Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 220980 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Május 20. - 14:33:53 »

Üdv Mindenkinek! Mitől "gavallér" egy puska,mert ha igazi gavallér sosem talál! :ALC
 Én is kedvelem a "Single shot" fegyvereket.A  kedvencem ,egy blokkzáras Heeren.
 sajnos arany árban mérik. Wave

Talán azért gavallér, mert könnyű, mint egy sétapálca...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Május 20. - 17:07:00 »

Viktor!
Szerintem a 8x57JRS nem rúg nagyobbat érezhetően, mint a 7x65R.

Ez bizony lehet... még jobb lenne egy 7x57R, vagy egy 6,5x57R... jobban is illene hozzá...

Én azt mondanám mindenképpen a békésebb gáznyomású, lassabb kaliber való az ilyen puskába.
...hogy az történetesen 7x57R, 7x65R, vagy 8x57IRS nekem akár mindegy is lenne...de ha választani lehetne akkor azt hiszem egy 7 mm-es mellett döntenék.
(esti/éccakai vadászatra ott van a nyócas. Kacsint)
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Május 20. - 19:08:45 »


Sziasztok!

Itt van a gavallérpuskám:

Naplózva

Donkó Ádám
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Május 20. - 19:14:42 »

Nagyon elegáns. Igen Hetesnek tűnik nekem. Részleteket? Sabbati? Zoli?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Május 20. - 19:26:01 »


Köszi! Sabatti gyártmány. 2004 óta boldogít, az első golyósom. 8x50-es Kahlessel vettem, az időközben felkerült a nagytestvérre, a képen a 3-12x50-es Meoptával látható. Kalibere 30-06. Szívesen vettem volna valami peremes kaliberben, de nem hoztak belőle:( A 11,7-es Rem. SP-t nagyon jól viszi, 50 m-en egymást érik a lövések.
Naplózva

Donkó Ádám
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Május 20. - 20:35:01 »

Nagyon elegáns. Igen Hetesnek tűnik nekem. Részleteket? Sabbati? Zoli?

A Sabbati az én vagyok....
Jajj, küldök egy privit, eszembe jutott valami....
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Steve
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Május 21. - 08:53:35 »

A Sabbati az én vagyok....


De ez a fegyver (biztosan) sokkal szebb.... Nyihi
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Május 21. - 12:37:59 »


Én azt mondanám mindenképpen a békésebb gáznyomású, lassabb kaliber való az ilyen puskába.
...hogy az történetesen 7x57R, 7x65R, vagy 8x57IRS nekem akár mindegy is lenne...de ha választani lehetne akkor azt hiszem egy 7 mm-es mellett döntenék.
(esti/éccakai vadászatra ott van a nyócas. Kacsint)

Én a gavallért szívem szerint a 6,5x57R kaliberben vásárolnám és pedig azért e kaliberben, mert nekem a gavallér csak másodlagos fegyver lenne, amivel őzezni járkálnék, de ha egy vaddisznóval találkoznék se lennék zavarba vele.
E kaliber előnye, hogy a könnyű gavallér fegyverrel sem rúg, igen lapos röppályával rendelkezik, ez főleg őz és róka esetében nagyon jó, amikor kicsi a célfelület és lehet hogy messzire kell érte nyúlni, viszont ahhoz elég vastag és van megfelelő energia, hogy ha diszóval találkozik az ember (nem szánt szándékkal disznózik ezzel a kaliberrel) is nyugodtan elengedheti a lövedéket, főleg lap mögé.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Május 21. - 13:00:04 »


Én azt mondanám mindenképpen a békésebb gáznyomású, lassabb kaliber való az ilyen puskába.
...hogy az történetesen 7x57R, 7x65R, vagy 8x57IRS nekem akár mindegy is lenne...de ha választani lehetne akkor azt hiszem egy 7 mm-es mellett döntenék.
(esti/éccakai vadászatra ott van a nyócas. Kacsint)

Én a gavallért szívem szerint a 6,5x57R kaliberben vásárolnám és pedig azért e kaliberben, mert nekem a gavallér csak másodlagos fegyver lenne, amivel őzezni járkálnék, de ha egy vaddisznóval találkoznék se lennék zavarba vele.
E kaliber előnye, hogy a könnyű gavallér fegyverrel sem rúg, igen lapos röppályával rendelkezik, ez főleg őz és róka esetében nagyon jó, amikor kicsi a célfelület és lehet hogy messzire kell érte nyúlni, viszont ahhoz elég vastag és van megfelelő energia, hogy ha diszóval találkozik az ember (nem szánt szándékkal disznózik ezzel a kaliberrel) is nyugodtan elengedheti a lövedéket, főleg lap mögé.

Én ugyanezen indokollak egy 7x57R-t választanék...mondjuk egy könnyebb 9 gr-os Sierra Game King, vagy Nosler lövedékes munícióval.
(és ugyanarra a célra tökéletesen megfelelne.  Kacsint)
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Május 21. - 13:01:36 »


Én azt mondanám mindenképpen a békésebb gáznyomású, lassabb kaliber való az ilyen puskába.
...hogy az történetesen 7x57R, 7x65R, vagy 8x57IRS nekem akár mindegy is lenne...de ha választani lehetne akkor azt hiszem egy 7 mm-es mellett döntenék.
(esti/éccakai vadászatra ott van a nyócas. Kacsint)

Én a gavallért szívem szerint a 6,5x57R kaliberben vásárolnám és pedig azért e kaliberben, mert nekem a gavallér csak másodlagos fegyver lenne, amivel őzezni járkálnék, de ha egy vaddisznóval találkoznék se lennék zavarba vele.
E kaliber előnye, hogy a könnyű gavallér fegyverrel sem rúg, igen lapos röppályával rendelkezik, ez főleg őz és róka esetében nagyon jó, amikor kicsi a célfelület és lehet hogy messzire kell érte nyúlni, viszont ahhoz elég vastag és van megfelelő energia, hogy ha diszóval találkozik az ember (nem szánt szándékkal disznózik ezzel a kaliberrel) is nyugodtan elengedheti a lövedéket, főleg lap mögé.

Én ugyanezen indokollak egy 7x57R-t választanék...mondjuk egy könnyebb 9 gr-os Sierra Game King, vagy Nosler lövedékes munícióval.
(és ugyanarra a célra tökéletesen megfelelne.  Kacsint)

Egye fene. Néked a 7, nékem a 6,5, de a lényeg, hogy x57-es. Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Május 21. - 13:02:57 »

 Csatlakozom Wetzlarhoz. A 7x57R nekem is nagyon bejön...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Május 21. - 13:05:38 »

Csatlakozom Wetzlarhoz. A 7x57R nekem is nagyon bejön...

Miért?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Május 21. - 13:09:17 »

1) a legenda.. Kitty, Széchenyi, Bell, stb. ...

2) kis súlyú billenőcsövű fegyverhez szerintem ideális... kiegyensúlyozott, alacsony gáznyomású, kis visszarúgású kaliber. A Magasles-tesztből az is kitűnik, hogy a ZK-99-es lól is viszi az átlagos lövedéksúlyokat belőle.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Május 21. - 13:14:06 »

Kiváló kaliber a 6,5x57-es is aki ezt nem vallja be, az festi magát...csakhát a 7x57-es mögött mégiscsak van valami "plusz"...
Én akkor csalatkoztam - először és azóta sem - a 6,5x57R-ben amikor egy osztrák vendég a "ferlakki" puskájával itt volt vadászni.
Jó helyen lőtte a bajkait, de mégis sokat elmentek, sőt egy bakja- szerencsére nem volt nagy - el is veszett.

A lövések kamra, vagy kissé hátracsúszott lövések voltak, szóval jól lőtt az öreg, de biza keresgetni kellett a bajkait...ami a derékig érő búzában - akkor még csak májustól lehetett kezdeni a bakot - nem volt egyszerű.
Meg ne kérdezzéktek milyen tölténnyel lőtt, de az biztos, hogy nem SB-vel.

Többek közt a 222-est is azért adtam el, mert legalább 5-6 szarvast tudtam volna lőni ha nagyobb göbecs van nálam...nos így vagyok én ezzel - tudom gyarló vagyok - de ha odaáll a szarvas, vagy disznó ez a régi 7-es muníció nekem - hangsúlyozom nekem - több bizodalmat ad egy nüansznyival.

Ettől függetlenül ha valakinek van egy megunt 6,5x57R-es billenője, az gyorsan jelentközzön... Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Május 21. - 13:22:41 »

Ha ingyér' adja, akkor nálam is kopoghat...
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: