Oldalak: 1 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 799959 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3030 Dátum: 2016. Február 23. - 06:23:55 »

Hodzsé adzsa azt az agandzsot. Na ménnyi
Négy kiló hatvannyolc, maradhat?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3031 Dátum: 2016. Február 23. - 07:43:17 »

Négy kiló hatvannyolc, maradhat?

Vigye a könnyebbiket... ez "csak" 4,10 kg.....

Naplózva
Erdőkerülő
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #3032 Dátum: 2016. Február 23. - 11:13:17 »

Kezdem nem érteni miért siratjuk a magyar gímszarvast, amikor ennyi csodálatos agancs kerül elő... Feltételezem, csak egy kis töredék kerül nyilvánosságra.
Az évek során bennem is az a feltételezés alakult ki, hogy a jó fejlődőképességű bikák dobják korábban, kortól függetlenül. Igen régi emlékem, hogy a Soproni-hegységben futóedzés közben február 17-én ( ez ott nagyon korai időpont volt ) találtam egy kis villás 10-es, jellegzetesen csavarodott szárat. Súlyra pontosan nem emlékszem, de valamivel 1 kg fölött volt. A következő évben most már tudatosan keresve ugyanazon területrészen megtaláltam a még mindig villás, de jóval nagyobb, 2 kg körüli, ugyanazon oldali szárát. A harmadik évben egy barátom hozta be a soproni viszonylatban már nagynak számító, 2,8 kg körüli, most már szépen gyöngyözött, hármas koronás hullajtott agancsot. A jellegzetes csavarodottságát mindvégig megtartotta, ennek alapján kétséget kizáróan beazonosítható volt.
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3033 Dátum: 2016. Február 23. - 11:14:25 »

http://vadaszlap.hu/2016/02/23/szarvasagancsot-akart-lopni/

Na ez egészen más, mint a törvény szerint előírt hivatalos büntetési verzió. Abban szó sincs arról, hogy az agancs értékének meg kell haladnia a bűncselekmény értékhatárát....így csak szabálysértési ejnye bejnye, helyszíni bírsággal..... Csoda, hogy ennyien agancsoznak?
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #3034 Dátum: 2016. Február 23. - 11:49:35 »

Üdv! Tegnap reggel vettem fel, itt ilyenek vannak... Bükk lába. 1,82 kg Üdv: Lesi

Naplózva
T.Máté
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86

Vadásznövendék


« Új üzenet #3035 Dátum: 2016. Február 23. - 15:53:41 »


Én viszont azon az állásponton vagyok, hogy az a bika dobja le elöbb az agancsát amelyik abban az évben nagyot szeretne fejlődni. Nagyobb agancs felrakásához több idő kell hamarabb kell elkezdeni. De lehet hogy nincs igazam.

Szerintem bármikor dob is le, a felrakás akkor is 120-150 nap. Egy 1. agancsú bika agancsának ledobása után felrakhatja az előző sújának többszörösét. Szerintem ez az adott bikához képest nagy felrakás. Korai hullajtásnak viszont egyáltalán nem nevezhető. Később dobja le, mint a többi és később is készül el az új agancsal. Tudom, hogy a csapos bika erre nem a legjobb példa.. De a nemrégiben talált 1,90 kg-s villás agancs(kb. 6.éves bika),  ami szerintem február közepén nem mondható kèsei hullajtásnak.. Kétlem, hogy jövőre gyökeres változáson menne keresztül és nagyot rakna fel. Én így gondolom, de szívesen olvasnám a nálam tapasztaltabbak véleményét is Mosolyog.
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3036 Dátum: 2016. Február 23. - 17:54:50 »

Szerintem bármikor dob is le, a felrakás akkor is 120-150 nap. Egy 1. agancsú bika agancsának ledobása után felrakhatja az előző sújának többszörösét. Szerintem ez az adott bikához képest nagy felrakás. Korai hullajtásnak viszont egyáltalán nem nevezhető. Később dobja le, mint a többi és később is készül el az új agancsal. Tudom, hogy a csapos bika erre nem a legjobb példa.. De a nemrégiben talált 1,90 kg-s villás agancs(kb. 6.éves bika),  ami szerintem február közepén nem mondható kèsei hullajtásnak.. Kétlem, hogy jövőre gyökeres változáson menne keresztül és nagyot rakna fel. Én így gondolom, de szívesen olvasnám a nálam tapasztaltabbak véleményét is Mosolyog.

Ez nem egészen így van..... A szarvasbika 5 éves korára éri el a 100 %-os testi fejlettségét! Addig amíg a táplálkozással bevitt energiák nagy része a csontrendszer, az izomrendszer kiépítésére használódik fel, addig az agancs építésre, csak nagyon minimális energiák maradnak rendelkezésre. Ezért kettőtől ötéves korig az agancs építése csak nagyon vontatottan halad, nem egy alkalommal a bika az előző évi agancsát rakja fel súlyban, erre mondják azt, hogy a bika "szinten tart." Vagyis nem javul látványosan, csak kétévenként mérhető komolyabb javulás.
Hatéves kortól aztán egy kicsit megváltozik a helyzet, mert a bikák testre kifejlődnek, minden táplálkozással bevitt energia, az agancsok építésére fordítódhat. Itt már vannak látványos ugrások az előző évi agancsok építéséhez képest, de ebben a korosztálykörben is van egy hatalmas probléma.....Mégpedig a bőgés határtalan szabadossága... A testileg kifejlett 6 éves bikák borítják be a legtöbb számú tarvadat és tízéves korukig gyakorta töltenek be főbika, Platzhirsch szerepet. Egy-egy bőgésben aztán 8-10 tarvadat is borítanak, egyes kivételes adottságúak ennél többet is.... Ez azonban megint hatalmas energiákat vesz el a bikáktól és amelyek túlságosan "lebőgik" magukat 50-60 kg-ot vesztenek az élősúlyukból, azok nem könnyen szedik magukat össze a következő bőgési szezonra. Ezért itt is előfordul néhány bikánál, hogy a következő esztendőben is csak szintet tart, mert túl jól sikerült az előző évi bőgése.
  Komolyabb változás az agancstömeg évi gyarapodásában a 11 éves kortól várható..... Változik a bikák szokása, persze tehetség, vérmérséklet és tapasztalás függvényében. Erre korra már minden bika megtapasztalta a bőgési harcot, annak veszélyeit és jó néhányan rejtett de időközben meggyógyult sérüléseket is hord a testében. Ezek a dolgok aztán óvatosabbá teszik a bikát, nem terelget már annyi tarvadat, illetve ha terelget is sokat leszakítanak a kísérő bikák, végül megelégszik bőgésenkét 2-4 tarvaddal, nem nagyon harcol értük, elvonul velük sűrűbe, keveset mutatkozik és bőgni is csak ritkán ereszt meg egy- egy hangot. Sokkal kiegyensúlyozottabb az ilyen bikák szexuális élete, mint korábban és ez nagyon megmutatkozik a trófea tömegének építésében is..... Nemegyszer 13-14 éves koráig rohamosan gyarapítja agancstömegét, az utolsó években 1,5-2 kg-mal is meghajazva az előző évi teljesítményét......Ennek aztán a fogazat megkerülhetetlen romlása vett véget, amikor is lehetetlen a korábbi energiák táplálkozással történő bevitele.....megkezdődik a hanyatlása a bikáknak, ami aztán az agancsok formájában, súlyában is tetten érhető....

Naplózva
BB666
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #3037 Dátum: 2016. Február 23. - 18:13:35 »

Ez nem egészen így van..... A szarvasbika 5 éves korára éri el a 100 %-os testi fejlettségét! Addig amíg a táplálkozással bevitt energiák nagy része a csontrendszer, az izomrendszer kiépítésére használódik fel, addig az agancs építésre, csak nagyon minimális energiák maradnak rendelkezésre. Ezért kettőtől ötéves korig az agancs építése csak nagyon vontatottan halad, nem egy alkalommal a bika az előző évi agancsát rakja fel súlyban, erre mondják azt, hogy a bika "szinten tart." Vagyis nem javul látványosan, csak kétévenként mérhető komolyabb javulás.
Hatéves kortól aztán egy kicsit megváltozik a helyzet, mert a bikák testre kifejlődnek, minden táplálkozással bevitt energia, az agancsok építésére fordítódhat. Itt már vannak látványos ugrások az előző évi agancsok építéséhez képest, de ebben a korosztálykörben is van egy hatalmas probléma.....Mégpedig a bőgés határtalan szabadossága... A testileg kifejlett 6 éves bikák borítják be a legtöbb számú tarvadat és tízéves korukig gyakorta töltenek be főbika, Platzhirsch szerepet. Egy-egy bőgésben aztán 8-10 tarvadat is borítanak, egyes kivételes adottságúak ennél többet is.... Ez azonban megint hatalmas energiákat vesz el a bikáktól és amelyek túlságosan "lebőgik" magukat 50-60 kg-ot vesztenek az élősúlyukból, azok nem könnyen szedik magukat össze a következő bőgési szezonra. Ezért itt is előfordul néhány bikánál, hogy a következő esztendőben is csak szintet tart, mert túl jól sikerült az előző évi bőgése.
  Komolyabb változás az agancstömeg évi gyarapodásában a 11 éves kortól várható..... Változik a bikák szokása, persze tehetség, vérmérséklet és tapasztalás függvényében. Erre korra már minden bika megtapasztalta a bőgési harcot, annak veszélyeit és jó néhányan rejtett de időközben meggyógyult sérüléseket is hord a testében. Ezek a dolgok aztán óvatosabbá teszik a bikát, nem terelget már annyi tarvadat, illetve ha terelget is sokat leszakítanak a kísérő bikák, végül megelégszik bőgésenkét 2-4 tarvaddal, nem nagyon harcol értük, elvonul velük sűrűbe, keveset mutatkozik és bőgni is csak ritkán ereszt meg egy- egy hangot. Sokkal kiegyensúlyozottabb az ilyen bikák szexuális élete, mint korábban és ez nagyon megmutatkozik a trófea tömegének építésében is..... Nemegyszer 13-14 éves koráig rohamosan gyarapítja agancstömegét, az utolsó években 1,5-2 kg-mal is meghajazva az előző évi teljesítményét......Ennek aztán a fogazat megkerülhetetlen romlása vett véget, amikor is lehetetlen a korábbi energiák táplálkozással történő bevitele.....megkezdődik a hanyatlása a bikáknak, ami aztán az agancsok formájában, súlyában is tetten érhető....





Ez szépen le lett írva.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3038 Dátum: 2016. Február 23. - 19:41:54 »



Ez szépen le lett írva.
Ez szépen le lett írva,csak nem jól!
A bika csontvázfejlődése 6 éves korban fejeződik be.Erre már lehet izmokat növeszteni,ami meg is látszik a középkor végén,mert olyan faruk van,mint egy sodrott lónak. Ebben a korban normális állományviszonyok között  minimális az esélye arra,hogy platzhirsch legyen,mert az idősebb bikák testfelépítése olyan,mint egy jó birkózóé.Még erősebb első testrész és szikár inas hátsó .Így verekedéskor eleje széles,hátulja keskenyebb,háromszög alakban kitámasztó,mint a birkózók. A középkorát,mivel kevés tehenet tud tartani,Keresőbika-ként és mellékbikaként veszi ki a részét a bőgésből.Egy jó platzhirsch mellett akár három középkorú mellékbika is lehet(hangsúlyozom,nem a mai állapotokról beszélek). Talaj- és táplálékfüggő,hogy a fogak kopása mikor jut olyan szintre,ami hanyatlást eredményez.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3039 Dátum: 2016. Február 24. - 06:50:52 »

Ez szépen le lett írva,csak nem jól!
A bika csontvázfejlődése 6 éves korban fejeződik be.Erre már lehet izmokat növeszteni,ami meg is látszik a középkor végén,mert olyan faruk van,mint egy sodrott lónak. Ebben a korban normális állományviszonyok között  minimális az esélye arra,hogy platzhirsch legyen,mert az idősebb bikák testfelépítése olyan,mint egy jó birkózóé.Még erősebb első testrész és szikár inas hátsó .Így verekedéskor eleje széles,hátulja keskenyebb,háromszög alakban kitámasztó,mint a birkózók. A középkorát,mivel kevés tehenet tud tartani,Keresőbika-ként és mellékbikaként veszi ki a részét a bőgésből.Egy jó platzhirsch mellett akár három középkorú mellékbika is lehet(hangsúlyozom,nem a mai állapotokról beszélek). Talaj- és táplálékfüggő,hogy a fogak kopása mikor jut olyan szintre,ami hanyatlást eredményez.

Köszönöm semmi újat nem mondó kiegészítésedet. Azért én csak maradok a saját verziómnál..... Kávé Kacsint
Naplózva
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #3040 Dátum: 2016. Február 24. - 17:42:17 »

Egy Varga Kornél nevű ember talált tegnap, 7,5 kg. Ő volt a feltöltő, olyan kép is van amin fogja őket.


Varga Kornél, Vas megye, Savaria vadásztársaság, Perenye.
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #3041 Dátum: 2016. Február 25. - 11:30:18 »

Ma gondoltam kimegyek körülnézek, hátha találok végre agancsot. Egy csatornaparton indultam el, kijött elém egy gyerekbika, átmentba csatornán, követte a többi, 7-en voltak, egy tar, egy nagyon ígéretes 5 év körüli, a többi fiatalabb villás. Elmentek, tovább indultam egy nagy réthez, ahol kint is volt 10 bika. 3 tar volt, vagyis nem, mert már kezdett nőni az új fejdíszük. Volt egy elég nagy, 9 kg körüli bika is köztük, a többi kisebb. Az erdő szélén volt egy árok, azon keresztül mentek be az erdőbe, elindultam az árok szélén, nem akartam az erdőben menni, zavarják szegényeket elegen. Amikor odaértem ahol átváltottak, megláttam ezt. Nem nagy, de nem is fiatal bika agancsa. 1,96 kg.
Volt még egy pár éve levágott galagonyás, amit folyamatosan kaszáltak, megnéztem azt is. Mellette egy kerítés, ami szinte mindenhol lyukas, annak a szélén még elsétáltam, aztán indultam haza. Észrevettem egy kis ágat, pont akartam lefotózni, hogy ott egy törött régi agancs, de aztán észrevettem, hogy nem törött. Jópár éve ott lehetett, jópáran elmehettek mellette.
Naplózva

Üdv! Viko.
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3042 Dátum: 2016. Február 27. - 16:09:29 »

Sziasztok.
Ma délelőtt a Zemplenben agancsoztam Erdőhorváti határában öt farkas botlottam. Amint eppen verekedtek.
Félórát egy gyertyánfa ágain töltöttem mivel észrevettek és nem szaladtak el. Valoszinuleg nem félnek az emberektől. Fél óra elteltével más irányba
Indultam hogy elkerüljem őket de egy réten áthaladva tizenkét lógónyelvű bikára lettem figyelmes.
Nyomukban az öt farkassal. Képet sajnos nem sikerült készítenem mert kissé tele volt a gatya
De rendeltem egy ultrahangos kutyariasztót. Remélem hatásos lesz


Nos én nem botlottam beléjük, de a friss nyomukba igen. Immáron Bayert is elérte a farkas, szépen kezdi belakni. Egy 10 perces autóúttal és egy félórás gyaloglással máris farkasország közepében találhatjuk magunkat.... Ezek mai fotók....a farkasnyomok mellett jobbról pedig az én tenyerem......






https://www.facebook.com/Bundesregierung/photos/a.769938079764597.1073741828.768905426534529/981525115272558/?type=3&theater
Naplózva
BB666
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #3043 Dátum: 2016. Február 27. - 16:44:58 »

Nos én nem botlottam beléjük, de a friss nyomukba igen. Immáron Bayert is elérte a farkas, szépen kezdi belakni. Egy 10 perces autóúttal és egy félórás gyaloglással máris farkasország közepében találhatjuk magunkat.... Ezek mai fotók....a farkasnyomok mellett jobbról pedig az én tenyerem......






https://www.facebook.com/Bundesregierung/photos/a.769938079764597.1073741828.768905426534529/981525115272558/?type=3&theater







Jéé mi "ismerjük" egyámst. Most jöttem rá erről a képről Mosolyog
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3044 Dátum: 2016. Február 27. - 16:50:17 »







Jéé mi "ismerjük" egyámst. Most jöttem rá erről a képről Mosolyog

 Csak nem ismerős az ujjlenyomatom....? Meglepődött
Naplózva
Oldalak: 1 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: