Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 221117 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #270 Dátum: 2009. Március 17. - 16:28:07 »

Nekem nem igazán tetszik az az Izs. Kicsit, túl sok a jóból.
Szerintem.....

Szerintem is átestünk a ló tuloldalára.
Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #271 Dátum: 2009. Március 17. - 17:32:39 »

Igen túl sok a díszítés. Szolidabbat is lehet rendelni nála.

Kastro
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #272 Dátum: 2009. Március 17. - 20:08:50 »

Ezek a fegyverek nagyrészt megrendelésre készültek, az van rajta amit a tulaj kért. Általában.
Ha a megrendelő azt kéri hogy az egyik oldalon Feket Pákó, a másikon Győzike arcképe legyen belevésve, Jani megcsinálja. De ezért nem őt kell megszólni... viszont az is igaz, hogy a Jani addig nem szokott nyugodni, amíg csupasz felületet lát. Nyihi
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #273 Dátum: 2009. Március 17. - 20:42:59 »

Nem szóltam meg, csak szerintem ez már sok. Nagyon szépen dolgozik, csak ez egy puskán kicsit zsúfolt. Sok Ferlachi puska is hasonlóan túl-túl....
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #274 Dátum: 2009. Március 17. - 20:51:55 »

Nem szóltam meg, csak szerintem ez már sok. Nagyon szépen dolgozik, csak ez egy puskán kicsit zsúfolt. Sok Ferlachi puska is hasonlóan túl-túl....

Nem tudom konkrétan melyik fegyverről van szó, de nem is érdekes, mert a 90%-uk túldíszített. Ez csak annyit jelent, hogy az a réteg, amelyik megengedheti magának hogy egyedileg díszíttesse a fegyverét, ízlésvilágában nem azon a síkon mozog mint mi.
Egyébként ami fel van téve, csak csepp a tengerben. Én elég sűrűn megfordulok abban a műhelyben, ha sorolnám hogy mi mindent kértek már puskára, nem hinnétek el!  :Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #275 Dátum: 2009. Március 17. - 20:55:16 »

Idézet
Ez csak annyit jelent, hogy az a réteg, amelyik megengedheti magának

Ha ez az a réteg lenne, akkor szerintem nem Izseket faragtatnának. Lehet hogy szimplán ízlésficamuk van. Mondjuk a Zenith az IZS-18-on egy kicsit furcsán mutat...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #276 Dátum: 2009. Március 17. - 21:14:14 »

Ha ez az a réteg lenne, akkor szerintem nem Izseket faragtatnának. Lehet hogy szimplán ízlésficamuk van. Mondjuk a Zenith az IZS-18-on egy kicsit furcsán mutat...

Ha lenne x százezer forintod, és szeretnél egy .444Marlin kaliberű külsőkakasos gavallérpuskát, te milyet faragtatnál? Csak mert az árban utána következő, a ZK 99 kb négy-ötszörösébe kerül, a Sabatti már jóval 300ezer fölött, és akkor még a csőcsere plusz a megmunkálás díja... Ha ennyire megmunkált fegyvert szeretnél, ráadásul nem szokványos kaliberben, azt semmilyen gyártó nem hozza ki neked 1,5-2 millió alatt.
A világ legjobb üzlete IZS -ből egyedi puskát építeni. (kis túlzással Kacsint)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #277 Dátum: 2009. Március 17. - 21:19:13 »

Ha lenne x százezer forintod, és szeretnél egy .444Marlin kaliberű külsőkakasos gavallérpuskát, te milyet faragtatnál? Csak mert az árban utána következő, a ZK 99 kb négy-ötszörösébe kerül, a Sabatti már jóval 300ezer fölött, és akkor még a csőcsere plusz a megmunkálás díja... Ha ennyire megmunkált fegyvert szeretnél, ráadásul nem szokványos kaliberben, azt semmilyen gyártó nem hozza ki neked 1,5-2 millió alatt.
A világ legjobb üzlete IZS -ből egyedi puskát építeni. (kis túlzással Kacsint)

Mennyibe kerül egy ilyen véset, tusfaragás?
az alapfegyver 50 ezer, a vésés szerintem fél milla legalább! Távcső szintén, szerelék 100 ezer, összejön itt is másfél milla, és van egy IZs-e a madárnak! Mosolyog
Szerintem!  Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #278 Dátum: 2009. Március 17. - 21:34:56 »

Ha lenne x százezer forintod, és szeretnél egy .444Marlin kaliberű külsőkakasos gavallérpuskát, te milyet faragtatnál? Csak mert az árban utána következő, a ZK 99 kb négy-ötszörösébe kerül, a Sabatti már jóval 300ezer fölött, és akkor még a csőcsere plusz a megmunkálás díja... Ha ennyire megmunkált fegyvert szeretnél, ráadásul nem szokványos kaliberben, azt semmilyen gyártó nem hozza ki neked 1,5-2 millió alatt.
A világ legjobb üzlete IZS -ből egyedi puskát építeni. (kis túlzással Kacsint)

Én mondjuk inkább egy jó sütésre szavaznék első körben... utána jöhet a csicsa.

Egy ilyen orosz fegyver báját szerintem pont a robosztussága és az alacsony ár melletti használhatósága adja. Kicsit olyanok ezek a díszek nekem, mint a Trabanton a krómozott dupla kipufogóvég...

Ráadásul ennél a kategóriánál ez nem is értéknövelő tényező, pont ezek a puskák gyakorlatilag eladhatatlanok, vagy olyan szintre kell lemenni... és - tetszik, nem tetszik - egy faragott-gravírozott fegyver valahol befektetés is...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #279 Dátum: 2009. Március 17. - 21:43:16 »

Igen! Mondjuk egy bélszin roston! Kajat
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #280 Dátum: 2009. Március 17. - 21:50:22 »

egy faragott-gravírozott fegyver valahol befektetés is...

Hát nem tudom, elvileg befektetés, de én egy díszítés miatt nem vennék fegyvert, helyesebben nem nézném a díszítés értéknövelő hatását egy használt fegyvernél annyira, mint amennyiért kínálni szokták.
( ez valahogy olyan nekem, mint amikor eladnak egy fegyvert, és adnak mellé pár doboz löszert, amit szintén beszámitanak az árba...ami szerintem hülyeség, nem lőszert veszek, hanem fegyvert) De ez csak az én véleményem Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #281 Dátum: 2009. Március 17. - 22:06:26 »

Hát nem tudom, elvileg befektetés, de én egy díszítés miatt nem vennék fegyvert, helyesebben nem nézném a díszítés értéknövelő hatását egy használt fegyvernél annyira, mint amennyiért kínálni szokták.
( ez valahogy olyan nekem, mint amikor eladnak egy fegyvert, és adnak mellé pár doboz löszert, amit szintén beszámitanak az árba...ami szerintem hülyeség, nem lőszert veszek, hanem fegyvert) De ez csak az én véleményem Mosolyog

Ferikém, pont azért nem állnak a mi páncélunkban halomban az ilyen puskák, mert nem ezen gondolkodunk...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #282 Dátum: 2009. Március 17. - 22:11:08 »

Nem tudom a pontos árakat, annyira azért nem vagyok bennfentes. De szerintem van a honlapon telefonszám, ha megkérdezitek hogy mi mennyi, egész biztosan korrekt felvilágosítást kaptok.

Azt hiszem tisztázni kéne azt, hogy ezeket a puskákat nem elsősorban vadászat céljára készíttették a tulajdonosaik, hanem más megfontolásból. Mint ahogy gondolom Purdey vagy H&H sörétest sem azért vesz az ember, hogy disznó utánkeresésre használja gyöngygolyóval. És talán a korábban feltett kipplauf sem egy terepjáró hátsó ülésén hányódik, dúvadazó fegyverként, pedig a kalibere pont alkalmassá tenné rá. Kacsint

Van egy olyan réteg, aki azért vesz puskát mert használni akarja, és ezért fontos az ár/érték arány, a használhatóság, műszaki paraméterek stb... és van egy olyan réteg, aki nem ezért vesz puskát, nem is ezek a szempontjai. Gondolom egy Bentley vásárlót a fogyasztásnál sokkal jobban érdekel a bőrkárpit minősége, meg a beépített minibár, míg ugye az én Samumban ez nem központi kérdés... Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #283 Dátum: 2009. Március 17. - 22:16:37 »

Teljesen igazad van, de nekem az Izs-képek nézegetése közben eszembe jutott az angol lord esete az amerikai kastélyvásárlóval, meg valami 300 éves gyepről is volt szó? Nem tudom!  Vállat von
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #284 Dátum: 2009. Március 18. - 08:56:00 »

Ferikém, pont azért nem állnak a mi páncélunkban halomban az ilyen puskák, mert nem ezen gondolkodunk...

 Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: