Oldalak: 1 ... 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 798847 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2985 Dátum: 2016. Február 19. - 22:12:34 »

5.30 kg
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2986 Dátum: 2016. Február 19. - 23:42:55 »

5.5 kg
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #2987 Dátum: 2016. Február 20. - 00:19:12 »

5,7 és talán lakócsai agancs? Elmékszem valami ilyenre, és talán  10,5 körül volt amikor meglőtték, de lehet keverem egy hasonlóval. Lehet ugyanahoz a személyhez került, mint a 4,3-agancs, de nem vagyok benne biztos.
Naplózva

Üdv! Viko.
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #2988 Dátum: 2016. Február 20. - 12:16:19 »

4.95 Kacsint
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #2989 Dátum: 2016. Február 20. - 14:22:56 »


Két falubei fiatal találta őket, úgy ahogy az első két képen vannak.
.
Naplózva

Üdv! Viko.
Laci8302
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #2990 Dátum: 2016. Február 20. - 15:32:49 »

Sziasztok.
Ma délelőtt a Zemplenben agancsoztam Erdőhorváti határában öt farkas botlottam. Amint eppen verekedtek.
Félórát egy gyertyánfa ágain töltöttem mivel észrevettek és nem szaladtak el. Valoszinuleg nem félnek az emberektől. Fél óra elteltével más irányba
Indultam hogy elkerüljem őket de egy réten áthaladva tizenkét lógónyelvű bikára lettem figyelmes.
Nyomukban az öt farkassal. Képet sajnos nem sikerült készítenem mert kissé tele volt a gatya
De rendeltem egy ultrahangos kutyariasztót. Remélem hatásos lesz
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #2991 Dátum: 2016. Február 20. - 19:11:07 »

Sziasztok.
Ma délelőtt a Zemplenben agancsoztam Erdőhorváti határában öt farkas botlottam. Amint eppen verekedtek.
Félórát egy gyertyánfa ágain töltöttem mivel észrevettek és nem szaladtak el. Valoszinuleg nem félnek az emberektől. Fél óra elteltével más irányba
Indultam hogy elkerüljem őket de egy réten áthaladva tizenkét lógónyelvű bikára lettem figyelmes.
Nyomukban az öt farkassal. Képet sajnos nem sikerült készítenem mert kissé tele volt a gatya
De rendeltem egy ultrahangos kutyariasztót. Remélem hatásos lesz


"Nem bánt a farkas" harsogják a zöldek, miközben egytől-egyig kényelmes városi karosszékükből, interneten, webkamerákon nézik, betelepített farkasaik vadonban folyó életét. Így nagyon egyszerű ötleteket adni azok számára, akiknek viszont meg kell, hogy osszák életterüket a farkasokkal.
 Jó barátságba keveredtem egy 2400 lelkes somogyi falu katolikus plébánosával. Összejárogattunk, beszélgettünk a régmúltról, a falu történelméről..... egy esetben betekintést nyerhettem, az elhalálozottak nyilvántartási könyvébe......1879-ben 123 embert faltak fel egész évben a farkasok csak a falu lakói közül....ebből gyerek (16 év alatti korúak)  94 fő, a többi felnőtt. A halál okaként tussal ezt jegyezték fel a nevük után ..."megették a farkasok" A kutyákat szürkülettel be kellett zárni védhető helyekre, mert a farkasok éjszaka a falu belsejébe is behatoltak és semmi nem volt biztonságban tőlük....A kutyák bezárására szürkületi őrség figyelmeztette a lakosokat, akik 4-5-en lámpákkal és felfegyverkezve óbégatták végig a falut.  Tudom, hogy más időket élünk, de az erdőn tartózkodó gyerekek nagy veszélynek vannak kitéve a farkasokkal látogatott élőhelyen még ma is.....
  Németországban sikeresen vissza települt a farkas. Az autópályákon hetenként ütnek el az autók egyet-egyet belőlük....Egy fél éve  pedig, nyár közepén két külterületen kerékpározó 12-14 éves fiút 3 km-en keresztül egészen a menedékház kerítéséig üldözött egy gondolom éhes farkas.....Egyébként pedig rengeteg széttépett kecske, juh és újabban kisebb testű kutyák tetemeit fedezik fel folyamatosan.....Valószínű, hogy vadászati idény lesz megállapítva a németországi farkasokra, akárhogy hápognak is zöldek ellene.....
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #2992 Dátum: 2016. Február 20. - 19:42:18 »

"Nem bánt a farkas" harsogják a zöldek, miközben egytől-egyig kényelmes városi karosszékükből, interneten, webkamerákon nézik, betelepített farkasaik vadonban folyó életét. Így nagyon egyszerű ötleteket adni azok számára, akiknek viszont meg kell, hogy osszák életterüket a farkasokkal.
 Jó barátságba keveredtem egy 2400 lelkes somogyi falu katolikus plébánosával. Összejárogattunk, beszélgettünk a régmúltról, a falu történelméről..... egy esetben betekintést nyerhettem, az elhalálozottak nyilvántartási könyvébe......1879-ben 123 embert faltak fel egész évben a farkasok csak a falu lakói közül....ebből gyerek (16 év alatti korúak)  94 fő, a többi felnőtt. A halál okaként tussal ezt jegyezték fel a nevük után ..."megették a farkasok" A kutyákat szürkülettel be kellett zárni védhető helyekre, mert a farkasok éjszaka a falu belsejébe is behatoltak és semmi nem volt biztonságban tőlük....A kutyák bezárására szürkületi őrség figyelmeztette a lakosokat, akik 4-5-en lámpákkal és felfegyverkezve óbégatták végig a falut.  Tudom, hogy más időket élünk, de az erdőn tartózkodó gyerekek nagy veszélynek vannak kitéve a farkasokkal látogatott élőhelyen még ma is.....
  Németországban sikeresen vissza települt a farkas. Az autópályákon hetenként ütnek el az autók egyet-egyet belőlük....Egy fél éve  pedig, nyár közepén két külterületen kerékpározó 12-14 éves fiút 3 km-en keresztül egészen a menedékház kerítéséig üldözött egy gondolom éhes farkas.....Egyébként pedig rengeteg széttépett kecske, juh és újabban kisebb testű kutyák tetemeit fedezik fel folyamatosan.....Valószínű, hogy vadászati idény lesz megállapítva a németországi farkasokra, akárhogy hápognak is zöldek ellene.....


1879 olyan régen volt Zoli hogy tánmég akkoriban nem is farkasnak hivták a farkast.  Ördög
"Az autópályákon hetenként ütnek el az autók egyet-egyet belőlük...." Az ilyen farkasnál márcsak a zőőőőőődek az elkocsosultabbak.  Stoel
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2993 Dátum: 2016. Február 20. - 19:43:45 »

"Nem bánt a farkas" harsogják a zöldek, miközben egytől-egyig kényelmes városi karosszékükből, interneten, webkamerákon nézik, betelepített farkasaik vadonban folyó életét. Így nagyon egyszerű ötleteket adni azok számára, akiknek viszont meg kell, hogy osszák életterüket a farkasokkal.
 Jó barátságba keveredtem egy 2400 lelkes somogyi falu katolikus plébánosával. Összejárogattunk, beszélgettünk a régmúltról, a falu történelméről..... egy esetben betekintést nyerhettem, az elhalálozottak nyilvántartási könyvébe......1879-ben 123 embert faltak fel egész évben a farkasok csak a falu lakói közül....ebből gyerek (16 év alatti korúak)  94 fő, a többi felnőtt. A halál okaként tussal ezt jegyezték fel a nevük után ..."megették a farkasok" A kutyákat szürkülettel be kellett zárni védhető helyekre, mert a farkasok éjszaka a falu belsejébe is behatoltak és semmi nem volt biztonságban tőlük....A kutyák bezárására szürkületi őrség figyelmeztette a lakosokat, akik 4-5-en lámpákkal és felfegyverkezve óbégatták végig a falut.  Tudom, hogy más időket élünk, de az erdőn tartózkodó gyerekek nagy veszélynek vannak kitéve a farkasokkal látogatott élőhelyen még ma is.....
  Németországban sikeresen vissza települt a farkas. Az autópályákon hetenként ütnek el az autók egyet-egyet belőlük....Egy fél éve  pedig, nyár közepén két külterületen kerékpározó 12-14 éves fiút 3 km-en keresztül egészen a menedékház kerítéséig üldözött egy gondolom éhes farkas.....Egyébként pedig rengeteg széttépett kecske, juh és újabban kisebb testű kutyák tetemeit fedezik fel folyamatosan.....Valószínű, hogy vadászati idény lesz megállapítva a németországi farkasokra, akárhogy hápognak is zöldek ellene.....
Nem tudom elképzelni a farkasok ekkora vérengzését,falun belül. Keresek történelmi forrást,de egyenlőre nincs. A farkas biztosan veszélyes,de úgy fejenbszom egy furkósbottal,hogy ccsak na...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #2994 Dátum: 2016. Február 20. - 20:02:04 »

Az új feladványról a tulajdonosa nem engedte, hogy az előzőkhöz hasonló szép felvételeket készítsünk, sőt ki sem adta a kezéből úgy féltette....Hasonló típusú agancs.....a súlyára lennénk kiváncsiak.... Erre várjuk a tippjeiteket, holnap este 8 óráig



Addig is jó szórakozást!

Nos elérkezett a megfejtés kihirdetésének időpontja:  Az agancs mért súlya kerek 5,00 kg

  Első helyezett            vadaszfun          4,95 kg-os tippje tökéletesnek mondható

 Második helyezett      csontmetsző       5,30 kg-os tippje még elég jó megközelítés

 Harmadik helyezett    dobbaszus          5,50 kg-os tippje is még nagyon elfogadható

 Gratulálok a nyerteseknek, javaslom fogyasszanak a FEHOVÁN egy nagy adag libamájas szendvicset és öntsék nyakon egy kis védett magyar vörös borral..... Kajat Vörösbor


   Időközben a webkamerázott szarvasetetőn is megjelent a páros 18-as, agancsok nélkül, tarfejűen....
   
Naplózva
Laci8302
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #2995 Dátum: 2016. Február 20. - 20:19:45 »

Az idei télen egy tucatnál is több muflonkost találtak hajtók,erdei munkások Köztük komoly vadászati értéket képviselő csigajú kosokat is.
Most már a szarvasok sem lesznek biztonságban. Fényes nappal megfigyelhetők a falu közvetlen közelébe beszorult szarvasok.
Nem az egy hetes tízcentis hótakaró miatt .Mi szüksége a magyar erdőnek és vadállománynak a farkasra amikor évről évre több vadászjegyet váltanak megyei és országos szinten is .Az alföldi vadkárokat is a farkas fogja megoldani??? Egy dolog biztos márciusban lessz két hosszú hétvége és ha jó az idő sok a kiránduló a zemplénben belegondolni is rossz ha pl egy kisgyerekes család kerül hasonló szituációba mint én. A zöldek érdeke az hogy ne járják az erdőt agancsozók,gombázók,kirándulók.1991-ben találtam az első és számomra legkedvesebb agancsomat.Az agancsozás élményéről és izgalmáról se a farkas se a zöldek kedvéért nem mondok le.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2996 Dátum: 2016. Február 21. - 08:16:04 »



A faszi 100 kg. Aganccsal együtt 104,8 kg.                 S.Peti
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2997 Dátum: 2016. Február 21. - 08:18:31 »


A faszi 100 kg. Aganccsal együtt 104,8 kg.                 S.Peti


Elkéstem !    :Mosolyog Röhög
Naplózva
BB666
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #2998 Dátum: 2016. Február 21. - 08:33:19 »

Nos elérkezett a megfejtés kihirdetésének időpontja:  Az agancs mért súlya kerek 5,00 kg

  Első helyezett            vadaszfun          4,95 kg-os tippje tökéletesnek mondható

 Második helyezett      csontmetsző       5,30 kg-os tippje még elég jó megközelítés

 Harmadik helyezett    dobbaszus          5,50 kg-os tippje is még nagyon elfogadható

 Gratulálok a nyerteseknek, javaslom fogyasszanak a FEHOVÁN egy nagy adag libamájas szendvicset és öntsék nyakon egy kis védett magyar vörös borral..... Kajat Vörösbor





Erre nem tippelek, mert ismerem. A másik viszont érdekes, egy másik portálon ugyan ennek az agancsnak a mért súlya 4,30 volt. És még a párját is megtalálták időközben mert azt keresték.
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #2999 Dátum: 2016. Február 21. - 08:42:00 »

Az idei télen egy tucatnál is több muflonkost találtak hajtók,erdei munkások Köztük komoly vadászati értéket képviselő csigajú kosokat is.
Most már a szarvasok sem lesznek biztonságban. Fényes nappal megfigyelhetők a falu közvetlen közelébe beszorult szarvasok.
Nem az egy hetes tízcentis hótakaró miatt .Mi szüksége a magyar erdőnek és vadállománynak a farkasra amikor évről évre több vadászjegyet váltanak megyei és országos szinten is .Az alföldi vadkárokat is a farkas fogja megoldani??? Egy dolog biztos márciusban lessz két hosszú hétvége és ha jó az idő sok a kiránduló a zemplénben belegondolni is rossz ha pl egy kisgyerekes család kerül hasonló szituációba mint én. A zöldek érdeke az hogy ne járják az erdőt agancsozók,gombázók,kirándulók.1991-ben találtam az első és számomra legkedvesebb agancsomat.Az agancsozás élményéről és izgalmáról se a farkas se a zöldek kedvéért nem mondok le.


A farkas és a medve magyarországi megjelenéséről és terjeszkedéséről komoly viták zajlottak már kb. 5 esztendeje a magyar-szlovák határ szlovák oldalán nyert tapasztalatok alapján, a szlovák vadászfórum magyar nyelvű oldalán. A vitába bekapcsolódott a fórum üzemeltetője is, aki nemzetközi vadászati szaktekintélynek számít Európában. Már akkor elmondta, hogy tökéletesen ráment a csülkös kérődzők állománya  a farkas beintegrálódására. Először az őzeket pusztították ki, majd a rövid lábú muflonok következtek, melyeket járhatatlan hegyi régiókba szorítottak fel a farkasok, itt próbálja  a muflonok populációja valahogyan túlélni a helyzetet. A gím nem állt meg a farkasoknak, hosszú lábaikon szerte spricceltek a szélrózsa minden irányában. Mivel azonban már nem volt más táplálék a farkasok számára be kellett hogy álljanak a szarvasok váltóira és szisztematikusan el kezdtek vadászni a szarvasra. Hogy Magyarországon megjelent a farkas (és a medve is) az annak köszönhető, hogy az államhatárral szomszédos területeken elfogyott a farkasok számára a zsákmányállat mennyisége és a lerabolt területek után új életteret keres a farkas.
  Miközben a zöldek oltári nagy hazugságokkal tömik az emberek agyát, hamis következtetésre jutó, saját megrendelésre készített tanulmányaik azt terjesztik, miszerint a farkasok táplálékát 90 %-ban az apró rágcsálók fogyasztása teszi ki. Ez még a jóval kisebb aranysakálra sem igaz, mert 70 %-ban csülkös nagyvad kerül táplálékul az asztalukra....
  Ha mondjuk valakik abban utaznak, hogy az  ősi Kárpát-medencei eredeti ökológiai rendszert támasszák fel, ahol a zsákmányállatok és a predátor fajok minden emberi beavatkozás nélkül állományukat önállóan természetes úton szabályozzák, ám legyen.
  Ehhez azonban akkor az ember egyáltalán nem vadászhat az érintett területen, mert két dudás egy csárdában nem fér meg!!!! A ragadozók számát folyamatosan szabályozni kell ( élve fogó csapdákkal) áttelepítésekkel, mert a növényevők populációit folyamatosan jó erőben kell tartani, ahhoz, hogy ez a rendszer önmagától aztán a későbbiekben szabályozni tudja önmagát. Egy ilyen ökoszisztéma működtetése, aztán további problémákat vet fel, ami az érintett területek turisztikai látogatottságát teljes egészében kizárhatja, egyrészt a zavarás, másrészt az emberre való veszélyesség miatt is.
 Igazából akkor van a baj, amikor nem tudja a jobb kéz, hogy mit is akar a bal, köztes félmegoldásokkal igyekszünk mindenkit megnyerni egy nem átgondolt és nem végrehajtható program érdekében, ami aztán sohasem fog az elképzelések szerint működni, de széles néprétegek fogják megszívni tartósan a következményeit.....
   Nos szép napot mindenkinek..... A németek ma, már egy sikeres farkas vissza telepítési program után, sajnos így nyilatkoznak.  "Ha nincs problémád, telepítsd meg a farkast...."
Naplózva
Oldalak: 1 ... 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: