Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 800695 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1320 Dátum: 2012. április 21. - 21:16:07 »

Két érdekes második agancs. A hármas 75 cm hosszú, az 130-ig megse állna, ha megöregedne  :Mosolyog  Mindkettőt meghagynám  Wave (a másikat kíváncsiságból  Kacsint )








A "hármas" az hatos!
Sose lesz 130-as szárhossza.A másik pedig nem második agancs.
Mit akartok,hányas legyen egy második agancs?Természetes dolog,hogy  dárdás hatos.Majd lesz még villás is.A középága szerintem nem hitvány,várhatóan tizenkettes lesz,nem villás tízes.
Svferi-nek adok igazat.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1321 Dátum: 2012. április 21. - 21:27:50 »

A "hármas" az hatos!
Sose lesz 130-as szárhossza.A másik pedig nem második agancs.
Mit akartok,hányas legyen egy második agancs?Természetes dolog,hogy  dárdás hatos.Majd lesz még villás is.A középága szerintem nem hitvány,várhatóan tizenkettes lesz,nem villás tízes.
Svferi-nek adok igazat.

Ha a négyes harmadik agancs, akkor a bika mehet a karácsonyi kóbászba  Ördög Mindenesetre pont akkora a rózsája, mint a hármasnak, ami második agancs, de itt soxor nem tudni miből mi lesz... A törpe (bonszai) bikák megállíthatatlanul keverik a lapokat... (sajna soxor sunyiban a háremőr mögött kevernek  Ördög)
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1322 Dátum: 2012. április 23. - 20:28:35 »


Naplózva

" There is good out there "
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1323 Dátum: 2012. április 23. - 21:01:32 »

Most mán tudom mire  gyűjtesz! Ha így folytatod, hamarosan megépítheted! Vigyorog Igen
Naplózva

Erdő az én templomom...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1324 Dátum: 2012. április 24. - 08:55:22 »

Most mán tudom mire  gyűjtesz! Ha így folytatod, hamarosan megépítheted! Vigyorog Igen

Amit illegálisan kivittek a határon túlra... azokból már százszor ekkora kapu is lehetne. A kapitálisokra gondolok. (Szerencsére vannak hazai gyűjtők akik áldoztak rá és bent tartottak jó pár darabot) Szóval nekünk is lehetne hasonló csak magyar zászlóval, ha vigyáznánk nemzeti értékeinkre.

Amiket erre találunk, "csak arra jó", hogy megsaccoljuk milyen az állomány, de én gyermek korom óta járom a természetet és még mindig egy hatalmas adrenalin bomba számomra, ha meglátok egy szarvasagancsot. (még akkor is ha nem én találom  Vigyorog) Fantasztikus (természetfeletti is  Vigyorog )élményeim fűződnek hozzájuk, imádom őket, természetesen a hordozójukat is imádom és tisztelem őket. Persze a természetes és mesterséges szelekcióra is szükség van, hogy szép és egészséges állomány birtokolja erdeinket, ezzel is tisztában vagyok, ez a vadásztársadalom felelőssége.  Emelem

Horvát Danitól kaptam egy fotósorozatot az egyik gyönyörű Mátra alja-i (Mátraballa) bika agancsairól, megosztom veletek: KÉPES LENNE EZ A HELY IS!!! Ha vigyázunk az itteni szarvasainkra ilyen kiemelkedő trófeák lehetnek. (a szarvasbika topikban már mutattam egy pár darab agancsot ettől a bikától) (Persze villás is van bőven azoknak akik azt szeretik, sőt...  Emelem )

Köszi Dani  Emelem











Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1325 Dátum: 2012. április 24. - 11:30:54 »

Amit illegálisan kivittek a határon túlra...  vannak hazai gyűjtők akik áldoztak rá és bent tartottak jó pár darabot) Szóval nekünk is lehetne hasonló csak magyar zászlóval, ha vigyáznánk nemzeti értékeinkre.
 hatalmas adrenalin bomba számomra, ha meglátok egy szarvasagancsot. (még akkor is ha nem én találom  Vigyorog) Fantasztikus (természetfeletti is  Vigyorog )élményeim fűződnek hozzájuk, imádom őket, természetesen a hordozójukat is imádom és tisztelem őket.
  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Így kell , egy egész Európában elterjedt , összetett gyomrú , kérődző , hasított körmű párosujjú patás , váltivarú , nemi dimorfizmusú , közönséges , gazdálkodásra alkalmas állatot - - -  heroizálni ... !   Ördög Ördög Ördög


 
 Wave Emelem













Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1326 Dátum: 2012. április 24. - 14:46:26 »

  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Így kell , egy egész Európában elterjedt , összetett gyomrú , kérődző , hasított körmű párosujjú patás , váltivarú , nemi dimorfizmusú , közönséges , gazdálkodásra alkalmas állatot - - -  heroizálni ... !   Ördög Ördög Ördög
 
 Wave Emelem


Mutass még egy hasonló állatot a földön, (vagy a világegyetemben, mindegy  Ördög ) ami minden évben, pár hét (hónap) alatt 10 kiló csontot rak a fejére, nemis akármilyen formájút, alakút! Akkor azt is heroizálni fogom  Ördög Ördög Ördög  ez számomra a természet legérdekesebb, leggyönyörűbb, legizgalmasabb  "mutációja" jelensége. ...és ez mind a hatékonyabb szaporodásért...

Károly! Azon gondolkoztál már, hogy amit "CHARLES DARWIN A FAJOK EREDETE Természetes kiválasztás útján." című munkájában végigvezet, (vagy a többi tudományos szellemű gondolkodó /////  http://mek.niif.hu/05000/05011/html/darwin0002.html ///// ha tovább folytatjuk, végigvezetjük a gondolataikat a jövőben is kb 10 millió évig, az emberi faj mivé alakul?  Meglepődött Röhög  OOO 
Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1327 Dátum: 2012. április 24. - 20:52:57 »

Mutass még egy hasonló állatot a földön, (vagy a világegyetemben, mindegy  Ördög ) ami minden évben, pár hét (hónap) alatt 10 kiló csontot rak a fejére,


A szomszédom percek alatt növesztette, mikor az asszonyt rajtakapta  a barátjával!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1328 Dátum: 2012. április 24. - 20:55:49 »

A szomszédom percek alatt növesztette, mikor az asszonyt rajtakapta  a barátjával!!

Nőtt az régóta, csak akkor vette észre... Vigyorog Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1329 Dátum: 2012. április 25. - 06:52:41 »

A szomszédom percek alatt növesztette, mikor az asszonyt rajtakapta  a barátjával!!

Attila!  Ha lehullik a fejéről szólj, megkeresem! De csak ha kapitális  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1330 Dátum: 2012. április 25. - 19:32:23 »

...ezis építhetne kaput   Meglepődött

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1331 Dátum: 2012. április 25. - 19:40:27 »

...na meg ez a dupla középágas  :Mosolyog (irigylem  Vigyorog)

Naplózva

" There is good out there "
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #1332 Dátum: 2012. április 26. - 21:46:18 »

Vajon ezek az agancsok ugyanattól a bikától származnak? Egyik tavalyi, másik idei.






Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1333 Dátum: 2012. április 26. - 21:56:03 »

Vajon ezek az agancsok ugyanattól a bikától származnak? Egyik tavalyi, másik idei.

Nem hinném.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1334 Dátum: 2012. április 27. - 07:56:57 »

Vajon ezek az agancsok ugyanattól a bikától származnak? Egyik tavalyi, másik idei.



Sok az egyedi egyezés, az ágak állása, íve, szöge (szemág), az agancs színe, a tűzési pontok egyezése, a vércsatorna helye a pecsét szélén és az agancson, a levetési sík egyezése, ágvégek hasonlósága, a korona alatti szárellaposodás...stb, én 80%-ot mondanék, hogy ugyan az a bika... szépen fejlődő 5-6. agancs, 30 dekás különbséggel(kb 2,50-2,80 súllyal)...DE:

A legfontosabb azt tudni, hogy milyen környéken találtad! Mert ha Somogyban egy számodra ismeretlen részen, ahol 50-es rudlik tanyáznak hullatáskor, akkor passz... Lehet csak testvérek "csak" a bikák.  Vállat von

Viszont ha egy általad ismert helyen találtad, és ismered a bikákat is, tudod, hogy nem jár két hasonló bika a területen, (vagy nehezen elképzelhető), vagy tudod azt, hogy két hasonló szárat nem találtak tavaly sem, meg idén sem, akkor simán lehet egy bikáé!  SZERINTEM!!!  Wave
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: