Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 799821 alkalommal)
BB666
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #3000 Dátum: 2016. Február 21. - 08:56:55 »

A farkas és a medve magyarországi megjelenéséről és terjeszkedéséről komoly viták zajlottak már kb. 5 esztendeje a magyar-szlovák határ szlovák oldalán nyert tapasztalatok alapján, a szlovák vadászfórum magyar nyelvű oldalán. A vitába bekapcsolódott a fórum üzemeltetője is, aki nemzetközi vadászati szaktekintélynek számít Európában. Már akkor elmondta, hogy tökéletesen ráment a csülkös kérődzők állománya  a farkas beintegrálódására. Először az őzeket pusztították ki, majd a rövid lábú muflonok következtek, melyeket járhatatlan hegyi régiókba szorítottak fel a farkasok, itt próbálja  a muflonok populációja valahogyan túlélni a helyzetet. A gím nem állt meg a farkasoknak, hosszú lábaikon szerte spricceltek a szélrózsa minden irányában. Mivel azonban már nem volt más táplálék a farkasok számára be kellett hogy álljanak a szarvasok váltóira és szisztematikusan el kezdtek vadászni a szarvasra. Hogy Magyarországon megjelent a farkas (és a medve is) az annak köszönhető, hogy az államhatárral szomszédos területeken elfogyott a farkasok számára a zsákmányállat mennyisége és a lerabolt területek után új életteret keres a farkas.
  Miközben a zöldek oltári nagy hazugságokkal tömik az emberek agyát, hamis következtetésre jutó, saját megrendelésre készített tanulmányaik azt terjesztik, miszerint a farkasok táplálékát 90 %-ban az apró rágcsálók fogyasztása teszi ki. Ez még a jóval kisebb aranysakálra sem igaz, mert 70 %-ban csülkös nagyvad kerül táplálékul az asztalukra....
  Ha mondjuk valakik abban utaznak, hogy az  ősi Kárpát-medencei eredeti ökológiai rendszert támasszák fel, ahol a zsákmányállatok és a predátor fajok minden emberi beavatkozás nélkül állományukat önállóan természetes úton szabályozzák, ám legyen.
  Ehhez azonban akkor az ember egyáltalán nem vadászhat az érintett területen, mert két dudás egy csárdában nem fér meg!!!! A ragadozók számát folyamatosan szabályozni kell ( élve fogó csapdákkal) áttelepítésekkel, mert a növényevők populációit folyamatosan jó erőben kell tartani, ahhoz, hogy ez a rendszer önmagától aztán a későbbiekben szabályozni tudja önmagát. Egy ilyen ökoszisztéma működtetése, aztán további problémákat vet fel, ami az érintett területek turisztikai látogatottságát teljes egészében kizárhatja, egyrészt a zavarás, másrészt az emberre való veszélyesség miatt is.
 Igazából akkor van a baj, amikor nem tudja a jobb kéz, hogy mit is akar a bal, köztes félmegoldásokkal igyekszünk mindenkit megnyerni egy nem átgondolt és nem végrehajtható program érdekében, ami aztán sohasem fog az elképzelések szerint működni, de széles néprétegek fogják megszívni tartósan a következményeit.....
   Nos szép napot mindenkinek..... A németek ma, már egy sikeres farkas vissza telepítési program után, sajnos így nyilatkoznak.  "Ha nincs problémád, telepítsd meg a farkast...."



Ezzel teljesen egyet értek. Az aranysakálnak is mennyire örültek az ultra zöldek, abból is a sötétzöld fajtája hogy jajj de jó megint van aranysakál. Majd úgy járnak mint pl. Ausztráliában az üregi nyúllal. Eleinte örülnek, utánna nem győzik majd irtani.
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3001 Dátum: 2016. Február 21. - 09:12:39 »



Ezzel teljesen egyet értek. Az aranysakálnak is mennyire örültek az ultra zöldek, abból is a sötétzöld fajtája hogy jajj de jó megint van aranysakál. Majd úgy járnak mint pl. Ausztráliában az üregi nyúllal. Eleinte örülnek, utánna nem győzik majd irtani.

  Vagy nézd meg a magyarországi hódok betelepítésének, megtelepedésének és jelenlegi helyzetének problémakörét. Minden ökológiai hatástanulmányt nélkülöző hód-projekt alkalmából betelepítettek Magyarországra egy olyan állatfajt, amelynek természetes ellenségei  (medve és a farkas) is már régen kihaltak hazánkból. Ráadásul ez az állat a folyómenti galérierdőinkben folyamatosan pusztítja az őshonos, kocsányos tölgy, szürke és fehér-nyár, fehérfűz, az értékes magaskőris stb. állományaink idős korú egyedeit..... Ez egy igazi, hamisítatlan ökológiai zöld öngól, a hozzá nem értés szakmai csimborasszója.....A hód állomány gondtalanul szaporodik, végső elkeseredésükben pedig a buta zöldek, mint ahogy a nyári lúd esetében tették, majd javaslatot tesznek a hód vadászati idényére is......Takarítsák el a szart a vadászok.....
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3002 Dátum: 2016. Február 21. - 12:33:05 »

Ma délelőtt a Zemplenben agancsoztam Erdőhorváti határában öt farkas botlottam. Amint eppen verekedtek.
Félórát egy gyertyánfa ágain töltöttem mivel észrevettek és nem szaladtak el. Valoszinuleg nem félnek az emberektől.

Micsoda természetes viselkedésmód!   Csodalk

Érdekes, hogy olyan vidékekről, amik a farkas természetes előfordulási területei ma is nem hallani ilyen "emberközeli" élményeket.
Csak a Zemplén, Bükk környékéről jönnek hírek ilyen bizalmas (félszelíd?  Fejvakarás) farkasokról.

Elgondolkoztató!...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3003 Dátum: 2016. Február 21. - 12:34:30 »

Kár, hogy a jelen azért sajnos már nem erről szól.....hogy milyen lesz jövőre a bika?, arról van képem......  A korábban svferi által  megrajzolt bodrosnyakú barnával gyengén színezett, a szürke 50 árnyalatában tobzódó színű óriástehén borját, ha nem lövik ki mondjuk 5 évig, akkor ehhez hasonló  .. akár a második magyar vadászati világkiállítás logója is lehet.....

 
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Laci8302
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #3004 Dátum: 2016. Február 21. - 14:55:33 »

Borsod megye nem Magyarország ékszerdoboza ezzel mindenki tisztában van.De attól hogy valaki itt él még nem biztos hogy meg kell kérdőjelezni a szavahihetőségét.Egyébként nem álltam sem alkohol sem drog se más tudatmódosító szerek hatása alatt!!! Ma is agancsoztam és sikerült három egész jó agancsot találni ( itteni szinten) hamarosan lesznek képek is.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3005 Dátum: 2016. Február 21. - 14:56:55 »

Borsod megye nem Magyarország ékszerdoboza ezzel mindenki tisztában van.De attól hogy valaki itt él még nem biztos hogy meg kell kérdőjelezni a szavahihetőségét.Egyébként nem álltam sem alkohol sem drog se más tudatmódosító szerek hatása alatt!!! Ma is agancsoztam és sikerült három egész jó agancsot találni ( itteni szinten) hamarosan lesznek képek is.
Nem jól értelmezted. A farkasok furák.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Laci8302
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #3006 Dátum: 2016. Február 21. - 18:55:08 »

Elnézést ha félre értettem a hozzászólást! Egyébként nemhivatalos infó szerint ezek szabadon eresztett állatkerti vagy farm farkasok amik most tanulják az ölés művészetét.Eddig valszeg csak fagyasztott csirkével találkoztak.Gyakoroljanak azokon akik elengedték őket!!!
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #3007 Dátum: 2016. Február 21. - 19:51:03 »

Micsoda természetes viselkedésmód!   Csodalk

Érdekes, hogy olyan vidékekről, amik a farkas természetes előfordulási területei ma is nem hallani ilyen "emberközeli" élményeket.
Csak a Zemplén, Bükk környékéről jönnek hírek ilyen bizalmas (félszelíd?  Fejvakarás) farkasokról.

Elgondolkoztató!...

Miskolcon a vadasparkban pedig kiürült a kifutójuk! Micsoda véletlen!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3008 Dátum: 2016. Február 21. - 20:56:05 »

Miskolcon a vadasparkban pedig kiürült a kifutójuk! Micsoda véletlen!
Tényleg??
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
BB666
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #3009 Dátum: 2016. Február 22. - 09:45:42 »

Aranyvessző, az a múltkori agancs amire lehetett tippelni a tied?? Mert láttam máshol is és ott azt állította a megvásárló, hogy a súlya méréskor 4,30. meg hogy megtalálták a párját is.
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #3010 Dátum: 2016. Február 22. - 14:59:14 »

Érdekes dolog az az agancshullatás. Eddigi rövid életem tapasztalatai alapján azt vettem észre, olvastam, hogy február 10. körül, az idősebb korosztály és a középkor vége felé járó bikák elkezdik ledobni az agancsaikat. Aztán 25-e körül a 6-7-8 évesek, majd így tovább és március végén, április elején a 2-3. agancsúak. Idén ez máshogy volt. Korábban kezdteék, de nem is ez az érdekes, hanem hogy február 19-én pár házzal odébb lakó ember talált 2 db friss, 3. agancsú bika agancsait. Ma kicsit kimentem körülnézni, kint volt egy szántáson kb 20 bika. 3 tar volt, voltak köztük félszárú 4 éves bikák, és középkorú, 8-9 kg körüliek, amiken mindkét szár rajta volt, illetve még kettő amin csak egyik szár volt. Amikor elmentek mentem tovább. Találkoztam egy agancsozóval, talált egy kb 1 kg-os kis villás, friss agancsot. Ilyen korán még nem találkoztam ilyennel, hogy a fiatal korosztályú bikák már levetették fejdíszeikeg.
Naplózva

Üdv! Viko.
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3011 Dátum: 2016. Február 22. - 15:05:14 »

Aranyvessző, az a múltkori agancs amire lehetett tippelni a tied?? Mert láttam máshol is és ott azt állította a megvásárló, hogy a súlya méréskor 4,30. meg hogy megtalálták a párját is.


Egyetlen agancs sem az enyém, ami ide lett feltöltve a topikba. Facebook-os ismerőseim köre látott el idei  friss fotókkal és információkkal....Igen megtalálták a párját is....
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #3012 Dátum: 2016. Február 22. - 15:06:59 »

Ezt a két bikát február 10-én fényképeztem. Ma ők is bent voltak a rudliban, a hátsó bikának már hiányzott a jobb oldali agancsa. A bal szár egy sarlószerű dárda.
Naplózva

Üdv! Viko.
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3013 Dátum: 2016. Február 22. - 15:25:17 »

Érdekes dolog az az agancshullatás. Eddigi rövid életem tapasztalatai alapján azt vettem észre, olvastam, hogy február 10. körül, az idősebb korosztály és a középkor vége felé járó bikák elkezdik ledobni az agancsaikat. Aztán 25-e körül a 6-7-8 évesek, majd így tovább és március végén, április elején a 2-3. agancsúak. Idén ez máshogy volt. Korábban kezdteék, de nem is ez az érdekes, hanem hogy február 19-én pár házzal odébb lakó ember talált 2 db friss, 3. agancsú bika agancsait. Ma kicsit kimentem körülnézni, kint volt egy szántáson kb 20 bika. 3 tar volt, voltak köztük félszárú 4 éves bikák, és középkorú, 8-9 kg körüliek, amiken mindkét szár rajta volt, illetve még kettő amin csak egyik szár volt. Amikor elmentek mentem tovább. Találkoztam egy agancsozóval, talált egy kb 1 kg-os kis villás, friss agancsot. Ilyen korán még nem találkoztam ilyennel, hogy a fiatal korosztályú bikák már levetették fejdíszeikeg.

Ez csak egy kis matematika, semmi más.....Ha a tavasz üzenete egyazon időpontban ér el a szarvasbikákhoz, akkor a koszorú szélén a csontfaló sejtek (ami egyébként egy enzim) egyszerre kezdik el bontani az agancstő csontállományát kívülről befelé haladva. A bontási sebességük is hasonló, mert ugye a szarvasok szervezetének a keringési rendszere is hasonló. Na most akkor végtelenül leegyszerűsítve a dolgot, az agancs akkor esik le, mikor a csontfaló sejtek teljesen átrágják az agancstő csontállományát. Ez pedig azonos haladási sebességet feltételezve, a kisebb átmérőjű agancstőnél hamarabb, a nagyobb átmérőjűeknél pedig később következik be...... a többit pedig már magad is össze tudod rakni......
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #3014 Dátum: 2016. Február 22. - 15:25:53 »

A kép meg lemaradt

Naplózva
Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: