Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 142066 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #765 Dátum: 2017. Július 07. - 16:35:59 »

Urak! Ha valaki tudna meselni nekem az Izs 94 expressrol azt megköszönném! Főleg a csövek állítása érdekel mert tudtommal azt a gyárban összelövik, csak az előző gazda össze vissza tekergette.. Valaszokat előre is köszönöm! Mosolyog
Gyurci puskát  vett
 
Írta Abonyi verse

Vettél puskát, kettő csővel,

Úgy hord , mint az ökör csövel

Izs Experess ez, jó kis orosz,

De céltáblától jobbra poroz,

A lőtéren majd neki fekszel!

Kólával és győri keksszel!

Kell még lőlap néhány karton,

Három mázsa orosz patron,

Vasárnapra be lesz  lőve!

Hmm! Nem nagy dolog !
 
Ne félj tőle! Ördög  Vigyorog



Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #766 Dátum: 2017. Július 09. - 17:56:54 »

Urak! Ha valaki tudna meselni nekem az Izs 94 expressrol azt megköszönném! Főleg a csövek állítása érdekel mert tudtommal azt a gyárban összelövik, csak az előző gazda össze vissza tekergette.. Valaszokat előre is köszönöm! Mosolyog

Látszólag kevésbé vagyok farfekvéses,mint a két előttem szóló,de azért egy kérdés csak motoszkàl bennem. Megvetted próbalövések nélkül? Mert,ha igen,akkor áldjon meg a Jóisten a puskáddal együtt. Mert az,hogy "az előző gazda összevissza tekergette" erre utal. De mire sikerül (ha sikerül) összelőni, tuti profi leszel benne. Akkor viszont vàrjuk a beszámolót.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Jackbacsi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #767 Dátum: 2020. November 20. - 21:59:45 »

Tengermély tisztelettel Hölgyek/Urak!

Az alábbi kérdésem lenne: van-e valakinek MP 221 Artemida 45-70-es kaliberben, aki esetleg megválna tőle? Esetleg ismerős ismerőse... Lenne egy üzleti ajánlatom... Nyihi Kacsint Kacsint
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #768 Dátum: 2020. November 20. - 22:25:25 »

Tengermély tisztelettel Hölgyek/Urak!

Az alábbi kérdésem lenne: van-e valakinek MP 221 Artemida 45-70-es kaliberben, aki esetleg megválna tőle? Esetleg ismerős ismerőse... Lenne egy üzleti ajánlatom... Nyihi Kacsint Kacsint

Üdv!

Ha tálalsz ilyet, egy örök darab lesz, az biztos!  Ördög
Ebben a kaliberben alsókulcsost hamarabb tálalni. Hogyhogy 45-70?
Emelem

(Mindjárt jön egy admin és átrak a "keresek topicba)
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #769 Dátum: 2020. November 21. - 08:31:36 »

Üdv!

Ha tálalsz ilyet, egy örök darab lesz, az biztos!  Ördög
Ebben a kaliberben alsókulcsost hamarabb tálalni. Hogyhogy 45-70?
Emelem

(Mindjárt jön egy admin és átrak a "keresek topicba)
Pedig van egy itt a környéken is lőttem is vele.De tényleg végig kell gondolni hogy kell-e?Mondjuk a fószer azt mondta hogy inkább az asszonyt adná mint azt a puskát😃
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Jackbacsi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #770 Dátum: 2020. November 21. - 22:23:05 »

Hogy miért 45-70?
Nagyon jó kérdés... Miért 30-06, vagy 8x57?  Vigyorog
Valahogy becsípődtem a duplagolyósokra. Ezer és egy ellenérv szól már ellenük, hiszen a pontosságuk (bizonyos távolságon felül...) meg sem közelíti egy forgó-tolózárasét, mégha az egy olcsóbb kategória is. Ugyanakkor úgy érzem, valahogy hagyományőrzőbb, vadásziasabb (főleg céltávcső nélkül (na, most fogok kapni hideget -meleget... Mondjuk kimondottan jó a szemem, és gyakorlott lövész vagyok...) :-). Fegyvereknek utánanézve viszont szűkülnek a lehetőségek: egy duplagolyós mint tudjuk, sokkal drágább... Innentől figyelembe véve a lehetőségeket, és anyagilag kizárva a többmilliós fegyvereket, nem sok lehetőség maradt. Kicsit utánanéztem a kalibernek: ha az USA-ban megfelelt bölénylövő lőszernek, akkor itthonra nem lehet kifogást emelni ellene sem stophatás - ügyileg, sem máshogy. És még egy plusz adalék: kimondottan szeretem a megbízható, már - már igénytelennek nevezhető, funkcionális fegyvereket (nyilván maximális tisztelettel és elismeréssel adózva a nagy nevű német vagy angol, francia gyártók felé). Az amerikai vonal nálam nem annyira játszik: lőtéren szívesen pisztolykodom alsó-kengyelkulcsos fegyverekkel, mert ott lehetek Old Shatterhand, ugyanez terepen számomra nem az igazi....
Összességében amit elmondhatnék erről a kaliberről eddigi tapasztalataim alapján: kiváló stophatású, igazi "nemmészinnensehova" kaliber, egy elérhető árú (Baikal MP 221, 45-70) fegyverrel karöltve igazi "kellegyilyen" fegyver... És vevő is vagyok egy ilyenre, továbbra is... Ördög
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #771 Dátum: 2020. November 22. - 12:07:05 »

Hogy miért 45-70?
Nagyon jó kérdés... Miért 30-06, vagy 8x57?  Vigyorog
Valahogy becsípődtem a duplagolyósokra. Ezer és egy ellenérv szól már ellenük, hiszen a pontosságuk (bizonyos távolságon felül...) meg sem közelíti egy forgó-tolózárasét, mégha az egy olcsóbb kategória is. Ugyanakkor úgy érzem, valahogy hagyományőrzőbb, vadásziasabb (főleg céltávcső nélkül (na, most fogok kapni hideget -meleget... Mondjuk kimondottan jó a szemem, és gyakorlott lövész vagyok...) :-). Fegyvereknek utánanézve viszont szűkülnek a lehetőségek: egy duplagolyós mint tudjuk, sokkal drágább... Innentől figyelembe véve a lehetőségeket, és anyagilag kizárva a többmilliós fegyvereket, nem sok lehetőség maradt. Kicsit utánanéztem a kalibernek: ha az USA-ban megfelelt bölénylövő lőszernek, akkor itthonra nem lehet kifogást emelni ellene sem stophatás - ügyileg, sem máshogy. És még egy plusz adalék: kimondottan szeretem a megbízható, már - már igénytelennek nevezhető, funkcionális fegyvereket (nyilván maximális tisztelettel és elismeréssel adózva a nagy nevű német vagy angol, francia gyártók felé). Az amerikai vonal nálam nem annyira játszik: lőtéren szívesen pisztolykodom alsó-kengyelkulcsos fegyverekkel, mert ott lehetek Old Shatterhand, ugyanez terepen számomra nem az igazi....
Összességében amit elmondhatnék erről a kaliberről eddigi tapasztalataim alapján: kiváló stophatású, igazi "nemmészinnensehova" kaliber, egy elérhető árú (Baikal MP 221, 45-70) fegyverrel karöltve igazi "kellegyilyen" fegyver... És vevő is vagyok egy ilyenre, továbbra is... Ördög

A duplagolyós és a 45-70 kombináció logikus okát próbáltam megfejteni, de nem sikerült.  Röhög Ilyen párosításban talán még hirdetést sem láttam, inkább a 9,3-as, 8-as duplákat. Az biztos, hogy nem lesz egyszerű. Gondolom más kaliberben már ismered a használt piacot, vagy kifejezetten ebben szeretnél puskát venni?
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Jackbacsi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #772 Dátum: 2020. November 22. - 15:13:26 »

A logikus kapcsolat az, hogy a Baikal így próbált betörni az amerikai piacra. A Remington égisze alatt... Az European American Armory forgalmazta az USA-ban, Remington felirattal a bal oldalán, az elsütőbillentyű fölött. Háromféle kaliberben csövezték: 308 Win, 30-06 (itt a nehezebb, 180 Gr körüli lövedékeket ajánlották hozzá), és a nagy amerikai klasszikus, a 45-70. Tudtommal néhány darab Magyarországra is került belőle, manapság újonnan beszerezni lehetetlen, egyszerűen nem hoznak be az országba (mondjuk ezt pont nem értem: ha egyszer igény van rá, akkor miért nem?! Lehet, annyira kicsi a piac, hogy nem éri meg foglalkozni vele? Nem tudom...) Ez lenne tehát a logikája a fegyver-kaliber párosnak.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #773 Dátum: 2020. November 22. - 18:30:43 »

A logikus kapcsolat az, hogy a Baikal így próbált betörni az amerikai piacra. A Remington égisze alatt... Az European American Armory forgalmazta az USA-ban, Remington felirattal a bal oldalán, az elsütőbillentyű fölött. Háromféle kaliberben csövezték: 308 Win, 30-06 (itt a nehezebb, 180 Gr körüli lövedékeket ajánlották hozzá), és a nagy amerikai klasszikus, a 45-70. Tudtommal néhány darab Magyarországra is került belőle, manapság újonnan beszerezni lehetetlen, egyszerűen nem hoznak be az országba (mondjuk ezt pont nem értem: ha egyszer igény van rá, akkor miért nem?! Lehet, annyira kicsi a piac, hogy nem éri meg foglalkozni vele? Nem tudom...) Ez lenne tehát a logikája a fegyver-kaliber párosnak.

Nyáron szerettem volna .22 WMR Marlin XT-hez egy alkatrészt rendelni. Hüvelyvonó egyik karma adta meg magát. Az importőr azt a választ kapta kintről,  hogy nincs és nem is lesz. Minden fegyvert gyakorlatilag felvásároltak kint,  alig van valami a polcokon. Alkatrésszel sem tudnak küldeni.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Jackbacsi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #774 Dátum: 2020. November 22. - 19:07:00 »

Nyáron szerettem volna .22 WMR Marlin XT-hez egy alkatrészt rendelni. Hüvelyvonó egyik karma adta meg magát. Az importőr azt a választ kapta kintről,  hogy nincs és nem is lesz. Minden fegyvert gyakorlatilag felvásároltak kint,  alig van valami a polcokon. Alkatrésszel sem tudnak küldeni.


Na remek. Szép kilátások. Sebaj, azért figyelek, hátha akad előbb-utóbb... Mondjuk 30-06-os lenne, de nem tudom... Az valahogy nem vonz annyira...
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #775 Dátum: 2020. November 22. - 20:50:06 »


Na remek. Szép kilátások. Sebaj, azért figyelek, hátha akad előbb-utóbb... Mondjuk 30-06-os lenne, de nem tudom... Az valahogy nem vonz annyira...

Az egunon szétnéztél màr? Én azért cáfolnám a korlátozott használhatóságról és a lőképességről szóló sorodat. Pár évig használtám mindenesként (épp nem volt másik puskám, meg rávaló sem) egy 30-06-os Izs bockot. Céltávcsővel, azt a felső csőhöz belőve, nem volt semmi bibije a lőképének. Mint egy duplacsövű gavallér.  Vigyorog  Hozta egy átlagos tolózáras tudását. Ma is megvan, de már tàvcső nélkül csak hajtásban használom. Jó darabig motoszkált a bogár a fejemben, hogy egy oldható szerelésű 8x56-os csővel emellett lespuskaként is használom. Eddig nem valósult meg, de nincs is még elvetve. Alvó projekt. 
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #776 Dátum: 2020. November 23. - 09:24:13 »

inkább az asszonyt adná mint azt a puskát😃

Sok ilyen puska van...

Nekem pl. mind a négy...  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #777 Dátum: 2020. November 23. - 10:53:26 »

Sok ilyen puska van...

Nekem pl. mind a négy...  Vigyorog

Meg sok ilyen asszony. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #778 Dátum: 2020. November 23. - 15:32:14 »

Hogy miért 45-70?
Nagyon jó kérdés... Miért 30-06, vagy 8x57?  Vigyorog
Valahogy becsípődtem a duplagolyósokra. Ezer és egy ellenérv szól már ellenük, hiszen a pontosságuk (bizonyos távolságon felül...) meg sem közelíti egy forgó-tolózárasét, mégha az egy olcsóbb kategória is. Ugyanakkor úgy érzem, valahogy hagyományőrzőbb, vadásziasabb (főleg céltávcső nélkül (na, most fogok kapni hideget -meleget... Mondjuk kimondottan jó a szemem, és gyakorlott lövész vagyok...) :-). Fegyvereknek utánanézve viszont szűkülnek a lehetőségek: egy duplagolyós mint tudjuk, sokkal drágább... Innentől figyelembe véve a lehetőségeket, és anyagilag kizárva a többmilliós fegyvereket, nem sok lehetőség maradt. Kicsit utánanéztem a kalibernek: ha az USA-ban megfelelt bölénylövő lőszernek, akkor itthonra nem lehet kifogást emelni ellene sem stophatás - ügyileg, sem máshogy. És még egy plusz adalék: kimondottan szeretem a megbízható, már - már igénytelennek nevezhető, funkcionális fegyvereket (nyilván maximális tisztelettel és elismeréssel adózva a nagy nevű német vagy angol, francia gyártók felé). Az amerikai vonal nálam nem annyira játszik: lőtéren szívesen pisztolykodom alsó-kengyelkulcsos fegyverekkel, mert ott lehetek Old Shatterhand, ugyanez terepen számomra nem az igazi....
Összességében amit elmondhatnék erről a kaliberről eddigi tapasztalataim alapján: kiváló stophatású, igazi "nemmészinnensehova" kaliber, egy elérhető árú (Baikal MP 221, 45-70) fegyverrel karöltve igazi "kellegyilyen" fegyver... És vevő is vagyok egy ilyenre, továbbra is... Ördög

Csak, hogy segítsek a bajodon. Merő jóindulatból. Ördög

Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #779 Dátum: 2020. November 23. - 18:17:21 »

Csak, hogy segítsek a bajodon. Merő jóindulatból. Ördög


Már csak azt nem értem, hogy a nagynevű Német, Angol, Francia cégek, honnan veszik a bátorságot, hogy duplagolyós puskát gyártsanak?
Arról nem is beszélve, hogy miliókért.
Még hogy ezek ne tudnának COVID vakcinát gyártani?
 Röhög
A valóság azért ennél sokkal szarabb.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: