Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gavallérok  (Megtekintve 220994 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Dátum: 2008. Május 19. - 09:49:36 »

Sziasztok!

A magam részéről nagyon szívesen olvasnám e vadászias fegyverekkel kapcsolatos tapasztalatokat kezdve a ZBK-n és az IZS-18-ason, egészen a ferlachi csodákig...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Május 19. - 10:22:18 »

Első kérdés: valaki találkozott más a Brno ZK-99-essel, vagy utódával a Brno EFFECT-tel?
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Május 19. - 10:56:37 »

Egy barátomnak van egy ferlachi csodája 6,5x57R-es kaliberben.
Kész őrület amit ezzel a puskával foglalkozik.
Új tus,billentyű aranyozás,gravírozás,stb.Összeségében sok ezer EUR-ban van neki,de nem bánja./A felesége szerint a fegyverrel alszik/
Könnyű,kecses,és halálosan pontos,pedig az idén tölti be a negyvenet.
Mindeféle vadra csak ezzel vadászik/itthon/,a sutától a kanig.
Szóval Ő is és a fegyvere is "gavallér"!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Május 19. - 11:07:19 »

Egy barátomnak van egy ferlachi csodája 6,5x57R-es kaliberben.
Kész őrület amit ezzel a puskával foglalkozik.
Új tus,billentyű aranyozás,gravírozás,stb.Összeségében sok ezer EUR-ban van neki,de nem bánja./A felesége szerint a fegyverrel alszik/
Könnyű,kecses,és halálosan pontos,pedig az idén tölti be a negyvenet.
Mindeféle vadra csak ezzel vadászik/itthon/,a sutától a kanig.
Szóval Ő is és a fegyvere is "gavallér"!

Gavallér fegyverhez egy nagyon ideális kaliber ez a 6,5x57R. Nekem az egyik kedvencem ez a kaliber ezekhez a karcsú, gyönyörű fegyverekhez.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Május 19. - 11:54:26 »

Egy barátomnak van egy ferlachi csodája 6,5x57R-es kaliberben.
Kész őrület amit ezzel a puskával foglalkozik.
Új tus,billentyű aranyozás,gravírozás,stb.Összeségében sok ezer EUR-ban van neki,de nem bánja./A felesége szerint a fegyverrel alszik/
Könnyű,kecses,és halálosan pontos,pedig az idén tölti be a negyvenet.
Mindeféle vadra csak ezzel vadászik/itthon/,a sutától a kanig.
Szóval Ő is és a fegyvere is "gavallér"!

Az igen!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Május 19. - 13:30:49 »

Első kérdés: valaki találkozott más a Brno ZK-99-essel, vagy utódával a Brno EFFECT-tel?

Egyik kollégámnak volt egy 6,5x57R kaliberű ZK-ja.
Volt emellett még vagy 4 golyósa, ezért már csak akkor használta, amikor cserkelni ment vele.
Főként őzezni használta, de lőtt vele pár süldőt is, cserkelve, jó lővilággal, főként hajnalban.
Hegyvidéken volt tag, jókat mondott a puskáról, amihez ha jól emlékszem Hirtenberger muníciót használt.

Egy biztos kiváló alapanyag lenne egy egyedi építésű testre szabott gavallérnak...mondjuk a mindenes 7x65R kaliberben.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Május 19. - 14:03:07 »

Egyetértek! Egyébként erről a fegyverről valamelyik Magaslesben is nagyon lelkesítő tesztleírás volt, ha jól emlékszem 7x57R kaliberben. Nekem nagyon tetszik ez a fegyver...
Naplózva
tikka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Május 20. - 13:48:47 »

Sziasztok!

Észak-Komáromban,  vadászboltban volt a kezemben egy zk-99-es 8x57 jrs kaliberben. A puska nagyon kecses, könnyű, szépen kidolgozott. Az előágy egy kicsit vékonynak tűnt, míg a tus hajlásszöge kicsit nagy volt. Hirtelen vállhoz kapva pont a nyílt irányzékkal volt egy síkban a szemem. Távcsőnél ez lehet, hogy kevés, nyújtogatni kell a nyakat.

Egyébként nagyon jó, elfogadnám, csak hát az ára.

Üdv.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Május 20. - 13:56:11 »

Szia Tikka!

Ez bizony a cseh fegyverek általános betegsége... a nagyon letört hátsó agy. Az én rövid ujjaimnak viszont a keskeny előagy mindig kedvező... a 8x57JRS viszont már (talán) sok a jóból a 2,7 kg-os puskához.... egy Wetzlar Koma által emlegetett 7x65R-ig viszont nagyon kívánatos fegyvernek tartanám a szekrényemben...

Az ár. Tény, hogy ezért ismétlőt is lehet kapni, egy CZ kategóriájút... de a ZK-99/EFFECT még így is jóval a német gyártók árai alatt van, az IZS-hez meg ne hasonlítsuk, annál ez nagyságrendekkel kifinomultabb jószág. Szóval inkább azt mondanám: nekem sok...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Május 20. - 14:06:13 »

Viktor!
Szerintem a 8x57JRS nem rúg nagyobbat érezhetően, mint a 7x65R.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Május 20. - 14:07:44 »

Viktor!
Szerintem a 8x57JRS nem rúg nagyobbat érezhetően, mint a 7x65R.

Ez bizony lehet... még jobb lenne egy 7x57R, vagy egy 6,5x57R... jobban is illene hozzá...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Május 20. - 14:11:44 »

Hát én a 6,5x57R kalibernél maradnék. Nagyon sok jót hallottam róla, pontosabban a hornyolt változatáról és egy vadásztársam is ezt használt.
Ez a kaliber, bár a muníció elég szegényes, nekem valamiért annyira szimpatikus.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Május 20. - 14:21:12 »

Hát én a 6,5x57R kalibernél maradnék. Nagyon sok jót hallottam róla, pontosabban a hornyolt változatáról és egy vadásztársam is ezt használt.
Ez a kaliber, bár a muníció elég szegényes, nekem valamiért annyira szimpatikus.

Én ugyanígy vagyok a 7x57-essel... megmagyarázhatatlan vonzalmat érzek e kaliber iránt...
Naplózva
tikka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Május 20. - 14:26:33 »

A 6,5x57R-t egy kicsit karcsúnak tartom mindenesnek. Nekem volt ilyenem ismétlőhöz. Volt idő, amikor csak ez a fegyverem volt, lőttem vele mindent. Nagyon pontosan kell lőni és meg kell nézni, hogy mit lő az ember. Én pl. csak akkor lőttem, ha 100 méter alatt, szépen keresztbe állt a jószág. Kockázatos, kapkodós lövésekről szó sem lehetett. Akkor már inkább 7x57R vagy 7x65R. A másik, és talán fontos dolog, hogy  a 6,5x57R-hez a lőszerválaszték kicsi, ami van, az pedig nagyon drága.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Május 20. - 14:31:00 »

 Üdv Mindenkinek! Mitől "gavallér" egy puska,mert ha igazi gavallér sosem talál! :ALC
 Én is kedvelem a "Single shot" fegyvereket.A  kedvencem ,egy blokkzáras Heeren.
 sajnos arany árban mérik. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: