Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Boronatárcsa-a "magyar wok"  (Megtekintve 101525 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Február 17. - 10:18:26 »

Bőségnek tála.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Február 17. - 10:20:31 »

Valaki gyorsan még egy bordát, és Gergő le is zárhatja a szavazást.  Ördög Táncol
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Február 17. - 10:23:00 »

Valaki gyorsan még egy bordát, és Gergő le is zárhatja a szavazást.  Ördög Táncol
Az az egy még kevés lenne, mert a "bőségből" 4-en kérnek, bordából eddig csak 2-en kértek. Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Február 17. - 10:31:49 »

Na megálj Tomi, matekzseniként fúrod a tálat... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Február 17. - 10:52:37 »


Borda!!!
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Február 17. - 10:53:19 »

Elszámoltam magam...  Fejvakarás Nyihi De látom Manipulus jelentkezett a felhívásomra.  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Február 17. - 10:56:23 »

Bőségtál.
Csak,mert jól hangzik.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Február 17. - 11:24:30 »


Borda??
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Február 17. - 11:27:39 »

Borda. Hátha nem veszik észre, hogy még egyszer szavaztam.  Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Február 17. - 11:30:12 »

Bőséges tál lesz tárcsán elkészítve Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Február 17. - 11:31:41 »

Kis hamis. Elver
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Február 17. - 12:10:17 »

Tárcsás bőségtál, ahogy én készítem(4 személyre)

Hozzávalók:
személyenként 2 szelet tarja, egy darab debreceni kolbász, egy csirkecomb/mell és három szelet beirdalt füstölt szalonna és egy fej vöröshagyma és két három kalap valamilyen jól süthető gomba (vagy/és ugyanennyi szelet padlizsán, tök, paprika...)
másfél kg krumpli
négy-öt gerezd fokhagyma
A fűszerezéshez: só, fehérbors, pirospaprika, kömény, rozmaring, és két gerezd zúzott fokhagyma keveréke alaposan összetörve (mozsárban vagy darálóban), és balzsamecet

A szelethúsokat kiklopfolom, a csírkehúsokat kicsit bevagdosom, majd alaposan bedörzsölöm a fűszerkeverékkel, hozzákeverek egy fél evőkanál balzsamecetet és állni hagyom egy éjszakát. A kolbászt keresztirányba szépen bevagdosom, hogy mikor megsül szép rajzolata legyen).
A krumplit hámozás után felkockázom nagyjából 1,5*1,5cm-es kockákra, a vöröshagymát pedig felcsíkozom.

Sütéskor bő zsírt használok(szinte sohasem használok olajat, inkább 50-50% friss zsír és pecsenye vagy kolbászzsír keverékét). Miután a zsír felmelegedett, középre berakom a krumplit, majd köré pakolom a húsokat és a kolbászokat és végül a szalonnaszeleteket.
A húsokat gyakran meg szoktam forgatni, hogy egyenletesen süljön,a krumplit pedig lapos  fakanállal szintén alaposan meg-megkeverem. Mikor a krumpli félig kész hozzákeverem a csíkokra vágott vöröshagymát és a megmaradt pár gerezd fokhagymát, majd a szalonnákat kijjebb tolva,a szalonna és a húsok közé pakolom a gombát és a zöldségeket, majd készre sütöm az egészet. A húsokat szalvétán leitatom és egy nagy tálra helyezem, a zöldségeket leitatás után szépen köré rendezem, a kész krumplit pedig egy szalvétával alaposan kibélelt tálba szedem, majd jól megrázogatom, hogy a zsír java lecsöpögjön róla, majd a szalvétát kihúzom a krumpli alól és a húsos tál mellé teszem (Girg: mármint a sült krumplit Bion Bion). Friss zöldségekkel, tartármártással, esetleg csalamádéval, kovászos uborkával szoktam kínálni, mellé pedig hűvös, kevésbé keserű sör dukál.

 Jó étvágyat!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 18. - 13:31:31 írta Girgesz » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #87 Dátum: 2009. Február 18. - 10:12:05 »

Gergő, ha ehhez a recepthez még egy fotót is mellékelsz, szenté leszel avatva... Piál
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #88 Dátum: 2009. Február 18. - 12:00:59 »

Gergő, ha ehhez a recepthez még egy fotót is mellékelsz, szenté leszel avatva... Piál
Hát valahogy így néz ki:





Ezek után tessék csak nyugodtan Szent Girgesznek Angyal  hívni  Bion
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 18. - 12:49:09 írta Girgesz » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #89 Dátum: 2009. Február 18. - 12:14:15 »

Tomek- a jól megérdemelt recepted:

Magyaros borda sült hagymával és gombával

Hozzávalók: bő 1-1,5kg konyhakész borda (a csontok nagyjából 10cm-re hosszúra elvágva, a húsban párosával legyenek)
egy kg vöröshagyma
egy kg vargánya/pöfeteg/szentgyörgygomba(kucsmagomba)/sárga gévagomba vagy valamilyen egyéb, süthető gomba

A húshoz: ízlés szerint só, 4-5 evőkanál pirospaprika, fél evőkanál feketebors, ugyanennyi köménymag alaposan összetörve/darálva és jól elkeverve, 3-5 gerezd zúzott fokhagyma.

Elkészítés: A bordákat megszórjuk a fűszerekkel, valamint rákenjük a zúzott fokhagymát is(könnyebb, ha fél-egy dl étolajjal összekeverjük) és állni hagyjuk pár órát.
A hagymákat félbevágjuk, és felcsíkozzuk(nem kockázzuk!), a gombát pedig a formájától függően csíkokra, szeletekre vagy félbevágjuk.

Az előhevített zsírba beletesszük a gombát és a hagymát, majd hirtelen puhára, üvegesre sütjük. Mikor ez kész,akkor itatós papírra szedve lecsöpögtetjük(én tésztaszűrőbe teszem és lerázom a fölösleges zsírt róla) és egy tálba helyezzük.
Ugyanebbe a zsírba beletesszük a bordákat is és közepes lángon/közepes parázson készre sütjük.  Ezután szalvétára helyezzük és melegen kínáljuk a hagymás-gomba mellett.
Én mustárt, friss paradicsomot, vagy kovászos uborkát szoktam mellé adni és ugye az elmaradhatatlan barnasört!

Jó étvágyat!   
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: