Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Boronatárcsa-a "magyar wok"  (Megtekintve 101518 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #135 Dátum: 2009. Május 22. - 08:11:22 »

Ez hihetetlen! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ilyet még nem láttam, de megmondom őszintén, hogy eszembe nem jutna, hogy ebből a szemetesből ilyet is lehet készíteni!

Kreatív fajta a magyar... vajon miért nem jutott eszébe más nemzetne, hogy az elkopott tárcsákat lecsiszolva, feltuningolva sütésre is lehet használni? Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #136 Dátum: 2009. Május 22. - 08:19:18 »

Kreatív fajta a magyar... vajon miért nem jutott eszébe más nemzetne, hogy az elkopott tárcsákat lecsiszolva, feltuningolva sütésre is lehet használni? Bion
Hát, igen. Magyar sajátosság!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #137 Dátum: 2009. Május 22. - 08:52:16 »

Üdv  Wave
Láttam már videón, más nemzet is használja. Nekem volt egy más tipusú ,amerikai tárcsának mondták ,olyan mint egy serpenyő nagyban.
Sajnos ott maradt valameilyeik 'Girl -nál. Most kereshetek újat,ja tárcsát is. Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #138 Dátum: 2009. Május 22. - 08:55:04 »

Üdv  Wave
Láttam már videón, más nemzet is használja. Nekem volt egy más tipusú ,amerikai tárcsának mondták ,olyan mint egy serpenyő nagyban.
Sajnos ott maradt valameilyeik 'Girl -nál. Most kereshetek újat,ja tárcsát is. Ördög

Tárcsához hasonló szerkezetek vannak szinte mindenhol, de a konkrétan boronatárcsából készült eszköz csak Kárpát-medencei találmány-hogy aztán innét vitt-e haza egy-két turista, az már más kérdés.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #139 Dátum: 2009. Május 22. - 09:16:51 »

Üdv  Wave
Láttam már videón, más nemzet is használja. Nekem volt egy más tipusú ,amerikai tárcsának mondták ,olyan mint egy serpenyő nagyban.
Sajnos ott maradt valameilyeik 'Girl -nál. Most kereshetek újat,ja tárcsát is. Ördög

A nő olyan, mint a ciklon! Mikor jön forró és nedves, mikor megy visz mindent, lakást, kocsit, borona tárcsát!  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #140 Dátum: 2009. Május 22. - 20:47:24 »

Most olvastam egy másik fórumon az "eketányér" kifejezést...khmm...látszik a szerző ehhez is annyira ért, mint a nyolcvankilós süldőkhöz... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #141 Dátum: 2009. Május 22. - 20:54:40 »

Most olvastam egy másik fórumon az "eketányér" kifejezést...khmm...látszik a szerző ehhez is annyira ért, mint a nyolcvankilós süldőkhöz... Fejvakarás

 Bion
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #142 Dátum: 2009. Június 15. - 09:54:14 »

Bukovszky Robi kérte, hogy tegyem fel az új tárcsájáról készült képet. Azt hiszem, ez egy elég profi cucc -szívesen kipróbálnám én is. Bion



Ötleteket vár, hogy mit készítsen rajta a hétvégén  Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #143 Dátum: 2009. Június 15. - 11:32:45 »

Gergő köszönöm! Azért kértem meg, hogy tegye fel mert így 'bizonyítom, hogy a múltkoriban komoly volt az érdeklődésem. Na meg egy kicsit büszke is vagyok mert saját tervezésű, úgy érzem, hogy esztétikus lett és a gyakorlatban is használható. Nekem jobban tetszik mint azok a 'tucat kőből rakottak, amik nem mobilisak, szétfagynak és takaríthatatlanok.
Gergő, a lehetőség adott, sőt el is várom, hogy kipróbáld, de hát Te sose érsz rá semmire.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #144 Dátum: 2009. Június 15. - 11:40:51 »

A legtutibb megoldás. Profi sütő-készség. Hiába: élelmes népség a magyar, ezért nem fog soh éhenhalni. (ja! nálunk a karácsonyfatalp is 65-ös nehéztárcsa-lapból van, annyi, hogy az új, és kiváló kipufogó-ezüsttel lefújva. Nem is borul fel a fa egykönnyen  Bion)
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #145 Dátum: 2009. Június 15. - 11:52:19 »

Gergő köszönöm! Azért kértem meg, hogy tegye fel mert így 'bizonyítom, hogy a múltkoriban komoly volt az érdeklődésem. Na meg egy kicsit büszke is vagyok mert saját tervezésű, úgy érzem, hogy esztétikus lett és a gyakorlatban is használható. Nekem jobban tetszik mint azok a 'tucat kőből rakottak, amik nem mobilisak, szétfagynak és takaríthatatlanok.
Gergő, a lehetőség adott, sőt el is várom, hogy kipróbáld, de hát Te sose érsz rá semmire.

Ne izgulj, ami késik nem múlik... de te is voltál fiatal, tudod, hogy nem egyszerű elkezdeni... és sajnos nem is a szomszédban laksz. De azért még összehozzuk azt a sütést-főzést! Wave

Teszek is fel majd neked ide egy recipét, hogy addig is tudj gyakorolni  Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #146 Dátum: 2009. Június 15. - 11:58:32 »

Ne sajnáld, azt, hogy "és sajnos nem is a szomszédban laksz" mert igen nehéz évek várnának rád, ha ilyeneket írogatsz; "de te is voltál fiatal" itt azért a múltidőért még számolunk!
Úgy készülj, hogy lehet rá bográcsot is akasztani, ill. van rajta grill rács vagy mi a csuda a neve.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #147 Dátum: 2009. Június 15. - 12:11:37 »

Ne sajnáld, azt, hogy "és sajnos nem is a szomszédban laksz" mert igen nehéz évek várnának rád, ha ilyeneket írogatsz; "de te is voltál fiatal" itt azért a múltidőért még számolunk!
Úgy készülj, hogy lehet rá bográcsot is akasztani, ill. van rajta grill rács vagy mi a csuda a neve.

Mi van?-kirakott az asszony a házból, hogy egy komplett konyhát szereltél fel a kertben? Nyihi

egy kérdés: a tárcsát kiégetted használatbavétel előtt?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #148 Dátum: 2009. Június 15. - 14:07:09 »

Kiégetés? Az már tavaly megtörtént, háromszor is! De nem mesélem el mert annak a vicc rovatban lenne a helye. Valóban megírhatnád /talán már olvastam itt utalást rá/ hogy a használtnak mi az eljárása, hogy az tényleg tuti legyen. Különben tényleg volt olyan barátom aki "cirádás tábori konyha" jelzővel illette. Biztos belőle is csak az irigység beszélt.
Valóban tehetnél fel /vagy magánban/ néhány EGYSZERŰ számomra is  érthető /olyan sokak szerint nincs/ 'receptet, elsősorban a grill rács és a tárcsa érdekel azokkal akarok 'megbarátkozni.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #149 Dátum: 2009. Június 15. - 15:19:29 »

Kiégetés? Az már tavaly megtörtént, háromszor is! De nem mesélem el mert annak a vicc rovatban lenne a helye. Valóban megírhatnád /talán már olvastam itt utalást rá/ hogy a használtnak mi az eljárása, hogy az tényleg tuti legyen. Különben tényleg volt olyan barátom aki "cirádás tábori konyha" jelzővel illette. Biztos belőle is csak az irigység beszélt.
Valóban tehetnél fel /vagy magánban/ néhány EGYSZERŰ számomra is  érthető /olyan sokak szerint nincs/ 'receptet, elsősorban a grill rács és a tárcsa érdekel azokkal akarok 'megbarátkozni.
Ha a használt tárcsa rendbetételére gondolsz, akkor az eljárás a következő:
Elviszed egy homokfúvóshoz, aki először lecsiszolja, majd fölpolírozza. Ezután ugyanúgy kell kiégetni, mintha új tárcsát szeretnél rendszerbe állítani.

Egy-egy könnyű tárcsás és grilles recept(Boar ezért kinyúvaszt engem Nyihi):

Grillhez:
Fűszeres süllő-szeletek faszénen
Hozzávalók: egy másfél kg-os konyhakész süllő
három dl olívaolaj
egy kávéskanál tárkony, ugyanennyi lestyán és fehérbors
só,
citrom
Fűszervaj(10dkg vaj felolvasztva, bele egy petrezselyem zöldje apróra vágva, egy csipet őrölt gyömbér és egy fél zúzott fokhagyma, lehűlés közben pedig folyamatosan keverjük)

Elkészítése:
Az olajat összekeverjük a fűszerekkel a só kivételével, majd hagyjuk állni két napot. A süllőt feldaraboljuk másfél cm vastag szeletekre, majd bekenjük az előre elkészített olajjal és hűvös helyen pihentetjük egy bő órát. Ezután megszórjuk egy kis sóval, majd a bő parázson, óvatosan megforgatva 5-10 perc alatt készre sütjük. A parázsról levéve ráteszünk egy kevés fűszervajat, csöppentünk rá pár csepp citromlevet és frissen, melegen tálaljuk, félszáraz muskotályt kínálunk mellé.

Tárcsa:
Magyaros pulykamell hagymás krumplival
Hozzávalók
másfél kg pulykamell-filé(vagy csirkemellfilé)
Magyaros fűszerkeverék (vagy ha valaki idegenkedik a keverékektől, akkor egy evőkanál őrölt pirospaprika, fél evőkanál őrölt kömény, egy kávéskanál őrölt feketebors, egy kevés őrölt rozmaring és lestyán, valamint só, alaposan összekeverve+1 fej felcsíkozott vöröshagyma és 3-4 gerezd zúzott fokhagyma keveréke)
másfél kg felkockázott krumpli
két fej felcsíkozott vöröshagyma
10-15 vékony szelet füstölt zsírszalonna

Elkészítése:
A húst felszeleteljük 1cm vastag csíkokra, majd megszórjuk a fűszerkeverékkel és állni hagyjuk két-három órát.
A tárcsán zsírt olvasztunk (10-15dkg-ot minimum), majd mikor forró beletesszük a krumplit, majd ezt körbepakoljuk a hússzeletekkel végül pedig a szalonnával. Ahúsokat meg-megforgatva készresütjük, miközben a krupmlit csak egy-kétszer forgatjuk meg. Mikor a krumpli már félig megpuhult, hozzáöntjük a felcsíkozott vöröshagymát és azzal együtt sütjük készre.
Nagyjából egy időben lesz készen a hagymás krumpli és a hús is -így együtt, friss zöldségekkel pedig nagyon finom tud lenni.
Vacsora után pedig friss kenyérrel felszolgálhatjuk a teljesen átsült szalonnát is, amihez jól csúszik a hideg világos sör.

Jó kísérletezést és jó étvágyat hozzájuk! 
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: