Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143437 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Május 11. - 22:17:31 »

Ja és, hogy megfricskázzam az urakat...a 30R Blaserrel egy tisztességes német peremes kaliber kerülne az "IZS"-be.  Bion Bion Bion


Eegen, igazi metrikus német kaliber... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Május 11. - 23:20:06 »

Ja és, hogy megfricskázzam az urakat...a 30R Blaserrel egy tisztességes német peremes kaliber kerülne az "IZS"-be.  Bion Bion Bion

Aztán vehetnénk a töltény darabját ezerér' ... NoNo
És kedvünkre válogathatnánk a két fajtából ami kapható.  Ha már peremes, akkor olyan vastag legyen mint a kisujjam! (legalább) Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Május 11. - 23:33:30 »

Ja és, hogy megfricskázzam az urakat...a 30R Blaserrel egy tisztességes német peremes kaliber kerülne az "IZS"-be.  Bion Bion Bion

Aztán vehetnénk a töltény darabját ezerér' ... NoNo
És kedvünkre válogathatnánk a két fajtából ami kapható.  Ha már peremes, akkor olyan vastag legyen mint a kisujjam! (legalább) Vigyorog

45/70-es... és gyáriban.... Zavarodott
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Május 12. - 07:01:47 »

Amint lesz lehetőség megnézzük a puskát és átbeszéljük mit kell változtatni, és az mennyibe jönne ki. Mivel nekünk lőszergyártási engedélyünk is van, így a töltény sem megoldhatatlan egy nehezebb lövedékkel (pl.Sierra Pro-Hunter ¤2180 220 gr 14,3 gramm ).A papírok elintézése egy kicsit bürokratikus, csak idő kérdése viszont ki kell kisérletezni, hogy a mostani csőbeállítás milyen tempónál és melyik porral hordja a lövedéket a kívánt távolságon össze.A huzagolás gyárilag eleve a nehéz lövedékhez készül ( C.I.P.) de a másik két tényezőt össze kell hangolni.Ez a technikai rész, összeszámolni mindez mennyiből jön ki.Köszönöm a tippet.Nem tudom van-e valakinek ilyen puskája, kérem jelezze, mert sokkal előbbre lennénk így.Van-e adat arról, az oroszok melyik töltényhez készítik (Gyártó, lövedéktömeg, sebesség ) távcsővel vagy annélkül? Ezekre az "jelentéktelen " egyszerű kérdésekre is kell tudni a választ ahhoz, hogy ne kelljen túl hosszú kacskaringós utat bejárni a megvalósításhoz. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Május 12. - 10:25:00 »

Ja kérem, aki duplagolyóst vesz az számoljon azzal, hogy ahhó jó muníciót köll venni.  Bion Bion Bion Bion Bion

Igen, .30-as kaliber, de akkor is német, oszt kész.
...nem holmi 45/70-es... >Nevet Bibíí
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Május 12. - 10:51:27 »

Amint lesz lehetőség megnézzük a puskát és átbeszéljük mit kell változtatni, és az mennyibe jönne ki. Mivel nekünk lőszergyártási engedélyünk is van, így a töltény sem megoldhatatlan egy nehezebb lövedékkel (pl.Sierra Pro-Hunter ¤2180 220 gr 14,3 gramm ).A papírok elintézése egy kicsit bürokratikus, csak idő kérdése viszont ki kell kisérletezni, hogy a mostani csőbeállítás milyen tempónál és melyik porral hordja a lövedéket a kívánt távolságon össze.A huzagolás gyárilag eleve a nehéz lövedékhez készül ( C.I.P.) de a másik két tényezőt össze kell hangolni.Ez a technikai rész, összeszámolni mindez mennyiből jön ki.Köszönöm a tippet.Nem tudom van-e valakinek ilyen puskája, kérem jelezze, mert sokkal előbbre lennénk így.Van-e adat arról, az oroszok melyik töltényhez készítik (Gyártó, lövedéktömeg, sebesség ) távcsővel vagy annélkül? Ezekre az "jelentéktelen " egyszerű kérdésekre is kell tudni a választ ahhoz, hogy ne kelljen túl hosszú kacskaringós utat bejárni a megvalósításhoz. Üdv Juszuph  Wave

Engem rendkívüli módon érdekelne egy ilyen átalakítás, de sajnos most padlón vagyok anyagilag... viszont jövőre tervezem egy ilyen fegyver beszerzését... tudom hová fog vezetni az első utam! Igen Igen Igen
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Május 12. - 12:06:21 »

Ez az átalakítás még engem is érdekelhet.
Juszuph: van lehetőség 308win-ból is 30R Blasert csinálni?
Annál mi a helyzet a huzagemelkedéssel?
Nem mintha nekem lett volna problémám a hüvelyvonókkal, de mégiscsak jobb lenne peremesben.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Május 12. - 12:19:34 »

Ez az átalakítás még engem is érdekelhet.
Juszuph: van lehetőség 308win-ból is 30R Blasert csinálni?
Annál mi a helyzet a huzagemelkedéssel?
Nem mintha nekem lett volna problémám a hüvelyvonókkal, de mégiscsak jobb lenne peremesben.

Szevasz Bobakos!

Én aszondom első körben a 308-asból talán egy 7,62x53R-es golyós csövet lenne hasznosabb összehozni.
Habár Juszuph biztosan jelzi, hogy ez megoldható-é, mert a hüvelyhossz nem biztos, hogy kiadja az 53R-es méretét.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Május 12. - 12:27:32 »

Ez az átalakítás még engem is érdekelhet.
Juszuph: van lehetőség 308win-ból is 30R Blasert csinálni?
Annál mi a helyzet a huzagemelkedéssel?
Nem mintha nekem lett volna problémám a hüvelyvonókkal, de mégiscsak jobb lenne peremesben.

Szevasz Bobakos!

Én aszondom első körben a 308-asból talán egy 7,62x53R-es golyós csövet lenne hasznosabb összehozni.
Habár Juszuph biztosan jelzi, hogy ez megoldható-é, mert a hüvelyhossz nem biztos, hogy kiadja az 53R-es méretét.

Hahó Wetzlar Komám!

Bocs, hogy belekotyogok, de szerintem Ákos izsájából nem lenne rossz 30R Blasert faragni. Egyrészt a gáznyomás még kisebb is lesz, másrészt Ákos alföldi vadász, néha szüksége lehet hosszabb lövésekre. Erre pedig a 30-as Blaser ideális lenne.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Május 12. - 12:31:48 »

Ez az átalakítás még engem is érdekelhet.
Juszuph: van lehetőség 308win-ból is 30R Blasert csinálni?
Annál mi a helyzet a huzagemelkedéssel?
Nem mintha nekem lett volna problémám a hüvelyvonókkal, de mégiscsak jobb lenne peremesben.

Szevasz Bobakos!

Én aszondom első körben a 308-asból talán egy 7,62x53R-es golyós csövet lenne hasznosabb összehozni.
Habár Juszuph biztosan jelzi, hogy ez megoldható-é, mert a hüvelyhossz nem biztos, hogy kiadja az 53R-es méretét.

Hahó Wetzlar Komám!

Bocs, hogy belekotyogok, de szerintem Ákos izsájából nem lenne rossz 30R Blasert faragni. Egyrészt a gáznyomás még kisebb is lesz, másrészt Ákos alföldi vadász, néha szüksége lehet hosszabb lövésekre. Erre pedig a 30-as Blaser ideális lenne.

Alföldön nem elég ellőni 250 m-re?
Mert a 9,7 gr-os lövedékű 53R-essel ez gond nélkül megoldható...olcsóbb is, és sokkal könnyebben beszerezhető is a muníció.
...és ráadásul idehaza minden vadfajra jó.
(belém van kódolva a "pénztárca" kérdése is... Mosolyog)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Május 12. - 12:41:24 »

Ez az átalakítás még engem is érdekelhet.
Juszuph: van lehetőség 308win-ból is 30R Blasert csinálni?
Annál mi a helyzet a huzagemelkedéssel?
Nem mintha nekem lett volna problémám a hüvelyvonókkal, de mégiscsak jobb lenne peremesben.

Szevasz Bobakos!

Én aszondom első körben a 308-asból talán egy 7,62x53R-es golyós csövet lenne hasznosabb összehozni.
Habár Juszuph biztosan jelzi, hogy ez megoldható-é, mert a hüvelyhossz nem biztos, hogy kiadja az 53R-es méretét.

Hahó Wetzlar Komám!

Bocs, hogy belekotyogok, de szerintem Ákos izsájából nem lenne rossz 30R Blasert faragni. Egyrészt a gáznyomás még kisebb is lesz, másrészt Ákos alföldi vadász, néha szüksége lehet hosszabb lövésekre. Erre pedig a 30-as Blaser ideális lenne.

Alföldön nem elég ellőni 250 m-re?
Mert a 9,7 gr-os lövedékű 53R-essel ez gond nélkül megoldható...olcsóbb is, és sokkal könnyebben beszerezhető is a muníció.
...és ráadásul idehaza minden vadfajra jó.
(belém van kódolva a "pénztárca" kérdése is... Mosolyog)

Én is pénztárcakódos vagyok... ún. árérzékeny... Vigyorog

Döntse el Ákos Koma.. no meg Juszuph Mester...
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Május 12. - 13:04:10 »

7.62x53R? Nem rossz ötlet, erre nem is gondoltam.
A távoli lövésekkel az a helyzet, hogy amikor a fegyver hozzám került mindenki azt mondta hogy nem lesz rá alkalmas. Azóta párszor már bebizonyosodott ennek az ellenkezője,( először belövésnél volt meglepő, azután többször vadon is tudott távolabbi célt is pontosan elérni)
De ez már nem is igazán kérdés, mert időközben hozzájutottam egy 5.6x50R magnumhoz szintén billenőben, és ez tudja amit itt az alföldön kell.
Tehát a dupla igazából megmaradna arra amire való: hajtásra, lesre. Arra pedig tökéletes lehet a 7.62x53R is. Esetleg 7.62x54R?
Ezt igazából Juszuph tudná megmondani melyiknek azonos az orom mérete, meg a huzagolása.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Május 12. - 13:08:05 »

7.62x53R? Nem rossz ötlet, erre nem is gondoltam.
A távoli lövésekkel az a helyzet, hogy amikor a fegyver hozzám került mindenki azt mondta hogy nem lesz rá alkalmas. Azóta párszor már bebizonyosodott ennek az ellenkezője,( először belövésnél volt meglepő, azután többször vadon is tudott távolabbi célt is pontosan elérni)
De ez már nem is igazán kérdés, mert időközben hozzájutottam egy 5.6x50R magnumhoz szintén billenőben, és ez tudja amit itt az alföldön kell.
Tehát a dupla igazából megmaradna arra amire való: hajtásra, lesre. Arra pedig tökéletes lehet a 7.62x53R is. Esetleg 7.62x54R?
Ezt igazából Juszuph tudná megmondani melyiknek azonos az orom mérete, meg a huzagolása.

Szia Ákos!

Gábor barátomnak 53R-es puskája van, Sako SuperHammerhead muníciót lő vele (sajnos lőszerválaszték nincs olyan óriási az 53R-hez sem), de nagyon szereti, a lőszert is jól viszi, hatékony. Azt mondta, nem adná oda egy 30-06-osért, pedig a céges puskája is az, és mindig is az volt.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Május 12. - 13:09:06 »

7.62x53R? Nem rossz ötlet, erre nem is gondoltam.
A távoli lövésekkel az a helyzet, hogy amikor a fegyver hozzám került mindenki azt mondta hogy nem lesz rá alkalmas. Azóta párszor már bebizonyosodott ennek az ellenkezője,( először belövésnél volt meglepő, azután többször vadon is tudott távolabbi célt is pontosan elérni)
De ez már nem is igazán kérdés, mert időközben hozzájutottam egy 5.6x50R magnumhoz szintén billenőben, és ez tudja amit itt az alföldön kell.
Tehát a dupla igazából megmaradna arra amire való: hajtásra, lesre. Arra pedig tökéletes lehet a 7.62x53R is. Esetleg 7.62x54R?
Ezt igazából Juszuph tudná megmondani melyiknek azonos az orom mérete, meg a huzagolása.

Szegény Juszuph, most aztán adtunk neki írnivalót... Mosolyog
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Május 12. - 13:15:23 »


[/quote]

Szia Ákos!

Gábor barátomnak 53R-es puskája van, Sako SuperHammerhead muníciót lő vele (sajnos lőszerválaszték nincs olyan óriási az 53R-hez sem), de nagyon szereti, a lőszert is jól viszi, hatékony. Azt mondta, nem adná oda egy 30-06-osért, pedig a céges puskája is az, és mindig is az volt.
[/quote]

Szia Balázs!

A lőszerválaszték nem túl bőséges, de legalább nem kell olyan sokat kipróbálni.
Ha ebből a kevésből egyet legalább szépen hord, már nem is kevés!
Duplával egyébként sem nagyon ugrál az ember lőszercsere miatt.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: