Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 143350 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #720 Dátum: 2017. Január 12. - 09:36:21 »

Legjobb tudomásom szerint eddig nem létezett. Hacsak a csehek nem újítottak mostanában.

Létezni létezett 9,3x62R Mauser néven, mondjuk ritka, mint a fehér holló. És a cseh gyerek se mondja az R betűt a 9,3 után. Vélhetően a lengyel feliratozó gondolta túl...
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #721 Dátum: 2017. Január 12. - 09:36:41 »

Legjobb tudomásom szerint eddig nem létezett. Hacsak a csehek nem újítottak mostanában.

A fickó csak annyit mond, hogy 9,3 illetve 9....3 más paramétert nem említ, ha jól hallom.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #722 Dátum: 2017. Január 12. - 11:11:01 »

Legjobb tudomásom szerint eddig nem létezett. Hacsak a csehek nem újítottak mostanában.

http://www.municion.org/9_3x62/9_3x62R.htm
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #723 Dátum: 2017. Január 12. - 11:24:49 »


 Taps Akkor kell(ene) egy ilyen is!  Vigyorog
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #724 Dátum: 2017. Január 12. - 11:48:58 »

 
   egy v tanulni 2-3 kilós fix sütésű fegyverrel lőni! OOO
 
Szerintem.... Mosolyog
 Emelem
  Igen
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #725 Dátum: 2017. Január 12. - 11:57:11 »


  Egyrészt  Emelem kalapot kell emelni előtted,vagy a tudásod, vagy kitartásod miatt. Esetleg mindkettőért. Márészt röstelkednem kéne, hogy én ezt a kalibert nem ismertem. De nem teszem.

 Harmadrészt, az ilyen emberekre mondják: ha nem lenne ki kéne találni. Az sem igen én lennék. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #726 Dátum: 2017. Január 12. - 13:43:49 »

Taps Akkor kell(ene) egy ilyen is!  Vigyorog

 Ördög  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
M Lacko
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #727 Dátum: 2017. Január 14. - 07:54:46 »

Udvozlet. A cseh gyerek csak annyit mond,hogy jelenleg 30=06,308W kaliberben gyartjak kesobb pedig 8x57 valamint 9,3 lessz kaphato.Ja es 12-es lessz csak
Naplózva

A vadaszatnak nem lenyege,hogy sikeres legyen.Eppen ellenkezoleg...  A vadaszat minden vonzereje abban rejlik,hogy bizonytalan.  ( Jose Ortega)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #728 Dátum: 2017. Január 14. - 13:56:34 »

Udvozlet. A cseh gyerek csak annyit mond,hogy jelenleg 30=06,308W kaliberben gyartjak kesobb pedig 8x57 valamint 9,3 lessz kaphato.Ja es 12-es lessz csak
Te vegyescsövűről beszélsz.
Duplagolyósról van szó.
Naplózva
M Lacko
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #729 Dátum: 2017. Január 15. - 15:08:39 »

A videohoz szoltam hozza.Bocsanat
Naplózva

A vadaszatnak nem lenyege,hogy sikeres legyen.Eppen ellenkezoleg...  A vadaszat minden vonzereje abban rejlik,hogy bizonytalan.  ( Jose Ortega)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #730 Dátum: 2017. Március 09. - 16:56:02 »

Üdvözletem!

Mivel nagyon tetszenek ezek típusú fegyverek elkezdtem gondolkodni, és megfordult a fejemben egy Merkel dupla golyós építtetése. Ez még csak nagyon ötlet szintjén van és lenne néhány kérdésem amire remélem hogy itt kaphatok válaszokat.

Általában 16-s vagy 20-s puskákat alakítanak át, van lényeges különbség a kettő típus között vagy ez inkább csak esztétikai kinek mi teszik dolog?A végső súly függ ettől?
Fix vagy betétcsöves megoldás az ajánlottabb? ( nekem talán a fix szimpatikusabb bár tudom, hogy az 1 adott lőszerrel használható csak, illetve nagy szerencsével lehet jó esetleg mással mint amivel belőtték, de nehezebben is mozdul el )

Mennyire lehet ezeket a fegyvereket általános célra is használni hazánkban, hajtásokon kívül (elsősorban cserkelés)?
Ha esetlegesen nem szeretnék rá távcsövet csak a nyílt irányzékot és emiatt a maximális lő táv 70-80 m lenne, tudok találni az országban olyan bérvadászati lehetőséget ahol nem hajtanak el jó messzire hogy ilyen távra nem cserkelnek be velem?Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nagyon sok korlátot támasztana és sok lövés nélküli kimenetem is lenne de az élmény az nem veszne el sőt... (szerintem Mosolyog )

Elsősorban 8x57 JRS és 9,3x74R kaliberek szimpatikusak ebben a felhasználásban, ezekhez milyen csőhossz ajánlott? Láttam 51,55,60 cm csőhosszal is gyári megoldásokat ezekben a kaliberekben, nekem a rövidebb jobban tetszene mert az cserkelésnél is kényelmesebb lehet, okoz ez lényeges eltérést, sok helyen sok félét írnak így nem igazán tiszta nekem.

Esetleg ha van valakinek tapasztalata hazai fegyverkészítővel kihez érdemes fordulni és kihez nem? (akár privátban is nagy segítség lenne).

Előre is köszönöm az információkat!
 Emelem


Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #731 Dátum: 2017. Március 09. - 17:39:43 »

Üdvözletem!
Mivel nagyon tetszenek ezek típusú fegyverek elkezdtem gondolkodni, és megfordult a fejemben egy Merkel dupla golyós építtetése.

Szia!

Visszakérdeznénk:

- Csakamerkel?
- Csakazátalakított?
- Csakadupla?

Az biztos, hogy ha építtetsz, ahhoz 1-> megfelelő minőségű alapanyag kell, 2-> a fegyvermester sem lesz olcsó.
Mindent összevetve én inkább keresgélnék egy kicsit az interneten, vagy vadászboltokban kérdezősködnék. Annyi pénzért, amennyi az átalakítás lenne, szerintem kapsz golyósnak született duplát vagy bockot, aminek normálisan ki van alakítva a hely a szerelék számára is. (ha jól értem, te sörétes csőbe tetetnéd a betétcsövet.)

http://www.egun.de/market/item.php?id=6351771
http://www.egun.de/market/item.php?id=6117080

Nézz körbe!

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #732 Dátum: 2017. Március 09. - 18:06:53 »

Üdvözletem!

Mivel nagyon tetszenek ezek típusú fegyverek elkezdtem gondolkodni, és megfordult a fejemben egy Merkel dupla golyós építtetése. Ez még csak nagyon ötlet szintjén van és lenne néhány kérdésem amire remélem hogy itt kaphatok válaszokat.

Általában 16-s vagy 20-s puskákat alakítanak át, van lényeges különbség a kettő típus között vagy ez inkább csak esztétikai kinek mi teszik dolog?A végső súly függ ettől?
Fix vagy betétcsöves megoldás az ajánlottabb? ( nekem talán a fix szimpatikusabb bár tudom, hogy az 1 adott lőszerrel használható csak, illetve nagy szerencsével lehet jó esetleg mással mint amivel belőtték, de nehezebben is mozdul el )

Mennyire lehet ezeket a fegyvereket általános célra is használni hazánkban, hajtásokon kívül (elsősorban cserkelés)?
Ha esetlegesen nem szeretnék rá távcsövet csak a nyílt irányzékot és emiatt a maximális lő táv 70-80 m lenne, tudok találni az országban olyan bérvadászati lehetőséget ahol nem hajtanak el jó messzire hogy ilyen távra nem cserkelnek be velem?Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nagyon sok korlátot támasztana és sok lövés nélküli kimenetem is lenne de az élmény az nem veszne el sőt... (szerintem Mosolyog )

Elsősorban 8x57 JRS és 9,3x74R kaliberek szimpatikusak ebben a felhasználásban, ezekhez milyen csőhossz ajánlott? Láttam 51,55,60 cm csőhosszal is gyári megoldásokat ezekben a kaliberekben, nekem a rövidebb jobban tetszene mert az cserkelésnél is kényelmesebb lehet, okoz ez lényeges eltérést, sok helyen sok félét írnak így nem igazán tiszta nekem.

Esetleg ha van valakinek tapasztalata hazai fegyverkészítővel kihez érdemes fordulni és kihez nem? (akár privátban is nagy segítség lenne).

Előre is köszönöm az információkat!
 Emelem




Szerintem senkihez nem érdemes fordulni..... én egy fegyvermester (puskaművesként hirdetve, de az teljesen más kategória.... szvsz) alkotását láttam, fogtam kézbe, nevet nem írok. Köszi szépen, ha már kévéznék, valami kávét innék akkor, de a cikóriára nem szoknék rá.
Nem akarok senkit és semmit fikázni, van elég sok jó duplagolyósnak gyártott márka, típus, kaliber....... ezek csak buherapuskák lehetnek, és ebben minden benne van, amit kérdeztél, a nélkül, hogy tételesen belemennénk........ - cipőt a cipőboltból - szerintem.... Kacsint
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #733 Dátum: 2017. Március 09. - 19:16:31 »

Üdvözletem!

Gyere el egyszer hozzám, kipróbálod, aztán vagy beleszeretsz és megépítteted, vagy kivered a fejedből örökre.
A duplagolyóst nem racionális alapon, hanem érzelmileg közelíti meg az ember.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #734 Dátum: 2017. Március 10. - 09:45:06 »

Üdvözletem!

Mivel nagyon tetszenek ezek típusú fegyverek elkezdtem gondolkodni, és megfordult a fejemben egy Merkel dupla golyós építtetése. Ez még csak nagyon ötlet szintjén van és lenne néhány kérdésem amire remélem hogy itt kaphatok válaszokat.

Általában 16-s vagy 20-s puskákat alakítanak át, van lényeges különbség a kettő típus között vagy ez inkább csak esztétikai kinek mi teszik dolog?A végső súly függ ettől?
Fix vagy betétcsöves megoldás az ajánlottabb? ( nekem talán a fix szimpatikusabb bár tudom, hogy az 1 adott lőszerrel használható csak, illetve nagy szerencsével lehet jó esetleg mással mint amivel belőtték, de nehezebben is mozdul el )

Mennyire lehet ezeket a fegyvereket általános célra is használni hazánkban, hajtásokon kívül (elsősorban cserkelés)?
Ha esetlegesen nem szeretnék rá távcsövet csak a nyílt irányzékot és emiatt a maximális lő táv 70-80 m lenne, tudok találni az országban olyan bérvadászati lehetőséget ahol nem hajtanak el jó messzire hogy ilyen távra nem cserkelnek be velem?Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nagyon sok korlátot támasztana és sok lövés nélküli kimenetem is lenne de az élmény az nem veszne el sőt... (szerintem Mosolyog )

Elsősorban 8x57 JRS és 9,3x74R kaliberek szimpatikusak ebben a felhasználásban, ezekhez milyen csőhossz ajánlott? Láttam 51,55,60 cm csőhosszal is gyári megoldásokat ezekben a kaliberekben, nekem a rövidebb jobban tetszene mert az cserkelésnél is kényelmesebb lehet, okoz ez lényeges eltérést, sok helyen sok félét írnak így nem igazán tiszta nekem.

Esetleg ha van valakinek tapasztalata hazai fegyverkészítővel kihez érdemes fordulni és kihez nem? (akár privátban is nagy segítség lenne).

Előre is köszönöm az információkat!
 Emelem





Egy időben gondolkodtam én is hasonlókon. Utána is jártam a dolognak. Akkor,ha betétcsöves megoldást választottam volna az kb 350-400 ezerbe fájt volna, ha egy új golyós csőpárt,akkor az 500-600 között. Plusz természetesen a megfelelő donor sörétes. Na annyiért meg azért már lehet venni akár újat is,de jót biztosan.
Azt nem írod,hogy van-e már golyósod. Mert az megint változtat a leányzó fekvésén. Ha első puskának vennéd, pláne ha egyetlennek, azt nem javasolnám. Hajtásban,szórón nagyon jó, de cserkelésre nem annyira.Nyilván lesz,aki ezt megcáfolja,de attól még szerintem így van. Főleg akkor lehet gond,ha messzebbre kell nyúlni. Bár,ha teszel rá távcsövet és azt valamelyik csőhöz lövöd be,akkor azért elmegy. De nem alföldre való őzezni. Főleg nem az általad említett kaliberekben.
Egy időben szükségből az Izzsel vadásztam,mert csak az volt. Végül is megoldotta a feladatát. De ma már csak hajtásban használom,távcső sincs rajta. Bár az utóbbi időben elgondolkodtam a egy kis 8x56-os Schmidtbenderesítésen és akkor mehetne rá lámpa is (mert a stucnira nem akarok,a 243-at meg kicsinyellem) és lehetne szóró és vadkárpuska. Is.

Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: