Oldalak: 1 ... 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 800282 alkalommal)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #2700 Dátum: 2015. Február 18. - 18:10:01 »

És még fel vannak háborodva, hogy nem lehet agancsozni... Igen
Naplózva

Üdv! Viko.
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #2701 Dátum: 2015. Február 18. - 18:16:27 »

  Ha hajtásban történt volna nem lenne ekkora probléma.   Vadász Fejvakarás Tasli Nem
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #2702 Dátum: 2015. Február 18. - 18:17:17 »

Amúgy felénk nem az agancsozókkal van a baj, mert felénk normálisak és meg is beszéljük velük mit láttak-találtak, hanem főleg a cigányokkal, akik csak azért hajtják a bikákat február elejétől, mert nem elég nekik a segélypénz.. Igen Múltkor én is elzavartam kettőt akik egy nagy földön zavartak keresztül egy 10-es rudli 2-4 éves bikát....pedig nem is a mi területünkön voltak, de nem tudtam szó nélkül hagyni.
Naplózva

Üdv! Viko.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2703 Dátum: 2015. Február 18. - 18:22:54 »

  Ha hajtásban történt volna nem lenne ekkora probléma.   Vadász Fejvakarás Tasli Nem

Ha hajtásban út közelében vadászunk, van forgalomlassító. Nem másokra kell mutogatni mindig.  Nem

Az egy más kérdés, hogy a szántás közepén levő úton hogyan tud elütni két kocsi a keresztülrohanó három szarvasból kettőt.  Rííí
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2704 Dátum: 2015. Február 18. - 18:25:28 »

Amúgy felénk nem az agancsozókkal van a baj, mert felénk normálisak és meg is beszéljük velük mit láttak-találtak, hanem főleg a cigányokkal, akik csak azért hajtják a bikákat február elejétől, mert nem elég nekik a segélypénz.. Igen Múltkor én is elzavartam kettőt akik egy nagy földön zavartak keresztül egy 10-es rudli 2-4 éves bikát....pedig nem is a mi területünkön voltak, de nem tudtam szó nélkül hagyni.

Az agancsot kereső kisebbségi nem agancsozó?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2705 Dátum: 2015. Február 18. - 18:38:36 »

Az agancsot kereső kisebbségi nem agancsozó?
Szerintem svk arra gondolt, hogy van az agancsozó, aki kedvtelésből keresgél, és esetleg igyekszik minél kisebb zavarással, meg van az eladásra dolgozó, többségében fekete, akinek aztán semmi nem szent.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #2706 Dátum: 2015. Február 18. - 18:42:33 »

Az agancsot kereső kisebbségi nem agancsozó?

Végülis de, de én inkább azt nevezném agancsozónak, aki agancshullatás idején kimegy, körbetávcsövezi a vetéseket, földeket, bejárja az erdő olyan részeit ahol azt gondolja lehet agancs, nem azt aki kimegy, keresi a bikákat, fut utánuk kergeti őket a sűrűben, esetleg kutyával is( ezt addig nem akartam elhinni amíg nem találkoztam ilyennel) aztán már hazafelé eladja az idő előtt lehulott agancsot. Nálunk sajnos nagy baj a kisebbség, mert 90%-uk semmirevaló, kötekedős, verekedős, tolvaj, esetleg alkoholista, akik közmunkások vagy munkanélküliek. És fát lopni meg bikát hajtani járnak erdőbe...Sajnos ez van, lehet máshol nem ilyenek..
Naplózva

Üdv! Viko.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2707 Dátum: 2015. Február 18. - 18:53:22 »

Szerintem svk arra gondolt, hogy van az agancsozó, aki kedvtelésből keresgél, és esetleg igyekszik minél kisebb zavarással, meg van az eladásra dolgozó, többségében fekete, akinek aztán semmi nem szent.

Errefelé előbbiből nincs, utóbbihoz pedig minden "faj" hozzájárul, nincs "szignifikáns" különbség.
 
Végülis de, de én inkább azt nevezném agancsozónak, aki agancshullatás idején kimegy, körbetávcsövezi a vetéseket, földeket, bejárja az erdő olyan részeit ahol azt gondolja lehet agancs, nem azt aki kimegy, keresi a bikákat, fut utánuk kergeti őket a sűrűben, esetleg kutyával is( ezt addig nem akartam elhinni amíg nem találkoztam ilyennel) aztán már hazafelé eladja az idő előtt lehulott agancsot. Nálunk sajnos nagy baj a kisebbség, mert 90%-uk semmirevaló, kötekedős, verekedős, tolvaj, esetleg alkoholista, akik közmunkások vagy munkanélküliek. És fát lopni meg bikát hajtani járnak erdőbe...Sajnos ez van, lehet máshol nem ilyenek..

Nem akarok ötleteket adni, hogy még milyen praktikákkal segítik az agancs "lehullását" (a kutya és a hajtás még a "lájtosabbak" közé tartozik). Sokan el sem tudnák képzelni.

Amúgy ma Vése és Terebezd között is kint volt egy kb. 20-as bikarudli a vetés közepén, de. 9 órakor.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2708 Dátum: 2015. Február 18. - 19:04:02 »

Amúgy azzal van tele a hócipőm, hogy mindenhol csak az megy, hogy a szegény agancsozó, a vadászok azt a pár forintot is sajnálják tőle, az úgy is veszendőbe menne. Az érem másik oldalát vagy nem ismerik vagy nem veszik figyelembe. Nem gondolnak arra, hogy mennyi kocát zavarnak el a malacaik mellől, hogy a szarvasok átmennek "maratoni futóba", mer nincs nyugalmuk (nem mellesleg a tehén sem "egyedül van"). A balesetekről, a szétszakított kerítésekről és ezek következményeiről, a letört agancsokról és ennek következményeiről, arról, hogy ezen agancsok komoly információval szolgálnának a területről senki nem nagyon akar beszélni. Aztán ha valaki mégis megemlíti, akkor jön a bunkó vadász, a példázódás a vadászok "rémtetteiről" (lásd alább) és az első mondat. És igen, a vadászok sem szentek, csak ez senkit nem ment fel a saját balf@szsága alól.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2709 Dátum: 2015. Február 18. - 20:45:45 »

Pati! Értelek,és megértelek téged,de amit idén tapasztalok a puskások részéről az bicskanyitogató! Februári hajtások,szarvasok,disznók válógatás nélküli mészárlása(bikák is) borzolják a kedélyemet! Ha ez VADÁSZAT,kösz,de én nem kérek belöle. Nem kellene felvásárolni az agancsot,akkor nem szedné boldog boldogtalan!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2710 Dátum: 2015. Február 18. - 21:01:39 »

Pati! Értelek,és megértelek téged,de amit idén tapasztalok a puskások részéről az bicskanyitogató! Februári hajtások,szarvasok,disznók válógatás nélküli mészárlása(bikák is) borzolják a kedélyemet! Ha ez VADÁSZAT,kösz,de én nem kérek belöle. Nem kellene felvásárolni az agancsot,akkor nem szedné boldog boldogtalan!

Ezért írtam, hogy a vadászok sem szentek, viszont ez már egy másik topik témája, mert itt is vannak érvek pro- és kontra is.

Az egy érdekes kérdés, hogy az agancsfelvásárlókra miért nem szállnak rá. Nem lenne egy túl bonyolult dolog, a helyi újság is tele van a hirdetéseikkel. Nem hiszem, hogy csak nekünk jut eszünkbe, ha nem veszik, akkor nem "szedik" (lopják). Ez igaz mindenféle fémekre és azok színes változataira, de a vadhúsra is, amely többnyire éttermekben, kolbász-szalámi töltőkben "landol". Ráadásul az éttermeknél - ha jól gondolom - a beütött érték alapján (online pénztárgép) ki lehetne találni, hogy milyen étel volt, ami alapján pedig ki lehetne számolni, hogy ehhez mennyi alapanyag kellett, s aztán meg lehetne kérdezni, hogy ennek hol a származási papírja (számlája).  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #2711 Dátum: 2015. Február 19. - 09:01:15 »

Végülis de, de én inkább azt nevezném agancsozónak, aki agancshullatás idején kimegy, körbetávcsövezi a vetéseket, földeket, bejárja az erdő olyan részeit ahol azt gondolja lehet agancs, nem azt aki kimegy, keresi a bikákat, fut utánuk kergeti őket a sűrűben, esetleg kutyával is( ezt addig nem akartam elhinni amíg nem találkoztam ilyennel) aztán már hazafelé eladja az idő előtt lehulott agancsot. Nálunk sajnos nagy baj a kisebbség, mert 90%-uk semmirevaló, kötekedős, verekedős, tolvaj, esetleg alkoholista, akik közmunkások vagy munkanélküliek. És fát lopni meg bikát hajtani járnak erdőbe...Sajnos ez van, lehet máshol nem ilyenek..
De ilyenek sajnos!  Hány
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2712 Dátum: 2015. Február 19. - 09:39:45 »

 Emelem
Egy - a Mátra nyugati lábánál fekvő - kis faluban nőttem fel.
Rengeteget bújtam/bújtuk az erdőt egész évben.
Akkor még csak néhány megszállott volt, aki hullott agancs után járva koptatta a bakancs talpát a kora tavaszi erdőn.
Ha pedig valami különlegeset-nagyot- szépet talált, akkor nem volt hajlandó eladni.
Aztán ez a '90-es évek elejétől-közepétől teljesen megváltozott... Fejvakarás
Gyermekkori barátommal jártuk az erdőt egy kora tavaszi napon.
Jó 8-10 kilométerre lehettünk minden településtől, amikor egy alkalmas helyen leültünk ebédelni.
Falatozás közben három gyerek tűnt fel az erdei úton.
Ahogy megláttak bennünket nagyon meglepődtek.
Mi meg jobban szemügyre vettük a három fiúcskát...
Bogárfekete haj és szem...és a legfiatalabb talán 10 éves sem volt!
Három almával egy kis bizalmat is sikerült kicsikarni...
Kiderült, hogy testvérek, és az apjuk küldte ki őket agancsot keresni, mert azt hallották a faluban,
hogy valaki jó pénzért megveszi a hullott agancsot!
Egy üveg vízzel, élelem nélkül járták az erdőt reggel óta...
Na akkor kezdődött... Fejvakarás
 Emelem







   
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #2713 Dátum: 2015. Február 20. - 18:21:42 »


 Sziasztok!

 Tegnap a "megszokott" helyemre mentem ki nézelődni, fényképezni, egy nagyobbacska legelő szélére...Elhatároztam, hogy kitartok amíg meg nem jönnek a szarvasok, ki nem váltanak. Alig bukott le a nap, mikor meg jelent az első bika a sűrű szélén. A többit is lehetett hallani a bokrok között, a gyerekbikák "csattogtak"az agancsaikkal...Ahogy kiváltottak a rétre, nézegetem őket a távcsövön keresztül, mikor is az egyik lába alatt észre veszek egy "gyanús" száraz ág félét...egy kis hajlatban feküdt és csak a vége látszódott. Ezt meg kell néznem közelebbről - gondoltam...Megvártam, míg a bikák odébb állnak, legelnek. És a betájolt irányban az alábbi látvány fogadott...sajnos csak telefonos képre futotta...



 Még nagyon frissnek tűnt...



  Véleményem szerint láttam a párját is... Vigyorog



                                                                     Emelem

 
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2714 Dátum: 2015. Február 20. - 18:45:34 »

Sziasztok!

 Tegnap a "megszokott" helyemre mentem ki nézelődni, fényképezni, egy nagyobbacska legelő szélére...Elhatároztam, hogy kitartok amíg meg nem jönnek a szarvasok, ki nem váltanak. Alig bukott le a nap, mikor meg jelent az első bika a sűrű szélén. A többit is lehetett hallani a bokrok között, a gyerekbikák "csattogtak"az agancsaikkal...Ahogy kiváltottak a rétre, nézegetem őket a távcsövön keresztül, mikor is az egyik lába alatt észre veszek egy "gyanús" száraz ág félét...egy kis hajlatban feküdt és csak a vége látszódott. Ezt meg kell néznem közelebbről - gondoltam...Megvártam, míg a bikák odébb állnak, legelnek. És a betájolt irányban az alábbi látvány fogadott...sajnos csak telefonos képre futotta...



 Még nagyon frissnek tűnt...



  Véleményem szerint láttam a párját is... Vigyorog



                                                                     Emelem

 
Furának tűnik az az agancs a fején, csinálhatnál még képet róla.... Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: