Oldalak: 1 ... 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 222 223 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 799113 alkalommal)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #3225 Dátum: 2018. Február 06. - 18:19:11 »


   Fejvakarás   Csak tudnám miért szervezték és tették kötelezővé a rendészeti feladatot ellátó személyek képzését és kötelező vizsgáját ha ezt itt "kell" kérdezned ?   Emelem

Nem tudom én sem. Sportvadászként nem vettem részt ilyenen...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3226 Dátum: 2018. Február 07. - 09:17:07 »

Sziasztok!
Valaki világosítson már fel, hogy pontosan mi a teendő amikor egy hivatásos vadász összefut agancsozó emberkékkel? Mit lehet tenni? Csak a rendőrséggel együtt lehet bármi intézkedésbe belefogni? Mert ha elveszem az agancsot nyilván adnom kellene valami átvételi papírt, plusz egy bírságot dolgot mint a közterület felügyelők? Vagy mit lehet tenni???

Ezt hívják egyes szám első személynek ! Ez alapján feltételeztem hogy Te mint hivatásos kérdezed és átestél ezen a képzésen . ( Illúzióim nincsenek igen sok hivatásos  Fejvakarás Vállat von eme kérdésre ami egyébként nem egyszerű - főleg ott a terepen egyedül cca 5 ellenérdekelt "tanúval" szemben . ) Egyébként jogilag feltartóztathatja , visszatarthatja , stb. 

Ha viszont tényleg egyszerű sportvadászként "intézkedsz" egyszer az általános állampolgári jogok illetnek meg Pl. - " Bűncselekmény elkövetőjét bárki elfoghatja de a lehető legrövidebb időn belül át kell adni a hatóságnak " de segítséget kérhetsz , bejelentést tehetsz és a rendőrségnek kötelessége ugyan úgy kezelni mint bár mely folyamatban lévő bűncselekmény (lopás) bejelentését. Még megítélésem szerint fokozott jogi védelem is megillet ha annak a társaságnak a tagja vagy akinek a területéről "gyűjtik" engedély hiányában meg egyszerűen lopják az agancsot . A tolvaj sokkal súlyosabban büntetendő cselekményt Rablást követ el ha a tárgy megtartása érdekében erőszakot alkalmaz a jogos tulajdonossal szemben . Azért azt ajánlom hivatásos és nem hivatásos vadászoknak egyaránt hogy körültekintően kezdjen bele bármilyen intézkedésbe , előre kérjen segítséget és mindenképpen az intézkedés előtt tájékoztasson bárkit ( barátot , elnököt , rendőrséget stb .) hogy mit  fog tenni . ( Tudják hol keressék,hol segítsenek !)  Ja és célszerű rejtve először fényképet csinálni és bekapcsolva felejteni a telefon hangrögzítőjét .    Emelem
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #3227 Dátum: 2018. Február 07. - 12:04:40 »

Rosszul írtam, sajnos egyszerű sportvadász vagyok. Köszönöm a segítséget!
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3228 Dátum: 2018. Február 07. - 13:11:44 »

Ezt hívják egyes szám első személynek ! Ez alapján feltételeztem hogy Te mint hivatásos kérdezed és átestél ezen a képzésen . ( Illúzióim nincsenek igen sok hivatásos  Fejvakarás Vállat von eme kérdésre ami egyébként nem egyszerű - főleg ott a terepen egyedül cca 5 ellenérdekelt "tanúval" szemben . ) Egyébként jogilag feltartóztathatja , visszatarthatja , stb. 

Ha viszont tényleg egyszerű sportvadászként "intézkedsz" egyszer az általános állampolgári jogok illetnek meg Pl. - " Bűncselekmény elkövetőjét bárki elfoghatja de a lehető legrövidebb időn belül át kell adni a hatóságnak " de segítséget kérhetsz , bejelentést tehetsz és a rendőrségnek kötelessége ugyan úgy kezelni mint bár mely folyamatban lévő bűncselekmény (lopás) bejelentését. Még megítélésem szerint fokozott jogi védelem is megillet ha annak a társaságnak a tagja vagy akinek a területéről "gyűjtik" engedély hiányában meg egyszerűen lopják az agancsot . A tolvaj sokkal súlyosabban büntetendő cselekményt Rablást követ el ha a tárgy megtartása érdekében erőszakot alkalmaz a jogos tulajdonossal szemben . Azért azt ajánlom hivatásos és nem hivatásos vadászoknak egyaránt hogy körültekintően kezdjen bele bármilyen intézkedésbe , előre kérjen segítséget és mindenképpen az intézkedés előtt tájékoztasson bárkit ( barátot , elnököt , rendőrséget stb .) hogy mit  fog tenni . ( Tudják hol keressék,hol segítsenek !)  Ja és célszerű rejtve először fényképet csinálni és bekapcsolva felejteni a telefon hangrögzítőjét .    Emelem
Nekem vizsgáznom kellett.
Közös nevezőre jutottunk az oktatóval,hogy vannak szabályok és van az élet,ahol mindent célszerű másképp csinálni,főleg akkor mikor az ellen oldal a gyűjtögető népcsoport tagja.
Bosszúállók! Még akkor is rajtad állnak bosszút,ha mással intézkedsz.Nekem is azt mondta,mikor számonkértem az itt tartózkodás okát,hogy ő nem bánt,de rám küldi négy-öt haverját,eltörik kezeimet lábaimat,aztán fetrenghetek az erdőmben,míg a vaddisznók meg nem esznek. Nem tették meg,mert testőrrel jártam az ő körzetükben,de tíz év alatt ötször betörtek és elvitték még a vízvezetékcsövet is,miután kitépték a falból.
A megoldás az lenne,hogy minden illegális átvevőt kell kivonni a forgalomból és a távolkeleti kapcsolatokat megszüntetni,bármekkora a haszon.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Acapulco
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #3229 Dátum: 2018. Február 07. - 13:16:44 »

Jogosulatlan vadászat
2012. évi II. törvény 178. § Aki idegen vadászterületen jogosulatlanul, vad elejtésére használható és arra alkalmas állapotban lévő eszközzel tartózkodik, szabálysértést követ el.
Az agancsozás a vadászatra jogosult engedélye nélkül lopás,vagy tulajdon elleni szabálysértés.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3230 Dátum: 2018. Február 07. - 20:52:05 »

Jogosulatlan vadászat
2012. évi II. törvény 178. § Aki idegen vadászterületen jogosulatlanul, vad elejtésére használható és arra alkalmas állapotban lévő eszközzel tartózkodik, szabálysértést követ el.
Az agancsozás a vadászatra jogosult engedélye nélkül lopás,vagy tulajdon elleni szabálysértés.
Az is olvasható a jogszabályokban,hogyan lesz az állami tulajdonú vad testrészéből mindenféle ténykedés,érdem nélkül a vadászati jogot bérlő tulajdona?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #3231 Dátum: 2018. Február 07. - 21:19:38 »

Azért nem teljesen érdem nélkül, mert a vadkárt, amiből az agancs felépül, legalább részben a haszonbérlő fizeti.
Ellentétben az állammal, amely tényleg minden érdem nélkül nevezi magáénak a vadat, azért ugyanis semmilyen kézzel fogható áldozatot nem hoz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #3232 Dátum: 2018. Február 07. - 21:20:37 »

Jogosulatlan vadászat
2012. évi II. törvény 178. § Aki idegen vadászterületen jogosulatlanul, vad elejtésére használható és arra alkalmas állapotban lévő eszközzel tartózkodik, szabálysértést követ el.
Az agancsozás a vadászatra jogosult engedélye nélkül lopás,vagy tulajdon elleni szabálysértés.

A szabs. tv-ben ez az utolsó mondat nincsen benne.
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #3233 Dátum: 2018. Február 08. - 07:19:45 »

A szabs. tv-ben ez az utolsó mondat nincsen benne.


Jó reggelt!

Erdei haszonvételek jogosulatlan gyakorlásába ütközik és a szabs tv. tulajdon elleni szabsértés szerint minősül, ilyen egyszerű!
Naponta csináljuk!
Persze ettől függetlenül sokan próbálkoznak és mindenhol nem lehetünk ott!
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3234 Dátum: 2018. Február 08. - 08:57:58 »

Azért nem teljesen érdem nélkül, mert a vadkárt, amiből az agancs felépül, legalább részben a haszonbérlő fizeti.
Ellentétben az állammal, amely tényleg minden érdem nélkül nevezi magáénak a vadat, azért ugyanis semmilyen kézzel fogható áldozatot nem hoz.
Az élőhelyfejlesztés az érdem,a vadkárfizetés az állapot.
Többször megírtam már,hogy mióta megölték a szarvasmarhatartást,azóta a vad táplálkozása kényszertáplálkozás. Amit talál,azt eszik,nincs választási lehetősége.
Sanyargatjuk a vadat ,de büszkék vagyunk rá,hogy természetes vad. Akkor is természetes lenne,ha kapna télen szénát,vagy silót.
A Nimród januári számában is olvasható,hogy nem adnak szénát a szarvasnak,mert nem eszi meg. Hát azt a szénát,amit Somogyban báláznak,még én sem enném meg.Nem értenek a szénakészítéshez. Addig kinn hagyják,míg szalmaértékűvé nem válik.( -A birkának jó lesz,ha nem,akkor alom lesz.)
De vadászati nagyhatalom vagyunk!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #3235 Dátum: 2018. Február 08. - 09:28:36 »

Huszlavika: próbáld meg újra, lekezelő felhang nélkül.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3236 Dátum: 2018. Február 08. - 09:34:55 »

A lekezelő felhang nem Huszlavika hozzászólásában volt, hanem a megelőzőében.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3237 Dátum: 2018. Február 08. - 11:58:58 »

Nem érdekel ki mit tesz a hullott agancsért, az se hogy kié.
Az agancsozást, az erdei haszonvételt törvény szabályozza, érvényt kell neki szerezni.
Mi március 1-től áprili 15.-ig nem vadászunk. Május végéig vaddisznóra is csak vadkárban.
Ezalatt az időszak alatt engedély nélkül senki se qrja szétt az erdőt.
Nálam az engedély nélküli agancsozás megítélése azonos a pedofiliával.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3238 Dátum: 2018. Február 08. - 12:45:20 »

Nem érdekel ki mit tesz a hullott agancsért, az se hogy kié.
Az agancsozást, az erdei haszonvételt törvény szabályozza, érvényt kell neki szerezni.
Mi március 1-től áprili 15.-ig nem vadászunk. Május végéig vaddisznóra is csak vadkárban.
Ezalatt az időszak alatt engedély nélkül senki se qrja szétt az erdőt.
Nálam az engedély nélküli agancsozás megítélése azonos a pedofiliával.
 Emelem
Érdekes hasonlataid vannak.Számolni is úgy tanultál,hogy sex,egy,kettő,három... ,mint az egyik osztálytársam középiskolában az ABC szerint p,r,s,l a sorrend.
Vannak (Ők vannak többen)akik valóban szétzilálják az erdőt agancskeresés közben(ez nem agancsozás,mert csajozni is csak úgy lehet,hogy veled van a csaj) és van néhány szenvedélyes agancskereső,akinek fontos,hogy holnap is ott legyen a vad,nem csak most.
Én is szenvedélyes agancskereső voltam,míg volt szarvas nálunk.Nagyon sok volt és mégis kisebb vadkár volt,mint napjainkban. Erről már írtam,de akkor is hülyének tartottatok.
Visszatérve a múltba. Kezdő éveimben állománytáblán nem lehettem besorolt,csak fizikai állományban. Ennek ellenére vágásvezetői feladatokat láttam el,de a káder erdészek helyett én jelöltem ki a törzskiválasztó gyérítéseket,én vezényeltem le és az elszámolás is nekem jutott.A motorfűrészesek minden második nap délelőtt csak döntöttek,amit rögtön kihossztoltam.közben a jelölésnél a döntés után látható hibákat kijavítottam.Minden nap megnyújtottam az egy órás ebédidőt két órásra,amikor agancsot,vagy gombát kerestem.
Volt olyan sziklás plató,ahol minden nap ott feküdt egy bikarudli. Távcsővel megnéztem,hogy van-e hullott agancs,ha nem volt,akkor visszafordultam, ha volt akkor kerülővel odamentem(felkeltettem őket) és gyorsan távoztam. Visszafelé jövet mindig megnéztem,ott voltak újra.
Ebből a rudliból 9 agancsot vettem fel,anélkül,hogy jelentősen megzavartam volna őket.
De ha összetalálkoznék egy mostani területgazdával,az a nyakamra hozná a rendőröket,mert károkozó vagyok.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #3239 Dátum: 2018. Február 08. - 21:05:27 »

Nem érdekel ki mit tesz a hullott agancsért, az se hogy kié.
Az agancsozást, az erdei haszonvételt törvény szabályozza, érvényt kell neki szerezni.
Mi március 1-től áprili 15.-ig nem vadászunk. Május végéig vaddisznóra is csak vadkárban.
Ezalatt az időszak alatt engedély nélkül senki se qrja szétt az erdőt.
Nálam az engedély nélküli agancsozás megítélése azonos a pedofiliával.
 Emelem

Lehet engedély nélkül is úgy agancsozni, hogy komoly zavarással nem jár a tevékenység, de az engedéllyel rendelkező agancsozó is szét tudja qrni rendesen az erdőt. Nyilvánvaló, hogy aki agancsozni akar mert az a szenvedélye, az agancsozni is fog függetlenül attól hogy van-e engedélye vagy nincs.
Nagyobb gond az, hogy már az újsághirdetésekben is 7000 Ft/kg az agancs alsó határa, ami olyanokat is agancskeresésre ösztönöz, aki azt se tudja merre induljon keresni. Az az ötlet pedig, hogy sok vt. úgy akarja a jogszabályt érvényesíteni hogy rendőrökkel járja az erdőt, csak rövidtávon jelent megoldást. Inkább a kereskedelmet kellene szorongatni, annak hatásosabb lenne az eredménye.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 222 223 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: