Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221093 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #330 Dátum: 2011. Július 26. - 10:03:58 »

Üdv!

A Magaslesben jelent meg egyszer egészen korrekt, részletes teszt erről a fegyverről. A próbált pédány 7x57R kaliberű volt.

Akkoriban én is gondolkodtam rajta, de alaposabban körbejárva a témát inkább letettem róla. Részben azért, amit te is írsz: az árazása érdekesnek mondható  Meglepődött, Másrészt nem rendelhető hozzá cserecső, ami szerintem súlyos hiányosság. Ezzel gyakorlatilag a luxusfegyver kategóriába teszik ezt a modellt, nem teszik lehetővé, hogy valakinek ez legyen az egyetlen, mindenre használatos fegyvere, mondjuk egy 5,6mm-es dúvadazó, őzező csővel, és egy 8mm-es nagyvadas csővel.

Innen nézve nagyon sokkal jobb választás a T/C Encore. Minőségileg nem gyengébb, élettartam garanciával, lényegesen olcsóbb és ha jól emlékszem 34 féle kaliberben rendelhető. Cserébe viszont nem szép.
De számomra nem is kérdés, hogy jelenleg a T/C a jobb vétel.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #331 Dátum: 2011. Július 26. - 10:16:43 »

Másrészt nem rendelhető hozzá cserecső, ami szerintem súlyos hiányosság. Ezzel gyakorlatilag a luxusfegyver kategóriába teszik ezt a modellt, nem teszik lehetővé, hogy valakinek ez legyen az egyetlen, mindenre használatos fegyvere, mondjuk egy 5,6mm-es dúvadazó, őzező csővel, és egy 8mm-es nagyvadas csővel.


Ha már ez felmerült:
IZS-18-assal hogyan lehet megoldani a cserecső kérdést?
Lehet venni csak csövet, vagy még egy fegyvert kell venni?
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #332 Dátum: 2011. Július 26. - 10:22:07 »

Figyelmeztetés: ebbe a témába legalább 120 napja nem írtak.
Ha mégis válaszolni akarsz, kérlek fontold meg egy új téma indítását.


Mindenekelőtt köszönöm a fórummotor kedvességét  Ördög

Jó napot!  Emelem

Hölgyek, Urak, ZK 99-est tart valaki otthon birtokában?

A tapasztalatok érdekelnek elsősorban. Láttam pár használt eladót, finoman szólva picit túlárazottnak éreztem majdnem mindegyiket, mondjuk okoztak már számomra durva meglepetést a csehek  Kacsint

Köszönöm előre is.

 Wave

Én nagyon sokáig rajta voltam egynek a vételén, csak sajna másra kellett a pénzmag, (átkozott CHF)
Ami a kezembe volt az igazán precíz darab volt és jó volt a sütése, nekem nagyon kézre állt.
Igazából akkor csak rendelésre lett volna nekem Cal., 6,5x57R. Akkor már árban nem igazán jól jött ki. Így elmaradt a vásárlásom.
Lőni élesben nem tudtam vele.

 Wave
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #333 Dátum: 2011. Július 26. - 14:38:28 »

Ha már ez felmerült:
IZS-18-assal hogyan lehet megoldani a cserecső kérdést?
Lehet venni csak csövet, vagy még egy fegyvert kell venni?

Tudtommal nem lehet venni csak csövet, de ez más történet, mert kevesebbe került a komplett puska, mint egy nyers cső. (mikor én használtam) Mostani árakat nem tudom.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #334 Dátum: 2011. Július 26. - 16:42:22 »

Figyelmeztetés: ebbe a témába legalább 120 napja nem írtak.
Ha mégis válaszolni akarsz, kérlek fontold meg egy új téma indítását.


Mindenekelőtt köszönöm a fórummotor kedvességét  Ördög

Jó napot!  Emelem

Hölgyek, Urak, ZK 99-est tart valaki otthon birtokában?

A tapasztalatok érdekelnek elsősorban. Láttam pár használt eladót, finoman szólva picit túlárazottnak éreztem majdnem mindegyiket, mondjuk okoztak már számomra durva meglepetést a csehek  Kacsint

Köszönöm előre is.

 Wave

Egyszer volt a kezemben ilyen és akkor az volt az érzésem, hogy minek is fizetni olyan sok pénzt egy Blaserért?
Hát mit mondjak, nagyon precízen működő, kényelmes, kezes kis lőcs volt...
Ráadásul egyedi tus volt rajta, így "morfológiailag" sem maradt el a nagy nevű cégek termékeitől.

Nekem nagyon bejött!
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #335 Dátum: 2011. Július 26. - 17:50:59 »

Figyelmeztetés: ebbe a témába legalább 120 napja nem írtak.
Ha mégis válaszolni akarsz, kérlek fontold meg egy új téma indítását.


Mindenekelőtt köszönöm a fórummotor kedvességét  Ördög

Jó napot!  Emelem

Hölgyek, Urak, ZK 99-est tart valaki otthon birtokában?

A tapasztalatok érdekelnek elsősorban. Láttam pár használt eladót, finoman szólva picit túlárazottnak éreztem majdnem mindegyiket, mondjuk okoztak már számomra durva meglepetést a csehek  Kacsint

Köszönöm előre is.

 Wave

Haver ilyenben gondolkodott 243-asban:


Elnézegetném a szekrényben!  Igen
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #336 Dátum: 2011. Július 26. - 18:38:50 »

Haver ilyenben gondolkodott 243-asban:
Elnézegetném a szekrényben!  Igen

Ez nekem pont nem tetszik. Túl sok. A forma sem az én ízlésem. Ettől persze másnak tetszhet. Mosolyog
A kaliber választás, na az meg főleg nem tetszik. Szeretem a 243-ast, de ismétlőbe, nem pedig billenő csövűbe.
Ebbe a 6,5x57R lenne a 243-ashoz hasonlítható, de a lényeg, hogy peremes muníció illeszkedjen bele. Ördög
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #337 Dátum: 2011. Július 26. - 20:06:51 »

Ez nekem pont nem tetszik. Túl sok. A forma sem az én ízlésem. Ettől persze másnak tetszhet. Mosolyog
A kaliber választás, na az meg főleg nem tetszik. Szeretem a 243-ast, de ismétlőbe, nem pedig billenő csövűbe.
Ebbe a 6,5x57R lenne a 243-ashoz hasonlítható, de a lényeg, hogy peremes muníció illeszkedjen bele. Ördög
"Munkapuskáim" vannak, ezért tetszene egy ilyen kecses, végigagyazott darab. "Egypuskának" én sem választanám, talán még másodiknak sem. Azért kézben mást mutathat, mint így a képen!
Szeretem a 243-ast, de ismétlőbe, nem pedig billenő csövűbe.
Ennek a lényegét viszont nem értem. Kifejtenéd bővebben?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #338 Dátum: 2011. Július 26. - 21:28:51 »

Ennek a lényegét viszont nem értem. Kifejtenéd bővebben?

A peremes muníciók mérsékeltebb gáznyomáson működnek, kifejezetten a billenő puskákba valók.
A másik, hogy egy esetleges gyors ismétlésnél sokkal kézre állóbb egy peremes muníció, mint vacakolni egy hornyossal, ami azért jobban "szorul".
Egyik vadásztársamnak van egy 30-06-osa, abból mondjuk télen, fagyos kézzel kivenni a hüvelyt, hát nem egy leányálom.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #339 Dátum: 2011. Július 27. - 08:48:01 »

A peremes muníciók mérsékeltebb gáznyomáson működnek, kifejezetten a billenő puskákba valók.
A másik, hogy egy esetleges gyors ismétlésnél sokkal kézre állóbb egy peremes muníció, mint vacakolni egy hornyossal, ami azért jobban "szorul".
Egyik vadásztársamnak van egy 30-06-osa, abból mondjuk télen, fagyos kézzel kivenni a hüvelyt, hát nem egy leányálom.

Hát ennyi! Igen
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #340 Dátum: 2011. Július 27. - 11:54:46 »

Hát ennyi! Igen

Ok, a következő mondattal összefűzve világos! Azt hittem a 243, mint kaliber tulajdonságai miatt ragaszkodsz az ismétlő rendszerhez!
 Emelem

Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #341 Dátum: 2011. Július 27. - 11:58:46 »

Azt hittem a 243, mint kaliber tulajdonságai miatt ragaszkodsz az ismétlő rendszerhez!
 Emelem



 Fejvakarás   Vállat von   Most én nem értem, hogy mire gondolsz.
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #342 Dátum: 2011. Július 27. - 13:00:57 »

Fejvakarás   Vállat von   Most én nem értem, hogy mire gondolsz.

 Vállat von Nem tudom másként leírni! Pl: 30-06 jöhet gavallérban és ismétlőben is, de 243 csak ismétlőben. Nem a peremes, hornyos, hanem a kaliber miatt.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #343 Dátum: 2011. Július 27. - 13:29:27 »

Egyszer volt a kezemben ilyen és akkor az volt az érzésem, hogy minek is fizetni olyan sok pénzt egy Blaserért?
Hát mit mondjak, nagyon precízen működő, kényelmes, kezes kis lőcs volt...
Ráadásul egyedi tus volt rajta, így "morfológiailag" sem maradt el a nagy nevű cégek termékeitől.

Nekem nagyon bejött!

Nekem is ez a megközelítésem volt, ráadásul én ezt a gavallért "ünnep puskának" szerettem volna, sétálgatni vele az erdőbe, néha egy kettő őz-róka-sügenc. A Cal. választás is ezért lett volna 6,5x57R.
Éppen ezekből kifolyólag nem is jöhetett szóba sem az Izs, sem az Encore, mer azok nem tecccenek, a többi meg piszok drága.
Nekem a csúcs a Krigehoff gavallérjai.

 Wave
Naplózva

Üdv End
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #344 Dátum: 2011. Július 27. - 14:16:48 »

Vállat von Nem tudom másként leírni! Pl: 30-06 jöhet gavallérban és ismétlőben is, de 243 csak ismétlőben. Nem a peremes, hornyos, hanem a kaliber miatt.

Nem tudom még most sem, hogy mire gondolsz. Vállat von
A lényeg, hogy nekem csak is peremes muníció jöhet szóba billenőcsövűhöz.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: