Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143436 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Május 10. - 22:37:42 »

Azt kell mondjam: jól néz ki... de a gyári honlap nem ismeri...

Én sem láttam a gyár honlapján soha, pedig régebben is kerestem párszor. Egy angol nyelvű CZ kiadványban szerepel.
Főbb adatai:
teljes hossza: 95,8 cm
cső hossza: 55 cm
fegyver tömege: 4,2 kg
Kétbillentyűs, ejektoros, Kersten-záras, a csövek hidegen kovácsoltak. Az első billentyű az alsó csövet süti el. Megrendelésre kick-stop kapható hozzá.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Május 11. - 07:26:18 »

Szia Viktor,
a ZH is javítható, nem a legehyszerűbb módon, és nem a legolcsóbban, de javítható. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Május 11. - 08:51:43 »

Szevasztok!

Hmmmm! A CZ 589 Stopper biztos, hogy nem az európai piacra készült. Ha egyáltalán készült és nem csak a prototípusai vannak még fejlesztés alatt. A másik dolog, hogy a ČZ gyárnak at USA-ban egy jól működő leányvállalata van és ott gyártanak - fejlesztenek olyan fegyvereket amelyek az európai piacra szinte sosem kerülnek - esetleg csak a kiállításokra.

Viktor,

még egyszer leírom, hogy a bevált és széleskörűen használt ZH vegyescsövű puska széria gyártásban nem készült csak 7x57R és elenyésző mennyiségben 7x65R kaliberben. A duplagolyós ZH torzszülötteket a "nagy demokrácia" beköszöntével kezdte gyártani a Zbrojovka Brno elenyésző mennyiségben és kül. kaliberben leginkább egyéni megrendelésre és a ZH program törlésével leáltak ezekkel is. Ami a ZH kotyogását illeti én még egy vegyescsövű ZH zárszerkezetét sem láttam megmozdulni. Ugyanis összehasonlítva egy sörétes puska használatával a vegyescsövű vagy a duplagolyós fegyverekből csak nagyon kevés lövés esik és ezt szinte minden zárszerkezet időtlen - időkig bírja. Ezért tartom feleslegesnek és főleg gyakorlatlan megoldásnak a duplagolyósokra vagy a vegyescsövűekre a sörétes váltócső használatát - föleg nagyterítékű apróvad vadászatokon. Természetesen olyan helyeken (nagyvadas terület) ahol a sörétes lövések száma a leadott golyós lövések számával szemben elenyésző ott az érdekelt használjon csak váltócsövet ....... 

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Május 11. - 09:32:13 »

Szevasztok!

Hmmmm! A CZ 589 Stopper biztos, hogy nem az európai piacra készült. Ha egyáltalán készült és nem csak a prototípusai vannak még fejlesztés alatt. A másik dolog, hogy a ČZ gyárnak at USA-ban egy jól működő leányvállalata van és ott gyártanak - fejlesztenek olyan fegyvereket amelyek az európai piacra szinte sosem kerülnek - esetleg csak a kiállításokra.

üdv.
Taki

Üdv!

Az világos hogy nem európai piacra készült, a kaliber is arra utal. 2001 vagy 2002-ben került hozzám ez a kiadvány amiben szerepel a fegyver, nem teljesen újkeletű a dolog.
Hárman irtak róla ajánlást: Dr Josef Vágner (Nat. Sc.), Josef Adamec (Falconia Hunting Agency) , és Josef Vágner (professional hunter Tanzania).
Nekem ezek a nevek nem mondanak semmit, Te ismersz közülük valakit?
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Május 11. - 10:25:31 »


Szevasz Viktor!

Dr. Jozef Vágner - a Dvur Králové nad Labem Safari ZOO alapítója és igazgatója, több Afrikáról szóló tudományos mű szerzője mint pl. AFRIKA - az álltok paradicsoma és pokla, Esőerdő stb. Életrajzi műve JOZEF VÁGNER cím alatt jelent meg és egy fantasztikus könyv .......

Jozef Adamec - nagymúltú focista sokszoros Csehszlovák válogatott, hosszú ideig a nemzeti válogatott szövetségi kapitánya,  külföldi érdekeltségekkel bíró üzletember, tud magyarul .... dehogy vadászna arról nem tudok.

A hivatásos vadász Jozef Vágner - nem ismerem, de az öreg Vágnernek vannak gyerekei és nem lepődnék meg, ha valamelyik utódja Afrikát választotta volna .....

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Május 11. - 13:19:50 »

Juszuph, Taki, köszönöm!

Ami a CZ 589-et illeti: én egy helyen bukkantam rá, a Taki által is említett CZ-USA honlapján, de ott sem valami bőbeszédűek.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Május 11. - 15:55:27 »

Szia Taki!

Találtam egy oldalt, de sajnos nem tudok csehül. Gyanús, hogy sörétesekből épít golyósokat, de nem vagyok benne biztos. Segítenél?

http://zbranehanak.cz/

Köszönöm:

Viktor
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 11. - 18:00:27 írta Viktor » Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Május 11. - 15:55:28 »


Szevasz Viktor!

Dr. Jozef Vágner - a Dvur Králové nad Labem Safari ZOO alapítója és igazgatója, több Afrikáról szóló tudományos mű szerzője mint pl. AFRIKA - az álltok paradicsoma és pokla, Esőerdő stb. Életrajzi műve JOZEF VÁGNER cím alatt jelent meg és egy fantasztikus könyv .......

Jozef Adamec - nagymúltú focista sokszoros Csehszlovák válogatott, hosszú ideig a nemzeti válogatott szövetségi kapitánya,  külföldi érdekeltségekkel bíró üzletember, tud magyarul .... dehogy vadászna arról nem tudok.

A hivatásos vadász Jozef Vágner - nem ismerem, de az öreg Vágnernek vannak gyerekei és nem lepődnék meg, ha valamelyik utódja Afrikát választotta volna .....

üdv.
Taki

Üdv!

Az első biztosan stimmel, a másik kettőt nem tudom, ők azok:



Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Május 11. - 17:50:21 »


Szevasz Jan!

A képen lévő vadász a fiatalabb Vágner Jozef lesz. Az öreg Vágner már jóval idősebb ……

Az alsó képen látható úr is nagyon hasonlít a focista Adamecre csak jóval fiatalabb kiadásban.

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Május 11. - 18:01:40 »


Szevasz Viktor!

Igen, Hanák úr kitanult fegyverműves, közel 10 évet húzott le a Zbrojovkla Brno-ban. Fegyverjavítással és fegyverek átalakításával foglalkozik.

Az normális, hogy ZP 45-ös söréteseket alakítanak át duplagolyósra.  A ZP 45-ösök, mint Purdey-záras fegyverek az egyik legerősebb zárral rendelkeznek. Továbbá semmi kompozit, műanyag és könnyűfém. Becsületesen - acélból készültek. Ezért használják őket nagy előszeretettel  duplagolyós kaliberré történő átalakításra. Az átalakításuk után viszont kissé súlyosak lesznek. Sajnos a ZP duplapuskák is már eléggé fogynak ......

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Május 11. - 18:13:53 »


Szevasz Viktor!

Igen, Hanák úr kitanult fegyverműves, közel 10 évet húzott le a Zbrojovkla Brno-ban. Fegyverjavítással és fegyverek átalakításával foglalkozik.

Az normális, hogy ZP 45-ös söréteseket alakítanak át duplagolyósra.  A ZP 45-ösök, mint Purdey-záras fegyverek az egyik legerősebb zárral rendelkeznek. Továbbá semmi kompozit, műanyag és könnyűfém. Becsületesen - acélból készültek. Ezért használják őket nagy előszeretettel  duplagolyós kaliberré történő átalakításra. Az átalakításuk után viszont kissé súlyosak lesznek. Sajnos a ZP duplapuskák is már eléggé fogynak ......

üdv.

Taki


Köszönöm szépen Taki!

A választékban szerepelen Brno Superek is... a kérdés az, hogy vajon ez az eredeti - kétgyorsítós - modell, vagy ez is sörétesből, gyorsító nélkül készüle-e...

Üdv:

v
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Május 11. - 18:44:39 »

Mi is gondolkodtunk  ZP-hez duplagolyós váltócsövek készítéséről, de elvetettük, mert a baszkül csak egy méretben készült.Ez annyit jelent
a két cső túl messzire kerül egymástól, vastagabb csősínek kellenek ormótlanabb és nehezebb lesz mint kellene.Hiába jó a konstrukció, ( Purdey ) káromszoros reteszelés, acél stb. Egy kiállításon láttam ebből készített duplagolyósokat, és sajnos azok mind ilyenek voltak.Nem véletlen a Merkel is a 20-as baszkülbe építi duplagolyós puskáit. Kár. Üdv. Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Május 11. - 22:05:03 »

Szevasz Juszuph!

Ha lesz módodban az Artemida-t megnézni, légy oly kedves véleményezd, hogy 30R Blaserré alakítani mekkora munka lenne.
Szerintem sok duplagolyós párti okulna belőle...és talán lépne is az ügyben, ha rentábilis a dolog.

üdv. w.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Május 11. - 22:06:19 »

Szevasz Juszuph!

Ha lesz módodban az Artemida-t megnézni, légy oly kedves véleményezd, hogy 30R Blaserré alakítani mekkora munka lenne.
Szerintem sok duplagolyós párti okulna belőle...és talán lépne is az ügyben, ha rentábilis a dolog.

üdv. w.

Csatlakozom a Kollega Úr felvetéséhez!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Május 11. - 22:15:28 »

Ja és, hogy megfricskázzam az urakat...a 30R Blaserrel egy tisztességes német peremes kaliber kerülne az "IZS"-be.  Bion Bion Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: