrényekből a .243-asokat)  Ördög Stoel

Köszönöm, ez fölött valahogy eddig elsiklottam...
Mindig tanul az ember valamit itt a fórumon. Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #594 Dátum: 2019. Február 21. - 13:53:08 »

Köszönöm, ez fölött valahogy eddig elsiklottam...
Mindig tanul az ember valamit itt a fórumon. Igen

 Emelem


https://www.thefirearmblog.com/blog/2013/08/31/saddam-husseins-personal-ruger-m77-bolt-action-mannlicher-rifle/
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #595 Dátum: 2019. Február 21. - 15:07:42 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=7358408
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #596 Dátum: 2019. Február 21. - 19:58:32 »


 Igen Bár gyanítom,ha a 8x75RS-el baja van, akkor a 30R Blaserrel is lesz. Ha nem töltöget, akkor háromféle lőszert vehet. Egy Blasert és két RWS-t.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
fider28
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #597 Dátum: 2019. Március 06. - 19:35:18 »

Sziasztok!

Bergara ba13 használók véleményére lennék kiváncsi.Nem sok infót találni róla.Kinek,hogy vált be?
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #598 Dátum: 2019. Március 22. - 14:18:24 »

Üdvözletem!

Egyre közelebb kerülök a golyós fegyverem megvásárlásához és ehhez szeretnék, néhány jótanácsot kérni. Alapvetően íjjal vadászom de szükségem lenne egy mindenes fegyverre.Őz, gím és dám tarvadra van elsősorban lehetőségem golyóssal vadászni de évi egy-egy disznó és gímbika is elejthető ha nem sikerül más módon terítékre hoznom. Nem igazán látom annak a reális esélyét, hogy hajtásba meghívást kapjak így ezzel nem számolok, ha meg netán néhány évente egyszer meghívnak akkor azt kevesebb lövési lehetőséggel is nagyon értékelném. A fentiek miatt nagyon motoszkál bennem, hogy egy billenő golyóst válasszak, itt felvetődött bennem mind a dupla mind a bergstutzen de az ész érvek lebeszélnek róla lassacskán, (bár utóbbival még küzdök Mosolyog ). A leginkább észszerű  megoldásként gavallér vásárlása tűnne és ez is tetszik legjobban. (legészszerűbb egy ismétlő lenne de az másik topic témája).

A kaliber már majdnem biztos ha ilyen rendszerű fegyver mellett döntök, 8x57 JRS, új fegyver, használt csak kivételes esetben.

A fegyverekről viszont nem sok infóm van ezért kérnék segítséget a következő típusokkal kapcsolatban, .

Álom : K95 stutzen - nem olcsó cserébe gyönyörű és kezes és valóban csak álom Szomorú, bár nem tudom hogy viselkedne ebben a kaliberben, ilyen csőhosszal így ha van tapasztalat akkor szívesen venném

Realitás: FAIR K500/ K500 DE luxe, Brno effect. Sajnos egyik fegyverről sem találtam használható infót. Van esetleg ezekkel tapasztalata valakinek, próbálta , nézegette esetleg? Gondolom a FAIR picit jobb minőség lehet de erre nem vennék mérget, ezek ára még egy SAKO 85 ára körül mozog ami ismétlőben tetszene így érdekelnének a vélemények.

Előre is köszönöm a segítséget!

 Emelem




Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #599 Dátum: 2019. Március 22. - 20:56:08 »

Üdvözletem!

Szia!

Sako 85 árkategóriában szóba jöhet még a Haenel Jager 9-es. Nekem pont ma került be a szekrénybe, szintén 8x57JRS kaliberben. Emiatt sajnos csak külcsín információkkal tudok szolgálni. Szép, kecses, nyilván nem K95, de az ára sem az... Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: