Oldalak: 1 ... 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 798794 alkalommal)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3120 Dátum: 2016. április 28. - 21:39:54 »

Végre van néhány használható kép,nem látványképek!
11 méretből 6 eltérő,5 kb azonos(fényképen mérve).
A hat eltérőből 5 a filogenetikailag idősebb részen van,ezért én nem egy bika agancsainak ítélem.A szárhossz sem azonos,de az a korral erősen változhat.



Természetesen egy bikához tartozik a két hullott agancs.A képen lehetett volna a két szemágat pontosabban a függőlegeshez illeszteni, akkor még látványosabb lett volna az ábra. A pecséteken a vérerek csatornái azonos színű nyilakkal jelezve, jól látható hogy a kék és zöld nyilak közötti területen (a bal oldalon ) van csak némi, a növekedésből eredő eltolódás, de a többi helyeken méretarányosan, az azonosításhoz alkalmasan jelenik meg.....Egy DNS vizsgálat sem hozhat rosszabb eredményt! Két fejlődésben lévő hullajtott agancs hasonlítási próbájánál nem a méreteket kell mérni, hanem a tisztítási nyomokat, az ágak tűzését, ívelésük hasonlóságát, a Havers csatornák elhelyezkedését, futásuk íveit, a koronaépítés hasonlóságát vagyis az agancsok trendisége az ami meghatározza, hogy egy azon bikához tartoznak e.  Apropó úgy emlékszem még lógsz nekünk a lovászi bika hullajtott agancsainak DNS vizsgálati eredményeivel! Jó lenne, ha mielőbb pótolnád az elmaradásod, mert addig úgy tapasztalom, hogy sose fogod belátni, hogy ez a dolog neked egyáltalán nem megy.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3121 Dátum: 2016. április 29. - 09:57:30 »



Természetesen egy bikához tartozik a két hullott agancs.A képen lehetett volna a két szemágat pontosabban a függőlegeshez illeszteni, akkor még látványosabb lett volna az ábra. A pecséteken a vérerek csatornái azonos színű nyilakkal jelezve, jól látható hogy a kék és zöld nyilak közötti területen (a bal oldalon ) van csak némi, a növekedésből eredő eltolódás, de a többi helyeken méretarányosan, az azonosításhoz alkalmasan jelenik meg.....Egy DNS vizsgálat sem hozhat rosszabb eredményt! Két fejlődésben lévő hullajtott agancs hasonlítási próbájánál nem a méreteket kell mérni, hanem a tisztítási nyomokat, az ágak tűzését, ívelésük hasonlóságát, a Havers csatornák elhelyezkedését, futásuk íveit, a koronaépítés hasonlóságát vagyis az agancsok trendisége az ami meghatározza, hogy egy azon bikához tartoznak e.  Apropó úgy emlékszem még lógsz nekünk a lovászi bika hullajtott agancsainak DNS vizsgálati eredményeivel! Jó lenne, ha mielőbb pótolnád az elmaradásod, mert addig úgy tapasztalom, hogy sose fogod belátni, hogy ez a dolog neked egyáltalán nem megy.
Nincs semmilyen tartozásom,főleg drága vizsgálatra nem szórom a pénzemet azért,mert mások nem hisznek a tudomány által használt egyéb mérések hitelesítő voltában!
A rózsa felső szélétől vegyünk méretet a szemág és szár alkotta "teknő" aljáig(oldalnézetben). Már itt a filogenetikailag legöregebb részen 30%-os eltérést kell megállapítanunk,akkor hogy lehet a két agancsnak azonos gazdája,mikor ennek rögzülése évmilliók alatt történt.
A Havers csatornák sorrendisége az egész Cervus nemben azonos,tehát nincs bizonyító értéke.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #3122 Dátum: 2016. április 29. - 14:20:40 »

 Dnt  Szerintem is egy bikáé kérdés melyik a fiatalabb a jobb,vagy a bal szár ???   Igen Emelem  Újra döcög a szekér örülök neki .  Taps   A két szár súlyát,h lehetne kérni . S.Peti Kávé
Naplózva
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #3123 Dátum: 2016. április 29. - 17:12:54 »

Dnt  Szerintem is egy bikáé kérdés melyik a fiatalabb a jobb,vagy a bal szár ???   Igen Emelem  Újra döcög a szekér örülök neki .  Taps   A két szár súlyát,h lehetne kérni . S.Peti Kávé

A sötétebbnek látszó idei hullajtás, a világosabb tavalyi. Tavaly már elég későn, április közepén lett meg, talán azért tűnik fakultabbnak is. Az idei kicsit kisebb mint a másik, de így is elég vaskos agancs, 2,5 kg, de csak 80 cm-es a szárhossza. Öreg bikának néz ki.
A két megtalálási hely közt egyébként 2,5 km van légvonalban.

Naplózva
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #3124 Dátum: 2016. április 29. - 17:18:27 »

Dnt  Szerintem is egy bikáé kérdés melyik a fiatalabb a jobb,vagy a bal szár ???   Igen Emelem  Újra döcög a szekér örülök neki .  Taps   A két szár súlyát,h lehetne kérni . S.Peti Kávé

Bocs elírtam. A tavalyi 2,5 kg, az idei 2,3 kg beszáradva.
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3125 Dátum: 2016. április 29. - 17:37:27 »

A sötétebbnek látszó idei hullajtás, a világosabb tavalyi. Tavaly már elég későn, április közepén lett meg, talán azért tűnik fakultabbnak is. Az idei kicsit kisebb mint a másik, de így is elég vaskos agancs, 2,5 kg, de csak 80 cm-es a szárhossza. Öreg bikának néz ki.
A két megtalálási hely közt egyébként 2,5 km van légvonalban.


Ez nem öreg bika, negyedik és ötödik agancsok.... és a bika szintet tartott. A következő évben ( az idén ) nagyobb javulás várható. Kb 3-3 kg száranként és a koronában új ágak fognak megjelenni. A pecséten talált területi részaránytalanság, már a következő (idei) felrakás nehezebb súlyú agancsának készítette elő a helyet......valószínű ahhoz a pecséthez tartozó szár nagyobbat fog javulni, mint a másik oldali.....

       


Naplózva
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #3126 Dátum: 2016. április 29. - 17:55:58 »

Ez nem öreg bika, negyedik és ötödik agancsok.... és a bika szintet tartott. A következő évben ( az idén ) nagyobb javulás várható. Kb 3-3 kg száranként és a koronában új ágak fognak megjelenni. A pecséten talált területi részaránytalanság, már a következő (idei) felrakás nehezebb súlyú agancsának készítette elő a helyet......valószínű ahhoz a pecséthez tartozó szár nagyobbat fog javulni, mint a másik oldali.....


Az ideinek 29 cm-es koszorúja van, ezért nem mondanám rá hogy középkorú. Ilyen koszorúk már inkább a 10 év feletti bikákra jellemzőek. A  szakirodalom a kiegyenesedett szemágat is visszarakás egyik jelének tekinti.
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #3127 Dátum: 2016. április 29. - 19:11:47 »

Dnt  Emelem   Megemelem előtted a nemlétező kalapom . Okos  Ezt az utolsó mondatodat vártam egyenesedő szemág és igen is a visszarakás jele . A 10 év is kb helyén való . Szerintem ez egy középszerű bika lőhető javulás nem várható súlyban sem . Éppen ezért nem osztom aranyvessző optimizmusát a 3-3kg javulást . Egyébként ért hozzá minden más stimmel .  Igen  Emelem
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3128 Dátum: 2016. április 29. - 19:30:27 »


Az ideinek 29 cm-es koszorúja van, ezért nem mondanám rá hogy középkorú. Ilyen koszorúk már inkább a 10 év feletti bikákra jellemzőek. A  szakirodalom a kiegyenesedett szemágat is visszarakás egyik jelének tekinti.

Az összes ágvég ujjbegyszerűen tompa, a koszorú körméretek és általában a  körméretek a kiváló élőhely adta lehetőség kihasználása.Na és Zalában vagyunk, ha nem tévedek.....nem kell kiváló bikának lennie, hogy 10 éves korában a bika hozza a 10 kg-os trófeasúlyt. Ezzel a mostani 7 kg-os trófeasúlyával ez egy középkorú bika. Egyáltalán nem koravén, hanem még nagyon is éretlen és érdemes lenne még vagy 5 éven keresztül végig figyelni az agancsainak az alakulását, mert 12-13 évesen bele fog futni a 13 kg trófeasúlyba és akkor még  óvatosan is fogalmaztam. Az ív mentes főágak lehetnek egyedi sajátosságok is.....Amire Te gondolsz az az, amikor az egyébként ívelt  ágak kinyúlnak, elvesztik ívességüket. Ennek a bikának azonban sohasem voltak a klasszikus értelemben vett ívelt ágai.... Ráadásul a hosszú ágfenések is a fiatal korára utalnak......A szakirodalmat meg Wildhegerek írják....hiszen olvasod a tudományos hozzászólásait....
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3129 Dátum: 2016. április 29. - 19:51:22 »

Szóval Zalában nem kell sok ág ahhoz, hogy 10 évesen a bika belegyalogoljon a 10 kg-os trófeasúlyba.......


Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3130 Dátum: 2016. április 29. - 20:10:30 »

 Tetszett a Ludas Matyi legújabb száma.Jókat derültem az írottakon.
Főleg a trendi agancsú meghatóan előrelátó bika,amelyik öt éves kora után öt év múlva 12 éves lesz.Jók lesznek ezek a hullott agancsok 8 és 9 éves bikákénak is.
Kár,hogy a tavalyi hullott agancs egy évvel idősebb bikáé,mint az idei.
Az egyetlen igazsághoz közel járó megállapítás,hogy az ív nélküli ág lehet egyedi bélyeg.
Senki nem mérte meg azt a nyavalyás H1-et a külső oldalon?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3131 Dátum: 2016. április 29. - 20:53:25 »

Tetszett a Ludas Matyi legújabb száma.Jókat derültem az írottakon.
Főleg a trendi agancsú meghatóan előrelátó bika,amelyik öt éves kora után öt év múlva 12 éves lesz.Jók lesznek ezek a hullott agancsok 8 és 9 éves bikákénak is.
Kár,hogy a tavalyi hullott agancs egy évvel idősebb bikáé,mint az idei.
Az egyetlen igazsághoz közel járó megállapítás,hogy az ív nélküli ág lehet egyedi bélyeg.
Senki nem mérte meg azt a nyavalyás H1-et a külső oldalon?

Tudom, hogy nehéz oldalad volt mindig a számtan, szívesen segítek.....szóval azt írtam, hogy negyedik és ötödik agancsok...vagyis ha az idén vették fel az ötödik agancsát a bikának az akkor tavaly már hatéves volt, az idén pedig már 7 éves. Ez azért van, mert első évben a szarvasbikának nincs agancsa. Nos ha az idén 7 éves ez a bika akkor 5 esztendő múlva 12 éves lehet....Te matematika zseni, minden munkád ennyit ér.......És ezen én még nevetni sem tudok......
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3132 Dátum: 2016. április 29. - 21:58:19 »

"Te matematika zseni, minden munkád ennyit ér..."

Aranyvessző!

Te csak azért jársz ide, hogy Wildhegerrel szembe mocskolódjál, és megpróbáld lejáratni?
Neked egy normális szavad nincs hozzá! Wildheger nem ilyen stílusban beszél veled!!!  Nem érzed a kettőtök közötti emberi különbséget? Az egymás közötti nézeteltéréseteket rendezzétek fórumon kívül.

Én nem tudom meddig tűrik még a moderátorok ezt az állandó mocskolódásodat? 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3133 Dátum: 2016. április 29. - 22:04:08 »

Ha nem matematika,akkor magyar nyelvtan.
"Ez nem öreg bika,negyedik és ötödik agancsok..."
(-Tehát 5 és 6 évesek.)
"Egyáltalán nem koravén,hanem még nagyon is éretlen és érdemes lenne még vagy 5 éven keresztül végig figyelni az agancsainak alakulását,mert 12-13 évesen bele fog futni a 13kg trófeasúlyba és akkor még óvatosan is fogalmaztam."
Újfent írom,a H1 különbsége egyértelművé teszi,hogy nem egy bika agancsai,ráadásul a korábbi az idősebb bikáé.Aztán a H1 különbsége miatt az azonos H2 mérettel is eltérő a középágak tűzési magassága. Más a "szemágteknő"-nél mért alsó szár és szemág átmérő.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #3134 Dátum: 2016. április 29. - 22:16:17 »

"Te matematika zseni, minden munkád ennyit ér..."

Aranyvessző!

Te csak azért jársz ide, hogy Wildhegerrel szembe mocskolódjál, és megpróbáld lejáratni?
Neked egy normális szavad nincs hozzá! Wildheger nem ilyen stílusban beszél veled!!!  Nem érzed a kettőtök közötti emberi különbséget? Az egymás közötti nézeteltéréseteket rendezzétek fórumon kívül.

Én nem tudom meddig tűrik még a moderátorok ezt az állandó mocskolódásodat? 
Igen Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: