Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221121 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #360 Dátum: 2011. Július 27. - 20:27:45 »

Szia Sanyó!

Én is forgtam  már a kezembe nem egy olyan IZH 18-ast amelyik külső peremes !

Pl. 5,6 x 52R, vagy a 7,62 x 53 és 54 R -ben.  Az egyik ismerősöm nemrégen vett 9,3 x.....R! (Ezt csak télen fogom megnézni, ha meglátogatom!)
Tavaly a FEHOVA-n egy órát beszélgettem egy orosz kiállítóval, és azért csesztettem, hogy miért nem lehet rendelni náluk váltócsövekkel IZS-t. Akkor mondta, hogy Ő sem tudja, de olyan nagy rá a kereslet, hogy javasolni fogja otthon. Egyébként szinte minden kaliberben gyártják. Pl: .17 Rem - a tizenvalahány milliméteresig, és a 410 sörétestől a 10 ig minden kaliberben!

Azt a belga eget!!! Szinte hihetetlen! Kell nekem egy 9,3x74-es!  Vigyorog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #361 Dátum: 2011. Július 28. - 08:38:55 »

Szia Sanyó!

Én is forgtam  már a kezembe nem egy olyan IZH 18-ast amelyik külső peremes !

Pl. 5,6 x 52R, vagy a 7,62 x 53 és 54 R -ben.  Az egyik ismerősöm nemrégen vett 9,3 x.....R! (Ezt csak télen fogom megnézni, ha meglátogatom!)
Tavaly a FEHOVA-n egy órát beszélgettem egy orosz kiállítóval, és azért csesztettem, hogy miért nem lehet rendelni náluk váltócsövekkel IZS-t. Akkor mondta, hogy Ő sem tudja, de olyan nagy rá a kereslet, hogy javasolni fogja otthon. Egyébként szinte minden kaliberben gyártják. Pl: .17 Rem - a tizenvalahány milliméteresig, és a 410 sörétestől a 10 ig minden kaliberben!

7,62x54R Izs-18-ast már én is láttam. De az egy jellegzetes orosz lőszer, azt persze, hogy gyártják. Az európai peremesek létezését vonom kétségbe (pl. 5,6x50R; 7x65R; 9,3x74R).
Ill. láttam már magyar puskaműves által átcsövezett 6,5x57R-t, de az "nem ér". Nyihi
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #362 Dátum: 2011. Július 28. - 08:41:33 »

Ill. láttam már magyar puskaműves által átcsövezett 6,5x57R-t, de az "nem ér". Nyihi
 Wave

Én meg 45-70-est, kőkemény volt, főleg az ára!  Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #363 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 20:51:43 »

Jó estet!
Ha végre valaki elvinné a duplagolyósomat a szexárdi vadászbolt polcáról, akkor az utódjelöltek között komoly eséllyel indul egy K95-ös Blaser gavallér is.
Egyelőre még a kaliber kérdést csócsálgatom, habár tudom, a csőcserék őrületbe torkolló, korlátlan tárházát szabadíthatom magamra és a malacperselyre egyaránt ezzel a húzással  Nyihi.
De elsőre kellene egy "alapkaliber", amiből a későbbiek folyamán majd jól esik tovább építkezni.
A 8x57IRS az egy fix jelölt. Volt már kancsalpuskám ebben a kaliberben és a dupla is ilyen. Csalódást biztosan nem okozna.
De ott vigyorog a 30R Blaser is és nem tudom mit kezdjek vele Fejvakarás
Nem lőttem még vele, vendégeim közül sem sokan használták.
Igaz akkor, abban a néhány esetben megbízhatóan teljesített.
Ha valakinek van róla közvetlen információja, személyes tapasztalata, próbáljon meg hozzá kedvet csinálni nekem Ördög
Persze a későbbiekben álmodom egy 9,3x74-es és egy 6,5x65R-es váltócsőről is.....de az már egy másik történet lesz OOO
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #364 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 22:08:20 »

Jó estet!
Ha végre valaki elvinné a duplagolyósomat a szexárdi vadászbolt polcáról, akkor az utódjelöltek között komoly eséllyel indul egy K95-ös Blaser gavallér is.
Egyelőre még a kaliber kérdést csócsálgatom, habár tudom, a csőcserék őrületbe torkolló, korlátlan tárházát szabadíthatom magamra és a malacperselyre egyaránt ezzel a húzással  Nyihi.
De elsőre kellene egy "alapkaliber", amiből a későbbiek folyamán majd jól esik tovább építkezni.
A 8x57IRS az egy fix jelölt. Volt már kancsalpuskám ebben a kaliberben és a dupla is ilyen. Csalódást biztosan nem okozna.
De ott vigyorog a 30R Blaser is és nem tudom mit kezdjek vele Fejvakarás
Nem lőttem még vele, vendégeim közül sem sokan használták.
Igaz akkor, abban a néhány esetben megbízhatóan teljesített.
Ha valakinek van róla közvetlen információja, személyes tapasztalata, próbáljon meg hozzá kedvet csinálni nekem Ördög
Persze a későbbiekben álmodom egy 9,3x74-es és egy 6,5x65R-es váltócsőről is.....de az már egy másik történet lesz OOO
 Emelem

 Emelem

Nem teljesen tapasztalat, inkább csak amolyan laudáció  Ördög

Életem első süldőjét - a készséget tekintve - egy .30 R Blasernek köszönhetem amit egy k95 Octagonalból engedhettem el. Azóta álmom... ez így ebben a formációban.

A kalibert úgy fordítanám: 300-as peremes, tehát fenemód goromba. A puska ezzel a kaliberrel.... á.... gazdája szerint nem nagyon látott még jobbat, pedig forgatott a kezében ezt-azt  Kacsint Ezzel mellényúlni képtelenség... Távcsövestől szerintem nem volt 2,5 kg, manuális kakas, pillekönnyű sütés, lövést nem is érzed, egyszerűen mese...(Kegelspitz-cel, vagy CDP-vel még etetni sem annyira veszedelem.)

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #365 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 08:13:26 »

Csabi, én egy épített Merkel kancsal puskával lőttem ezzel a kaliberrel.
A lövést nem lehetett érezni, igaz a puska 5 kg. felett volt.
3 gím tarvadat lőttem vele CDP lőszerrel meg egy 90 kg. kant. A kan 30 méter körül ment el tüdő lövéssel. A tarvad közül kettő a rálövés helyén, tűzben rogyott, egy 5-6 lépést ment, tüdő lövéssel.
Meggyőző muníció!

 Emelem
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #366 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 08:26:05 »

Sziasztok!
Nekünk volt egy vendégünk, (most le kellene írnom a nevét mert fizetés nélkül távozott, egy nagyképű milliáner "puskás ember") aki őzre használta a 375 HH - t!  Fejvakarás  Stoel  Meglepődött

Üdv
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #367 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 08:28:43 »

Sziasztok!
Nekünk volt egy vendégünk, (most le kellene írnom a nevét mert fizetés nélkül távozott, egy nagyképű milliáner "puskás ember") aki őzre használta a 375 HH - t!  Fejvakarás  Stoel  Meglepődött

Üdv

Még mielőtt a főbűnös a 375HH lesz, kérdezzétek meg mondjuk hlajost, ezzel a kaliberrel vadászik.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #368 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 08:37:40 »

Nem szerettem volna semmi rosszat írni a 375 HH - ról, csak érdekesség képpen írtam és én személy szerint csodálkozva néztem, hogy őzre használja az illető.  Stoel
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #369 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 08:45:28 »

Még mielőtt a főbűnös a 375HH lesz, kérdezzétek meg mondjuk hlajost, ezzel a kaliberrel vadászik.

Vagy olvassátok el a könyvét, nem csak emiatt érdemes  Igen
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #370 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 09:27:15 »

Nekem is nagyon tetszett Lajos könyve! (Meg a 375 is tetszik... :Mosolyog )
Szerintem nem rossz választás a 375 H&H őzre, nem roncsolja a húst a lövedéktömeghez képest relatíve kis vadtestellenállás miatt. A 9,3x62-essel hasonlót tapasztaltam. A kisebb, gyorsabb kaliberek jobban roncsolnak.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #371 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 10:44:33 »

Nekem is nagyon tetszett Lajos könyve! (Meg a 375 is tetszik... :Mosolyog )
Szerintem nem rossz választás a 375 H&H őzre, nem roncsolja a húst a lövedéktömeghez képest relatíve kis vadtestellenállás miatt. A 9,3x62-essel hasonlót tapasztaltam. A kisebb, gyorsabb kaliberek jobban roncsolnak.
Nagyon kedvelem a 222Rem kalibert, igen sok vadat ejtettem el vele, most is támasztja egy Izs-18-as ebben a kaliberben a szekrény hátfalát.
Egy időben kezeltem egy 1500 hektáros, zömében mezőgazdasági területet, ahol a téli őztarvad vadászat az én feladatom volt.
Nagy kedvvel elkezdtem lőni a sutákat-gidákat az akkori Brno Fox-szal, aztán hamar áttértem a 8x57JS-re.
Az a kis 5,6-os méregzsák olyan mérhetetlen roncsolásokra volt képes, hogy a vadátvevő is csak tekergette a nyakát Fejvakarás
A 8mm-rel (később a 9,3-mal) rendesen bordán talált őzeken pedig "egy luk innen, egy luk onnan" és minden elment simán I.o.-ban.
Szinte hihetetlen, hogy a 222-es mire képes, ha szóhoz jut!
Sokan alulértékelik, de talán nagyobb baj, hogy még többen hazardíroznak vele, aminek viszont szinte soha sincsen jó vége.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #372 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 12:29:33 »

Nagyon kedvelem a 222Rem kalibert, igen sok vadat ejtettem el vele, most is támasztja egy Izs-18-as ebben a kaliberben a szekrény hátfalát.
Egy időben kezeltem egy 1500 hektáros, zömében mezőgazdasági területet, ahol a téli őztarvad vadászat az én feladatom volt.
Nagy kedvvel elkezdtem lőni a sutákat-gidákat az akkori Brno Fox-szal, aztán hamar áttértem a 8x57JS-re.
Az a kis 5,6-os méregzsák olyan mérhetetlen roncsolásokra volt képes, hogy a vadátvevő is csak tekergette a nyakát Fejvakarás
A 8mm-rel (később a 9,3-mal) rendesen bordán talált őzeken pedig "egy luk innen, egy luk onnan" és minden elment simán I.o.-ban.
 

...de sokszor próbáltam erről győzködni a vadászokat...
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #373 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 14:47:23 »

...de sokszor próbáltam erről győzködni a vadászokat...

És még milyen sokáig fogják mások is... Ördög Ördög
Nekünk szerintem már nincsen kedvünk hozzá...
 Wave
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #374 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 15:51:22 »


 "Őzre 9,3 as?"  Mondták már néhányan. Én a jutalomként kapott sutámat pl. 18,5 gr. os Alaszkával lőtem ezzel a kaliberrel. Már csak azért is mert az volt nálam. Sam6
 Először azt hittem elhibáztam világos nappal a szórón.  Nyihi  Ez a kitestű állat 30-40 métert ment el tüdőlövéssel . A roncsolás minimális volt. Két lyuk és egy bordatörés.
 semmi véraláfutás semmi "darálthús".  Taps
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: