Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143216 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #735 Dátum: 2017. Március 10. - 09:49:07 »

Gyere el egyszer hozzám, kipróbálod, aztán vagy beleszeretsz és megépítteted, vagy kivered a fejedből örökre.
A duplagolyóst nem racionális alapon, hanem érzelmileg közelíti meg az ember.

Teljesen igazad van. Szerintem 99 % nem észérvek miatt vesz duplagolyóst,hanem mert CSAK. Mert az KELL! Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #736 Dátum: 2017. Március 10. - 09:50:51 »

  Egyrészt  Emelem kalapot kell emelni előtted,vagy a tudásod, vagy kitartásod miatt. Esetleg mindkettőért. Márészt röstelkednem kéne, hogy én ezt a kalibert nem ismertem. De nem teszem.

 Harmadrészt, az ilyen emberekre mondják: ha nem lenne ki kéne találni. Az sem igen én lennék. Wave

Nem szeretnék bunkónak tűnni, kedves fórumtárs, mert kétségtelen, hogy Mr Makk Márton hajlandó önszántából nagyon sok kérdésre válaszolni és már nekem is volt mit megköszönni, de elárulom mi a titkot:

http://lmgtfy.com/?q=9%2C3x62R   

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog Ajnálom az első találat 4. hozzászólását!  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #737 Dátum: 2017. Március 10. - 10:57:32 »

Nem szeretnék bunkónak tűnni, kedves fórumtárs, mert kétségtelen, hogy Mr Makk Márton hajlandó önszántából nagyon sok kérdésre válaszolni és már nekem is volt mit megköszönni, de elárulom mi a titkot:

http://lmgtfy.com/?q=9%2C3x62R   

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog Ajnálom az első találat 4. hozzászólását!  Emelem

Köszi! Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #738 Dátum: 2017. Március 10. - 11:01:55 »

Nem szeretnék bunkónak tűnni, kedves fórumtárs, mert kétségtelen, hogy Mr Makk Márton hajlandó önszántából nagyon sok kérdésre válaszolni és már nekem is volt mit megköszönni, de elárulom mi a titkot:

http://lmgtfy.com/?q=9%2C3x62R   

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog Ajnálom az első találat 4. hozzászólását!  Emelem

De ha még azt is belinkelnéd hol és mennyiért lehet venni Brajzler gavallérra 9,3x62R váltócsövet,még az unokáim is áldanának! Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #739 Dátum: 2017. Március 10. - 13:14:03 »

Szia!
Visszakérdeznénk:

Nem csak merkelben gondolkodom, és nézegettem gyári golyósakat is duplát bockot egyaránt- de kivétel nélkül írják/megtalálható tesztekben hogy x-y típusú saját márkás sörétes alapra épül-
Azoknak amikhez találtam árat az 1M fölött volt jócskán (Chapuis, Merkel,  Sabbati és Marocchi estetében elég rossz véleményeket olvastam külföldi fórumokon/teszteken ezért azokat nem nézegettem) Még egy picit a "cserélhető táras Nevet Nevet Nevet" Brno  Express jöhet valószínűleg majd szóba ha lesz róla több infó, így emiatt gondolkodom az építtetésben, használtban itthon nem igazán találtam jó árban eladót csak 1M+, akkor meg inkább legyen egyedi.

Egy időben gondolkodtam én is hasonlókon.

Igen ezeket a részeket nem fejtettem ki, de első "nagy" puskának szeretném lenne egy 22Lr CZ gyakorolni, tanulni és ez lenne A vadászpuskám. AZ alföldi vadászat és a távoli lövések korlátjaival tisztában vagyok és ezt szem előtt tartva gondolom úgy, hogy ezzel együtt tudnék élni sokáig.Még nincs sok vadászélményem így azt egy következő lépésként fognám fel ha az Alföldön vadásznék és előbb fedettebb terepen rövid lövésekkel kezdhetnék egy duplával.Ha van olyan hely ahol vállalnák a kísérést akkor oda mennék mert tagságom nincs és egyenlőre még nem is szeretnék szeretnék tapasztalatot szerezni mielőtt valahol elköteleződöm.
Hosszabb távon biztosan elkerülhetetlen lenne egy ismétlő is mellé (308Win) de ha a duplát is használhatnám eleinte  akkor azt preferálnám most és csak később az ismétlőt.

Teljesen igazad van. Szerintem 99 % nem észérvek miatt vesz duplagolyóst,hanem mert CSAK. Mert az KELL! Wave

Most úgy gondolom hogy nekem  ilyen kell, de általában nem első puskának szoktak ilyet vásárolni ezért érdekelnek a racionális részek is,sajnos azt nem tehetem meg hogy már most egy ismétlőt is meg ezt is megvegyem + felesleges is lenne mivel csak évi néhány alkalmam lesz vadászni a közeljövőben de később megvalósítható a 2 egymás mellet és a több lehetőség is.

Gyere el egyszer hozzám, kipróbálod, aztán vagy beleszeretsz és megépítteted, vagy kivered a fejedből örökre.
Nagyon szépen köszönöm a felajánlást!Ha már látom lehetőségeim egyeztetünk privátban, mert egy ilyen lehetőséggel mindenképpen szeretnék élni.

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #740 Dátum: 2017. Március 10. - 13:38:48 »

Üdvözletem!

Mivel nagyon tetszenek ezek típusú fegyverek elkezdtem gondolkodni, és megfordult a fejemben egy Merkel dupla golyós építtetése.........


Nagyon szerettem volna én is egy dupla csövű golyóst, ezért pár hónapra kaptam kölcsön a barátomtól egy ilyen átépített  (inkább mókoltnak mondanám) dupla golyós, de nagyon kiábrándultam belőle. Száz méteren 12 cm volt a két cső találati pontja  között, állványról. Maga a puska sem igazán tetszett, "vasas" létemre olyan szükségmegoldásnak, barkácsolásnak tűnt. Végül egy vegyes csövű mellett döntöttem, és nem bántam meg. Sőt, azóta szereztem hozzá egy másik kaliberű váltócsövet is, így a sörétes, és a két vegyes cső igazából mindenre elég. Csak tudnám minek tartom a többit? Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #741 Dátum: 2017. Március 10. - 14:06:02 »

emiatt gondolkodom az építtetésben, használtban itthon nem igazán találtam jó árban eladót csak 1M+, akkor meg inkább legyen egyedi.

Na azért ezt az építtetést tegyük egy kicsit tisztába!

Én építtetésnek azt nevezném, mikor a szerencsés honpolgárban megszületik a hülebogár (eddig ugye megvónánk...), aztán fog 2-3-8-10-20 millió Ft-ot, átváltja helyi valutába, és elutazik Ferlachba/Angliába/Belgiumba/stb. valamelyik nagynevű manufaktúrához, és építtet magának egy duplagolyóst.

Személyreszabott lesz az agy, a lőszer, amihez belövik, a vésés, a minden.

Ez az építtetés.
És ennek a fent írt nagyságrend az ára. Annak is inkább a fölső része.

Az, amiről Te írsz (itthoni fegyvermester csinál egy sörétes donorra duplagolyós csőpárt párszázezerért) az - ahogy többen is már írták - mókolás.
Egyedi lenne, de nem a szó jó értelmében...

Szóval szerintem arra, amire neked kell, legyen egy ismétlő.
Aztán majd ha lesz rávaló fönt említett mennyiségű rávaló, akkor menj el valami komoly helyre, és építtess magadnak.


Nekem is volt egyszer-egyszer ilyen kósza gondolatom, hogy ha majd egyszer nagy leszek, milyen jó lenne egy duplagolyós, de aztán (leginkább a fisingfosingos hajtásfilmekben látott, duplagolyósokkal balf@szkodó bácsik után) ezt elvetettem.


Más: söréteshez viszont szerettem volna egy időben váltócsövet csináltatni erősebb szűkítésekkel (régi sz@r puska, nem cserecsokkos...  Vigyorog).
Ennek utána is érdeklődtem, de senki nem tudott Magyarországon olyan mestert ajánlani, aki ezt meg tudná csinálni.
Kb. annyira jutottam, hogy TALÁN Ausztriában olyan másfélmilla környékén...

Úgyhogy nem lett váltócső.

 Stoel a gondolat egyébként nincs teljesen elvetve, úgyhogy, ha valakinek van ötlete, az kérem ne tartsa magában  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #742 Dátum: 2017. Március 10. - 14:23:00 »



 Stoel a gondolat egyébként nincs teljesen elvetve, úgyhogy, ha valakinek van ötlete, az kérem ne tartsa magában  Stoel

Azt esetleg megkérdezheted, megnézheted, hogy a jelenlegi csövedet át lehet-e alakítani cserecsokkosra.

Itt van egy erről szóló cikk, az alján felsorol egy ajánlott minimum cső átmérőt, aminél már el lehet kezdeni a műveletet, marad elég anyag a csőben. Nyilván ha ennél több, akkor jó, ha nem, akkor annyit kell/lehet visszavágni a cső hosszából, hogy ezt elérje. Már ha megér neked ennyit.  Kacsint
http://www.choketube.com/choke-tube-installation.php
Akkor már tehetsz bele huzagolt csokkot, és félig "duplagolyós".

 Emelem
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #743 Dátum: 2017. Március 10. - 14:23:20 »

Még nincs sok vadászélményem...

Először is kívánom, hogy legyen és gyűljenek bőséggel!
Másodszor pedig szerintem egy fasza jó "mindenes" puska kellene neked. Amivel bárhova sodor az élet, tisztességgel elejted a vadat.
Szar dolog, ha az ember nem bízik a puskájában. Van ezer más dolog ami miatt egy lövés nem sikerülhet, ebbe a körbe a mókolt puskát még pluszban ne tegyük bele. Szerintem.
Sebzés nagyon szar dolog, ha az ember kezdő, akkor főleg. Ne kösd össze ennek élményét az adott vadfaj első elejtésével.

Nekem nagyon tetszenek a gavallér puskák, azokból lehet bővebben válogatni, normális(abb) áron. Talán ez az út kompromisszum lehet Neked. Ha mered venni a bátorságot, kérdezd meg a másik topicban, hogy "melyik a legjobb kaliber"?  Röhög
A duplagolyóst pedig tartogasd későbbre/ másra  'Girl  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #744 Dátum: 2017. Március 10. - 14:48:34 »

Nem csak merkelben gondolkodom, és nézegettem gyári golyósakat is duplát bockot egyaránt- de kivétel nélkül írják/megtalálható tesztekben hogy x-y típusú saját márkás sörétes alapra épül-
Azoknak amikhez találtam árat az 1M fölött volt jócskán (Chapuis, Merkel,  Sabbati és Marocchi estetében elég rossz véleményeket olvastam külföldi fórumokon/teszteken ezért azokat nem nézegettem) Még egy picit a "cserélhető táras Nevet Nevet Nevet" Brno  Express jöhet valószínűleg majd szóba ha lesz róla több infó, így emiatt gondolkodom az építtetésben, használtban itthon nem igazán találtam jó árban eladót csak 1M+, akkor meg inkább legyen egyedi.

Igen ezeket a részeket nem fejtettem ki, de első "nagy" puskának szeretném lenne egy 22Lr CZ gyakorolni, tanulni és ez lenne A vadászpuskám. AZ alföldi vadászat és a távoli lövések korlátjaival tisztában vagyok és ezt szem előtt tartva gondolom úgy, hogy ezzel együtt tudnék élni sokáig.Még nincs sok vadászélményem így azt egy következő lépésként fognám fel ha az Alföldön vadásznék és előbb fedettebb terepen rövid lövésekkel kezdhetnék egy duplával.Ha van olyan hely ahol vállalnák a kísérést akkor oda mennék mert tagságom nincs és egyenlőre még nem is szeretnék szeretnék tapasztalatot szerezni mielőtt valahol elköteleződöm.
Hosszabb távon biztosan elkerülhetetlen lenne egy ismétlő is mellé (308Win) de ha a duplát is használhatnám eleinte  akkor azt preferálnám most és csak később az ismétlőt.

Most úgy gondolom hogy nekem  ilyen kell, de általában nem első puskának szoktak ilyet vásárolni ezért érdekelnek a racionális részek is,sajnos azt nem tehetem meg hogy már most egy ismétlőt is meg ezt is megvegyem + felesleges is lenne mivel csak évi néhány alkalmam lesz vadászni a közeljövőben de később megvalósítható a 2 egymás mellet és a több lehetőség is.
Nagyon szépen köszönöm a felajánlást!Ha már látom lehetőségeim egyeztetünk privátban, mert egy ilyen lehetőséggel mindenképpen szeretnék élni.

 Emelem


Akkor két javaslatom is van. Vegyél olcsó pénzen egy orosz duplagolyóst. Akár a bock, akár  dupla jó lehet. Ezen lemérheted mire mégy velük. Ha jó mestert találsz, egészen elfogadtahatóan lőnek. És ha azt mondod egy-két év múlva is,hogy igen,nekem ez kell,akkor lehet egy drágábbat venni (ami nem feltétlen lesz jobb is Ördög,de ez már csak így van)

A másik javaslatom. Amióta van gavallérom,azóta kiszerettem a duplagolyósból. Nálam mindent űberel. Nem beszélve a lehetséges váltócsövek és a hozzátartozó céltávcsövek végeláthatatlan lehetőségeiről. A hülyebogár örök életű lesz tőle. Vigyorog És ebből olcsóbban kapsz jót: Brno Effect, Sabatti, no meg a spanyol,amerikai csúfságok serege (bocsika azoknak akiknek ez tetszik,de nekem nagyon nem.

Bónuszként meg hallgasd meg azt amit Attila írt a vegyescsövűekről. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #745 Dátum: 2017. Március 10. - 14:59:17 »

Amióta van gavallérom,azóta kiszerettem a duplagolyósból.

Ráadásul a neten Izs18-ból távcsővel annyi van, mint a pelyva. 30-06, 7x64 stb...
Golyós is, billen is, olcsó is (már amelyik nem fegyvermester által bevizsgált és félév garanciás Ördög )
 S.Peti
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #746 Dátum: 2017. Március 10. - 15:22:08 »

Ráadásul a neten Izs18-ból távcsővel annyi van, mint a pelyva. 30-06, 7x64 stb...
Golyós is, billen is, olcsó is (már amelyik nem fegyvermester által bevizsgált és félév garanciás Ördög )
 S.Peti

Autópálya mellett nem csak a berzin drágább. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #747 Dátum: 2017. Március 10. - 17:57:39 »

Üdvözletem!

Mivel nagyon tetszenek ezek típusú fegyverek elkezdtem gondolkodni, és megfordult a fejemben egy Merkel dupla golyós építtetése. Ez még csak nagyon ötlet szintjén van és lenne néhány kérdésem amire remélem hogy itt kaphatok válaszokat.

Általában 16-s vagy 20-s puskákat alakítanak át, van lényeges különbség a kettő típus között vagy ez inkább csak esztétikai kinek mi teszik dolog?A végső súly függ ettől?
Fix vagy betétcsöves megoldás az ajánlottabb? ( nekem talán a fix szimpatikusabb bár tudom, hogy az 1 adott lőszerrel használható csak, illetve nagy szerencsével lehet jó esetleg mással mint amivel belőtték, de nehezebben is mozdul el )

Mennyire lehet ezeket a fegyvereket általános célra is használni hazánkban, hajtásokon kívül (elsősorban cserkelés)?
Ha esetlegesen nem szeretnék rá távcsövet csak a nyílt irányzékot és emiatt a maximális lő táv 70-80 m lenne, tudok találni az országban olyan bérvadászati lehetőséget ahol nem hajtanak el jó messzire hogy ilyen távra nem cserkelnek be velem?Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nagyon sok korlátot támasztana és sok lövés nélküli kimenetem is lenne de az élmény az nem veszne el sőt... (szerintem Mosolyog )

Elsősorban 8x57 JRS és 9,3x74R kaliberek szimpatikusak ebben a felhasználásban, ezekhez milyen csőhossz ajánlott? Láttam 51,55,60 cm csőhosszal is gyári megoldásokat ezekben a kaliberekben, nekem a rövidebb jobban tetszene mert az cserkelésnél is kényelmesebb lehet, okoz ez lényeges eltérést, sok helyen sok félét írnak így nem igazán tiszta nekem.

Esetleg ha van valakinek tapasztalata hazai fegyverkészítővel kihez érdemes fordulni és kihez nem? (akár privátban is nagy segítség lenne).

Előre is köszönöm az információkat!
 Emelem




Üdv!

Később azt írtad hogy első puskának szeretnéd !   

Az én véleményem is hasonló mint a többieké   hagyd a pí@ába ezt az építettés dolgot ,  főleg itthon ,   ráadásul  biztos hogy benne lenne közel egy millába!

A duplagolyóst meg   nem igazán ajánlom elsőnek , akkor  inkább vegyescsövű  vagy tolózáras ! 

De ha mindenképp billenőset akarsz első puskának  , ( igaz hajtásba nem a legjobb )     akkor inkább  ezek között nézelődnék 

http://www.egun.de/market/list_items.php?mode=qry&query=8x57&wheremode=and&plusdescr=0&cat=520&x=7&y=11

http://www.egun.de/market/item.php?id=6337861

 
 
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #748 Dátum: 2017. Március 10. - 19:55:50 »

Hogy ne csak negatív tapasztalatot olvasson a delikvens...

Egy Merkelből kialakított - legyen, bár kókányolt a neve - duplagolyós nagyon szép is tud lenni. Aki nem hiszi, járjon utánam.
Aztán nagyon szerethető is tud lenni.
Van egy 15 éve visszajáró alföldi vendégem, aki - mióta megvan ez a puska - mindig ezzel ül ki. Lelki beteg lenne, ha a Sauerral kéne kimennie.

Az biztos, hogy ez nem a 200 méterre, sebészi pontossággal elhelyezett lövésről szól. Első puskának én is inkább egy tolózáras ismétlőt javasolnék.
De hogy nagyon lehet szeretni, az is biztos.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #749 Dátum: 2017. Március 10. - 20:23:08 »



Egy Merkelből kialakított - legyen, bár kókányolt a neve - duplagolyós nagyon szép is tud lenni. Aki nem hiszi, járjon utánam.

B+ Orosztony a világ VÉGE tábla után van  Ördög, egy fotóval talán, megörvendeztethetnél bennünket..... Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: