Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Boronatárcsa-a "magyar wok"  (Megtekintve 101173 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Dátum: 2008. Május 18. - 16:37:11 »

Naszóval. Nem pont a vadászathoz, de annál inkább a gasztronómiához kötődő téma. Sokunknak van, ki így, ki úgy használja, van, ami jól sikerül rajta és éri sok kudarc az embert, a csirkecombok bőre leszakad, a hal kívül megég belül még nyers, a hús kemény lesz...
Szóval várnám a tippeket, módszereket, recepteket olyanoktól, akik kellő gyakorlattal rendelkeznek a témában.
Girgesz pl. több hozzászólásával is bizonyította, hogy látott már ilyet, úgyhogy lehet frissen gyorsan írni Mosolyog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Május 18. - 16:48:54 »

Itt is lehet "0"-ázni, mint az indexen?  Bion
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Május 18. - 16:53:12 »

Itt is lehet "0"-ázni, mint az indexen?  Bion
Lehet, de egy kissé fantáziadúsabban...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Május 19. - 06:56:49 »

Jó neked hogy van én sehogy nem bírok beszerezni egy normálisat.
Ahol láttam ott úgy csinálják hogy egy sütőrácsot is raknak rá ugy frankó volt minden.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Május 19. - 07:16:06 »

Naszóval. Nem pont a vadászathoz, de annál inkább a gasztronómiához kötődő téma. Sokunknak van, ki így, ki úgy használja, van, ami jól sikerül rajta és éri sok kudarc az embert, a csirkecombok bőre leszakad, a hal kívül megég belül még nyers, a hús kemény lesz...
Szóval várnám a tippeket, módszereket, recepteket olyanoktól, akik kellő gyakorlattal rendelkeznek a témában.
Girgesz pl. több hozzászólásával is bizonyította, hogy látott már ilyet, úgyhogy lehet frissen gyorsan írni Mosolyog
Pontosan tegnap sütöttem rajta egy barátomnál, de nem volt probléma a hússal. Először a közepébe raktam a zsírba aztán folyamatosan, kihúztam a zsírból a tárcsa oldalára, ahol szépen pirul, innen vissza a zsírba utána megfordít és újra a tárcsa széle. A csirkecombon gyönyörűen megpirult a bőr is, és nem jött le. A gazda azt mondta így csináljam, mert másképpen kívül megég a közepe meg nem igazán sül át. Nekem annyira bejött, hogy rögtön szóltam egy ismerősnek, hogy nekem kell egy ilyen. :GR
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Május 19. - 08:25:59 »

Jó neked hogy van én sehogy nem bírok beszerezni egy normálisat.
Ahol láttam ott úgy csinálják hogy egy sütőrácsot is raknak rá ugy frankó volt minden.
Az enyém így néz ki.
Nem kellett messze menni érte, a "szomszéd faluban" gyártja egy cég. amikor én vettem két éve, tokkal-vonóval 17rugó volt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Május 19. - 09:28:11 »

Nekem egy spéci tárcsám van-egy bogrács és tárcsakészítő ismerőstől jutottam hozzá(gyártási ár, munkadíj nélkül: 37 000.-  volt tavaly nyáron)

Én ha tárcsázok,akkor két módon teszem a sütnivalótól függően. A szárnyas-, marha, disznó, nyúl,... húsokat pácolás után vagy úgy sütöm, hogy a tárcsába bőven teszek zsírt(csak zsírt és lehetőleg valamilyen pecsenyezsírt használok), majd hevítés után középre kockára vágott krumplit teszek, majd e köré pakolom a húst. A tárcsa szélére pedig szalonna kerül. A szalonna a tárcsa szélén lassan adja ki a zsírt, így nem ég le a középen sülő hús. Fontos,hogy a hús a zsír szélén legyen, mert különben a forró zsírban a külső kéreg gyorsan megpirul,belül pedig nyers marad. Én a húsokat gyakran forgatom és bele-bele mártogatom a zsírba, hogy ne tapadjon le(valamint a pecsenyezsír ízét is átveszi egy kicsit). Mikor a krumpli már majdnem kész(ezt is meg kell néha kavargatni, hogy le ne tapadjon, így több adag krumpli is kisüthető egy adag sírral), akkor karikára vágott vöröshagymát és fokhagymát szoktam hozzákeverni.Így egyszerre megsül a köret és a  hús is. Ha valaki szereti a párolt zöldségeket, akkor a sülő krumplira helyezhet szeletelt paprikát, paradicsomot, cukkinit, patiszont... ami a krumpli gőzén szépen átpárolódik és közben remek ízt ad a sülteknek is...

A másik módszer, ha halat vagy valamilyen kolbászt, hurkát, fasírtot,... sütök, akkor kevesebb zsírt használok, de a sütnivalókat a zsírba teszem először, majd ha már megpirult kicsit, akkor húzogatom ki a szélére, hogy teljesen átsüljön. Mivel ezek elég gyorsan sülnek, pár perc után megforgatom őket, majd vissza a zsírba, amíg szép pirosra nem sülnek.

Hát nagyjából ez az én technikám, persze egy rakás apróság van, ami most nem jutott az eszembe, de majd megírom még :Mosolyog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Május 21. - 22:04:36 »

Van egy kérdésem, talán itt lesz legjobb helyen....

Égetett (avatott) már be valamelyikőtök öntöttvas bográcsot?
Elég sok dolgot hallottam, (zsír, fahamu) de olyan technológiai sorrendet ami már biztosan bevált még nem.
Gyerekkoromban nagypapám mesélt ilyen dolgokról, de már sajnos nem tud segíteni, akkor meg még nem igazán értettem.
Szóval bármit tudnátok erről, érdekel.

Előre is köszönöm: Ákos
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Május 21. - 23:09:02 »

Van egy kérdésem, talán itt lesz legjobb helyen....

Égetett (avatott) már be valamelyikőtök öntöttvas bográcsot?
Elég sok dolgot hallottam, (zsír, fahamu) de olyan technológiai sorrendet ami már biztosan bevált még nem.
Gyerekkoromban nagypapám mesélt ilyen dolgokról, de már sajnos nem tud segíteni, akkor meg még nem igazán értettem.
Szóval bármit tudnátok erről, érdekel.

Előre is köszönöm: Ákos

Nofene. Hol szereztél öntöttvas bográcsot?
Egyébként azt mondják, az öntöttvas edényeket finoman be kell olajozni és alacsony hőfokon (legjobb sütőben) kiégetni.
Van az indexen egy szaktopic: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9119866&la=79196756
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bandi
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Május 21. - 23:16:16 »

Szia!
Én úgy csináltam,hogy bekentem vastagon zsírral,és felettem a tűzre.Mikor már forró volt az egész,levettem,a bográcsot körkörösen mozgattam-mivel a felolvadt,forró zsiradék lefolyott az aljára-hogy érje az oldalát is.Majd kiöntöttem,és még párszor elvégeztem a folyamatot.Boltban vettem hozzá a legolcsóbb zsírt,hogy ne a jó kis házizsír fogyjon erre.Nekem bevált,azóta is jól "működik" a bogrács.
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Május 22. - 04:46:09 »

Hol szereztem? Haladok a nagykunságon keresztül, mikor egyszer a 4-es út mellett a sok zománcos, rozsdamentes meg réz között megláttam ezt a csúnyaságot.
Fék, alku, csomagtartó...       Már elég rég szerepelt a vágyaim között.

Szóval ne csináljak belőle nagy ügyet: simán zsírral kell futtatni és melegíteni?
Azt hiszem az első csülök előtt azért még kell egy próbafőzést is tennem, valami paprikáskrumpli jellegűt. Hátha még az dob rá egy réteget.

Boar: nagyon jó a link, érdekes dolgok is vannak rajta!
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Május 22. - 07:58:12 »

Egyik ismerősöm kikente zsírral,aztán átment a szomszédjába, ahol van kemence és ott hevítették egy-két órát.

Nem hiszem, hogy az öntöttvas bogrács sokban különbözne a tárcsámtól,ahhoz meg azt javasolta a gyártó, hogy alaposan zsírozzam be, aztán gyújtsak alá és melegítsem addig, amíg a zsír el nem kezd füstölni, majd hagyjam kihűlni. Ezt csináljam meg még kétszer, aztán fahamuval mossam tisztára és ezek után használható. Én így tettem-nem tudom, hogy jó lett-e volna másként is Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Május 22. - 14:19:50 »

Van egy kérdésem, talán itt lesz legjobb helyen....

Égetett (avatott) már be valamelyikőtök öntöttvas bográcsot?
Elég sok dolgot hallottam, (zsír, fahamu) de olyan technológiai sorrendet ami már biztosan bevált még nem.
Gyerekkoromban nagypapám mesélt ilyen dolgokról, de már sajnos nem tud segíteni, akkor meg még nem igazán értettem.
Szóval bármit tudnátok erről, érdekel.

Előre is köszönöm: Ákos

Nofene. Hol szereztél öntöttvas bográcsot?
Egyébként azt mondják, az öntöttvas edényeket finoman be kell olajozni és alacsony hőfokon (legjobb sütőben) kiégetni.
Van az indexen egy szaktopic: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9119866&la=79196756

Boar!
Az egy tömegközlekedési eszközről elnevezett áruházban is lehet kapni.
(M.tro)
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Május 22. - 15:34:59 »

Csak erdekessegkent megjegyzem: az itteni horgasz tanyak (outfitterek) ilyen ontottvas serpenyoket hasznalnak a "shore lunch" (parton fozott-sotott ebed) elkeszitesenel.
Nekem is van nehany 25cm-60cm-ig.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Május 22. - 15:41:42 »

Lehet, hogy már leírtam, de én egy olyan tárcsán is sütkéreztem már, ami a Tieiteknek a fordítottja volt, tehát púpos.
Leírtam már?
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: