Oldalak: [1] 2 3   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Éjjellátók  (Megtekintve 38868 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Dátum: 2008. Május 06. - 14:57:13 »

Én ugyan egyiket sem láttam soha valami hasznavehető darabnak, de tudom, hogy sokan szeretik és használják az infrakeresőket.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Május 06. - 15:13:46 »

Én ugyan egyiket sem láttam soha valami hasznavehető darabnak, de tudom, hogy sokan szeretik és használják az infrakeresőket.

Nekem nincs se kereső, se c......
Egy kettő daraba azért már belenéztem kivácsiságból és azt kel mondjam, hogy igen jó keresők vannak már a piacon de azoknak komoly ára is van, a másik az hogy az olcsó kategóriás keresőket észreveszi a vad is, és bizony elugrik, még a süldő is.
Borzsasztóan csalósak a méretek benne, vadkárba, sokat tud segíteni a vadásznak-vadgazdának, de szóróra nem való.
És még anyit hozzá, hogy gondolkoztam én is egy kereső beszerzésén, sokat segítene a kukoricát őrizni, hamarabb tudna észlelni az aember, és szinte "0" balesetveszély.
Off. pofoztam már meg egy barmot aki a hullarészegen négykézláb ment haza kukorica lopásból. Türelmetlenül
Naplózva

Üdv End
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Május 06. - 23:15:14 »

Viktor,
nem örülök neki, hogy megnyitottad ezt a témát.
Nem akarom homokba dugni a fejem, tudom, egyre elterjedtebb. Jó magyar szokás szerint a törvények keveset számítanak.
Viszont amondó vagyok, itt hanyagoljuk inkább...katonáknak való, nem vadászoknak.  Én addig örülök, amíg nem lesz kötelező.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Május 07. - 07:37:18 »

Viktor,
nem örülök neki, hogy megnyitottad ezt a témát.
Nem akarom homokba dugni a fejem, tudom, egyre elterjedtebb. Jó magyar szokás szerint a törvények keveset számítanak.
Viszont amondó vagyok, itt hanyagoljuk inkább...katonáknak való, nem vadászoknak.  Én addig örülök, amíg nem lesz kötelező.

Nem értek egyet Testvér, az infrakeresőt a törvény engedélyezi, innentől ízlés dolga, hogy ki használja. Sokan közülünk egyébként. Én még nem láttam köztük számomra is használható darabot, de a hiba bennem lehet, mert sokan használják elégedetten.

Az infrakereső szerintem ráadásul egyáltalán nem etikátlan, szöges ellentétben a célinfrákkal, amelyeket - mint törvényileg tiltott eszközöket - nem nagy örömmel látnék tt.... nem is szeretnék...
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Május 07. - 08:54:02 »

Az infrakereső szerintem ráadásul egyáltalán nem etikátlan...

Szerintem meg vastagon az...
Tudom, hogy lehetnek olyan helyzetek amikor van létjogosultsága (vadkár, vadorzófigyelés), de nekem sose lesz. Bármennyi előnyét sorolják is fel.
Az én etikám szerint aki sötétben is akar látni vegyen egy 8*56-os Zeisset vagy Swarovskit. Aztán ha már azzal se lát akkor menjen haza.

amondó vagyok, itt hanyagoljuk inkább...katonáknak való, nem vadászoknak

 Igen Igen Igen
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Steve
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Május 07. - 09:05:37 »

"Az én etikám szerint aki sötétben is akar látni vegyen egy 8*56-os Zeisset vagy Swarovskit. Aztán ha már azzal se lát akkor menjen haza."

 Igen Igen

Kama!

Én annyiban térnék el a Te véleményedtől, hogy amikor sötét lesz menjen mindenki a túróba haza felé!
Majd holdvilágnál gubbaszthat egész éccaka.... gyozo

A vadkáron használt infrakeresőkről csak annyit, hogy még egyetlen kukorica táblát sem mentett meg a keresőinfra a vadkártól....,max. nézhetted, hogy megzabálják a vadak.... Nyihi

Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Május 07. - 09:07:45 »

Bizony Steve, nem kell mindenáron meglőni a disznót.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Május 07. - 09:10:23 »

Bizony Steve, nem kell mindenáron meglőni a disznót.
Nem a vita kedvéért, de a vadkárelhárítás nem feltétlenül azonos a vad minden esetben agyonlövéséhez. Vadász
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Május 07. - 09:12:11 »

Egon!

Zoli sem állította az ellenkezőjét... Mosolyog Táncol
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Május 07. - 09:17:06 »

Nekem se lesz sohasem, mert nem látok velük semmit, meg kell vallanom, hogy annyira nem is érdekelnek. Lehet, hogy azért mert még nem volt alkalmam felsőbb kategóriás készüléket használni, de ez nem is nagyon izgatott.

Ugyanakkor ne felejtsük el azt sem, hogy balesetvédelmi, balesetmegelőzési jelleggel igen fontos is lehet ez az eszköz, különösen olyan területen, amely viszonylag sűrűn lakott. Nekem ez a véleményem, én sem vadászom ha tehetem töksötétben, de sokaknak van amikor ez elkerülhetetlen, különösen így nyáridőben. Régen rossz, amikor a lámpa villan...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Május 07. - 09:18:02 »

"A vadkáron használt infrakeresőkről csak annyit, hogy még egyetlen kukorica táblát sem mentett meg a keresőinfra a vadkártól....,max. nézhetted, hogy megzabálják a vadak.... Nyihi"

Pista komám, no ezt tökéletesen megmondtad!  Igen Igen Taps Taps

Én nem tudom, hogy mi értelme van akár az infrakeresőnek, akár az infracélnak.
Ha megnézed azt a disznót szurok sötétben, a lövéshez akkor is lámpázni kell...aki meg nem tudja a lámpafényben megnézni, elbírálni a vadat, az ugyan egy zölda "pacamezőben" hogyan tudja megállapítani???
Ha meg elugrik a disznó a lámpától, akkor se elbírálni, se meglőni nem lehet...akkor meg???

Persze van igen nagy tábora is ezeknek, meg van olyan gerinctelen fegyvermester aki zokszó nélkül szereli fel a célinfrákat...na és van olyan féreg aki meg eladja itthon.

Én megértem, hoyg vadkárban nem lehet a holdra várni ez evidens, de keresővel is meg lehet nézni a vadat, ha azzel meg nem megy, akkor úgyis lámpázni kell.

Hjaaaaaaa? Ha a infrával elbíráljuk lámpával meg a másodperc tört része alatt meglőjük az biztos hatásosabb, mintha elugrik a disznó...
...mert ugye ha a disznó elugrik és nem jut a vadász lövéshez, akkor csak vadkárelhárított aznapra és nem lőtt.

Kérdés, hogy mindenáron lőni, vagy vadkárelhárítani akarunk.
...mondom ezt úgy, hogy lőttem jópár disznót lámpával vadkárban és bizony jópár el is szaladt a fénytől...de azért sosem toltak le, mert a vadászat végén azt mondtam: "meg akartam lőni, de elugrott a lámpára, besprintelt az erdőbe a koma..."

Éjjellátót viszont még egyszer sem használtam és nem is fogok.
Egy alkalommal volt "szerencsém" kipróbálni, igaz holdvilágnál...hát a 8x56-os SB távcső rávert az igen drága és jó minőségű infraoptikára olyan 40-50 m-t lőtáv tekintetében.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Május 07. - 09:18:28 »

Én annyiban térnék el a Te véleményedtől, hogy amikor sötét lesz menjen mindenki a túróba haza felé!
Majd holdvilágnál gubbaszthat egész éccaka.... gyozo

A vadkáron használt infrakeresőkről csak annyit, hogy még egyetlen kukorica táblát sem mentett meg a keresőinfra a vadkártól....,max. nézhetted, hogy megzabálják a vadak.... Nyihi

Ugyanez a véleményem nekem is.
Nem infra kell hanem nyugalom.

Hála a fölöttünklakónak túl vagyok az 50. disznón és a 100. nagyvadon (ez nem dicsekvés, nem érdem, hanem állapot), de egyet sem lőttem még csak lámpafénynél sem. Erre viszont büszke vagyok.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Május 07. - 09:20:34 »

Egon!

Zoli sem állította az ellenkezőjét... Mosolyog Táncol
Akkor ebben egyet értünk, viszont nekem sincs és nem is volt, viszont azt gondolom, hogy vadkármegelőzésben ill. a hivatásos munkáját nagyban meg tudja könnyíteni egy jó infra kereső.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Május 07. - 09:26:00 »

Én is amondó vagyok, hogy abból a pénzből, amibe egy jó minőségű infra kerül, venni kell inkább egy jó minőségű keresőt és amíg ezzel tudunk biztonságosan bírálni, addig vadásszunk. Aki tovább akar vadászni, az meg használja a lámpát. Ha el tudja bírálni vele a vadat, mert nem ugrik el, akkor lőjjön ha lehet, ha meg elugrik, legalább megzavarta.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Május 07. - 09:26:11 »

Egon!

Zoli sem állította az ellenkezőjét... Mosolyog Táncol
Akkor ebben egyet értünk, viszont nekem sincs és nem is volt, viszont azt gondolom, hogy vadkármegelőzésben ill. a hivatásos munkáját nagyban meg tudja könnyíteni egy jó infra kereső.

Na akkor most álljunk meg!

Hivatásos vadász munkaköri felszereléséről van szó, vagy pedig sportvadászok "trendi" felszereléséről...mert a kettő nem ugyanaz.

Ugyanaz a helyzet, mint a lámpázási engedéllyel.
Nálunk is csaka vadőrnek, illetve a vadőrrel lehet lámpázni...neki ez munkaköri, tehát neki meg kell tenni mindent, hogy a feladatát ellássa.
Ettől függetlenül a hivatásos vadászok véleménye is megoszlik ezekről az eszközökről.
A hivatásos vadász - a rutinosabb - ha olyan helyen dolgozik, hidd el egy szem keresőtávcsővel, meg egy mezei lámpával sokkal többre megy mint egy sportvadász az akármilyen infrájával...legalábbis én a tapasztalt vadőröknél ezt látom, érzékelem.
Nem kell azoknak hipertechnika, mert ismerik a vadat, meg a területet.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: