Oldalak: 1 [2] 3   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Éjjellátók  (Megtekintve 38821 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Május 07. - 09:29:09 »

 "Erre viszont büszke vagyok." Igen

Kama!
Büszke is lehetsz! gyozo
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Május 07. - 09:29:46 »

Egyszer már valamikor kaptam a pofámra ebben a témában, de nem állom meg kotyogás nélkül.
Nem akarom ismét leírni, amit kb. fél éve már leírtam, de erre vonatkozólag én alkalmaznám a "még mindíg jobb" elvét.
Még mindíg jobb, ha meglátja, hogy az nem disznó, hanem egy barom négykézláb.
Még mindíg jobb, ha lemond a lövésről, mert ott villog a malacok szeme is.

Tudjuk, hogy akkor tehetünk lövést, ha "minden kétséget kizáróan", ha az "esetleges hibázás körülményeit is figyelembe véve", stb.
Ez kiemelten érvényes idegen területen, kevés tapasztalat mellett.
Szerintem ezt a szempontot is figyelembe kellene venni ebben a kérdésben.
Azon kívül, ha nem beszélünk róla, attól még van.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Május 07. - 09:32:19 »

Egyszer már valamikor kaptam a pofámra ebben a témában, de nem állom meg kotyogás nélkül.
Nem akarom ismét leírni, amit kb. fél éve már leírtam, de erre vonatkozólag én alkalmaznám a "még mindíg jobb" elvét.
Még mindíg jobb, ha meglátja, hogy az nem disznó, hanem egy barom négykézláb.
Még mindíg jobb, ha lemond a lövésről, mert ott villog a malacok szeme is.

Tudjuk, hogy akkor tehetünk lövést, ha "minden kétséget kizáróan", ha az "esetleges hibázás körülményeit is figyelembe véve", stb.
Ez kiemelten érvényes idegen területen, kevés tapasztalat mellett.
Szerintem ezt a szempontot is figyelembe kellene venni ebben a kérdésben.
Azon kívül, ha nem beszélünk róla, attól még van.

Ketten vagyunk ezzel a véleménnyel, mindamellett, hogy egyikünknek sincs éjjellátója (úgy tűnik, nekem már nem is lesz)... nem véletlen, hogy az "ernyős tantuszú" jogalkotó is engedélyezte a használatát.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Május 07. - 09:36:05 »

Egyszer már valamikor kaptam a pofámra ebben a témában, de nem állom meg kotyogás nélkül.
Nem akarom ismét leírni, amit kb. fél éve már leírtam, de erre vonatkozólag én alkalmaznám a "még mindíg jobb" elvét.
Még mindíg jobb, ha meglátja, hogy az nem disznó, hanem egy barom négykézláb.
Még mindíg jobb, ha lemond a lövésről, mert ott villog a malacok szeme is.

Tudjuk, hogy akkor tehetünk lövést, ha "minden kétséget kizáróan", ha az "esetleges hibázás körülményeit is figyelembe véve", stb.
Ez kiemelten érvényes idegen területen, kevés tapasztalat mellett.
Szerintem ezt a szempontot is figyelembe kellene venni ebben a kérdésben.
Azon kívül, ha nem beszélünk róla, attól még van.

Már ne haragudj, de ha megvilágítod a vadat akkor arról illene tudni megállapítani, hoyg disznó-e vagy sem.
Ha nem tudod egyértelműen megállapítani akkor se lámpával, se semmive ne lőjél.
Szerintem ilyen egyszerű a dolog.

Volna egy tiszteletteljes felvetésem:

Ugyan tegye már fel a kezét aki lámpafénynél nem látja, vagy nem tudja megállapítani egy vadról, hogy az vaddisznó, vagy egy négykézláb mászó ember, és ha véletlenül kétség merülne fel benne a látott "vad" kapcsán attól függetlenül odalőne?

Mert az az egésznek az alapja.
A sok agyonlőtt ember sem azért lett agonylőve mert nem infrával nézték, hanem azért mert aki a ravaszt meghúzta felelőtlen volt.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Május 07. - 09:37:00 »

Saba!

Valóban, ha nem beszélünk róla attól még van...,de nekem ne takarózzon senki azzal, hogy balesetet előz meg vele. Ballagjon haza amikor már nem lát a kereső és plána a céltávcsővel semmit!(törv. bötűje)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Május 07. - 09:40:20 »

Egyszer már valamikor kaptam a pofámra ebben a témában, de nem állom meg kotyogás nélkül.
Nem akarom ismét leírni, amit kb. fél éve már leírtam, de erre vonatkozólag én alkalmaznám a "még mindíg jobb" elvét.
Még mindíg jobb, ha meglátja, hogy az nem disznó, hanem egy barom négykézláb.
Még mindíg jobb, ha lemond a lövésről, mert ott villog a malacok szeme is.

Tudjuk, hogy akkor tehetünk lövést, ha "minden kétséget kizáróan", ha az "esetleges hibázás körülményeit is figyelembe véve", stb.
Ez kiemelten érvényes idegen területen, kevés tapasztalat mellett.
Szerintem ezt a szempontot is figyelembe kellene venni ebben a kérdésben.
Azon kívül, ha nem beszélünk róla, attól még van.

Már ne haragudj, de ha megvilágítod a vadat akkor arról illene tudni megállapítani, hoyg disznó-e vagy sem.
Ha nem tudod egyértelműen megállapítani akkor se lámpával, se semmive ne lőjél.
Szerintem ilyen egyszerű a dolog.

Volna egy tiszteletteljes felvetésem:

Ugyan tegye már fel a kezét aki lámpafénynél nem látja, vagy nem tudja megállapítani egy vadról, hogy az vaddisznó, vagy egy négykézláb mászó ember, és ha véletlenül kétség merülne fel benne a látott "vad" kapcsán attól függetlenül odalőne?

Mert az az egésznek az alapja.
A sok agyonlőtt ember sem azért lett agonylőve mert nem infrával nézték, hanem azért mert aki a ravaszt meghúzta felelőtlen volt.

Amikor a lámpa villan azzal, egy éles, kibiztosított nagykaliberű vadászfegyver néz minimum 10 g ólommal farkasszemet. A másik végén egy izgatott emberrel. Volt már ebből halálos baleset, ne tegyünk úgy, mintha nem lett volna.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Május 07. - 09:42:04 »

Kama!
Valóban büszke lehetsz rá.
Én nagyon sokat vadásztam vadkárban, nem is nagyon volt máshogy lehetőségem, mert nem voltam tag.
Most nem tudnám megmondani, hogy hány disznót lőttem, bár volt olyan szezon, hogy egy társaságnál 25 disznót sikerűlt elejtenem, de nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy estére mindíg felkerül a lámpa a fegyveremre. Viszont hála a csodálatos Kaps-nek és Zeiss-nek, így visszaemlékezve, talán ha 3 disznót lőttem lámpával a többit lámpa nélkűl.
Én, ezért tartom nagyon fontosnak a prémium távcsöveket, mert biztonságosan lehet velük vadászni, nem csak fekete foltot látsz, hanem disznót látsz vele vagy őzet vagy embert. Persze ezeknek is van határuk, mert vak sötétben ezekkel sem látsz. Ha ilyenkor is vadászni akar az ember, mert más lehetősége nem lévén, hát bizony fel kell tenni a lámpát. Én nem ítélem el a lámpás vadkár vadászatot, az is egyfajta vadászat és lehet azt is etikusan alkalmazni.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Május 07. - 09:44:52 »

Viktor!

És ez mit változtat Roland örökérvényű szavain?!

Azt tudjuk, hogy a Te általad említett esetben volt-e a manusnál keresőinfra????  Vagy éppen célinfrával követte el???? Szomorú
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Május 07. - 09:49:17 »

Saba!
A reggeli székletünkről sem beszélünk, pedig az is van...
Csaképp nem idevaló...ugyanúgy, ahogy az infratávcsövek sem.
Vadgazdálkodási jelentősége lehet, vadászati nem. Egyébként meg igenis balesetveszélyes, mert felelőtlenné teheti a használóját olymódon, hogy sötétben világítás, jelzés nélkül mozog a területen-hisz ő úgyis mindent lát, akinek meg nincs, az meg esetleg odalő...és persze ő a hibás, de ez nem fogja feltámasztani a kis hülye dzsiájdzsót az infrájával...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Május 07. - 09:49:33 »

Viktor!

És ez mit változtat Roland örökérvényű szavain?!

Azt tudjuk, hogy a Te általad említett esetben volt-e a manusnál keresőinfra????  Vagy éppen célinfrával követte el???? Szomorú

No persze, vadászut még senkiből nem faragott az infra. De ha tetszik, ha nem, ez egy biztonsági plusz.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Május 07. - 09:51:40 »

Saba!
A reggeli székletünkről sem beszélünk, pedig az is van...
Csaképp nem idevaló...ugyanúgy, ahogy az infratávcsövek sem.
Vadgazdálkodási jelentősége lehet, vadászati nem. Egyébként meg igenis balesetveszélyes, mert felelőtlenné teheti a használóját olymódon, hogy sötétben világítás, jelzés nélkül mozog a területen-hisz ő úgyis mindent lát, akinek meg nincs, az meg esetleg odalő...és persze ő a hibás, de ez nem fogja feltámasztani a kis hülye dzsiájdzsót az infrájával...

Azt hiszem megragadtam a mondandód lényegét...."dzsiájdzsót".... Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Május 07. - 09:54:39 »

Saba!
A reggeli székletünkről sem beszélünk, pedig az is van...
Csaképp nem idevaló...ugyanúgy, ahogy az infratávcsövek sem.
Vadgazdálkodási jelentősége lehet, vadászati nem. Egyébként meg igenis balesetveszélyes, mert felelőtlenné teheti a használóját olymódon, hogy sötétben világítás, jelzés nélkül mozog a területen-hisz ő úgyis mindent lát, akinek meg nincs, az meg esetleg odalő...és persze ő a hibás, de ez nem fogja feltámasztani a kis hülye dzsiájdzsót az infrájával...

Mevan? "sötétben világítás, jelzés nélkül mozog a területen" Te mennyit villogtatsz éjszaka vadászaton Testvér?
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Május 07. - 09:55:52 »

Viktor!

Nem tetszik. És 20 év vadász múlttal és tapaszatalattal mondom, hogy nincs benne semmi plussz, biztonság meg főleg!!!!
Feri lentebb rámutatott a lényegre! Ő is látott már ezek szerint karón varnyút.... Dühös


No nem rád haragszom, ne értsd félre hanem erre a szarra... Táncol Piál Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Május 07. - 09:56:17 »

. De ha tetszik, ha nem, ez egy biztonsági plusz.
Ez az, hogy nem...
Minden olyan eszköz, ami a tudáshiány miatti korlátokat hivatott ledönteni, veszélyes mert túlzott magabiztosságra késztet...és épp azoknál, akiknek erre tapasztalatuk révén amúgy semmi okuk nem lenne.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Május 07. - 09:59:09 »



Mevan? "sötétben világítás, jelzés nélkül mozog a területen" Te mennyit villogtatsz éjszaka vadászaton Testvér?
Viktor, én már kaptam a pofámra azért is, mert csak az öngyújtómmal villogtattam miközben mentem vissza a kocsimhoz, és a szabálytalanul beírt vadásztársunk(aki a fegyelmi bizottság tagja volt) ezt nehezményezte. Sok baleset történt abból, hogy valaki sötétben "cserkelt" hazafelé.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 [2] 3   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: