Oldalak: 1 ... 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 223 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 795447 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #3240 Dátum: 2018. Február 08. - 23:39:20 »

Lehet engedély nélkül agancsozni, meg vadászni, meg horgászni is. Még azt is megértem, ha valakinek ez a szenvedélye. Akkor meg tegyen érte, ha annyira szenvedélye az erdőn járás, agancsozás, hogy legálisan megtehesse ezt bármikor. Ha a vadászatra jogosultak bele teszik a munkájukat, a qrva sok pénzüket, az életük szenvedélyét, akkor ne mászkáljanak már olyanok a vadjaink nyomában, akik erre nem hajlandóak áldozni semmit, de az agancsokat azt ,,szenvedélyesen" összeszednék, meg mellette összemásszák az erdőt. A vad élőhelyét zavarják. Mert nagyon kevés ám a hozzáértő, természetbe beleillő ember, aki ezt a vad zavarása nélkül meg tudja oldani. A többség lesz.rja a vadat, csak az agancs lebeg a szeme előtt. Tudom, mi vadászok nem sajátíthatjuk ki az erdőt csak magunknak, mert ezt nem illendő. De ahol a gombaszedők, agancsozók eljárnak, én minden évben újra és újra találok eldobott műanyag italos flakonokat, sörösdobozokat, nejlonzacskókat, csokispapírt, cigisdobozt, meg mittudomén még mit. Messze, bent az erdőben, távol az utaktól. Pedig mi a társaságunkban nem dobálunk el semmit. Én nem vagyok egy gazdag ember, de ahogy az életkorom megengedte, már letettem a vadászvizsgát, megdolgoztam keményen minden pénzért, hogy tudjak vadászni. Ha valakit az ilyen dolgok ,,szenvedélyesen" érdekelnek, akkor tegyenek érte, hogy ezt legálisan és jogosan tehessék meg az életükben. Mert, aki agancsozni szeret IGAZÁN, az az erdőt és a vadat is szenvedélyesen szereti, óvja, félti, eteti télen-nyáron, és nem csak akkor mászik ki az erdőre, mikor a szarvasbika elveti az agancsát. Mert az ilyen embereknek semmi keresnivalója nincs a vadászterületeken.
Igen   Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3241 Dátum: 2018. Február 08. - 23:39:31 »

Lehet engedély nélkül agancsozni, meg vadászni, meg horgászni is. Még azt is megértem, ha valakinek ez a szenvedélye. Akkor meg tegyen érte, ha annyira szenvedélye az erdőn járás, agancsozás, hogy legálisan megtehesse ezt bármikor. Ha a vadászatra jogosultak bele teszik a munkájukat, a qrva sok pénzüket, az életük szenvedélyét, akkor ne mászkáljanak már olyanok a vadjaink nyomában, akik erre nem hajlandóak áldozni semmit, de az agancsokat azt ,,szenvedélyesen" összeszednék, meg mellette összemásszák az erdőt. A vad élőhelyét zavarják. Mert nagyon kevés ám a hozzáértő, természetbe beleillő ember, aki ezt a vad zavarása nélkül meg tudja oldani. A többség lesz.rja a vadat, csak az agancs lebeg a szeme előtt. Tudom, mi vadászok nem sajátíthatjuk ki az erdőt csak magunknak, mert ezt nem illendő. De ahol a gombaszedők, agancsozók eljárnak, én minden évben újra és újra találok eldobott műanyag italos flakonokat, sörösdobozokat, nejlonzacskókat, csokispapírt, cigisdobozt, meg mittudomén még mit. Messze, bent az erdőben, távol az utaktól. Pedig mi a társaságunkban nem dobálunk el semmit. Én nem vagyok egy gazdag ember, de ahogy az életkorom megengedte, már letettem a vadászvizsgát, megdolgoztam keményen minden pénzért, hogy tudjak vadászni. Ha valakit az ilyen dolgok ,,szenvedélyesen" érdekelnek, akkor tegyenek érte, hogy ezt legálisan és jogosan tehessék meg az életükben. Mert, aki agancsozni szeret IGAZÁN, az az erdőt és a vadat is szenvedélyesen szereti, óvja, félti, eteti télen-nyáron, és nem csak akkor mászik ki az erdőre, mikor a szarvasbika elveti az agancsát. Mert az ilyen embereknek semmi keresnivalója nincs a vadászterületeken.
Egy labdarúgó aktív korszaka után bármikor ingyen bemehet még az öltözőbe is,nem csak nézőnek.
Szerinted ezen joghoz elég a 45 év aktív korszakom? Vagy takarodjak a pályáról?!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3242 Dátum: 2018. Február 09. - 08:05:11 »

Egy labdarúgó aktív korszaka után bármikor ingyen bemehet még az öltözőbe is,nem csak nézőnek. Szerinted ezen joghoz elég a 45 év aktív korszakom? Vagy takarodjak a pályáról?!

Úgy látom, Neked olyan szinten a komfortzónáddá vált az áldozati szerep, hogy még azt a hozzászólást is magadra veszed (már ha legalább egy kicsi éle is van), ami nem is neked szól. Persze gondolom, azt majd Te tudod, melyik szól Neked... Nem lehet egyszerű neked az élet, de kár volna végig ezzel töltened, lehet érdemes volna beszélgetned erről valakivel, aki ért ehhez. Nem bántani akarlak, nem kell a torkomnak ugornod, de ha az könnyít rajtad, légy a vendégem...
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #3243 Dátum: 2018. Február 09. - 08:28:18 »

Egy labdarúgó aktív korszaka után bármikor ingyen bemehet még az öltözőbe is,nem csak nézőnek.
Szerinted ezen joghoz elég a 45 év aktív korszakom? Vagy takarodjak a pályáról?!

Mi az analógia a labdarúgás, és az agancsozás között?
A tevékenység célja? A játékosok, vagy a félidők száma? A játék időtartama?
Vagy csak az, hogy neked épp ez jutott eszedbe?

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3244 Dátum: 2018. Február 09. - 08:44:57 »

Mi az analógia a labdarúgás, és az agancsozás között? A tevékenység célja? A játékosok, vagy a félidők száma? A játék időtartama? Vagy csak az, hogy neked épp ez jutott eszedbe?

Az analógiát a teljes mondatot végigolvasva könnyebb lesz megtalálni, mint egyetlen szóban. Én legalábbis értem, amit írt, titkon bízom benne, hogy Te is. Vagy?...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #3245 Dátum: 2018. Február 09. - 08:55:37 »

Egy labdarúgó aktív korszaka után bármikor ingyen bemehet még az öltözőbe is,nem csak nézőnek.
Szerinted ezen joghoz elég a 45 év aktív korszakom? Vagy takarodjak a pályáról?!

Nem Te vagy minden célkeresztben, hidd el nekem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3246 Dátum: 2018. Február 09. - 09:32:38 »

Nem Te vagy minden célkeresztben, hidd el nekem.
Tudom,hogy nem én vagyok a célkeresztben,csak Ti nem akarjátok érteni,milyen irányba próbálom terelni a diskurzust.
Nimród 2017 12.szá, 6.oldal jobb alsó kis kép "Balról Simon Pál nyugalmazott vadászati felügyelő". Ki a jobb oldali,azt nem kívánatos megírni,mert kiment az illető a divatból,vagy másképp fogalmazva már nem kívánatos személy,ne is akarjuk ismerni. Pedig volt olyan találkozó sok évvel ezelőtt,ahova  régi idők nagy vadgazdáit meghívták. A találkozó témája kielemezni,miért hanyatlik a vadgazdálkodás és mit lehetne tenni annak érdekében,hogy újra régi fényében csillogjon a vadgazdálkodás csillaga.
A képen látható Úr azt mondta,hogy ő tudja,mit kéne tenni,de már nem hallgatják meg. Ha hallgatnának rá,valószínűleg sok szék gazdát cserélne.
A lényeg: a múlt tapasztalataira kell építeni a jelent,amiből szebb jövő lehet.
A labdarúgó példát azért hoztam fel,mert ott a múlt játékosát nem kinézik a társaságból,nem hülyének,meg psichológiai esetnek tartják,hanem hanem hallgatnak rá.
Úgyhogy ne keressétek bennem az elmeháborodottat,az üldözési mániást,hanem próbáljátok meg végre megérteni a mondanivalóm miértjét.
Lehet,hogy nem is akarjátok,mint azt sem tettétek meg,hogy egy agancs bírálatához néhány alapvető mérést megtegyetek.
Annak idején a református papképzés egyik tantárgya volt a katolikus biblia. Azért tanították,hogy vitaképesek legyenek a református papok.
Néhányan vették a fáradtságot,hogy megismerjék a gondolataimat,Ők már nem tartanak hülyének.De ha hülyének tertotok,az sem probléma,a hülyétől is lehet tanulni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3247 Dátum: 2018. Február 09. - 09:52:12 »

Egy labdarúgó aktív korszaka után bármikor ingyen bemehet még az öltözőbe is,nem csak nézőnek.
Szerinted ezen joghoz elég a 45 év aktív korszakom? Vagy takarodjak a pályáról?!
Hát sajnos az a rossz hírem, ha konkrétan a focira utalsz, hogy igen, aki 45 évig ezt az eredményt összehozta, azt nemhogy a pálya közelébe, főként öltözőbe, nem engedném, de még a TV-ben sem nézhetné a meccseket, vagy ha kínozni akarnám, akkor kiválogatnám a leggyengébb teljesítményeket, a legnagyobb égéseket, ami kb 10 magyar meccsből 9, és azokat nézetném vele élete végéig.
Elnézést kérek, de itt szó szerint a kijelzőn az eredmény!
Ezt kérlek ne vedd magadra, nem akarom megítélni a munkásságod, mert nem ismerem, nálam nem vagy célkeresztben!  Emelem
Csak fórumozunk, és mindenki leírja a gondolatait!
A magántulajdon, és annak védelme, több mint 200 éve a polgári demokratikus társadalmak alapja.
/Most ne menjünk bele hogy nálunk mi van Mosolyog /
Témánál maradva, felhívom mindenki figyelmét, hogy a szocializmusnak vége. Az erdő a földek stb, NEM KÖZÖS TULAJDONT KÉPEZNEK!
Ott annak van joga,/normális társadalmakban/ tartózkodni, gazdálkodni stb, aki a TULAJDONOS, vagy rendelkezik a TULAJDONOS engedélyével.
A tulajdonos pedig nyilvántartásban van a megfelelő hivatalokban, csakúgy, mint a vadgazdálkodásra jogosult, akinek a kérdéses terülten az ÁLLAM TULAJDONÁBAN lévő vaddal jogában áll gazdálkodni, beleértve a hullott agancsot.
Amíg ezt nem viszik át a törvényeken, nem tudatosul az emberekben, amíg nincs következménye semminek, addig erre megoldás nem lesz.
Hány agancsozót állítottak eddig elő, és hány esetben született bármilyen büntetés?
Hogyan ellenőrzik a felvásárlókat?
stb






Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3248 Dátum: 2018. Február 09. - 09:54:14 »

Hát sajnos az a rossz hírem, ha konkrétan a focira utalsz, hogy igen, aki 45 évig ezt az eredményt összehozta, azt nemhogy a pálya közelébe, főként öltözőbe, nem engedném, de még a TV-ben sem nézhetné a meccseket, vagy ha kínozni akarnám, akkor kiválogatnám a leggyengébb teljesítményeket, a legnagyobb égéseket, ami kb 10 magyar meccsből 9, és azokat nézetném vele élete végéig.
Elnézést kérek, de itt szó szerint a kijelzőn az eredmény!
Ezt kérlek ne vedd magadra, nem akarom megítélni a munkásságod, mert nem ismerem, nálam nem vagy célkeresztben!  Emelem
Csak fórumozunk, és mindenki leírja a gondolatait!
A magántulajdon, és annak védelme, több mint 200 éve a polgári demokratikus társadalmak alapja.
/Most ne menjünk bele hogy nálunk mi van Mosolyog /
Témánál maradva, felhívom mindenki figyelmét, hogy a szocializmusnak vége. Az erdő a földek stb, NEM KÖZÖS TULAJDONT KÉPEZNEK!
Ott annak van joga,/normális társadalmakban/ tartózkodni, gazdálkodni stb, aki a TULAJDONOS, vagy rendelkezik a TULAJDONOS engedélyével.
A tulajdonos pedig nyilvántartásban van a megfelelő hivatalokban, csakúgy, mint a vadgazdálkodásra jogosult, akinek a kérdéses terülten az ÁLLAM TULAJDONÁBAN lévő vaddal jogában áll gazdálkodni, beleértve a hullott agancsot.
Amíg ezt nem viszik át a törvényeken, nem tudatosul az emberekben, amíg nincs következménye semminek, addig erre megoldás nem lesz.
Hány agancsozót állítottak eddig elő, és hány esetben született bármilyen büntetés?
Hogyan ellenőrzik a felvásárlókat?
stb








 Igen

Erről van szó.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #3249 Dátum: 2018. Február 09. - 10:36:38 »

Szívesen ott lennék, amikor a Man.City-Barcelóna BL elődöntő előtt fél órával, Guardiola ősi jogon besétál a Barca öltözőjébe.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3250 Dátum: 2018. Február 09. - 10:45:10 »

Szívesen ott lennék, amikor a Man.City-Barcelóna BL elődöntő előtt fél órával, Guardiola ősi jogon besétál a Barca öltözőjébe.


Vagy Sztojcskov taktikai utasításokat ad meccs előtt  Kacsint
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3251 Dátum: 2018. Február 09. - 11:28:45 »

Szívesen ott lennék, amikor a Man.City-Barcelóna BL elődöntő előtt fél órával, Guardiola ősi jogon besétál a Barca öltözőjébe.

Ti hiányoztatok az iskolából,amikor a lovagiasságot tanították. Mert Ők "lovagok", nem utálják egymást,hanem csak  egymás ellen játszanak.
Guardiola be is megy,természetesen nem a taktikai értekezlet idején,hanem előbb,vagy később.
A magántulajdon tiszteletét előbb megtanultam,mint iskolába jártam.
De sok mai tulajdonos nem jogos tulajdonos és nem alkalmas tulajdonos.
Egyébként lehet,hogy több magán tulajondonostól kaptam állásajánlatot,mint Ti együttvéve,de minden ajánlatot lesöpört az asztalról a " nem ez a koncepció" elmélet.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3252 Dátum: 2018. Február 09. - 11:41:48 »

Ti hiányoztatok az iskolából,amikor a lovagiasságot tanították. Mert Ők "lovagok", nem utálják egymást,hanem csak  egymás ellen játszanak.
Guardiola be is megy,természetesen nem a taktikai értekezlet idején,hanem előbb,vagy később.
A magántulajdon tiszteletét előbb megtanultam,mint iskolába jártam.
De sok mai tulajdonos nem jogos tulajdonos és nem alkalmas tulajdonos.
Egyébként lehet,hogy több magán tulajondonostól kaptam állásajánlatot,mint Ti együttvéve,de minden ajánlatot lesöpört az asztalról a " nem ez a koncepció" elmélet.
"A magántulajdon tiszteletét előbb megtanultam,mint iskolába jártam."
Mindent magadra veszel./már megint/  Emelem
"De sok mai tulajdonos nem jogos tulajdonos és nem alkalmas tulajdonos."
Ezt lehet így érezni, de amíg a kérdéses ember neve van a tulajdoni lapon, addig ezt nem bírálhatod érzéseid szerint felül és nem kérdőjelezheted meg.
 Emelem


Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3253 Dátum: 2018. Február 09. - 12:36:08 »

"A magántulajdon tiszteletét előbb megtanultam,mint iskolába jártam."
Mindent magadra veszel./már megint/  Emelem
"De sok mai tulajdonos nem jogos tulajdonos és nem alkalmas tulajdonos."
Ezt lehet így érezni, de amíg a kérdéses ember neve van a tulajdoni lapon, addig ezt nem bírálhatod érzéseid szerint felül és nem kérdőjelezheted meg.
 Emelem



Visszakérdezek!
Ha származásod miatt megfosztott tulajdonod tulajdoni lapján a reprivatizáció helyett irányított privatizáció után más nevét látod,hogy hogy vélekedsz a kérdésről?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3254 Dátum: 2018. Február 09. - 13:02:41 »

Visszakérdezek!
Ha származásod miatt megfosztott tulajdonod tulajdoni lapján a reprivatizáció helyett irányított privatizáció után más nevét látod,hogy hogy vélekedsz a kérdésről?
A rendszerváltásnak sikerült a "privatizációs jegy" létrehozásával ezt az általad, és sokunk által ismert problémát, jogi úton is legálissá tenni.
"Tetszettek volna forradalmat csinálni!", de ez csak egy "vérnélküli' módszerváltás volt, a maga minden szépségével és bájával.
Ez 23-28 éve ment. Kész pont, elmúlt, és mondom még 1x, legitim módon történt, igaz erkölcsösségét, igazságosságát, ne vizsgáld.
Előre kell nézni, és a jövővel foglalkozni.


Naplózva
Oldalak: 1 ... 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 223 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: