Oldalak: 1 ... 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 [220] 221 222 223 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 800374 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3285 Dátum: 2019. Február 18. - 17:40:39 »

Kép alapján viszont nem mondtam volna a bikáról, hogy majd 13 kiló. Bőgésben itt volt, a hullott agancsai kb 25 kilométerrel odébb kerültek elő.

Azért látszik rajta. Jó hosszú az a szár, és az ágak is. Mindene nagy. Amúgy olyan a kép. az épületek, a táj, a bika, meg a hangulat, mintha nálunk lenne. Csak tippelek: Ormánság, vagy Somogy?
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3286 Dátum: 2019. Február 18. - 17:44:02 »

Azért látszik rajta. Jó hosszú az a szár, és az ágak is. Mindene nagy. Amúgy olyan a kép. az épületek, a táj, a bika, meg a hangulat, mintha nálunk lenne. Csak tippelek: Ormánság, vagy Somogy?

Máskép kérdezem: Láthattam ezt a bikát én Bogádmindszenten?
Naplózva

Jó szelet!
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #3287 Dátum: 2019. Február 18. - 20:36:01 »

Máskép kérdezem: Láthattam ezt a bikát én Bogádmindszenten?

Szeptemberben Sellyén volt, viszont az agancsait Siklósbodony környékén találták, úgyhogy lehetséges.
Naplózva

Üdv! Viko.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3288 Dátum: 2019. Február 18. - 21:38:49 »

Szeptemberben Sellyén volt, viszont az agancsait Siklósbodony környékén találták, úgyhogy lehetséges.

Annyira éreztem! Nagyon ismerős volt a táj, meg minden. Utána rájöttem, hogy ezt a bikát ismerem. Tavaly elöttig nálunk volt még bőgésben. Akkor még mellékbika volt. Krémer Lacinak (lehet, hogy ismered) van szerintem videója, képe is róla, a 18-19-es körzetbe bőgött. És az én kedvenc körzetembe is sokszo :r megfordúlt. Természetesen nem lövettük meg. Azért ha látjátok küldjétek haza  Vigyorog

Babarcszőlős-Siklósbodony :-) Fölötte a hegyen van a pincém Wave  Igen
Naplózva

Jó szelet!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3289 Dátum: 2019. Március 01. - 18:19:30 »

Ilyesmiktől tart az ember

https://www.zaol.hu/kozelet/helyi-kozelet/nyakat-torte-a-menekulo-bika-nagy-karokat-okoz-az-agancsgyujtes-2881180/
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #3290 Dátum: 2019. Március 01. - 19:34:44 »


Ilyen esetek elő szoktak fordulni vaddisznóhajtásban is, de azok érdekes módon nem kerülnek be a sajtóba. Ezzel nem az agancsozókat akarom védeni; agancsozók mindig voltak és feltételezhetően amíg szarvasok vannak addig lenni is fognak és ezt el kell fogadni. Viszont az agancsozók nagy számát lényegesen csökkenteni lehetne a kereskedelem szigorú szabályozásával. Nem gondolom azt, hogy ez megoldhatatlan probléma lenne.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3291 Dátum: 2019. Március 01. - 20:21:52 »

Ilyen esetek elő szoktak fordulni vaddisznóhajtásban is, de azok érdekes módon nem kerülnek be a sajtóba. Ezzel nem az agancsozókat akarom védeni; agancsozók mindig voltak és feltételezhetően amíg szarvasok vannak addig lenni is fognak és ezt el kell fogadni. Viszont az agancsozók nagy számát lényegesen csökkenteni lehetne a kereskedelem szigorú szabályozásával. Nem gondolom azt, hogy ez megoldhatatlan probléma lenne.

Én, speckó ezt nem szeretném elfogadni!
 
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #3292 Dátum: 2019. Március 03. - 12:35:29 »

"Nap mint nap látják a hivatásos vadászaink, hogy autók állnak az erdő szélén, becslésünk szerint harmincan-negyvenen is járják a vadászterületünkön levő erdőket olyanok, akik kíméletlenül hajtják a szarvast. "
Kivágni mind a négy kereket, oszt jónapot.
Másnap is.
Mert a rendőrnek hiába szólnál, hogy figyelje a kocsikat, meg persze vannak olyan fineszesek ezek a patkányok, hogy nem viszik oda az autóhoz a "zsákmányt" hanem odébb rakják be.
A "felvásárlók" meg simán hirdetnek mindenfelé, függetlenül attól, hogy orgazdaság amit csinálnak. Akárcsak a "vadászok által tesztelt" éjjellátó céltávcső és társai ami nélkül már nincs is komoly vadászbolt... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #3293 Dátum: 2019. Március 03. - 12:43:51 »

Ilyen esetek elő szoktak fordulni vaddisznóhajtásban is, de azok érdekes módon nem kerülnek be a sajtóba. Ezzel nem az agancsozókat akarom védeni; agancsozók mindig voltak és feltételezhetően amíg szarvasok vannak addig lenni is fognak és ezt el kell fogadni. Viszont az agancsozók nagy számát lényegesen csökkenteni lehetne a kereskedelem szigorú szabályozásával. Nem gondolom azt, hogy ez megoldhatatlan probléma lenne.

Kötelezni kell őket NAV pénztárgép használatára! OOO
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3294 Dátum: 2019. Március 03. - 13:10:44 »

"Nap mint nap látják a hivatásos vadászaink, hogy autók állnak az erdő szélén, becslésünk szerint harmincan-negyvenen is járják a vadászterületünkön levő erdőket olyanok, akik kíméletlenül hajtják a szarvast. "
Kivágni mind a négy kereket, oszt jónapot.
Másnap is.
Mert a rendőrnek hiába szólnál, hogy figyelje a kocsikat, meg persze vannak olyan fineszesek ezek a patkányok, hogy nem viszik oda az autóhoz a "zsákmányt" hanem odébb rakják be.
A "felvásárlók" meg simán hirdetnek mindenfelé, függetlenül attól, hogy orgazdaság amit csinálnak. Akárcsak a "vadászok által tesztelt" éjjellátó céltávcső és társai ami nélkül már nincs is komoly vadászbolt... Nem
Igazából, az a gond hogy a vadásztársaságok nem törődnek vele. Pedig, jól szervezett társadalmi munkával, meg lehetne keresni egy terelés hasznát.
 Mosolyog
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #3295 Dátum: 2019. Március 03. - 17:23:05 »

Igazából, az a gond hogy a vadásztársaságok nem törődnek vele. Pedig, jól szervezett társadalmi munkával, meg lehetne keresni egy terelés hasznát.
 Mosolyog

Géza, ha Te egy-másfél hónapig, naponta kereső hajtást tudsz szervezni, akkor nagyon érdekes tagságod lehet.

Az agancsozás tilalmát kihirdetni ki lehet. Hirdetőtáblán, hangosbemondón, faszbukon, bárhol.
Aztán hogyan ellenőrizzem? Nem tudom körülállni a területet. Ha összefutok véletlenül valakivel az erdőn, sétál. Mert megteheti.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3296 Dátum: 2019. Március 03. - 18:55:07 »

Géza, ha Te egy-másfél hónapig, naponta kereső hajtást tudsz szervezni, akkor nagyon érdekes tagságod lehet.

Az agancsozás tilalmát kihirdetni ki lehet. Hirdetőtáblán, hangosbemondón, faszbukon, bárhol.
Aztán hogyan ellenőrizzem? Nem tudom körülállni a területet. Ha összefutok véletlenül valakivel az erdőn, sétál. Mert megteheti.
Nem tudom agancsozással mennyi pénzt lehet keresni.
Egy alkalommal 20 brazilt zavartam el, akik 6 autóval jöttek. Gondolom, ismerve a mentalitásukat, nem napi ezer forintért dolgoztak mert napi 10 alatt már nemigen találok embert.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #3297 Dátum: 2019. Március 03. - 19:05:18 »


 ...a jelenlegi sajnálatos "helyzet", agancs"mizéria"ellenére egy kis tavaszi hangulat...Azért "nagy"ritkán még része van az embernek benne!






Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3298 Dátum: 2019. Március 03. - 19:17:40 »









Nagyon hangulatos! Igen Emelem
Zömében hajnalban szoktam vadászni és nagyon  szeretem a tavaszi-nyári napkeltéket.
Amikor a nap első sugarai beragyogják a tájat, akkor mindig eltölt a boldog érzés, hogy megérte korán kelni!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #3299 Dátum: 2019. Március 03. - 19:21:12 »

Nem tudom agancsozással mennyi pénzt lehet keresni.
Egy alkalommal 20 brazilt zavartam el, akik 6 autóval jöttek. Gondolom, ismerve a mentalitásukat, nem napi ezer forintért dolgoztak mert napi 10 alatt már nemigen találok embert.


Én sem tudom, sose jártam.
Amit találtam, azokba teljesen más ügyben járva, véletlenül botlottam bele.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 [220] 221 222 223 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: