Oldalak: 1 ... 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 798843 alkalommal)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #3015 Dátum: 2016. Február 22. - 15:37:11 »

Ez csak egy kis matematika, semmi más.....Ha a tavasz üzenete egyazon időpontban ér el a szarvasbikákhoz, akkor a koszorú szélén a csontfaló sejtek (ami egyébként egy enzim) egyszerre kezdik el bontani az agancstő csontállományát kívülről befelé haladva. A bontási sebességük is hasonló, mert ugye a szarvasok szervezetének a keringési rendszere is hasonló. Na most akkor végtelenül leegyszerűsítve a dolgot, az agancs akkor esik le, mikor a csontfaló sejtek teljesen átrágják az agancstő csontállományát. Ez pedig azonos haladási sebességet feltételezve, a kisebb átmérőjű agancstőnél hamarabb, a nagyobb átmérőjűeknél pedig később következik be...... a többit pedig már magad is össze tudod rakni......

Ha ez így lenne akkor a csapos bikák és 2. agancsú bikák kezdenék először ledobni, az öregek meg legkésőbb, de itt most másról van szó. Február 4-és találták az első friss agancsot nálunk, nem egy öreg bika volt, 8 év körüli. Inkább arra céloztam, hogy azóta hullanak az agancsok, mindenféle korosztályban, nincs az mint régebben, hogy az idősek elkezdik és a fiatalok befejezik.   Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3016 Dátum: 2016. Február 22. - 15:40:44 »

Ha ez így lenne akkor a csapos bikák és 2. agancsú bikák kezdenék először ledobni, az öregek meg legkésőbb, de itt most másról van szó. Február 4-és találták az első friss agancsot nálunk, nem egy öreg bika volt, 8 év körüli. Inkább arra céloztam, hogy azóta hullanak az agancsok, mindenféle korosztályban, nincs az mint régebben, hogy az idősek elkezdik és a fiatalok befejezik.   Emelem

Ez sohasem volt úgy, ahogy írod, csak esetleg a könyvekben..... Mit gondolsz miért ez a nagy tömeg agancsozó, mert ugyanúgy ráébredt az igazságra, mint te, akinek most volt egy kis ideje személyesen is utánajárni a dolgoknak....A személyes tapasztalatot semmi sem pótolja, firkálni meg akármit is lehet....
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #3017 Dátum: 2016. Február 22. - 15:48:15 »

Ez sohasem volt úgy, ahogy írod, csak esetleg a könyvekben..... Mit gondolsz miért ez a nagy tömeg agancsozó, mert ugyanúgy ráébredt az igazságra, mint te, akinek most volt egy kis ideje személyesen is utánajárni a dolgoknak....A személyes tapasztalatot semmi sem pótolja, firkálni meg akármit is lehet....

Azért agancsozgattam már régebben is. Február 12-25 között eddig csak viszonylag idős bikák agancsait találtam, március közepe előtt pedig  pedig nem találtam 3. agancsú vagy még fiatalabb agancsokat, a legkésőbbit április elsején, akkor 3 db volt kint egy vadföldön. Akkor nem ezt tapasztaltam, mint idén.
Naplózva

Üdv! Viko.
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3018 Dátum: 2016. Február 22. - 16:16:39 »

Azért agancsozgattam már régebben is. Február 12-25 között eddig csak viszonylag idős bikák agancsait találtam, március közepe előtt pedig  pedig nem találtam 3. agancsú vagy még fiatalabb agancsokat, a legkésőbbit április elsején, akkor 3 db volt kint egy vadföldön. Akkor nem ezt tapasztaltam, mint idén.

Én mindig korán kezdtem az agancs keresést, egy alkalommal február 06-án egy szarvasetető környezetében 3 db frissen elhullajtott félszárat vettem fel.....nem öreg, inkább középkorú, nyolc-kilencéves bikák agancsait.... de egyik sem volt pár, hanem mindegyik egy külön bika egyik szára volt..... Nos kussoltam én is, nem szóltam róla senkinek sem, nehogy aztán emberek serege kezdje el járni az erdőt.... Igen ám, de hiába jártam továbbra is az erdőt minden nap, semmit nem  találtam...Pedig láttam bikákat fiatalabbakat, de azok még nem dobták.... Az én ismerőseim köre az agancsozókból került ki. Egy egészséges verseny volt mindig közöttünk, hogy ki mennyit szed össze, de sohasem tudtuk, hogy a másik merre szedi az agancsokat. Nagy volt a kuss, ezért egy-két telefont megeresztettem a haveroknak, hogy hogyan állnak agancsügyileg...... Sötét nemek voltak a válaszok és már majdnem kezdtem kételkedni bennük, amikor február 16-án cseng a telefon és az egyik nagyon szuper agancsozó barátom, lelkesen újságolja, hogy ELKEZDŐDÖTT!!!!  Aznap délután nem messze egy etetőtől három agancsot is felvett....Mondtam, hogy estére megnézem őket..... Barátom lelkendezve mesélt, mesélt és mutatta a friss 3 darab félszárat. Egy darabig hallgattam beszámolóját, hogy az idén milyen későn kezdték el dobni a bikák az agancsaikat, aztán mosolyogva felnyitottam a terepjáróm csomagtartóját és elébe raktam mindhárom agancsának a párjait.....Amikor megtudta, hogy már 06-án felvettem őket megnyúlt a képe.... Egy örök tanulság, hogy ha valaki a szezonban mondjuk 16-án veszi fel az első agancsot, az csak neki az első, ezért kell kijárni rendszeresen......Hányszor tapasztaltam én is, hogy a nagy messzeségben a sártengeren át, biciklin tolta a hatalmas párat az agancsozó...én rá 5 napra vettem fel az évben az elsőt.... vagy a napi agancsozás után amikor még csak kerestem az elsőt, át kellett ugrani a szomszéd városba bevásárolni. Már sötétben este vezettem vissza, az országút erdők között kanyargott, mikor lelassítottam, mert az előttem haladó autó megállt és egy sötét alak két nagy agancsot téve be a kocsi hátuljába, gyorsan beugrott az autóba és már hajtottak is tovább.....Az ügyesnél is vannak mindig sokkal ügyesebbek....és ettől szép az agancskeresés.
   
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3019 Dátum: 2016. Február 22. - 17:17:01 »



Egyetlen agancs sem az enyém, ami ide lett feltöltve a topikba. Facebook-os ismerőseim köre látott el idei  friss fotókkal és információkkal....Igen megtalálták a párját is....

És végül is mennyi az a súly?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3020 Dátum: 2016. Február 22. - 18:29:03 »

És végül is mennyi az a súly?
4,30 kg, nem változott
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3021 Dátum: 2016. Február 22. - 18:31:47 »

10 perce került fel egy szlovák oldalra ez a brutális pár, aztán egy magyar oldalon már egy magyar nevet is bigyesztettek alá, de súly az továbbra sincs feltüntetve....

Naplózva
BB666
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #3022 Dátum: 2016. Február 22. - 19:22:02 »

Ha ez így lenne akkor a csapos bikák és 2. agancsú bikák kezdenék először ledobni, az öregek meg legkésőbb, de itt most másról van szó. Február 4-és találták az első friss agancsot nálunk, nem egy öreg bika volt, 8 év körüli. Inkább arra céloztam, hogy azóta hullanak az agancsok, mindenféle korosztályban, nincs az mint régebben, hogy az idősek elkezdik és a fiatalok befejezik.   Emelem


Én viszont azon az állásponton vagyok, hogy az a bika dobja le elöbb az agancsát amelyik abban az évben nagyot szeretne fejlődni. Nagyobb agancs felrakásához több idő kell hamarabb kell elkezdeni. De lehet hogy nincs igazam.
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #3023 Dátum: 2016. Február 22. - 19:42:14 »

10 perce került fel egy szlovák oldalra ez a brutális pár, aztán egy magyar oldalon már egy magyar nevet is bigyesztettek alá, de súly az továbbra sincs feltüntetve....



Egy Varga Kornél nevű ember talált tegnap, 7,5 kg. Ő volt a feltöltő, olyan kép is van amin fogja őket.
Naplózva

Üdv! Viko.
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3024 Dátum: 2016. Február 22. - 19:54:09 »


Én viszont azon az állásponton vagyok, hogy az a bika dobja le elöbb az agancsát amelyik abban az évben nagyot szeretne fejlődni. Nagyobb agancs felrakásához több idő kell hamarabb kell elkezdeni. De lehet hogy nincs igazam.
 

Ez egyébként így van, akár axiómaként is leírható, a legelső felvett hullajtott agancsok, nem óriási tömegű agancsok, általában 2,5 -3,5 kg közöttiek (félszárakról van szó) viszont tulajdonosaik abban az évben növekvő agancsaikba nagy súlyokat pakolnak bele......Ez azonban megint nem jelenti azt, hogy csak a korai elvetésű bikák nevelnek javuló tömegű agancsokat... Szóval kicsit árnyaltabb ez a dolog, de ezen lényeg mentén történnek az események....
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3025 Dátum: 2016. Február 22. - 20:24:38 »

Jönnek a nagyok...jó ha megjegyzitek ezt az időszakot, mondjuk február 18-tól olyan március 10-ig......



Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3026 Dátum: 2016. Február 22. - 20:34:05 »


Én viszont azon az állásponton vagyok, hogy az a bika dobja le elöbb az agancsát amelyik abban az évben nagyot szeretne fejlődni. Nagyobb agancs felrakásához több idő kell hamarabb kell elkezdeni. De lehet hogy nincs igazam.
Az agancsnövesztés nem kívánságműsor!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3027 Dátum: 2016. Február 22. - 20:45:14 »

Az agancsnövesztés nem kívánságműsor!

Ne mááá!

Megy a bika a réten, oszt gondolkodik: - a Rozinak milyen 8 kilós pasija lett, én meg hordom ezt a 7 kilósat!? Levele! Felbszok egy 10 kilósat és enyém a Rozi!

 Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
iblase
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #3028 Dátum: 2016. Február 22. - 22:25:13 »




Hodzsé adzsa azt az agandzsot. Na ménnyi
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3029 Dátum: 2016. Február 22. - 23:21:05 »

Hodzsé adzsa azt az agandzsot. Na ménnyi
Vélhetően Te nem szőke,kék szemű vagy!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: