Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Boronatárcsa-a "magyar wok"  (Megtekintve 101493 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #120 Dátum: 2009. Március 17. - 13:53:48 »

Egytálétel agglegényeknek tárcsán sütve(1-2 főre számított adag-mérettől és fogyasztástól függően Bion)

Szóval ez a nem éppen update 1-es étel úgy készül, hogy a felhevített tárcsán kisütjük 10dkg kockára vágott sós vagy sós-füstölt mangalica szalonna zsírját, majd miután a pörcöt kihalásztuk a zsírból, félretesszük azt.Ezután feltesszük sülni a 20-25dkg felcsíkozott pulykamellet, pár egész gerezd fokhagymát egy felkarikázott zöldpaprikát és addig sütjük, míg a hús el nem kezd pirulni. Ekkor hozzáadunk bő fél kg krumplit, egy jó nagy fej felcsíkozott vöröshagymát, ízlés szerint sót, fehérborsot, őrölt köményt, egy csipet gyömbért és sűrűn kevergetve, készre sütjük. A legvégén visszaszórjuk rá a korábban félretett kisült szalonnát és kenyeret, friss zöldséget kínálunk hozzá.
Nem épp a leggusztusosabb, de kétségkívül laktató és igen jól csúszik rá a sör. Piál (Én ált. olyankor csinálom, ha kiszabadulunk a srácokkal éjszakára pecázni.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #121 Dátum: 2009. Március 17. - 17:01:33 »

Nem rossz'! Kacsint
Nekem egy kovi ubi jobban bejön hozzá, mint a zöldség!
Na, és egy üveg Jufark!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Március 17. - 18:25:34 »

Gergő szívat bennünket. Ezt az ételt így nem lehet megcsinálni.
A kisült és félretett szalonnapörcöt nem lehet visszaszórni a végén a kajába, ugyanis ennek van egy olyan furcsa tulajdonsága, hogy egyszerűen eltűnik... Magyarázatul szolgál az illata és az, hogy ez az illat az éhes, kajára váró emberek orrát csapja meg...aztán ott a friss kenyér...szóval ha ez mégis megmarad, akkor a tisztelt egybegyűltek egyszerűen nem érdemlik meg az ételt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Március 17. - 18:54:10 »

Idézet
Gergő szívat bennünket. Ezt az ételt így nem lehet megcsinálni.
A kisült és félretett szalonnapörcöt nem lehet visszaszórni a végén a kajába, ugyanis ennek van egy olyan furcsa tulajdonsága, hogy egyszerűen eltűnik... Magyarázatul szolgál az illata és az, hogy ez az illat az éhes, kajára váró emberek orrát csapja meg...aztán ott a friss kenyér...szóval ha ez mégis megmarad, akkor a tisztelt egybegyűltek egyszerűen nem érdemlik meg az ételt...

Én el szoktam dugni!  Ördög

Így csak én tudok belőle enni, mértékkel, hogy azért maradjon visszarakni is.  Bion
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Március 18. - 07:42:26 »

Én el szoktam dugni!  Ördög

Így csak én tudok belőle enni, mértékkel, hogy azért maradjon visszarakni is.  Bion

Én is el szoktam dugni-rutinból. Mivel az első tárcsázások alkalmával egyszerűen soha nem maradt az egyik összetevőből, mire az ételbe került volna. A másik trükköm, hogy előre sütök valami gyors harapnivalót(grillkolbász, vagy ilyesmi), teszek ki nasit(pl. fürjtojásból tükörtojást) és akkor nem az alapanyagot fogyasztja el a díszes társaság. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Március 18. - 09:18:54 »

Gergő szívat bennünket. Ezt az ételt így nem lehet megcsinálni.
A kisült és félretett szalonnapörcöt nem lehet visszaszórni a végén a kajába, ugyanis ennek van egy olyan furcsa tulajdonsága, hogy egyszerűen eltűnik..

Új biokémiai összefüggés: szalonnapörc=kámfor.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Március 18. - 09:32:45 »

Új biokémiai összefüggés: szalonnapörc=kámfor.

Csak óvatosan, mert Viktorunk mindjárt kerekít egy rímet rá... Bion :Mosolyog Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Március 18. - 10:38:57 »

Csak óvatosan, mert Viktorunk mindjárt kerekít egy rímet rá... Bion :Mosolyog Ördög

Finom dolog a szalonna pörce
ezért remeg testem minden porca.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Március 18. - 10:44:49 »

Finom dolog a szalonna pörce
ezért remeg testem minden porca.
Na tessék.  Suicide Lehet ízlés szerint fogyasztani...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Március 18. - 10:52:49 »

Nade pulykából??????  Fejvakarás

Annak olyan zöldes-nyálkás húsa van.....  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #130 Dátum: 2009. április 22. - 12:16:11 »

Tárcsás pulyka-aprópecsenye

Hozzávalók:
1kg pulykahús filé vegyesen (mell, és comb)
két közepes fej vöröshagyma,
10 dkg füstölt szalonna,
négy-öt gerezd fokhagyma,
só, fehérbors, lestyán, csombor, bazsalikom és egy csipet őrölt szerecsendió.

Elkészítése.
A felkockázott szalonnát, kevés zsíron kezdjük el lepirítani zsírjára a tárcsában, majd fém levesszűrővel szedjük le, ha kész. A Zsírhoz tegyük hozzá a felcsíkozott vöröshagymát, és dinszteljük meg kissé, majd tegyük hozzá a felcsíkozott pulykahúst is, és állandóan kevergetve pirítsuk meg annyira, hogy már ne tapadjonak össze a húsdarabok. Ekkor sózzuk, borsozzuk, majd mikor már kezd egy kis színe is lenni, ízlés szerint ízesítsük a többi fűszerrel és a zúzott fokhagymával és süssük még pár percet.

Friss zöldségekkel vagy görögsalátával és pirítóssal szolgáljuk fel és száraz vagy félszáraz fehér- vagy rosébort kínáljunk mellé.


Tipp: készíthetünk belőle ragut is, ekkor csak annyi a dolgunk, hogy tejszínnel felöntjük a már majdnem kész húst utóízesítjük és pár percet főzzük az egészet. Ekkor rizst, vagy petrezselymes újburgonyát kínáljunk mellé.

Jó étvágyat!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #131 Dátum: 2009. április 24. - 13:53:35 »

Köményes zsenge malacpecsenye tárcsán

Először is kell egy egy kisebb (max. 15kg-os) malac, bőrős karajából és oldalasából kb. 2kg. Lehet csontos is a karaj, mert amíg ilyen zsenge, addig könnyű csontfűrésszel 1-1,5cm-es csontos szeleteket is vágni és az íze is finomabb lesz. Az oldalast én 2 bordányi vastagságúra szoktam hagyni és  meghagyom teljes hosszúságúra, mert ezek max. 15-20 cm hosszúak, amik még bőven beleférnek a tárcsába. Miután a húsokat a megfelelő méretre daraboltuk, szeleteltük, dörzsöljük be alaposan sóval, őrölt köménnyel és egy kevés fehérborssal valamint zúzott fokhagymával, majd hagyjuk állni pár órát a hűtőben.
Sütés előtt a tárcsába tegyünk bőven zsírt (mint már korábban írtam, én vagy csak tisztán zsírt, vagy 3:1 arányban zsír:olaj keverékét használom), majd forrósítsuk fel. Én úgy szoktam megállapítani, hogy kezdhetek-e sütni, hogy egy szelet szalonnát teszek a zsírba, majd ha ez már aktívan sül, akkor mehet bele a hús. A húsokat először mindig a zsír közepébe teszem, hogy a széle összeránduljon -így nem tapad le olyan könnyen-, majd kihúzom a tárcsa szélére, és gyakran meg-megforgatva alaposan átsütöm. Mikor a hús már puha, pár percre visszatolom a húst a zsírba, hogy jó színt kapjon és a bőr is ropogóssá váljon, majd alaposan lecsöpögtetve egy nagy tálcára szedem és frisszöldségekkel, kovászos uborkával, valamint friss kenyérrel tálalom. És persze hűvös sör dukál hozzá. Piál
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Május 22. - 05:13:36 »

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Május 22. - 07:53:35 »



Na, ez a sufni-tuning Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Május 22. - 08:03:17 »

Ez hihetetlen! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ilyet még nem láttam, de megmondom őszintén, hogy eszembe nem jutna, hogy ebből a szemetesből ilyet is lehet készíteni!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: