Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 142122 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #750 Dátum: 2017. Március 10. - 20:36:25 »

Hogy ne csak negatív tapasztalatot olvasson a delikvens...

Egy Merkelből kialakított - legyen, bár kókányolt a neve - duplagolyós nagyon szép is tud lenni. Aki nem hiszi, járjon utánam.
Aztán nagyon szerethető is tud lenni.
Van egy 15 éve visszajáró alföldi vendégem, aki - mióta megvan ez a puska - mindig ezzel ül ki. Lelki beteg lenne, ha a Sauerral kéne kimennie.

Az biztos, hogy ez nem a 200 méterre, sebészi pontossággal elhelyezett lövésről szól. Első puskának én is inkább egy tolózáras ismétlőt javasolnék.
De hogy nagyon lehet szeretni, az is biztos.

Azt hiszem úgy tisztességes, hogy a nyilvános felületen is leírjam, hogy én tényleg azt hittem Lajos duplájáról, hogy gyári. Egyszer volt a kezemben, voltunk együtt egy hajtáson, tényleg rendben volt a fegyver, nem emlékszem semmilyen gagyiságra.....
Lőni nem lőttem vele - értelemszerűen - tehát nem tudom, hogy hogyan sül.
Azok a fegyverek viszont, amelyek voltak a kezemben, szárazon süthettem őket, mind nagyon orrnehéz "srétes merkelek" benyomását keltették, némelyik ingyen sem kellett volna......
Azt hiszem Kamánál jobban senki sem foglalhatta volna össze jobban az épített dupla golyósokról a és a srétesekből golósított vasak között a különbséget! Igen
Ettől függetlenül mindenki arra költi a pénzét amire akarja, és mindenki abban hisz, amiben szeretne.......
Én csak a véleményemet írtam le, ami nem biztos, hogy minden tekintetben helytálló!
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #751 Dátum: 2017. Március 10. - 20:56:35 »

Azt hiszem úgy tisztességes, hogy a nyilvános felületen is leírjam, hogy én tényleg azt hittem Lajos duplájáról, hogy gyári. Egyszer volt a kezemben, voltunk együtt egy hajtáson, tényleg rendben volt a fegyver, nem emlékszem semmilyen gagyiságra.....

Mivel Lajos duplagolyósának komplett átépítése itt készült:
http://www.kriebernegg.com/ung_index.htm
Meglepő is lenne, ha bármilyen "olcsó" megoldás lenne rajta.

Azért írom a komplett átépítést, mert nem a sörétes csőpár felhasználásával készült Egon mester keze által,
hanem egy acéltömbből készítette a teljesen új bázist a golyós csövek számára, kicserélve az összes zároló elemet,
mindent az alap fegyver adta lehetőségeket kihasználva úgy illesztett össze, hogy az eredeti sörétes és a golyós cső is
100%-os biztonsággal működik.
Szóval ez nem a "levágjuk a sörétes csöveket, aztán beforrasztunk a likba két golyós csövet" stílusú buhera-mátrix styl alapján született. Ördög
 Wave 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #752 Dátum: 2017. Március 10. - 21:05:10 »

Mivel Lajos duplagolyósának komplett átépítése itt készült:
http://www.kriebernegg.com/ung_index.htm
Meglepő is lenne, ha bármilyen "olcsó" megoldás lenne rajta.

Azért írom a komplett átépítést, mert nem a sörétes csőpár felhasználásával készült Egon mester keze által,
hanem egy acéltömbből készítette a teljesen új bázist a golyós csövek számára, kicserélve az összes zároló elemet,
mindent az alap fegyver adta lehetőségeket kihasználva úgy illesztett össze, hogy az eredeti sörétes és a golyós cső is
100%-os biztonsággal működik.
Szóval ez nem a "levágjuk a sörétes csöveket, aztán beforrasztunk a likba két golyós csövet" stílusú buhera-mátrix styl alapján született. Ördög
 Wave 

Bazzzzmegg!
Issszonyatossan hülyülök!! Fej a falba Fej a falba Fej a falba Fej a falba
Szóval ez volt a te puskád, a 8x57 R amire alsó hangon egy akkori olasz gyári dupla árát költötted!!!
Ez így nem ér!!
Ez nem a buhera kategória..... vissza minden...
Lásd eredeti fikázásos hozzászólásom...... Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög
Várjál, ez itt is megvan valahol, mert eladó volt egy pár éve, jól emlékszem??
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #753 Dátum: 2017. Március 10. - 22:32:29 »

De ha még azt is belinkelnéd hol és mennyiért lehet venni Brajzler gavallérra 9,3x62R váltócsövet,még az unokáim is áldanának! Emelem

Möszijő lelkész uham, haxnalja kherem a thitkot! Gugle a növe! Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #754 Dátum: 2017. Március 11. - 22:50:56 »

B+ Orosztony a világ VÉGE tábla után van  Ördög, egy fotóval talán, megörvendeztethetnél bennünket..... Wave

Lajos!

A te duplád, és a "H." féle kókányolás között Rhoda Scott tudná csak lejátszani a különbséget!  Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #755 Dátum: 2017. Március 12. - 17:30:57 »

Möszijő lelkész uham, haxnalja kherem a thitkot! Gugle a növe! Mosolyog

Aha!  Szóval te sem találtál! Röhög Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #756 Dátum: 2017. Március 13. - 13:22:30 »

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a véleményét mindenképpen megfontolandó tanácsok.

Ha mered venni a bátorságot, kérdezd meg a másik topicban, hogy "melyik a legjobb kaliber"?  Röhög

Ezt a lehetőséget nem is hagynám ki, annyival majd kiegészítem hogy csak olyan érdekel amitől bárhol bármikor minden vad tűzben marad és minimum  400 m-ről nyúlra is megfelel >Nevet >Nevet >Nevet
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #757 Dátum: 2017. Március 13. - 13:49:19 »

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a véleményét mindenképpen megfontolandó tanácsok.

Ezt a lehetőséget nem is hagynám ki, annyival majd kiegészítem hogy csak olyan érdekel amitől bárhol bármikor minden vad tűzben marad és minimum  400 m-ről nyúlra is megfelel >Nevet >Nevet >Nevet
 Emelem

Egy 22-250-es duplagolyós?  :Mosolyog Nem szól szám
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #758 Dátum: 2017. Március 13. - 14:54:40 »

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a véleményét mindenképpen megfontolandó tanácsok.

Ezt a lehetőséget nem is hagynám ki, annyival majd kiegészítem hogy csak olyan érdekel amitől bárhol bármikor minden vad tűzben marad és minimum  400 m-ről nyúlra is megfelel >Nevet >Nevet >Nevet
 Emelem

Szerintem kérdezd Anti fórumtársat! Neki van ilyen, vagy ha mostan nem is van, de vót, az bizonyos!!!  Ördög Ördög Ördög Ördög Stoel
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #759 Dátum: 2017. Március 13. - 15:21:21 »

Egy 22-250-es duplagolyós?  :Mosolyog Nem szól szám


Pár éve volt fenn a Vadászaprón egy 222-es IZS 94 duplagolyós.  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #760 Dátum: 2017. Március 13. - 15:24:57 »


Pár éve volt fenn a Vadászaprón egy 222-es IZS 94 duplagolyós.  Fejvakarás Vállat von

Most IZS van fent egy, 30-06- os.
https://vadaszapro.net/reszletek/261619/izs-94-expresz
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #761 Dátum: 2017. Március 13. - 15:34:36 »

Szerintem kérdezd Anti fórumtársat! Neki van ilyen, vagy ha mostan nem is van, de vót, az bizonyos!!!  Ördög Ördög Ördög Ördög Stoel


 Fejvakarás
 Tasli
 Ördög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #762 Dátum: 2017. Március 13. - 15:45:58 »


Ezzel csak annyi a gondom,hogy igen csinos,illős távcső van rajta. No,de 222, duplagolyósban? Noooooooormális??!!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Gyurci
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #763 Dátum: 2017. Július 05. - 19:19:20 »

Urak! Ha valaki tudna meselni nekem az Izs 94 expressrol azt megköszönném! Főleg a csövek állítása érdekel mert tudtommal azt a gyárban összelövik, csak az előző gazda össze vissza tekergette.. Valaszokat előre is köszönöm! Mosolyog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #764 Dátum: 2017. Július 05. - 19:51:14 »

Urak! Ha valaki tudna meselni nekem az Izs 94 expressrol azt megköszönném! Főleg a csövek állítása érdekel mert tudtommal azt a gyárban összelövik, csak az előző gazda össze vissza tekergette.. Valaszokat előre is köszönöm! Mosolyog

Kedves Gyurci! Wave
Szia!
Tessék, a mese........

Egyszer volt, hol nem volt, még az Óperencián és az Üveghegyeken is túl, ahol a kurtafarkú kismalac túr…. volt egyszer egy Izs 94 express.
De ez olyan Izs 94 express volt, aminek a csöveit lehetett tekergetni.
A mesebeli legkisebb Királyfi egyszer csak kapott a Vasorrú bábától egy eltekergetett csövű Izs 94 express-t.
És a legkisebb királyfi egyszer csak elkezdett gondolkozni…. hát, ha el van tekergetve, akkor azt basszus…….. hát nekem vissza kell azt tekergetni. Fejvakarás Meglepődött Vigyorog Röhög
Mivel nem csak okos volt, hanem még nagyon szarrágó sem volt, ezért kretén kérdések feltétele helyett, vett az eltekergetett csövű expresshez vagy két doboz belevaló partónt, elment a lőtérre, és tett vele próbalövést. Lő Lő
Majd kitalálta a királyfi a próbalövés alapján, hogy melyik csőhöz lője hozzá a másikat…. lőtt  Lő…tekergetett…..lőtt Lő……tekergetett……lőtt Lő….. tekergetett….. és láss csodát, az express egyszer csak össze volt lőve..  Csodalk  Csodalk
Itt a vége fuss el véle…. ha a tekergetés több lett vóna, az én mesém is tovább tartott vóna….
 Emelem

(Örülök, hogy segíthettem....... Kacsint Angyal)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: